План дипломної роботи

21 Лют 2023
760

Підготовка та захист дипломної роботи є останнім кроком студента на шляху до отримання довгоочікуваної скоринки, з якою для нього відкриті всі дороги. Випускна кваліфікаційна робота – серйозна праця, яка потребує багато часу та сил на підготовку. У цій роботі студент покликаний продемонструвати все те, чого він навчився за роки, проведені в стінах університету – вміння знаходити потрібну інформацію, аналізувати різні джерела, критично мислити, формулювати свої думки з того чи іншого питання тощо. Ключем до успіху як хорошої дипломної роботи є грамотно складений план.

 

Призначення плану у дипломі

По суті, план диплома представляє свого роду графік (алгоритм), якому необхідно слідувати задля досягнення поставленої перед собою мети. Типова структура плану передбачає визначення послідовності аналізованих питань. При цьому обов’язково прописуються вступ, теоретична частина, практична, а також висновки. Чітке прописування плану дозволяє студенту сконцентруватися на темі дослідження та в процесі написання роботи не “піти убік”. Будь-яка галузь знань таїть у собі безліч невирішених питань і тому, аналізуючи той чи інший проблемний аспект, можна непомітно “з’їхати” і піти не в те русло.

Однак, варто зазначити, що план потрібен не тільки для зручності студента. Він також дозволяє читачеві (науковому керівнику, рецензенту, членам комісії) швидко оцінити те, наскільки об’ємно, послідовно та логічно розкрито те чи інше питання. План має охоплювати предмет дослідження, ключові завдання, актуальність тощо.

Підрозділи зазвичай перетинаються із завданнями, які студент формулює у вступі до дипломної роботи.

Різновиди планів до дипломної

Для того щоб робота була виконана вчасно, на високому рівні та на захисті була гідно оцінена, студенту варто добряче попрацювати і зробити кілька планів:

 • стандартну версію (саме цей план буде на другій сторінці дипломного проекту);
 • тезовий (розгорнутий). Цей план складається задля спрощення процесу роботи;
 • календарний. У ньому розписано орієнтовні терміни підготовки того чи іншого пункту.

 

Структура плану дипломної роботи

Незалежно від того, про дипломний проект з якої сфери йдеться, структура не змінюватиметься. Що у ДСТУ, що у методичних рекомендаціях кафедр різних вищих навчальних закладів можна побачити таку структуру:

 1. Вступ дипломної роботи. У цій частині визначається: актуальність обраної теми дослідження; мета диплому та завдання, які треба виконати у процесі написання роботи; сформулювати об’єкт та предмет дослідження; здійснити короткий аналіз зібраних джерел тощо;
 2. Основна частина (теоретична та практична). Ці частини повинні доповнювати одна одну, а не бути відірваними одна від одної – все, про що пишемо в першому розділі має підтверджуватись або спростовуватися у другому (кількість розділів може бути різною, це згадано лише один із варіантів);
 3. Висновки. Це те, що заради чого все починалося. У висновках має бути відображено суб’єктивне ставлення автора до досліджуваного явища, сформульовано результати проведених досліджень, запропоновано методику тощо. У жодному разі не можна забувати про кореляцію між вступом і висновками (ну і зрозуміло, основною частиною роботи);
 4. Список використаних джерел. При написанні дипломної роботи мають бути використані виключно актуальні статті, тези, монографії та підручники (під актуальними розуміють ті, що були видані за останні 5 років);
 5. Додатки (різні схеми, таблиці, розроблені студентом анкети тощо).

 

Поширені помилки під час складання плану диплома

Складання плану дипломної роботи передбачає те, що студент:

 • повністю розкриє обрану ним тему на сторінках дипломної роботи;
 • розкриє актуальність теми;
 • досягне поставленої мети шляхом послідовного виконання сформульованих у вступі завдань;
 • у плані знайдуть відображення і практична, і теоретична складові;
 • обов’язково сформулює висновки щодо результатів проведеного дослідження.

 

Якщо якийсь із вищезазначених пунктів буде втрачено, значить мети не досягнуто і, відповідно, роботу виконано на неналежному академічному рівні. Найчастіше трапляються такі помилки складання плану дипломної:

 • відсутність послідовності. Кожен із пунктів повинен випливати з попереднього та бути спрямованим на досягнення сформульованої мети. Пропуск важливих питань через страх не знайти матеріали або небажання розкриття того чи іншого питання, буде помилкою. Тема не буде розкрита достатньо і роботу точно “загорнуть”;
 • невідповідність плану змісту роботи. Зміст має повністю відповідати плану, причому тут йдеться як про банальний збіг пунктів у плані та за текстом, так і про наповнення самої роботи;
 • наявність пунктуаційних та орфографічних помилок. Вони, в принципі, псують загальне враження від будь-якої роботи. Але найбільше вони впадають у вічі на перших сторінках, де до того ж мало тексту.

Якщо продумати кожен пункт плану для вас є проблемою, назва роботи викликає жах, та й те, яким має бути зміст, в принципі є незрозумілим, варто замовити дипломну роботу у наших спеціалістів. Талановиті автори компанії із задоволенням підготують диплом з педагогіки, психології, філософії та інших предметів.

 

 • Скільки часу потрібно на написання плану?

Це досить абстрактне питання, адже у кожному випадку термін підготовки буде різним. Все залежить від спеціальності, теми дослідження та здібностей автора. Орієнтовно на написання плану потрібно кілька днів. Треба не забувати ще про те, що його треба затвердити у наукового керівника, перш ніж приступати до написання роботи.

 

 • Чи можна взяти план з Інтернету?

В принципі, нічого страшного не станеться, якщо запозичити план із мережі. Найголовніше, усвідомлювати те, що на просторах інтернету може бути все, що завгодно і знайдений план може бути аж ніяк не еталоном якості. До того ж, варто критично поставитися до нього ще тому, що старі роботи не завжди можуть бути актуальними.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами