Чи можна перевестися до іншого ВНЗ чи на іншу спеціальність?

1 Сер 2023
13 996

Знайти себе, визначитися з тим, з чим хочеться пов’язати своє життя досить складно. Іноді люди, пропрацювавши в якійсь сфері, не один десяток років кидають все і починають замислюватися над тим, як піти з роботи або просто занурюються з головою в улюблене хобі. Ну питається, навіщо мучити себе і ходити на нелюбиму роботу в офіс, якщо улюблена вишивка бісером здатна принести не менше грошей? Чи до чого все життя працювати юристом, прагнучи виправдати очікування сім’ї, якщо хочеться почати малювати? Саме тому ситуації, коли студент вибрав спеціальність, а потім передумав – аж ніяк не рідкість. У 17 років справді складно до кінця зрозуміти, до чого лежить душа. Якщо ви ставитеся до цієї категорії людей, то вам точно буде цікава дана стаття. Сьогодні ми поговоримо про переведення до іншого ВНЗ чи на іншу спеціальність.

 

Як перевестися на інший факультет у ВУЗі: порядок дій

Якщо в житті назрівають зміни, але вони не надто кардинальні і поміняти хочеться лише факультет, а не самий ВНЗ та місто проживання, тоді процедура дещо простіше. Переведення студентів з одного напряму підготовки фахівців з вищою освітою на інший, за однією спеціальністю, за якою здійснюється підготовка молодших спеціалістів, на іншу або з денної форми навчання на заочну (або навпаки) в межах одного університету, академії чи інституту здійснює ректор (директор) даного ВНЗ.

Переведення студентів на 1-й курсі ВНЗ забороняється. За виняткових обставин ці питання можуть розглядатись міністерствами або відомствами, які мають у своєму підпорядкуванні вищі навчальні заклади.

Коли можна перевестися іншу спеціальність?

Перевестися на іншу спеціальність можна починаючи з другого курсу. Зробити це можна за умови згоди деканату та після здачі академічної різниці. Академічна різниця є переліком навчальних дисциплін, які студенти вивчали на певній спеціальності у попередні семестри, та які є новими для студента, який бажає перевестися на цю спеціальність. Простими словами, якщо на факультеті минулого року вивчали адміністративне право, а ви уявлення не маєте, що це за предмет і оцінка за нього в дипломі не стоїть, тоді треба буде вивчити все і скласти по ньому іспит чи залік (як передбачено програмою).

Ліквідувати академічну різницю слід, зазвичай, на початок навчальних занять. За потреби декан (директор) може визначити студенту індивідуальний графік ліквідації академічної різниці на початку екзаменаційної сесії, яка є найближчою за графіком.

 

На які спеціальності можна переводитися?

При виборі спеціальності слід враховувати, що для того, щоб бути зарахованим на обрану спеціальність, слід ліквідувати академічну різницю. Чисто теоретично перевестися можна на будь-яку спеціальність (щоправда, є допустимі розміри – про це трохи пізніше). Але варто розуміти, що чим більше між собою спеціальності схожі, тим менше питань треба буде вирішувати, тим простіше буде процедура.

Якщо студент вибирає спеціальність, яка надто відрізняється від попередньої і розмір академічної різниці може бути надто великий, то в переводі можуть відмовити.

Чим врегульовано порядок переводу?

Порядок переведення студентів ВНЗ України регламентовано ст.46 Закону України «Про вищу освіту» та Положення про порядок переведення, відрахування та відновлення студентів вищих навчальних закладів, затвердженим наказом Міністерства освіти України від № 245 від 15 липня 1996 року.

 

Як дізнатися про процедуру переводу в конкретному ВУЗі?

Переведення студентів, а також оновлення числа осіб, відрахованих із ВНЗ, здійснюється, як правило, під час літніх чи зимових канікул. Тому тим, хто хоче перевестися в інший ВНЗ або ж змінити факультет в рамках рідного для себе ВНЗ, слід задуматися про це заздалегідь і підібрати оптимальний час – середина навчального року точно не найкращий варіант. Однак, враховуючи той факт, що на території України зараз ведуться військові дії, не варто надто орієнтуватися на усталені тимчасові орієнтири завершення семестру. У деяких ВНЗ навчання було припинено, в деяких воно тривало і влітку 2022 року. Тому найкраще звернутися до деканату ВНЗ, перехід у який представляє для вас інтерес. Там можна буде дізнатися про всі подробиці, список документів та інформацію з академічної різниці.

Особи, які вступили до ВНЗ та навчалися за рахунок коштів державного бюджету, мають пріоритетне право під час переведення та відновлення на місця держзамовлення за умови наявності таких місць. За відсутності вакантних місць, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, вищезазначені особи за їх згодою можуть бути переведені або відновлені на навчання з оплатою за рахунок коштів місцевого бюджету, галузевих міністерств, відомств, підприємств, організацій, установ та фізичних осіб за умови наявності вакантних місць ліцензованого обсягу.

Особи, які навчаються у державному ВНЗ на договірній основі з оплатою за рахунок коштів фізичних осіб тощо, можуть бути переведені на навчання на таких же умовах до інших державних вищих закладів освіти. Такі переходи можуть бути здійснені за наявності вакантних місць ліцензованого обсягу та згоди замовників, які фінансують підготовку. Вищезгадані особи можуть бути переведені і на вакантні місця державного замовлення у цьому чи іншому вищому навчальному закладі на конкурсній основі та за згодою замовників.

Студенти, які навчаються у неакредитованих недержавних вищих навчальних закладах, не користуються правом переведення до державних вищих навчальних закладів.

Які документи необхідні для переводу?

Щоб перевестись на іншу спеціальність (факультет) в одному ВНЗ студент повинен звернутися із заявою до ректора (директора). Протягом 14 днів заява розглядається та студенту дається відповідь. Це можуть бути роз’яснення щодо процедури переводу або відмова із зазначенням причини. Коли йдеться про переведення до іншого ВНЗ, то тут процедура трохи інша – заява про перехід спочатку підписується у ректора того навчального закладу, в якому студент навчається на поточний момент, а потім – подається ректору ВНЗ, до якого людина хоче перевестися.

Якщо згоду на перехід буде отримано, тоді студент повинен отримати в деканаті за новим місцем навчання довідку з переліком предметів, які потрібно здати, щоб ліквідувати академічну різницю.

Заява та академдовідка – єдині 2 документи, які згадуються у вищезазначеному Положенні. Однак ВНЗ можуть доповнювати цей список.

 

Який розмір академічної різниці допустимий для переводу?

Відповідно до Методичних рекомендацій щодо запровадження Європейської кредитно-трансферної системи та її ключових документів у вищих навчальних закладах розмір академічної різниці на рік не може перевищувати 20 кредитів (приблизно 6-7 предметів по три кредити). Максимально допустимий обсяг академічної різниці під час переводу студента або зарахування на 2 – 3 курси на основі отриманого рівня молодшого спеціаліста встановлюється ВНЗ, але не може перевищувати 20 кредитів (10 кредитів при зарахуванні на останній курс або рік навчання).

Якщо питання переводу для вас є актуальним і є необхідність закрити академічну різницю, то вільного часу у вас напевно немає. А якщо перехід потрапляє на період, коли вже настав час задуматися про диплом, то вам і зовсім ніхто не позаздрить. Щоб не нервувати і не зациклюватися виключно на навчанні, найкраще замовити дипломну роботу в компанії “Світ знань”. Це буде найкращим рішенням, яке дозволить заощадити час і отримати бездоганний результат. Адже компанія “Світ знань” – це про високу якість текстів, дотримання обумовлених термінів, доступні ціни на всі види послуг інформаційного характеру.

 

 • Чи можна перевестись на іншу спеціальність на першому курсі?

Ні, якщо з самого початку навчання не задалося, то все одно треба буде почекати до кінця року і лише після переводитися в інший ВУЗ або на інший факультет.

 • Чи можуть відмовити у переводі?

Так, зазвичай причина полягає в надто великій академічній різниці.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами