Як студенту влаштуватися на роботу після закінчення ВНЗ?

399
Час читання: 3 хвилини

Зміст

 

Робота мрії і спеціальність як покликання – зовсім не міф і не рожеві окуляри. Це реальність, яка багато в чому залежить від самого студента. Так, є труднощі ринку працевлаштування, і так, в цілому ситуація не дуже сприяє до високих заробітків на старті. Але головне правило ринку ніхто не відміняв: на хорошу пропозицію завжди буде попит.

 

Коли потрібно починати шукати роботу?

 

Ніколи не пізно. Ця фраза доречна, але в ситуації з роботою для студентів сміливо можна додати – ніколи не рано. Якщо була можливість зануритися в світ практики на перших курсах, здорово, що ви нею скористалися. Якщо ні – не зволікайте. Вивчайте попит, аналізуйте ринок праці за вашою спеціальністю, дивіться, шукайте і стукайте.

 

Особливо хочеться зупинитися на моменті – стукайте. Мій брат відразу ж після отримання диплома економіста влаштувався на перше-ліпше місце з мінімальною зарплатою і паралельно оббивав пороги кращих фінансових установ і банків регіону. Чесно говорив: так, немає досвіду, але я вам дам більше ніж будь-який досвідчений фахівець, тому що є бажання.

 

  Потрібна допомога у написанні роботи?

  Через декілька років він увійшов до складу регіональних управлінців одного з банків. Цьому передував неоплачуваний випробувальний термін, ненормований робочий день, переїзди. Але результат не змусив себе чекати і цілком виправдав всі моральні і матеріальні витрати.

   

  Висновок. Використовуйте будь-яку можливість для пошуку роботи мрії ще до отримання диплома. Влаштовуйтеся на стажування, шукайте варіанти аутсорсингу, стежте за вакансіями. Як тільки диплом на руках – відкладіть відпустку і приступайте до дій. Однак якщо такий сценарій не про вас, повертаємося до початку пункту – ніколи не пізно.

   

  Де розміщують вакансії?

   

  В Україні є величезна кількість гідних ресурсів з пошуку роботи:

  1. Кожен студент чув про Work.ua, Hh, jobs.ua. Це класика жанру з тисячами вакансій.
  2. Є альтернативний традиційний варіант – центр зайнятості та база вакансій на ньому.
  3. Багато великих компаній і державні структури розміщують інформацію про вакантні посади на своїх офіційних сайтах. До речі, непогано б моніторити такі ресурси вже на останньому курсі, в проміжку між написанням дипломів.
  4. Сарафанне радіо. Старий добрий метод, який рідко підводить. Запитуйте, цікавтеся і не соромтеся озвучувати, що ви в пошуку роботи. Чим більше людей знає, тим ширше інформаційне охоплення.

   

  І знову екскурс в рубрику «Стукайте». Зі своєю подругою я познайомилася за дивних обставин. Молоденька безглузда дівчинка щодня протягом двох тижнів приходила під офіс, чекала мого шефа і просила взяти її на безкоштовне стажування просто так, на будь-яких умовах. Хоча б три дні на тиждень. Вона готова була мити підлоги і носити каву, про що прямо говорила. На питання, навіщо тобі це, відповідь була однозначною – вчитися у найкращого адвоката міста.

   

  Мені здається її пожаліли. Але взяли. Каву варила відмінну, і в перервах поступово стали довіряти «перекладання паперів». Вона просилася на засідання, постійно цікавилася, що почитати, пропонувала любу допомогу. Так три літніх місяці безкоштовної, пекельної роботи до 23.00. Звичайна дівчинка з села в результаті продовжила навчання в Сорбонні і в світлі останніх подій країни там же і залишилася жити. Це шлях не про Попелюшку, а про наполегливість і чітке розуміння, що хороша робота з неба не падає.

   

   

  Висновок. Навіть якщо роботодавцям не потрібні зараз співробітники, вони завжди звернуть увагу на перспективні особистості. Перспектива не завжди дорівнює досвіду. Його відсутність – можна поправити. А бажання працювати незамінне.

   

   Що заважає випускникам знайти хорошу роботу?

   

  На першому місці прийнято вказувати об’єктивні обставини: депресивний регіон, відсутність нових робочих місць, спад виробництва. Це зрозуміло, такі фактори дійсно мають місце бути. Однак є хороша фраза: роби що повинен і будь що буде.

  Випускник повинен, перш за все, скласти резюме: якісне, вичерпне, за найкращими канонами. Його відсутність або неграмотне заповнення – перший бар’єр. Є маса інструкцій, як це зробити, і навіть безкоштовні лекції. Гугл в допомогу.

   

  Перешкода – небажання розвиватися і братися за роботу «з низів». Амбіції повинні зіставлятися можливостям. Ніхто не говорить, наприклад, все життя працювати в архіві суду і навіть не дивитися на штатну одиницю помічника судді. Але місяць-два роботи цілком можна розцінювати, як «себе показати і на людей подивитися».

   

  Заважає невпевненість. Всі мега фахівці були недосвідченими, без стажу роботи і рекомендацій. Це не ганьба, і не порок. Тому голову вище і вперед демонструвати свою готовність підкорювати світ. Випускники часто передчасно опускають руки. Даремно. А поки ви ще вчитеся, звертайтеся в компанію «Світ Знань». Ми підготуємо будь студентські роботи і звільнимо ваш час для більш важливих справ.