План дипломної роботи

21 Лют 2023
163

Підготовка та захист дипломної роботи є останнім кроком студента на шляху до отримання довгоочікуваної скоринки, з якою для нього відкриті всі дороги. Випускна кваліфікаційна робота – серйозна праця, яка потребує багато часу та сил на підготовку. У цій роботі студент покликаний продемонструвати все те, чого він навчився за роки, проведені в стінах університету – вміння знаходити потрібну інформацію, аналізувати різні джерела, критично мислити, формулювати свої думки з того чи іншого питання тощо. Ключем до успіху як хорошої дипломної роботи є грамотно складений план.

 

Призначення плану у дипломі

По суті, план диплома представляє свого роду графік (алгоритм), якому необхідно слідувати задля досягнення поставленої перед собою мети. Типова структура плану передбачає визначення послідовності аналізованих питань. При цьому обов’язково прописуються вступ, теоретична частина, практична, а також висновки. Чітке прописування плану дозволяє студенту сконцентруватися на темі дослідження та в процесі написання роботи не “піти убік”. Будь-яка галузь знань таїть у собі безліч невирішених питань і тому, аналізуючи той чи інший проблемний аспект, можна непомітно “з’їхати” і піти не в те русло.

Однак, варто зазначити, що план потрібен не тільки для зручності студента. Він також дозволяє читачеві (науковому керівнику, рецензенту, членам комісії) швидко оцінити те, наскільки об’ємно, послідовно та логічно розкрито те чи інше питання. План має охоплювати предмет дослідження, ключові завдання, актуальність тощо.

Підрозділи зазвичай перетинаються із завданнями, які студент формулює у вступі до дипломної роботи.

Різновиди планів до дипломної

Для того щоб робота була виконана вчасно, на високому рівні та на захисті була гідно оцінена, студенту варто добряче попрацювати і зробити кілька планів:

 • стандартну версію (саме цей план буде на другій сторінці дипломного проекту);
 • тезовий (розгорнутий). Цей план складається задля спрощення процесу роботи;
 • календарний. У ньому розписано орієнтовні терміни підготовки того чи іншого пункту.

 

Структура плану дипломної роботи

Незалежно від того, про дипломний проект з якої сфери йдеться, структура не змінюватиметься. Що у ДСТУ, що у методичних рекомендаціях кафедр різних вищих навчальних закладів можна побачити таку структуру:

 1. Вступ дипломної роботи. У цій частині визначається: актуальність обраної теми дослідження; мета диплому та завдання, які треба виконати у процесі написання роботи; сформулювати об’єкт та предмет дослідження; здійснити короткий аналіз зібраних джерел тощо;
 2. Основна частина (теоретична та практична). Ці частини повинні доповнювати одна одну, а не бути відірваними одна від одної – все, про що пишемо в першому розділі має підтверджуватись або спростовуватися у другому (кількість розділів може бути різною, це згадано лише один із варіантів);
 3. Висновки. Це те, що заради чого все починалося. У висновках має бути відображено суб’єктивне ставлення автора до досліджуваного явища, сформульовано результати проведених досліджень, запропоновано методику тощо. У жодному разі не можна забувати про кореляцію між вступом і висновками (ну і зрозуміло, основною частиною роботи);
 4. Список використаних джерел. При написанні дипломної роботи мають бути використані виключно актуальні статті, тези, монографії та підручники (під актуальними розуміють ті, що були видані за останні 5 років);
 5. Додатки (різні схеми, таблиці, розроблені студентом анкети тощо).

 

Поширені помилки під час складання плану диплома

Складання плану дипломної роботи передбачає те, що студент:

 • повністю розкриє обрану ним тему на сторінках дипломної роботи;
 • розкриє актуальність теми;
 • досягне поставленої мети шляхом послідовного виконання сформульованих у вступі завдань;
 • у плані знайдуть відображення і практична, і теоретична складові;
 • обов’язково сформулює висновки щодо результатів проведеного дослідження.

 

Якщо якийсь із вищезазначених пунктів буде втрачено, значить мети не досягнуто і, відповідно, роботу виконано на неналежному академічному рівні. Найчастіше трапляються такі помилки складання плану дипломної:

 • відсутність послідовності. Кожен із пунктів повинен випливати з попереднього та бути спрямованим на досягнення сформульованої мети. Пропуск важливих питань через страх не знайти матеріали або небажання розкриття того чи іншого питання, буде помилкою. Тема не буде розкрита достатньо і роботу точно “загорнуть”;
 • невідповідність плану змісту роботи. Зміст має повністю відповідати плану, причому тут йдеться як про банальний збіг пунктів у плані та за текстом, так і про наповнення самої роботи;
 • наявність пунктуаційних та орфографічних помилок. Вони, в принципі, псують загальне враження від будь-якої роботи. Але найбільше вони впадають у вічі на перших сторінках, де до того ж мало тексту.

Якщо продумати кожен пункт плану для вас є проблемою, назва роботи викликає жах, та й те, яким має бути зміст, в принципі є незрозумілим, варто замовити дипломну роботу у наших спеціалістів. Талановиті автори компанії із задоволенням підготують диплом з педагогіки, психології, філософії та інших предметів.

 

 • Скільки часу потрібно на написання плану?

Це досить абстрактне питання, адже у кожному випадку термін підготовки буде різним. Все залежить від спеціальності, теми дослідження та здібностей автора. Орієнтовно на написання плану потрібно кілька днів. Треба не забувати ще про те, що його треба затвердити у наукового керівника, перш ніж приступати до написання роботи.

 

 • Чи можна взяти план з Інтернету?

В принципі, нічого страшного не станеться, якщо запозичити план із мережі. Найголовніше, усвідомлювати те, що на просторах інтернету може бути все, що завгодно і знайдений план може бути аж ніяк не еталоном якості. До того ж, варто критично поставитися до нього ще тому, що старі роботи не завжди можуть бути актуальними.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами