Університет чи інститут – у чому відмінності та подібності?

12 Лип 2023
4 740

Ось і залишилися позаду безтурботні шкільні роки і настав час вибирати навчальний заклад, який дозволить здобути вищу освіту за обраною спеціальністю та стати затребуваним на ринку фахівцем. Як не крути, технікуми, коледжі, та й різні курси (якими б гарними вони не були) лише прочиняють двері в щасливе майбутнє, але все ж таки не дарують “щасливий квиток” в нього. І якщо в тому, що вищу освіту потрібно мати сумнівається мало хто, то відразу відповісти, якийсь із ВНЗ краще – інститут чи університет, точно не зможе ніхто. У цій статті зупинимося більш детально на перевагах навчання у кожному з них та їх відмінностях.

 

Концепція університету

Університет – воістину грандіозна організація, в якій насправді не так вже й просто розібратися. У складі такого ВНЗ зазвичай виділяють різні підрозділи: інститути, які забезпечують підготовку студентів з різних спеціальностей, факультети, департаменти, коледжі. У їхньому складі функціонують дрібніші структурні підрозділи, серед яких лабораторії, кафедри тощо.

Університет – це не просто навчання за спеціальністю, це вищий рівень викладання (хоча цей момент більш формальний). Такий ВНЗ має такі особливості:

 • він забезпечує підготовку студентів з різних галузей (такий момент зручний для студентів, які не до кінця впевнені у обраній спеціальності та припускають, що в недалекому майбутньому можуть змінити її);
 • університет надає послуги з підвищення кваліфікації дипломованих фахівців (сюди входить перепідготовка та здобуття другої вищої освіти, аспірантура та докторантура);
 • університет – це про науку та академічність, він передбачає здійснення керівництва науковою та дослідницькою роботою кафедр, що знаходяться у його складі.

 

Основні відмінності інституту від університету

 1. Інститут може бути як окремим навчальним закладом, так і бути підрозділом у складі університету. Університет це більш масштабний вищий навчальний заклад, у складі яких науково-дослідні центри, різні відділи і т.д.
 2. Інститут випускає спеціалістів одного напряму, а з університету виходять спеціалісти різних профілів.
 3. І в інституті, і в університеті обов’язковою складовою навчального процесу є наукова робота. Однак, коли йдеться про спрямованість дослідницької роботи інституту, то тут вона може вибиратися, тоді як університет має проводити як фундаментальні дослідження, так і прикладні. Причому дослідницька робота повинна включати широкий спектр наук.
 4. На університет покладається обов’язок щодо здійснення перепідготовки кадрів, а також підвищення кваліфікації.
 5. Інституту не забороняється надавати послуги післявузівської освіти, а університет повинен їх надавати на належному рівні.

Не завжди слова “університет” чи “інститут” відображають статус ВНЗ та особливості його структури об’єктивно. Існує багато прикладів, коли в назвах є ці слова, проте вони містяться там у зв’язку з історичними передумовами, тому наведена інформація щодо розмежування ВНЗ має більш довідковий характер.

Відмінності у викладацькому складі між університетом та інститутом

Вимоги, яким мають відповідати науково-педагогічні співробітники, визначаються Ліцензійними умовами здійснення освітньої діяльності – публікація наукових статей у різних журналах, періодичне підвищення кваліфікації, дотримання умов контракту тощо. Щодо відмінностей у викладацькому складі, то університет – організація, яка охоплює більший перелік послуг. Відповідно, в університеті має бути необхідна кількість професорів, докторів наук, які зможуть забезпечити належний рівень викладання в аспірантурі та докторантурі. Також мають бути кадри, які забезпечують підвищення кваліфікації працівників тощо (кваліфікація підвищується не рідше 1 разу на 5 років).

 

Що краще університет чи інститут?

За великим рахунком, для студента не так важливо, як називається навчальний заклад, до якого він планує вступати. Що інститут, що університет здатні дати якісну освіту – тут важливіший навчальний план і викладацький склад (але тут як пощастить). Щоб вибрати хороший ВНЗ, треба просто ознайомлюватися з різними рейтингами, спілкуватися з людьми і т.д.

У будь-якому випадку від підготовки письмових студентських робіт втекти нікуди не вийде. Що в університеті, що в інституті на вас чекатимуть реферати, доповіді, курсові, дипломна тощо. Справлятися з ними часом не виходить, а іноді просто немає бажання розбиратися у всіх нюансах та тонкощах підготовки робіт, та й семінарські з практичними ніхто не скасовував – у таких випадках мудрим рішенням буде делегувати завдання з написання спеціалістам компанії “Світ Знань”. Наприклад, щоби замовити курсову роботу у наших авторів.

Співпраця з нами принесе вам лише задоволення, адже ми можемо похвалитися цілим переліком переваг перед конкурентами, серед яких доступні ціни, висока швидкість підготовки робіт будь-якої складності, широкий перелік доступних спеціальностей (педагогіка, філософія, юриспруденція, бухгалтерський облік, психологія тощо), висока якість підготовки робіт.

 

 

 • Чи відрізняється процедура вступу до університету від вступу до інституту?

Назва ВНЗ не впливає на процедуру вступу, прохідний бал тощо. Умови вступу в принципі встановлюються ВНЗ і тут швидше впливає рівень престижності закладу, його місце у рейтингу тощо.

 • Навчання в університеті – це більш престижно, ніж навчання в інституті?

Ні, назва не впливає ні на що абсолютно. Важливе місце ВНЗ у рейтингу, відгуки про нього, викладацький склад, навчальна програма на певний рік тощо.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами