Чи можна перевестися до іншого ВНЗ чи на іншу спеціальність?

1 Сер 2023
6 020

Знайти себе, визначитися з тим, з чим хочеться пов’язати своє життя досить складно. Іноді люди, пропрацювавши в якійсь сфері, не один десяток років кидають все і починають замислюватися над тим, як піти з роботи або просто занурюються з головою в улюблене хобі. Ну питається, навіщо мучити себе і ходити на нелюбиму роботу в офіс, якщо улюблена вишивка бісером здатна принести не менше грошей? Чи до чого все життя працювати юристом, прагнучи виправдати очікування сім’ї, якщо хочеться почати малювати? Саме тому ситуації, коли студент вибрав спеціальність, а потім передумав – аж ніяк не рідкість. У 17 років справді складно до кінця зрозуміти, до чого лежить душа. Якщо ви ставитеся до цієї категорії людей, то вам точно буде цікава дана стаття. Сьогодні ми поговоримо про переведення до іншого ВНЗ чи на іншу спеціальність.

 

Як перевестися на інший факультет у ВУЗі: порядок дій

Якщо в житті назрівають зміни, але вони не надто кардинальні і поміняти хочеться лише факультет, а не самий ВНЗ та місто проживання, тоді процедура дещо простіше. Переведення студентів з одного напряму підготовки фахівців з вищою освітою на інший, за однією спеціальністю, за якою здійснюється підготовка молодших спеціалістів, на іншу або з денної форми навчання на заочну (або навпаки) в межах одного університету, академії чи інституту здійснює ректор (директор) даного ВНЗ.

Переведення студентів на 1-й курсі ВНЗ забороняється. За виняткових обставин ці питання можуть розглядатись міністерствами або відомствами, які мають у своєму підпорядкуванні вищі навчальні заклади.

Коли можна перевестися іншу спеціальність?

Перевестися на іншу спеціальність можна починаючи з другого курсу. Зробити це можна за умови згоди деканату та після здачі академічної різниці. Академічна різниця є переліком навчальних дисциплін, які студенти вивчали на певній спеціальності у попередні семестри, та які є новими для студента, який бажає перевестися на цю спеціальність. Простими словами, якщо на факультеті минулого року вивчали адміністративне право, а ви уявлення не маєте, що це за предмет і оцінка за нього в дипломі не стоїть, тоді треба буде вивчити все і скласти по ньому іспит чи залік (як передбачено програмою).

Ліквідувати академічну різницю слід, зазвичай, на початок навчальних занять. За потреби декан (директор) може визначити студенту індивідуальний графік ліквідації академічної різниці на початку екзаменаційної сесії, яка є найближчою за графіком.

 

На які спеціальності можна переводитися?

При виборі спеціальності слід враховувати, що для того, щоб бути зарахованим на обрану спеціальність, слід ліквідувати академічну різницю. Чисто теоретично перевестися можна на будь-яку спеціальність (щоправда, є допустимі розміри – про це трохи пізніше). Але варто розуміти, що чим більше між собою спеціальності схожі, тим менше питань треба буде вирішувати, тим простіше буде процедура.

Якщо студент вибирає спеціальність, яка надто відрізняється від попередньої і розмір академічної різниці може бути надто великий, то в переводі можуть відмовити.

Чим врегульовано порядок переводу?

Порядок переведення студентів ВНЗ України регламентовано ст.46 Закону України «Про вищу освіту» та Положення про порядок переведення, відрахування та відновлення студентів вищих навчальних закладів, затвердженим наказом Міністерства освіти України від № 245 від 15 липня 1996 року.

 

Як дізнатися про процедуру переводу в конкретному ВУЗі?

Переведення студентів, а також оновлення числа осіб, відрахованих із ВНЗ, здійснюється, як правило, під час літніх чи зимових канікул. Тому тим, хто хоче перевестися в інший ВНЗ або ж змінити факультет в рамках рідного для себе ВНЗ, слід задуматися про це заздалегідь і підібрати оптимальний час – середина навчального року точно не найкращий варіант. Однак, враховуючи той факт, що на території України зараз ведуться військові дії, не варто надто орієнтуватися на усталені тимчасові орієнтири завершення семестру. У деяких ВНЗ навчання було припинено, в деяких воно тривало і влітку 2022 року. Тому найкраще звернутися до деканату ВНЗ, перехід у який представляє для вас інтерес. Там можна буде дізнатися про всі подробиці, список документів та інформацію з академічної різниці.

Особи, які вступили до ВНЗ та навчалися за рахунок коштів державного бюджету, мають пріоритетне право під час переведення та відновлення на місця держзамовлення за умови наявності таких місць. За відсутності вакантних місць, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, вищезазначені особи за їх згодою можуть бути переведені або відновлені на навчання з оплатою за рахунок коштів місцевого бюджету, галузевих міністерств, відомств, підприємств, організацій, установ та фізичних осіб за умови наявності вакантних місць ліцензованого обсягу.

Особи, які навчаються у державному ВНЗ на договірній основі з оплатою за рахунок коштів фізичних осіб тощо, можуть бути переведені на навчання на таких же умовах до інших державних вищих закладів освіти. Такі переходи можуть бути здійснені за наявності вакантних місць ліцензованого обсягу та згоди замовників, які фінансують підготовку. Вищезгадані особи можуть бути переведені і на вакантні місця державного замовлення у цьому чи іншому вищому навчальному закладі на конкурсній основі та за згодою замовників.

Студенти, які навчаються у неакредитованих недержавних вищих навчальних закладах, не користуються правом переведення до державних вищих навчальних закладів.

Які документи необхідні для переводу?

Щоб перевестись на іншу спеціальність (факультет) в одному ВНЗ студент повинен звернутися із заявою до ректора (директора). Протягом 14 днів заява розглядається та студенту дається відповідь. Це можуть бути роз’яснення щодо процедури переводу або відмова із зазначенням причини. Коли йдеться про переведення до іншого ВНЗ, то тут процедура трохи інша – заява про перехід спочатку підписується у ректора того навчального закладу, в якому студент навчається на поточний момент, а потім – подається ректору ВНЗ, до якого людина хоче перевестися.

Якщо згоду на перехід буде отримано, тоді студент повинен отримати в деканаті за новим місцем навчання довідку з переліком предметів, які потрібно здати, щоб ліквідувати академічну різницю.

Заява та академдовідка – єдині 2 документи, які згадуються у вищезазначеному Положенні. Однак ВНЗ можуть доповнювати цей список.

 

Який розмір академічної різниці допустимий для переводу?

Відповідно до Методичних рекомендацій щодо запровадження Європейської кредитно-трансферної системи та її ключових документів у вищих навчальних закладах розмір академічної різниці на рік не може перевищувати 20 кредитів (приблизно 6-7 предметів по три кредити). Максимально допустимий обсяг академічної різниці під час переводу студента або зарахування на 2 – 3 курси на основі отриманого рівня молодшого спеціаліста встановлюється ВНЗ, але не може перевищувати 20 кредитів (10 кредитів при зарахуванні на останній курс або рік навчання).

Якщо питання переводу для вас є актуальним і є необхідність закрити академічну різницю, то вільного часу у вас напевно немає. А якщо перехід потрапляє на період, коли вже настав час задуматися про диплом, то вам і зовсім ніхто не позаздрить. Щоб не нервувати і не зациклюватися виключно на навчанні, найкраще замовити дипломну роботу в компанії “Світ знань”. Це буде найкращим рішенням, яке дозволить заощадити час і отримати бездоганний результат. Адже компанія “Світ знань” – це про високу якість текстів, дотримання обумовлених термінів, доступні ціни на всі види послуг інформаційного характеру.

 

 • Чи можна перевестись на іншу спеціальність на першому курсі?

Ні, якщо з самого початку навчання не задалося, то все одно треба буде почекати до кінця року і лише після переводитися в інший ВУЗ або на інший факультет.

 • Чи можуть відмовити у переводі?

Так, зазвичай причина полягає в надто великій академічній різниці.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами