Як зробити автозміст у Ворді

2 388
Час читання: 3 хвилини

Зміст

 

Зізнайтеся чесно, що найбільше напружує в курсових та інших студентських роботах? Однозначно, оформлення. Однак якщо вникнути в суть, процес виявляється не таким вже й складним. Не віриться, але далеко не всі студенти знають навіть соту частину можливостей власної клавіатури і функцій Word.

 

Але ж розумні дядечки в стилі а-ля Стів Джобс не випадково цілодобово просиджують, щось розробляючи. Прикладом однієї маленької, але корисної і геніальної роботи служить автозміст. Давайте розберемося, як користуватися цією опцією.

 

Як зробити автозміст у Word 2007

 

Ці вже старенькі версії програми досі користуються величезною популярністю. Це щось своє, рідне і звичне. Уже в 2007 році була чітка функція автозмісту, коли зміст і текст зводяться автоматично. Для цього потрібно пройти таку схему:

 

  Потрібна допомога у написанні роботи?
  • у вкладці «Головна» вибрати пункт зі стилями;
  • виділити потрібний фрагмент – заголовок;
  • застосувати до заголовку обраний стиль;
  • повторити пророблені кроки з кожним підзаголовком.

   

   

  Наступною дією буде створення змісту. У вкладці «Стилі» вибирається пункт «Зміст», потім «автоматичний список». І вуаля, текст і номера сторінки впорядковуються автоматично.

   

  З огляду на «похилий» вік цієї версії альтернативою служить ручний варіант заповнення цієї інформації. Це займе трохи більше часу, оскільки дані автоматично НЕ підтягуються. У міру необхідності легко можна заміняти ручний на автоматичний режим і навпаки.

   

  Візуально перед вами виникне ось така картинка.

  автооглавление 1

   

  Як зробити автозміст у Word 2010 і 2013

   

  Прогрес не стоїть на місці, і автозміст в цих вордівських версіях створюється вже за іншим алгоритмом. Хоча принцип, безумовно, дуже схожий. Що потрібно виконати?

   

  • Відкриваєте меню «Посилання» на верхній панелі.
  • Активуєте пункт «додати текст» і застосовуєте цю функцію до назви першого розділу.
  • Виконуєте аналогічні дії по відношенню до інших розділів та підрозділів з використанням відповідних за значимістю заголовків другого і третього рівня.
  • Відкриваєте пункт «Зміст» і вибираєте відповідний стиль. Автозміст формується таким чином.

   

  Алгоритм дій фактично однаковий і для версії Word 2010, і для версії Word 2013. Ці варіанти багатьма оцінюються як найзручніші, з доступною навігацією, зрозумілою послідовністю. В принципі, на сторінці все інтуїтивно зрозуміло.

   

  Автооглавление 2

   

  Як зробити автозміст в Word 2016

   

  Зміна алгоритму дій у версії вордівських програми 2016 року в наявності. Однак суть як і раніше залишається тією ж – зробити так, щоб вбивши дані в зміст одного разу, автоматично підтягнути номера сторінок у змісті і повністю забезпечити відповідність плану і назв структурних елементів в тексті. І головне – в автоматичному режимі. Для цього потрібно:

   

  • Окреслити розділи та підрозділи.
  • Присвоїти їм статус заголовків за допомогою спеціальної функції на верхній панелі. Її легко видно. Тільки після цього доступ до автозмісту відкритий.
  • У вкладці «Головна» натиснути на пункт «стилі».
  • Визначитися зі структурою змісту – проста або складна, кількість рівнів підзаголовків. Традиційний варіант для курсових і дипломних робіт – Тема 1 для стандартних розділів і Заголовок 2 для підрозділів.
  • Сформувати зміст. Для цього потрібно виділити потрібний текст, визначитися з форматом – вибрати або залишити за замовчуванням, а потім виконати аналогічні дії з усіма розділами і підзаголовками.

   

  Автоматичні змісту в цій версії Word створюються досить просто.  Є однойменний пункт у вкладці з посиланнями. Зміст 1 може бути застосовано до оформлення кожної графи, а Зміст 2 – до кожного підрозділу.

   

  автооглавление 3

   

  Чи можна видалити заголовок з автозмісту?

   

  Часто буває, що програма визначає, які фрагменти зовсім непотрібні у заголовках, наприклад, посилання з веб-браузерів, скопійовані тексти і вставки з інших ресурсів. Природно, автоматично це зчитується в змісті і спотворюється структура. Як виправити такий сценарій? Досить просто.

   

  У будь-якої версії Word є відповідна функція. Так, для цього потрібно виділити зайвий текст, який не є заголовком або підзаголовком, але зчитується саме так. Потім вибрати пункт «Оновити», натиснути кнопку видалення та оновити сторінку.

   

  Важливо кожен раз перевіряти, чи дійсно інформація змінилася і в змісті, і по тексту. У деяких версіях автоматично видаляється пункт тільки в одній частині, а в тексті переформатувати фразу потрібно вручну. Це теж робиться дуже легко – знімається виділення як Заголовку.

   

  І наостанок, важливо сказати. Завжди дивіться візуально, що у вас вийшло. Сліпо довіряти програмам не варто. Вони теж іноді збиваються. Виникли труднощі? З компанією «Світ Знань» вони швидко вирішаються.