Як студенту влаштуватися на роботу після закінчення ВНЗ?

8 Лип 2021
361

Робота мрії і спеціальність як покликання – зовсім не міф і не рожеві окуляри. Це реальність, яка багато в чому залежить від самого студента. Так, є труднощі ринку працевлаштування, і так, в цілому ситуація не дуже сприяє до високих заробітків на старті. Але головне правило ринку ніхто не відміняв: на хорошу пропозицію завжди буде попит.

 

Коли потрібно починати шукати роботу?

Ніколи не пізно. Ця фраза доречна, але в ситуації з роботою для студентів сміливо можна додати – ніколи не рано. Якщо була можливість зануритися в світ практики на перших курсах, здорово, що ви нею скористалися. Якщо ні – не зволікайте. Вивчайте попит, аналізуйте ринок праці за вашою спеціальністю, дивіться, шукайте і стукайте.

Особливо хочеться зупинитися на моменті – стукайте. Мій брат відразу ж після отримання диплома економіста влаштувався на перше-ліпше місце з мінімальною зарплатою і паралельно оббивав пороги кращих фінансових установ і банків регіону. Чесно говорив: так, немає досвіду, але я вам дам більше ніж будь-який досвідчений фахівець, тому що є бажання.

Через декілька років він увійшов до складу регіональних управлінців одного з банків. Цьому передував неоплачуваний випробувальний термін, ненормований робочий день, переїзди. Але результат не змусив себе чекати і цілком виправдав всі моральні і матеріальні витрати.

Висновок. Використовуйте будь-яку можливість для пошуку роботи мрії ще до отримання диплома. Влаштовуйтеся на стажування, шукайте варіанти аутсорсингу, стежте за вакансіями. Як тільки диплом на руках – відкладіть відпустку і приступайте до дій. Однак якщо такий сценарій не про вас, повертаємося до початку пункту – ніколи не пізно.

Де розміщують вакансії?

В Україні є величезна кількість гідних ресурсів з пошуку роботи:

 1. Кожен студент чув про Work.ua, Hh, jobs.ua. Це класика жанру з тисячами вакансій.
 2. Є альтернативний традиційний варіант – центр зайнятості та база вакансій на ньому.
 3. Багато великих компаній і державні структури розміщують інформацію про вакантні посади на своїх офіційних сайтах. До речі, непогано б моніторити такі ресурси вже на останньому курсі, в проміжку між написанням дипломів.
 4. Сарафанне радіо. Старий добрий метод, який рідко підводить. Запитуйте, цікавтеся і не соромтеся озвучувати, що ви в пошуку роботи. Чим більше людей знає, тим ширше інформаційне охоплення.

І знову екскурс в рубрику «Стукайте». Зі своєю подругою я познайомилася за дивних обставин. Молоденька безглузда дівчинка щодня протягом двох тижнів приходила під офіс, чекала мого шефа і просила взяти її на безкоштовне стажування просто так, на будь-яких умовах. Хоча б три дні на тиждень. Вона готова була мити підлоги і носити каву, про що прямо говорила. На питання, навіщо тобі це, відповідь була однозначною – вчитися у найкращого адвоката міста.

Мені здається її пожаліли. Але взяли. Каву варила відмінну, і в перервах поступово стали довіряти «перекладання паперів». Вона просилася на засідання, постійно цікавилася, що почитати, пропонувала любу допомогу. Так три літніх місяці безкоштовної, пекельної роботи до 23.00. Звичайна дівчинка з села в результаті продовжила навчання в Сорбонні і в світлі останніх подій країни там же і залишилася жити. Це шлях не про Попелюшку, а про наполегливість і чітке розуміння, що хороша робота з неба не падає.

Навіть якщо роботодавцям не потрібні зараз співробітники, вони завжди звернуть увагу на перспективні особистості. Перспектива не завжди дорівнює досвіду. Його відсутність – можна поправити. А бажання працювати незамінне.

 Що заважає випускникам знайти хорошу роботу?

На першому місці прийнято вказувати об’єктивні обставини: депресивний регіон, відсутність нових робочих місць, спад виробництва. Це зрозуміло, такі фактори дійсно мають місце бути. Однак є хороша фраза: роби що повинен і будь що буде.

Випускник повинен, перш за все, скласти резюме: якісне, вичерпне, за найкращими канонами. Його відсутність або неграмотне заповнення – перший бар’єр. Є маса інструкцій, як це зробити, і навіть безкоштовні лекції. Гугл в допомогу.

Перешкода – небажання розвиватися і братися за роботу «з низів». Амбіції повинні зіставлятися можливостям. Ніхто не говорить, наприклад, все життя працювати в архіві суду і навіть не дивитися на штатну одиницю помічника судді. Але місяць-два роботи цілком можна розцінювати, як «себе показати і на людей подивитися».

Заважає невпевненість. Всі мега фахівці були недосвідченими, без стажу роботи і рекомендацій. Це не ганьба, і не порок. Тому голову вище і вперед демонструвати свою готовність підкорювати світ. Випускники часто передчасно опускають руки. Даремно. А поки ви ще вчитеся, звертайтеся в компанію «Світ Знань». Ми підготуємо будь студентські роботи і звільнимо ваш час для більш важливих справ.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами