Мета та завдання дослідження у вступі диплому

3 Лют 2022
997

Мета та завдання у дипломній роботі – це не одне й те саме. Якщо ви входите до більшості, які поняття не мають, у чому різниця – вітаємо. У вас є ми, а значить, зараз на easy розберемося.

 

Мета дипломної та курсової роботи

Мета – це фінішна точка, це світло в кінці тунелю. Вона відповідає на головне питання – навіщо все це робиться. Ми зараз не про глобальні плани на життя із серії: захищусь-одружуся-побудую кар’єру. А про конкретне дослідження – вирішити проблему, встановити закономірність, підтвердити гіпотезу.

Без мети, в принципі, диплом чи курсова робота безглузда. І якщо з курсової ще можна спробувати пройти без нічого та узагальнити, то від диплома вимагається конкретне «навіщо». Насправді все не так страшно, просто не повинно бути сильних розбіжностей між заявленим у вступі та написаним у розділах.

 

Завдання дипломної та курсової роботи

Завдання – це міні-мета, проміжні фініші, дрібні кроки, за допомогою яких досягається глобальна мета. Без них результат може лише снитися. Не можна ж раз і підтвердити гіпотезу. Потрібно, наприклад, розрахувати, вивчити інші дослідження, поставити дослід, проаналізувати закономірності. Ось так камінь за каменем (завдання за завданням) вистилається дорога до світлого майбутнього (звичайно ж ми про мету диплома).

Отже, щоб не заплутатися: завдання – це наші кроки задля досягнення мети. Ось не буває, щоб раз – і навчився водити. Потрібно вирішувати завдання – записатися до автошколи, взяти уроки, попрацювати над страхами, потренуватися. Так і з дипломом.

 

Різниця між цілями та завданнями

Завдання завжди є частиною досягнення мети та ніколи не дублює її. Цілей, як правило, у дипломі максимум дві, але частіше одна єдина. Завдань набагато більше, аж до 10. І, до речі, в ході дослідження їх можна змінювати, що набагато складніше зробити з метою.

Завдання як молекули пов’язані одна з одною, послідовно змінюють одне одного і приводять у результаті до мети. Але ця мета простежується в кожному розділі і підрозділі диплома або курсової. Так формується загальна цілісна картина під назвою дослідження.

 

Формулювання цілей та завдань

Тримайте лайфхаки по цілям у дипломі:

 • повна відповідність темі та зв’язок з нею;
 • вказівка, що буде в кінці, який планується результат;
 • безпосереднє відношення до проблеми;
 • реальність, чіткість, чіткість.

Слова-підказки для формулювання: довести, досліджувати, встановити, виявити.

По завданням також є свої орієнтири:

 1. 1 завдання – 1 пункт плану. Вступ та висновок не беремо, в іншому – чітке співвідношення. Разом 7-8 завдань на диплом.
 2. Кожне завдання логічно пов’язане з попереднім та наступним. Жодних «білих ворон» у тексті та кроків невпопад.
 3. Всі завдання – дозволені та використовувані. Жодного протиріччя здоровому глузду, існуючим загальновизнаним методам і (про всяк випадок скажемо і про це) закону.

Слова-підказки для формулювання: розрахувати, підтвердити, проаналізувати, порівняти.

 

Як відрізнити ціль від завдання і не заплутатися?

Дайте собі відповідь на запитання: що буде, якщо не виконати мету або завдання? Наприклад, ви заявили, що мета – довести гіпотезу. То що буде без неї? Не буде диплому. А якщо без якогось завдання? Диплом не розвалиться, а ціль буде виконана іншими способами.

І щоб прямо вже зовсім зрозуміло, згадуємо компот. Так-так, звичайний компот із ягід та сухофруктів. Малину можна замінити на смородину, і смак зміниться, але це, як і раніше, буде компот. Тобто завдання взаємозамінні. Якщо змінити ціль, наприклад, на кисіль, сенс напою втрачається.

Ось така ситуація. А компанія «Світ Знань», як і раніше, залишається надійним помічником та партнером студентам. Ми досягнемо ваших цілей, виконаємо всі завдання, щоб захист курсової чи дипломної роботи пройшов на ура!

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами