Кращі ВНЗ України для вивчення маркетингу

5 547
Час читання: 3 хвилини

Зміст

 

 

Як мотивувати себе на навчання? Вибрати професію до душі і зігріватися думкою про високі доходи в найближчому майбутньому. Одна з найперспективніших сфер – маркетинг. Про маркетологів не чули тільки … так всі чули.

 

Ця професія і її спеціалізації зійдуть з таблоїдів про вакантні посади. Високий попит гарантований, оскільки вся система ринкової економіки крутиться навколо осі маркетингу. Українські ВНЗ дозволяють отримати гідну освіту за цим напрямом.

 

Орієнтир на столицю

 

Традиційно київські вищі навчальні заклади переважно лідирують по авторитетності і якості освіти.  (Щоб нікого не образити, фразу «переважно» підкреслимо).  Гідні пропозиції за освітньою програмою маркетингу пропонують:

  Потрібна допомога у написанні роботи?

   

  1. Національний університет «Києво-Могилянська Академія». Бажаючі можуть піти на факультет економічних наук за програмою маркетингу. Пропонується навчання на бакалавра тривалістю 4 роки і на магістратурі – 2 роки. В аспірантурі чисто маркетингового напрямку немає.

   

  Переваги. ВНЗ орієнтований на високі європейські стандарти, є активним учасником наукового життя, застосовує нові формати в навчанні і викладанні. Цікаву і якісну освіту гарантовано.

   

  1. Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Цей ВНЗ вважається топовим не тільки в Україні, але і входить в перелік кращих освітніх установ Європи. Напевно ви знаєте про це. Маркетинговий напрямок тут представлено досить добре. Кафедра міжнародної економіки та маркетингу дозволяє отримати диплом бакалавра з маркетингу та закінчити магістратуру за такими напрямками маркетингу, як консультування і бізнес адміністрування.

   

  Переваги. Університет орієнтований на міжнародну сферу, тому в дисциплінах за фахом маркетингу акцент робиться і на внутрішні підвалини країни, і на зовнішньоекономічну діяльність.

   

  1. Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. У цьому ВНЗ пропозиції щодо направлення маркетингу досить широкі. Сформований окремий факультет маркетингу, на якому є такі спеціальності як урбаністика, економіка міста, маркетинг, туризм, логістика, комерційна діяльність. У магістратурі навчання проводиться з маркетингового менеджменту, рекламному менеджменту, туризму, логістики, комерційної діяльності.

   

  Переваги. ВНЗ надає можливість очного та заочного навчання на маркетингу, що притаманне не всім ВНЗ (наприклад, в КНУ ім. Т. Шевченка на цій спеціальності тільки денна форма навчання).  Крім того, університет орієнтований на глибокий економічний ухил, що відбивається на всіх факультетах.

   

  1. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Професію маркетолога можна освоїти на факультеті менеджменту та маркетингу. Функціонує кафедра промислового маркетингу. На етапі бакалаврату цього факультету готують промислових маркетологів або бізнес аналітиків. В рамках магістратури проходить навчання тільки по напрямку промислового маркетингу.

   

  Перевага. У ВУЗі передбачена програма навчання для претендентів на статус доктора філософії з напрямку маркетингу. З урахуванням специфіки спеціалізації в цьому університеті можна освоїти затребуване, але ще не широко популярний напрям маркетингу, пов’язаного зі сферою промисловості.

   

  За даними сайту Work.ua середня зарплата маркетолога в Україні становить 15 тисяч гривень.

   

  ВНЗ України з маркетингу

   

  За межами столиці також є якісне навчання. Рейтинги не київських ВНЗ України з гідними пропозиціями виглядає так:

   

  1. Одеський національний економічний університет. На кафедрі маркетингу пропонується навчання за двома спеціалізаціями: міжнародна логістика та безпосередньо сам маркетинг. Студенти можуть освоїти такі спеціальності: маркетолог-аналітик, інтернет-маркетолог (SEO), менеджер з маркетингових досліджень, менеджер з продажу, бренд-менеджер, івент-менеджер, піар-менеджер й інші.
  2. Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця. Головним вважається факультет менеджменту і маркетингу. Спеціальність маркетингу доступна для бакалаврату та магістратури. На цьому факультеті вже вчиться понад 1200 студентів, використовується 3 міжнародні програми.
  3. Харківський інститут економіки ринкових відносин та менеджменту ХІЕРВМ. Тут є економічний факультет, однією із спеціалізацій якого є маркетинг.
  4. Тернопільський національний економічний університет. Тут досить успішно функціонує факультет економіки та управління, на якому є кафедра маркетингу. Здійснюється підготовка бакалаврів і магістрів за спеціальністю маркетинг з однойменної освітньою програмою і профільним напрямком – Інтернет-маркетинг.
  5. Сумський державний університет. У його структуру входить освітньо-науковий інститут фінансів, економіки та менеджменту імені Олега Балацького, в якому є кафедра маркетингу. Сильною стороною цього ВНЗ є активна наукова і публікаційна діяльність. Маркетинг, як і інші напрямки, викладається на висоті якості.

   

  ТОП три маркетингових професій за показником середньої зарплати в Україні серед маркетологів: менеджер маркетолог 23 000 гривен, маркетолог аналітик 20 000 гривень, email-маркетолог 19 000 гривень.

   

  Вибір університетів за спеціальністю маркетолога і статистика заробітних плат в країні і світі змушує задуматися, чи не так? Якщо ви відчуваєте, що є природженим таргетологом, веб-аналітиком, інтернет-маркетологом або представником іншого не менш крутого напрямку, з компанією «Світ Знань» освоєння професії в будь-якому ВНЗ не складе труднощів.