Найкращі гуртожитки України (2023)

28 Чер 2023
3 472

Студентські роки вважаються одними із найкращих періодів у житті. Це з тим, що після здобуття середньої освіти школяр переходить в іншу стадію – самостійності. Однак проживання окремо від батьків часто дає як позитивні, так і негативні сюрпризи. Здебільшого це пов’язано з вибором гуртожитку, який прикріплений до ВНЗ. Щоб не помилятися, пропонується розглянути кожен гуртожиток та окремо, включаючи умови проживання та порівняння з європейськими принципами.

 

Як живуть студенти в українських та європейських гуртожитках?

Багатьох абітурієнтів та їхніх батьків цікавить питання – куди краще вступити? Який навчальний заклад обрати, і чи справді Україна має гуртожитки європейського зразка? Щоб відповісти на зазначені та інші питання, необхідно розповісти про актуальну ситуацію в країні. Незважаючи на поточні проблеми, пов’язані з війною, економікою та соціальним падінням, кожен ВНЗ та інститут забезпечують якісну освіту. Те саме стосується і місця проживання – студент має право самостійно обирати умови проживання, що безпосередньо залежить від фінансових можливостей батьків.

Життя учнів, незважаючи на яскраві моменти веселощів, обрамлене правилами, яких потрібно суворо дотримуватися. Керівництво інститутів та житлових блоків висуває такі вимоги:

 • пожежна безпека. На кожен блок виділяється староста, який стежить за станом протипожежної системи. Студентам забороняється палити у будинках та використовувати вогненебезпечні предмети;
 • правопорядок. Кожен ВНЗ встановлює правила поведінки біля навчального закладу. Діють режими комендантської години відповідно до законодавства України;
 • збереження меблів, економія електрики та інші вимоги. Проживаючі зобов’язані стежити за інвентарем і, у разі потреби, повідомляти про поломки коменданту. У разі істотного дефіциту електроенергії – не можна використовувати низку потужних приладів (електрочайник, обігрівач тощо.).

Таким чином, життя студента у гуртожитку обов’язково супроводжується суворими заборонами, але контроль за їх виконанням не завжди здійснюється на належному рівні. На цьому етапі навчальні заклади збільшили муніципальну охорону територій для забезпечення безпеки.

Які студентські гуртожитки в Україні найкращі?

Тепер варто розглянути питання умов проживання, а також дізнатися про актуальний рейтинг найкращих гуртожитків країни. Для цього рекомендується оцінити таблицю:

Найменування ВНЗ

Переваги

Недоліки

Політехнічний інститут

 

 • доступна ціна проживання
 • 20 корпусів гуртожитків престижність
 • мала кількість меблів
 • неутеплені вікна та двері
 • нема гарячої води
 • немає ремонту
Університет ім. Тараса Шевченка

 

 • можна використовувати електроприлади
 • вигідні умови
 • 23 гуртожитки у різних районах міста
 • невеликі кімнати

 

Інститут культури та мистецтв
 • місце розташування: близько до основного корпусу
 • ціна
 • відсутність сучасного ремонту
 • суворі обмеження за часом комендантської години (до війни)
Авіаційний університет
 • 11 корпусів
 • низька вартість проживання
 • проблеми з водою
 • шкідливі комахи
 • немає ремонту
 • мало меблів
Інститут харчових технологій

 

 • у маленькій кімнаті проживання до 3-4 осіб
 • доступна ціна
 • відсутність необхідного обладнання
 • практично немає меблів (доводиться купувати самостійно)

*дані мають виключно ознайомлювальний характер і заснована на думках, зібраних у студентів

Умови проживання у гуртожитках ВНЗ Європи та Америки

На тлі вищезгаданих переваг та недоліків варто розглянути умови проживання у ВНЗ Польщі, Німеччини та Чехії:

 1. Польські гуртожитки мають комфортні умови. В одній кімнаті мешкає не більше двох студентів. Представлена ​​можливість заселення в квартири-студії із власною ванною або душем.
 2. Німецькі корпуси відрізняються доступною ціновою політикою та зручністю проживання. Завжди є гаряча вода та опалення. У кожному корпусі є інтернет для безкоштовного користування.
 3. Чеські вузи не можуть похвалитися великими кімнатами, але при цьому в них перебуває не більше 2 осіб. Є пральні машинки, вода та основні умови проживання.

Порівнювати умови життя студентів у Європі та США – досить суб’єктивне завдання. У кожному навчальному закладі передбачаються необхідні умови життя, а ціна (за мірками країни) – завжди доступна.

Бажаєте отримати допомогу у навчанні? Це можна зробити, звернувшись до нашої компанії. У «Світ Знань» можна замовити курсову роботу під ключ та будь-які інші студентські роботи, незалежно від того, де ви навчаєтесь. За потреби представники компанії виконають інші завдання, пов’язані з науковою діяльністю студента.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами