Мета та завдання дослідження у вступі диплому

432
Час читання: 3 хвилини

Зміст

Мета та завдання у дипломній роботі – це не одне й те саме. Якщо ви входите до більшості, які поняття не мають, у чому різниця – вітаємо. У вас є ми, а значить, зараз на easy розберемося.

 

Мета дипломної та курсової роботи

 

Мета – це фінішна точка, це світло в кінці тунелю. Вона відповідає на головне питання – навіщо все це робиться. Ми зараз не про глобальні плани на життя із серії: захищусь-одружуся-побудую кар’єру. А про конкретне дослідження – вирішити проблему, встановити закономірність, підтвердити гіпотезу.

 

Без мети, в принципі, диплом чи курсова робота безглузда. І якщо з курсової ще можна спробувати пройти без нічого та узагальнити, то від диплома вимагається конкретне «навіщо». Насправді все не так страшно, просто не повинно бути сильних розбіжностей між заявленим у вступі та написаним у розділах.

 

Завдання дипломної та курсової роботи

 

  Потрібна допомога у написанні роботи?

  Завдання – це міні-мета, проміжні фініші, дрібні кроки, за допомогою яких досягається глобальна мета. Без них результат може лише снитися. Не можна ж раз і підтвердити гіпотезу. Потрібно, наприклад, розрахувати, вивчити інші дослідження, поставити дослід, проаналізувати закономірності. Ось так камінь за каменем (завдання за завданням) вистилається дорога до світлого майбутнього (звичайно ж ми про мету диплома).

   

  Отже, щоб не заплутатися: завдання – це наші кроки задля досягнення мети. Ось не буває, щоб раз – і навчився водити. Потрібно вирішувати завдання – записатися до автошколи, взяти уроки, попрацювати над страхами, потренуватися. Так і з дипломом.

   

  Різниця між цілями та завданнями

   

  Завдання завжди є частиною досягнення мети та ніколи не дублює її. Цілей, як правило, у дипломі максимум дві, але частіше одна єдина. Завдань набагато більше, аж до 10. І, до речі, в ході дослідження їх можна змінювати, що набагато складніше зробити з метою.

   

  Завдання як молекули пов’язані одна з одною, послідовно змінюють одне одного і приводять у результаті до мети. Але ця мета простежується в кожному розділі і підрозділі диплома або курсової. Так формується загальна цілісна картина під назвою дослідження.

   

  Формулювання цілей та завдань

   

  Тримайте лайфхаки по цілям у дипломі:

  • повна відповідність темі та зв’язок з нею;
  • вказівка, що буде в кінці, який планується результат;
  • безпосереднє відношення до проблеми;
  • реальність, чіткість, чіткість.

  Слова-підказки для формулювання: довести, досліджувати, встановити, виявити.

  По завданням також є свої орієнтири:

  1. 1 завдання – 1 пункт плану. Вступ та висновок не беремо, в іншому – чітке співвідношення. Разом 7-8 завдань на диплом.
  2. Кожне завдання логічно пов’язане з попереднім та наступним. Жодних «білих ворон» у тексті та кроків невпопад.
  3. Всі завдання – дозволені та використовувані. Жодного протиріччя здоровому глузду, існуючим загальновизнаним методам і (про всяк випадок скажемо і про це) закону.

  Слова-підказки для формулювання: розрахувати, підтвердити, проаналізувати, порівняти.

   

  Як відрізнити ціль від завдання і не заплутатися?

   

  Дайте собі відповідь на запитання: що буде, якщо не виконати мету або завдання? Наприклад, ви заявили, що мета – довести гіпотезу. То що буде без неї? Не буде диплому. А якщо без якогось завдання? Диплом не розвалиться, а ціль буде виконана іншими способами.

   

  І щоб прямо вже зовсім зрозуміло, згадуємо компот. Так-так, звичайний компот із ягід та сухофруктів. Малину можна замінити на смородину, і смак зміниться, але це, як і раніше, буде компот. Тобто завдання взаємозамінні. Якщо змінити ціль, наприклад, на кисіль, сенс напою втрачається.

  Ось така ситуація. А компанія «Світ Знань», як і раніше, залишається надійним помічником та партнером студентам. Ми досягнемо ваших цілей, виконаємо всі завдання, щоб захист курсової чи дипломної роботи пройшов на ура!