Об’єкт і предмет диплому – суть і відмінності

13 Лип 2020
1 031
Объект и предмет дипломной работы

Об’єкт і предмет дипломної роботи вказуються другим у вступі, відразу після актуальності, і проходять червоною ниткою по всьому дослідженню. Чи варто говорити про важливість правильного позначення? Вона очевидна. Помилка на цьому етапі може звести нанівець всі подальші труди.

 

Поняття і суть об’єкта диплома

У загальноприйнятому широкому розумінні об’єктом вважається частина реальності, яка викликає науковий, пізнавальний, дослідницький інтерес у суб’єктів. Наприклад, товар – у покупця, взаємини подружжя – у сімейного психолога, землетрусу у географів тощо.

Стосовно до дипломних робіт об’єктом вважаються будь-які явища, факти, події, персоналії, соціальні групи, які досліджуються автором, оскільки він виявив і/або розглядає проблему і шукає шляхи вирішення, наприклад через стани або функціональність.

Можливі об’єкти диплома:

 • певна наукова галузь або сфера знань;
 • тенденції і закони економіки;
 • правовідносини;
 • явища різних сфер життя;
 • теорії, наукові напрями, вчення;
 • тенденції;
 • інститути соціуму і права;
 • конкретні підприємства та інші суб’єкти господарювання;
 • методики роботи, інноваційні матеріали тощо.

З допомогою об’єкта окреслюються межі дослідження, конкретизується сфера певної наукової галузі, до якої належить обрана тема диплому. Часто для позначення об’єкта використовують такі і подібні слова вирази: «концепція», «процес», «стан», «техніка». Також об’єктом можуть бути «підлітки», «компанія», «система» тощо.

 

Помилки у визначенні об’єкта дипломної роботи

Найголовніша і недозволена помилка – забути вказати об’єкт або об’єднати об’єкт і предмет. Це буде розцінено як ознака безграмотності, та не залишить шансів на допуск до захисту. У числі інших промахів:

 1. «Ухилення» в бік іншої науки або дисципліни, яка не заявлена у темі. Наприклад, в дипломах по педагогіці часто простежується «зісковзування» в бік педагогіки, для юриспруденції характерний ухил в інші галузі права, оскільки багато з них є суміжними тощо.

Порада: орієнтуйтеся на план (перш ретельно його розробіть) і не сходите з вектора.

 1. Відсутність конкретики, розпливчастість, нечіткість об’єкта. Є хороший в цьому випадку вираз «взагалі-позагалям». Ось це неприпустимо. Чітко окресліть об’єкт. Уникайте невиправдано розширених кордонів. Наприклад, вивчаючи девіантну поведінку підлітків, важливо розуміти, що тема зачіпає і право, і соціологію та психологію. Потрібна конкретика.

Порада: робіть акцент на вашій предметній області. Наприклад, не просто фінансовий менеджмент, а процес організації фінансового менеджменту у великому бізнесі.

Поняття і суть предмета диплому

Область дослідження в дипломі гранично обмежується. Це потрібно для повноцінного розкриття питання. Не можна відразу охопити все, важливо зосередитися на головному. Предмет в дипломі – це і є найголовніше, те, на що націлена робота.

На прикладі підприємства предметом дослідження може бути:

 • вплив на екологію;
 • кадрова політика;
 • система безпеки;
 • фінансовий потенціал;
 • виробництво;
 • показники конверсії сайту;
 • зовнішньоекономічна діяльність;
 • політика збуту тощо.

Предмет – завжди частина об’єкту. Тільки більш конкретизована. Предмет є одним з аспектів. Наприклад, об’єкт – квартира, предмет – система кондиціонування в квартирі. Так, якщо об’єктом є процес організації юридичного супроводу у малому бізнесі, то предмет – організація юридичного супроводу у ТОВ «Ромашка».

Важливо! Об’єкт і предмет задають мету дослідження і беруться в основу формування завдань.

Помилки при написанні предмету дипломної роботи

Практика показує, що найчастіше студенти плутають поняття об’єкта і предмета. Досить пам’ятати співвідношення загального і конкретного. Це причина основних помилок:

 1. Предмет не входить в область об’єкту або більшою мірою зачіпає зовсім іншу сферу. Наприклад, об’єкт заявлений як процес організації фінансового менеджменту, а предмет стосується психологічного портрету фінансового менеджменту.
 2. Відсутня конкретизація. Предмет не доповнює і не деталізує, а фактично повторює об’єкт, тільки іншими словами.
 3. Позначений предмет не існує фактично, а є вигадкою. Наприклад, немає заявленої компанії, відповідно розглядати організацію фінансового менеджменту в цій компанії дивно і неграмотно.

Помилкою є не унікальність. Не можна дослівно скопіювати об’єкт і предмет з іншої, вже захищеної роботи. Диплом повинен бути оригінальним, а не запозиченим.

Компанія «Світ Знань» допоможе вам розібратися в цих та багатьох інших питаннях. Ми напишемо бездоганну дипломну роботу, і ви досягнете своєї мети.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами