Плюси і мінуси онлайн-навчання

25 Вер 2020
46

Он-лайн навчання, мабуть, стало найбільш обговорюваною темою останнього року. Батьки в жаху, діти щасливі, студенти в роздумах, викладачі в подиві. Всім довелося переформатуватися, причому зробити це в найкоротші терміни, як виявилося, дуже складно.

Що нам готують нові реалії, і як дистанційний формат відобразиться на освіті та кваліфікації?  Питань більше, ніж відповідей. Але не так вовк страшний, як його малюють. А поки що зупинимося на очевидних перевагах і недоліках.

 

Плюси онлайн-освіти

Наведемо аргументи, з якими важко не погодитися:

 1. Економія часу. Дорога в школу, університет, на курси займає від кількох хвилин до кількох годин (якщо мова йде про великі міста). У режимі занять з дому необхідність їхати, бігти, поспішати відпадає. З огляду на, що час вважається головним і непоправних ресурсом, аргумент більш, ніж переконливий.
 1. Зручність і цікавий формат. Сучасні технології навчання он-лайн явно випереджають по прогресу і комфорту старі добрі дідівські методи, часом нудні і вже ніяк не цікаві. Інтерактивна освіта з якісним, грамотним контентом викликає захопленість і особиста зацікавленість студента в розвитку.
 1. Економія грошей. Власний транспорт обходиться недешево, та й катання на громадському теж в сумі обходиться в копієчку. Далі – одяг. Так-Так. Дистанційне навчання – просто райські умови для активних прихильників вдумливого споживання. В університет кілька днів поспіль в одному і тому же одязі не походиш, образи змінюються регулярно. Вдома простіше. Часу і коштів на підбір «луків» явно йде менше.
 1. Можливість сконцентруватися. У кожного свій темп і ритм навчання. Когось відволікає шум в аудиторіях, когось дратують одногрупники. Дистанційка – просто ідеальний варіант для скрупульозних інтровертів. А ось з екстравертами, які підживлюються особистим живим спілкуванням, складніше.
 1. Доступність. Он-лайн навчання теоретично можна проходити з будь-якого зручного місця: кухні або дачі, в гостях або на горищі будинку. Загалом, де зручно, там і облаштувався. Адже для установки ноутбука і ручки з зошитом (а іноді і просто гаджета) багато місця не потрібно.

Дистанційне навчання – елемент усвідомленості. З плюсів можна назвати самодисципліну, зосередженість, підвищену відповідальність, вміння грамотно розподілити свій час – це ті характеристики, які студент змушений в собі виробляти, і які суттєво допоможуть в житті.

Колись в Луїзіані (штат США) стався сильний ураган, який зніс школи. За словами Арне Дункана, лихо дозволило перезапустити систему освіти і по-справжньому нею зайнятися. Навчальні заклади не просто відновили, а створили сучасну, якісну освітню систему, яка і до сьогоднішніх днів є передовою. Якщо провести аналогію, може, варто розглядати карантин як шанс на перезавантаження і порятунок освіти в Україні?

Мінуси онлайн-освіти

Безумовно, такий формат має свої недоліки і негативні сторони, які на сьогоднішній день, в першу чергу, викликані недоробкою механізму, спонтанним переходом «на швидку руку». У числі негативних аспектів:

 • Тотальна залежність від Інтернету і гаджета. Без комп’ютера / ноутбука / планшета / макбука процес освіти в принципі неможливий. А якщо відключений Інтернет з будь-яких причин, починаючи від несплати, завершуючи технічними несправностями на лінії, процес зірваний.
 • Необхідність комп’ютерної грамотності, освоєння різних програм, вмілого володіння технікою. Для молодих студентів це питання навряд чи стане проблемою, максимум доведеться повивчати новинки кілька днів. А ось для викладачів доброї, старої школи, у яких є своя програма, «фішечки», методика, різко діджиталізуватися на 100% дуже складно. Це мінус нового часу.
 • Відсутність особистого контакту. Спілкування в аудиторії, «очі в очі», хто б що не говорив, має масу переваг. Так простіше і легше зрозуміти, засвоїти, уточнити. Адже спілкування включає широкий спектр інструментів, які через монітор не доступні. Однак молоде покоління простіше звикає до нових форматів.
 • Відсутність соціалізації. Згадавши старі гасла, можна сміливо стверджувати, що колектив і оточення відіграють величезну роль у вихованні і становленні особистості (звучить, прямо як з патріотичної брошури). Навколишні нас стримують, стимулюють спілкуватися на рівні, вчать. Показують приклад. Навчання з дому припускає великий рівень самодисципліни і вмотивованість – саме з дефіцитом цих аспектів пов’язані найбільші труднощі.

Дистанційна освіта – велике навантаження на зір, опорно-руховий апарат, серцево-судинну систему. Пояснення дуже просте: ми більше часу проводимо за монітором і менше рухаємося. Але тут, знову ж таки, питання самодисципліни і вміння організувати свій день. Якщо чергувати фізичні та розумові навантаження, гуляти з собакою, правильно харчуватися – проблеми не наздоженуть.

Цікаво! Опитування показали, що головні нарікання на формат онлайн-навчання наступні: відсутнє «живе спілкування» – відзначили 58% респондентів, багато часу перед монітором – 55%, неефективність відеороликів без пояснення викладача – 41%, нецікаві заняття – 16%.

На сьогоднішній день перспективи такі: ясно, що нічого не ясно. Студенти та їхні батьки повинні бути готові до сценарію дистанційного навчання, і морально, і матеріально. Очевидним залишається той факт, що освіта буде цінуватися, навіть якщо світ перейде на «тотальну дистанційку». Значить, на перше місце виходить усвідомленість і відповідальність студентів перед самими собою.

У будь-яких умовах і форматах незмінним помічником студентів залишається компанія «Світ Знань».  Ми завжди готові виконати будь-які завдання на замовлення, а співпрацювати в он-лайн режимі нам звично і комфортно.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами