Методичні рекомендації ВНЗ України

 

Нижче представлені методички до студентських робіт різних ВНЗ України. Доступні для завантаження безкоштовно!

 

Курсові роботи

 

НУХТdoc

 

docДніпровський національний університет імені Олеся Гончара

 

docКРИВОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

docНУБіП

 

docНАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені М. П. ДРАГОМАНОВА

 

docТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

docНАЦІОНАЛЬНИЙ ЮРИДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО

 

docНУХТ

 

docКИЇВСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

docКІСПП

 

docКНУ ім. Т.ШЕВЧЕНКА

 

docКНТЕУ

 

 

Дипломні роботи

 

Київський університет імені Бориса Грінченкаregister

 

registerКНЕУ

 

registerДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ

 

register«КРОК»

 

registerКИЇВСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

registerКНУ ім. Т.ШЕВЧЕНКА

 

registerКНТЕУ

 

 

Магістерскі роботи

 

ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІНФРАСТРУКТУРИ ТА ТЕХНОЛОГІЙfolder

 

folderКНЕУ

 

folderХмельницький Університет Управління Та Права

 

folderНУБіП

 

folderНАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. ДРАГОМАНОВА

 

folderКНТЕУ

 

 

Методичка для студента — як чарівна паличка для Гаррі Поттера. Вона творить справжні чудеса, якщо навчитися вміло користуватися. Так що не соромтеся, заходьте на кафедру і просіть посібник, або завантажуйте на сайті. Ці 10 — 20, а іноді і більше сторінок служать орієнтиром і головною підказкою при написанні курсових і дипломних робіт.

 

Що таке методичка?

 

Почнемо здалеку. Кожен університет несе відповідальність за якість наданої освіти і рівень підготовки студентів. Обов’язки є не тільки в учнів, а й у науково-викладацького складу. Одна з них — допомога і супровід студентів при підготовці робіт.

 

Методичні рекомендації — це збірник правил і установок з написання диплома, курсової,  звіту з практики або інших завдань. Таке собі керівництво до дії, своєрідний чек-лист. Беріть його і дотримуйтесь пунктів — не помилитеся.

 

На методички звикли дивитися або як на якусь формальність, або як на додатковий тягар. Але є інший ракурс — це реальна допомога студентові:

 

  • по-перше, не потрібно придумувати велосипед. Є готові правила, які навіть шукати не доведеться;
  • по-друге, завжди можна захиститися від самодурства і причіпок викладача. Не подобається курсова? Так я ж чітко дотримувався всіх пунктів методички, знаєте. Так що сценарій «подобається — не подобається» без обґрунтування вже не пройде.

 

І якщо наші доводи здалися вам непереконливими, а методичка як і раніше сприймається як «фе», згадайте дослідження одного вченого щодо щасливих людей. Їх секрет — бачити в кожній проблемі можливість і вміло використовувати її. Так що методичку в руки і вперед. До речі, це не завжди означає — сідай і пиши. Можна ж вручити рекомендації професіоналам і замовити роботу.

 

Ігнорувати методичку можна тільки в одному випадку — якщо сам викладач про це сказав, та ще й у присутності свідків — всієї групи.

 

Яка структура у методички?

 

Методичні рекомендації — не просто два рядки з гаслом «Давай, уважно там». Це серйозний документ зі своєю структурою. Увага, спойлер! Найцікавіше і корисне для студента завжди знаходиться в основній частині, в середині. Але ми краще перерахуємо всі структурні елементи:

 

  • титульна сторінка. Якщо забули, як називається ваш навчальний заклад і кафедра, списуйте звідси — не помилитеся;
  • анотація;
  • інформація про авторів. А ось тут уважно подивіться, чи немає в списку прізвища вашого педагога. Якщо так — питання потрібності дотримання методички відпадає як безглузде;
  • пояснювальна записка або введення. Це 15% нудного тексту з описом значимості, актуальності, недоліків розглянутого питання, а також вказівки, кому можуть допомогти рекомендації. До слова, з цієї частини можна «запозичити» деякі вступні для своєї роботи. Але не забудьте зробити рерайт;
  • зміст і основна частина. Ось тут-то починається найцікавіше — поради, вказівки, вимоги. Це ваш безпосередній путівник;
  • висновок з короткими висновками і рекомендаціями. Його формулювання також можна взяти на замітку для своєї роботи;
  • список рекомендованої літератури. А ось за це — низький уклін. Розробники методички заощадили час студента. Хоча розслаблятися не варто, тому додати кілька своїх пунктів в бібліографію буде не зайвим;
  • додатки. Це можуть бути плани, фотографії, питання, розроблені методики й інша будь-яка корисна всячина.

 

Обсяг у методичок може бути найрізноманітніший. Тут вже, як то кажуть, на що гаразд фантазія розробників. Але нехай він вас не лякає, далеко не кожен абзац потрібно втілювати на практиці.

 

Зверніться до свого викладача з питаннями по методичному посібнику. Проявіть ініціативу і продемонструйте старанність. Заодно дізнаєтеся, що з безлічі сторінок дійсно важливо, а на що не варто витрачати час.

 

У чому різниця методичок до дипломів, курсових та магістерських?

 

Значимість курсових і дипломних робіт відрізняється, і ця різниця зрозуміла будь-якому студенту. Отже, практичні рекомендації щодо їх виконання, за логікою речей, також повинні відрізнятися, як мінімум, масштабністю і кількістю деталей. Однак все залежить від політики ВНЗ.

 

Є методички до курсових, дивлячись на які, захоплює дух. А є посібники для дипломів, які виглядають як маленькі нариси. Якщо говорити про стандарти, у методички для майбутніх магістрів і бакалаврів багато уваги приділяється практичним рекомендаціям, особливо якщо передбачається такий розділ. Надається більше додатків.

 

Методички до курсових — лайтовий варіант. Тут розробники часто обмежуються теоретичними питаннями і вимогами до оформлення. Це як репетиція перед майбутньою прем’єрою. Відрізняється обсяг і основна частина, але структура однакова.

 

Для дипломів додатково можуть пропонуватися методичні розробки з яких-небудь засобів, форм, серій дослідження. Як правило, вони прив’язані до напрацювань самої кафедри і особливо рекомендовані дипломникам, які в майбутньому планують навчатися далі чи працювати в цій команді.

 

Висновок такий. Теоретично методички до дипломних робіт більш вагомі і значущі. За ними без проблем можна написати курсову, а ось диплом, орієнтуючись на посібники для інших студентських робіт, писати не рекомендується.

 

Методичні посібники та методичні рекомендації — не одне й те саме. У першому випадку є всі шанси дізнатися корисні теоретичні матеріали, а не тільки практичні поради. У другому випадку місця теорії не залишається, тільки чіткі правила.

 

Методичка хоч і корисна річ, але далеко не гарантія якісної роботи. Якщо вам все-таки потрібні гарантії, тоді звертайтеся в компанію «Світ Знань». Вже багато років ми — головні помічники студентів. Виконуємо всі види робіт, незалежно від того, є на руках методички чи ні. А раптом щось не влаштує викладача — запитаєте ви? Відповімо — доопрацювання безкоштовні, тому ризиків немає.

 

Right Menu Icon

Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

    Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами