Об’єкт і предмет диплому – суть і відмінності

13 Лип 2020
1 522
Объект и предмет дипломной работы

Об’єкт і предмет дипломної роботи вказуються другим у вступі, відразу після актуальності, і проходять червоною ниткою по всьому дослідженню. Чи варто говорити про важливість правильного позначення? Вона очевидна. Помилка на цьому етапі може звести нанівець всі подальші труди.

 

Поняття і суть об’єкта диплома

У загальноприйнятому широкому розумінні об’єктом вважається частина реальності, яка викликає науковий, пізнавальний, дослідницький інтерес у суб’єктів. Наприклад, товар – у покупця, взаємини подружжя – у сімейного психолога, землетрусу у географів тощо.

Стосовно до дипломних робіт об’єктом вважаються будь-які явища, факти, події, персоналії, соціальні групи, які досліджуються автором, оскільки він виявив і/або розглядає проблему і шукає шляхи вирішення, наприклад через стани або функціональність.

Можливі об’єкти диплома:

 • певна наукова галузь або сфера знань;
 • тенденції і закони економіки;
 • правовідносини;
 • явища різних сфер життя;
 • теорії, наукові напрями, вчення;
 • тенденції;
 • інститути соціуму і права;
 • конкретні підприємства та інші суб’єкти господарювання;
 • методики роботи, інноваційні матеріали тощо.

З допомогою об’єкта окреслюються межі дослідження, конкретизується сфера певної наукової галузі, до якої належить обрана тема диплому. Часто для позначення об’єкта використовують такі і подібні слова вирази: «концепція», «процес», «стан», «техніка». Також об’єктом можуть бути «підлітки», «компанія», «система» тощо.

 

Помилки у визначенні об’єкта дипломної роботи

Найголовніша і недозволена помилка – забути вказати об’єкт або об’єднати об’єкт і предмет. Це буде розцінено як ознака безграмотності, та не залишить шансів на допуск до захисту. У числі інших промахів:

 1. «Ухилення» в бік іншої науки або дисципліни, яка не заявлена у темі. Наприклад, в дипломах по педагогіці часто простежується «зісковзування» в бік педагогіки, для юриспруденції характерний ухил в інші галузі права, оскільки багато з них є суміжними тощо.

Порада: орієнтуйтеся на план (перш ретельно його розробіть) і не сходите з вектора.

 1. Відсутність конкретики, розпливчастість, нечіткість об’єкта. Є хороший в цьому випадку вираз «взагалі-позагалям». Ось це неприпустимо. Чітко окресліть об’єкт. Уникайте невиправдано розширених кордонів. Наприклад, вивчаючи девіантну поведінку підлітків, важливо розуміти, що тема зачіпає і право, і соціологію та психологію. Потрібна конкретика.

Порада: робіть акцент на вашій предметній області. Наприклад, не просто фінансовий менеджмент, а процес організації фінансового менеджменту у великому бізнесі.

Поняття і суть предмета диплому

Область дослідження в дипломі гранично обмежується. Це потрібно для повноцінного розкриття питання. Не можна відразу охопити все, важливо зосередитися на головному. Предмет в дипломі – це і є найголовніше, те, на що націлена робота.

На прикладі підприємства предметом дослідження може бути:

 • вплив на екологію;
 • кадрова політика;
 • система безпеки;
 • фінансовий потенціал;
 • виробництво;
 • показники конверсії сайту;
 • зовнішньоекономічна діяльність;
 • політика збуту тощо.

Предмет – завжди частина об’єкту. Тільки більш конкретизована. Предмет є одним з аспектів. Наприклад, об’єкт – квартира, предмет – система кондиціонування в квартирі. Так, якщо об’єктом є процес організації юридичного супроводу у малому бізнесі, то предмет – організація юридичного супроводу у ТОВ «Ромашка».

Важливо! Об’єкт і предмет задають мету дослідження і беруться в основу формування завдань.

Помилки при написанні предмету дипломної роботи

Практика показує, що найчастіше студенти плутають поняття об’єкта і предмета. Досить пам’ятати співвідношення загального і конкретного. Це причина основних помилок:

 1. Предмет не входить в область об’єкту або більшою мірою зачіпає зовсім іншу сферу. Наприклад, об’єкт заявлений як процес організації фінансового менеджменту, а предмет стосується психологічного портрету фінансового менеджменту.
 2. Відсутня конкретизація. Предмет не доповнює і не деталізує, а фактично повторює об’єкт, тільки іншими словами.
 3. Позначений предмет не існує фактично, а є вигадкою. Наприклад, немає заявленої компанії, відповідно розглядати організацію фінансового менеджменту в цій компанії дивно і неграмотно.

Помилкою є не унікальність. Не можна дослівно скопіювати об’єкт і предмет з іншої, вже захищеної роботи. Диплом повинен бути оригінальним, а не запозиченим.

Компанія «Світ Знань» допоможе вам розібратися в цих та багатьох інших питаннях. Ми напишемо бездоганну дипломну роботу, і ви досягнете своєї мети.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами