Відрахування з ВНЗ за власним бажанням

8 881
Час читання: 2 хвилини

Зміст

Піти з навчального закладу за власною ініціативою набагато легше, ніж вступити в багато університетів. Однак і тут є деякі тонкощі. Поговоримо про це.

 

Що говорить закон про відрахування з ВНЗ за власним бажанням?

 

Стаття 46 ЗУ «Про освіту» та п. 15 Наказу Міносвіти № 245 чітко вказують, що добровільне бажання студентів є одним з легальних способів відрахування і розриву правовідносин. Цьому можуть передувати різні обставини, частіше за все суб’єктивного характеру. Важливо, що переведення до іншого навчального закладу розглядається законодавцем як окрема підстава.

 

Можливість передумати залишається. Колишні учні можуть відновитися. Для цього потрібно звернутися до ректора із заявою на його ім’я, обґрунтувати причини, чому це був вимушений захід і що змінилося. Протягом двох тижнів за зверненням готується відповідь. Якщо вона позитивна, так звані нові абітурієнти зобов’язані здати академічну різницю.

 

Альтернативний варіант шляхів відходу – повторне навчання. Подається заява для допуску до програми пропущеного семестру, з аргументацією причин рішення про звільнення і повернення.

  Потрібна допомога у написанні роботи?

  Відновлення на перший курс неможливо. У разі якщо ви пішли в першому році навчання і передумали, доведеться вступати заново.

  Порядок відрахування студентів

   

  Відрахування студента за своїм бажанням оформляється заявою. Оскільки немає чіткої форми виявлення своєї волі, документ не обов’язково подавати особисто, можна поштою. Для наявності підтвердження потрібно відправити рекомендований лист з повідомленням про вручення.

  У відповідь він отримує академічну довідку встановленого зразка за формою, затвердженою Наказом № 1058. Крім того, повертається документ про повну загальну середню або базову середню освіту, оскільки його оригінал зберігається в Інституті. В особовій справі, яка залишається в навчальному закладі, зберігається залікова книжка, студентський квиток, копія академічної довідки з печаткою і підписом.

   

  Що стосується змісту довідки, в ній по семестрах відбивається кожен зданий залік та іспит, інформація про вивчені предмети, кількість годин. Предмети, за якими отримані незадовільні оцінки, в цей документ не вносяться. Довідка офіційно реєструється в спеціальній книзі.

  Якщо відраховуються неповнолітні студенти, цей крок обов’язково узгоджується з місцевими органами виконавчої влади, а саме зі службою у справах неповнолітніх.

  Що потрібно для відрахування з ВНЗ?

   

  Студенти, які мають намір покинути навчальний заклад за власним рішенням, повинні крім заяви надати:

  • заповнений обхідний лист;
  • навчальну карту і заліковку, які повинні бути завізовані в бібліотеці, методичним відділом, в гуртожитку і контрольному відділі або у декана;
  • проект наказу.

  Ректор розглядає пакет документів протягом трьох днів, після чого складається акт у відділі кадрів. Як правило, навчання припиняється протягом 10-14 днів. І сторони перестають виконувати свої зобов’язання по відношенню один до одного.

   

  Якщо застосовувалася контрактна основа, якісь окремі аспекти можуть бути прописані безпосередньо в договорі. Пам’ятайте, йти потрібно красиво, без сварок і конфліктів. Хто знає, може, доведеться відновлюватися? З компанією «Світ Знань» навчання буде проходити набагато легше. Може передумаєте?

  Питання вартості максимально актуальне. Як правило, у студента немає шансів повернути гроші за поточний рік, оскільки фактично виконавець, тобто навчальний заклад, приступив до виконання послуг. Повернення може бути частковим, якщо проведена оплата наперед на наступні роки.