Відрахування з ВНЗ за власним бажанням

6 Сер 2021
24 111

Піти з навчального закладу за власною ініціативою набагато легше, ніж вступити в багато університетів. Однак і тут є деякі тонкощі. Поговоримо про це.

 

Що говорить закон про відрахування з ВНЗ за власним бажанням?

Стаття 46 ЗУ «Про освіту» та п. 15 Наказу Міносвіти № 245 чітко вказують, що добровільне бажання студентів є одним з легальних способів відрахування і розриву правовідносин. Цьому можуть передувати різні обставини, частіше за все суб’єктивного характеру. Важливо, що переведення до іншого навчального закладу розглядається законодавцем як окрема підстава.

Можливість передумати залишається. Колишні учні можуть відновитися. Для цього потрібно звернутися до ректора із заявою на його ім’я, обґрунтувати причини, чому це був вимушений захід і що змінилося. Протягом двох тижнів за зверненням готується відповідь. Якщо вона позитивна, так звані нові абітурієнти зобов’язані здати академічну різницю.

Альтернативний варіант шляхів відходу – повторне навчання. Подається заява для допуску до програми пропущеного семестру, з аргументацією причин рішення про звільнення і повернення.

Відновлення на перший курс неможливо. У разі якщо ви пішли в першому році навчання і передумали, доведеться вступати заново.

Порядок відрахування студентів

Відрахування студента за своїм бажанням оформляється заявою. Оскільки немає чіткої форми виявлення своєї волі, документ не обов’язково подавати особисто, можна поштою. Для наявності підтвердження потрібно відправити рекомендований лист з повідомленням про вручення.

У відповідь він отримує академічну довідку встановленого зразка за формою, затвердженою Наказом № 1058. Крім того, повертається документ про повну загальну середню або базову середню освіту, оскільки його оригінал зберігається в Інституті. В особовій справі, яка залишається в навчальному закладі, зберігається залікова книжка, студентський квиток, копія академічної довідки з печаткою і підписом.

Що стосується змісту довідки, в ній по семестрах відбивається кожен зданий залік та іспит, інформація про вивчені предмети, кількість годин. Предмети, за якими отримані незадовільні оцінки, в цей документ не вносяться. Довідка офіційно реєструється в спеціальній книзі.

Якщо відраховуються неповнолітні студенти, цей крок обов’язково узгоджується з місцевими органами виконавчої влади, а саме зі службою у справах неповнолітніх.

Що потрібно для відрахування з ВНЗ?

Студенти, які мають намір покинути навчальний заклад за власним рішенням, повинні крім заяви надати:

 • заповнений обхідний лист;
 • навчальну карту і заліковку, які повинні бути завізовані в бібліотеці, методичним відділом, в гуртожитку і контрольному відділі або у декана;
 • проект наказу.

Ректор розглядає пакет документів протягом трьох днів, після чого складається акт у відділі кадрів. Як правило, навчання припиняється протягом 10-14 днів. І сторони перестають виконувати свої зобов’язання по відношенню один до одного.

Якщо застосовувалася контрактна основа, якісь окремі аспекти можуть бути прописані безпосередньо в договорі. Пам’ятайте, йти потрібно красиво, без сварок і конфліктів. Хто знає, може, доведеться відновлюватися? З компанією «Світ Знань» навчання буде проходити набагато легше. Може передумаєте?

Питання вартості максимально актуальне. Як правило, у студента немає шансів повернути гроші за поточний рік, оскільки фактично виконавець, тобто навчальний заклад, приступив до виконання послуг. Повернення може бути частковим, якщо проведена оплата наперед на наступні роки.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами