Як в Україні студенту відновитись на навчання?

18 Лис 2022
4 914

Деколи не виходить так, як ми собі запланували заздалегідь. І якщо вчора нам здавалося, що ми зробили правильний вибір і вибрали той вищий навчальний заклад, у якому отримаємо найкращу у світі спеціальність, то сьогодні все може бути зовсім інакше. Або бажання вчитися зникло і заборгованості з предметів “зробили” свою справу, або ж просто змінилися життєві обставини і треба покинути рідне місто, а разом з ним і ВНЗ, або просто на якийсь час змінилися пріоритети і на перший план вийшла сім’я. Незалежно від того, що сталося в житті, і що стало причиною відрахування з ВНЗ, виправити ситуацію можна буде будь-якої миті.

Законодавство нашої країни дозволяє відновлення у навчальному закладі незалежно від причини відрахування з нього. У всіх випадках процедура буде ідентична, лише деякі її особливості варіюються виходячи з того, через який час після відрахування людина вирішила повернутися і продовжувати отримувати обрану спеціальність та курс, на якому відбулося відрахування. Адже тут важливо зрозуміти, наскільки змінилася програма навчання, і яку академічну різницю необхідно буде “закрити”.

 

Терміни для відновлення у ВНЗ

Аналізуючи положення Наказу МОН “Про затвердження Положення про порядок переведення, відрахування та відновлення студентів вищих закладів освіти” можна зробити висновки про те, що жодних конкретних термінів, протягом яких можна відновитись не існує. Строк давності відрахування не має значення і студенту не можуть відмовити у розгляді заяви про поновлення ні через рік, ні через 5, ні через 15 років. Відновлення студента здійснюється ректором ВНЗ (іншою уповноваженою особою).

Людина, яка вирішила повернутися до навчання, може продовжити її в тому ж ВНЗ, з якого вона пішла, або ж у будь-якому іншому навчальному закладі. Є лише кілька нюансів: для студентів бакалаврату доступна “своя” спеціальність та суміжна, для магістрантів – лише “своя”.

Причини відрахування

У кожного свій життєвий шлях та причини відрахування студента вищого навчального закладу можуть бути абсолютно різні. Найчастіше трапляються такі випадки:

 • власне бажання. Цей пункт охоплює величезну кількість варіантів, у тому числі такі як народження дитини, небажання далі освоювати обрану професію тощо (може бути таке, що людина хоче присвятити якийсь час здобуттю практичного досвіду перед тим, як приступити до навчання далі);
 • переїзд в інше місто або за кордон і бажання взяти паузу на деякий час для того, щоб адаптація пройшла максимально комфортно;
 • проблеми зі здоров’ям. На жаль, у наш час здоров’я навіть у молодих людей бажає кращого. Якщо у вас виникли проблеми медичного характеру, необхідно отримати висновок ВКК;
 • академічна неуспішність. Сюди входять і не складання іспитів, і відсутність захисту практики, і несвоєчасна (чи відсутня) підготовка письмових робіт на кшталт курсової, дипломної тощо. Звичайно, до іспиту чи заліку замість вас ніхто не підготується, проте підготовку письмових робіт цілком можна делегувати фахівцям. Це допоможе відразу «вбити двох зайців» – і робота буде готова, і час звільниться для вирішення інших завдань;
 • порушення правил внутрішнього розпорядку ВНЗ та навчальної дисципліни. Чисто теоретично така причина можлива, на практиці вона майже не зустрічається. Викладачі університетів, як і керівництво, охоче йдуть назустріч студентам, які мають «хвости» через прогули. Якщо все позакривати, хай і з певною затримкою – проблем не буде.

 

Порядок відновлення у ВНЗ після відрахування

Тим студентам, які вирішили відновитись у ВНЗ, необхідно передусім підготувати заяву на відновлення. За правилами така заява розглядається протягом 2 тижнів. Результатом розгляду є визначення чіткого переліку умов, дотримання яких є необхідним для відновлення або відмови (причини розглянемо пізніше). Для того, щоб заява була розглянута, її подають з повним переліком супутніх документів, серед яких свідоцтво про народження (або документ, що засвідчує особу – паспорт), копія атестату для школи, фото, академдовідка тощо (якщо студент відновлюється на магістратуру, то на руках у нього має бути диплом про освіту з бакалаврату). Щоб не прогаяти нічого краще відразу звернутися до приймальної комісії або ж у відділ кадрів. Ці документи необхідні для того, щоб визначити академічну заборгованість для продовження навчання.

Після того, як академічна різниця буде визначена, необхідно скласти всі іспити та заліки для її ліквідації. Як правило, керівники вищих навчальних закладів наполягають на тому, щоби все було ліквідовано до початку занять у поточному навчальному році. Адже по суті саме відсутність академічної заборгованості є умовою для відновлення у ВНЗ.

Далі потрібно отримати залікову книжку. До неї проставляються перезараховані предмети з відповідними оцінками (які були проставлені цим ВНЗ раніше або викладачами іншого ВНЗ). Оцінки перезараховуються з дозволу декана факультету.

 

Що робити, якщо відмовили у відновленні?

Все залежить від того, в чому полягає причина відмови. Як ми з’ясували, терміни на відновлення не впливають. Однак, є інші моменти, на які варто звернути увагу, перш ніж збирати документи і взагалі ініціювати процес відновлення. Йдеться про те, що:

 • студенти, які були виключені на першому курсі навчання, не можуть бути відновлені на нього. Якщо академічну заборгованість буде ліквідовано, то студент переходить відразу на другий курс (вирішення питання залишається за ректором університету чи академії);
 • якщо людина навчалася у недержавному ВНЗ чи у не акредитованому університеті, то вона не може бути відновлена ​​до державного вищого навчального закладу;
 • студенти, які були відраховані з ВНЗ ІІІ або ІV рівня акредитацій, можуть бути відновлені до навчальних закладів І та ІІ рівнів.

Відповідно, якщо ви були відраховані з 1-го курсу, то треба здати академічну різницю і відразу розпочати навчання на 2-му. Якщо ви вступаєте до ВНЗ і не впевнені, що продовжуватимете навчання у найближчі рік-два, то варто звернути увагу на державні освітні заклади (у разі чого відновитись буде простіше).

Якщо академрізниця становить понад 2 кредити, то відновлення відбувається на курс нижче (відповідно до рекомендацій МОН).

Висновки

Відновитись у ВНЗ досить просто. Тому якщо ви зрозуміли, що отримувана спеціальність – саме те, що потрібно на конкретному етапі життя, не варто боятися паперової тяганини або того, що на це буде витрачено дуже багато часу. Щоправда, варто відзначити, що чим менше часу з дня відрахування минуло, тим легше буде відновитися (академічна різниця буде меншою і менше предметів доведеться складати).

Якщо бажання відновитись є твердим і це не просто якісь розмиті плани на майбутнє, то не варто надто затягувати процес. Найкраще звернутися із заявою до ВНЗ раніше – буде більше часу на те, щоб усунути всі “хвости” і ще встигнути передихнути перед початком навчального року. Не слід забувати про те, що лише на розгляд заяви потрібно 14 днів.

Також є момент – якщо зникло бажання вчитися в якийсь момент, людина захворіла тощо – це одне. Але якщо просто в якийсь період часу стало трохи складно вчитися і є ризик того, що може утворитися академічна заборгованість через незакриту курсову, диплом, то це дуже прикро. Адже письмова робота – це зовсім не так складно, особливо коли на кону мрія. Якщо ж на її підготовку немає часу, бажання та сил, то завжди можна звернутися до нас. Ми готові допомогти впоратися з будь-якою письмовою роботою.

Професійні автори нашої компанії із задоволенням та легкістю підготують курсову, дипломну, реферат та інші види робіт. Вони є справжніми профі у своїй сфері і чудово розуміються на всіх нюансах і тонкощах підготовки різних видів робіт. Вам не доведеться червоніти за плагіат чи низьку унікальність – все буде на найвищому рівні. Окремо варто відзначити і те, що ми завжди дотримуємося обумовлених термінів і вирізняємося досить демократичною ціновою політикою на свої послуги.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами