Дипломна робота з педагогіки – особливості написання

11 Бер 2022
422

Одним із головних випробувань для студента є написання дипломної роботи, адже до цієї випускної кваліфікаційної роботи висуваються високі вимоги. Йдеться як про необхідність викладу тексту на високому академічному рівні, так і оформлення праці відповідно до всіх стандартів. Крім того, кожна спеціальність має свою специфіку, яка зумовлює особливості змісту академічних робіт, що виконуються у період її освоєння. Дипломна робота з педагогіки в цьому контексті не є винятком і має низку особливостей, серед яких включення практичної частини до неї. Адже знати якийсь предмет – це одне, зовсім інше – навчати йому інших людей.

Педагогіка є наукою, в якій знаходять своє відображення:

 • основи виховання та освіти людини;
 • основи процесу виховання, спрямовані на вторинну соціалізацію особистості;
 • закономірності успішної передачі знань та соціального досвіду від покоління до покоління;
 • практика визначення шляхів досягнення педагогічних завдань та цілей;
 • можливі шляхи реалізації різноманітних методик навчання.

Об’єктом цієї науки є навчання іншої людини, що безумовно є неймовірно цікавим і водночас складним для вивчення. Саме цим пояснюється високий інтерес науковців до цієї науки та прагнення багатьох молодих людей здобути освіту саме за цією спеціальністю.

Правда, щоб навчання не перетворилося на справжнє пекло і не стало причиною безсонних ночей, слід виважено підходити до всіх викликів на шляху до заповітного диплома. Нічого складного в підготовці дипломної роботи, насправді, немає, однак слід запастися терпінням та освоїти мистецтво роботи з джерелами та їх аналізу, а також уважно вивчити методичні рекомендації кафедри, на якій буде відбуватися захист.

Структура та зміст дипломної роботи з педагогіки

Структура універсальна – як і для всіх випускних кваліфікаційних робіт із гуманітарних напрямків. Перша сторінка – титульна. Тут все максимально просто – дані про студента та вуз, тема статті, ПІБ наукового керівника. У методичці кафедри 100% є зразок – підставляєте свої дані.

Три ключові блоки структури

 1. Вступ.

На 2-3 друкованих аркушах ви оформляєте текстову візитну картку своєї роботи. Прописуєте, чому обрано таку тему, у чому її актуальність. Потім вказуєте теоретичну значущість та практичну цінність. Потім перераховуєте цілі, завдання, об’єкт, предмет. А ще потрібні методи та аналіз глибини опрацювання питання іншими теоретиками-педагогами. Якщо висуваєте гіпотезу – вона замикає це блок.

2. Основна частина.

Найбільший обсяг посідає розділи (мінімум 2) і підрозділи (по 2-3 на один розділ). Жодна дипломна робота з педагогіки не обходиться без теоретичного розділу. У ньому ви показуєте глибину опрацювання питання, аналізуєте, оцінюєте, зіставляєте, доповнюєте.

Замикає основну частину практичний розділ. Як правило, вам порекомендують складати його на основі даних, отриманих під час переддипломної практики. Щодо кількості розділів, є таке негласне правило: один розділ відповідає одному поставленому завданню. Отже, скільки завдань у вступі, стільки й підрозділів у розділах.

3. Висновок.

Тут ви узагальнюєте дослідження, формулюєте висновки з теоретичної частини, прописуєте рекомендації та результати з теоретичного розділу і, найголовніше, вказуєте, що гіпотеза зі вступу підтверджена повністю або частково. Якщо раптом ви її спростували – потрібно змінювати вступ, але не здавати в такому спростованому вигляді.

Обов’язковий елемент диплому – план перед вступом, бібліографічний список після висновків. Можуть бути програми – наприкінці. Якщо потрібно перелік скорочень, розмістить його після плану або після бібліографічного списку. Як бачимо, структура банальна, але обов’язкова. А зміст безпосередньо залежить від обраної вами теми.

 Де брати матеріали для диплома з педагогічної спеціальності?

Підібрати матеріал для написання теоретичної частини досить просто, необхідно відвідати бібліотеку та добре промоніторити всесвітню мережу Інтернет. Найголовніше – в жодному разі не можна копіювати шматки тексту або передруковувати цілі абзаци з журналів, книг, монографій, дисертацій та інших джерел. Перевірка на плагіат за такого підходу явно не пройде успішно і залишить неприємний слід на репутації недбайливого студента.

Джерелами для педагогічного диплома є:

 • закони;
 • підручники та методичні посібники, що видаються провідними фахівцями у цій галузі;
 • наукові роботи (починаючи від тез на конференцію, закінчуючи статтями у Скопусі);
 • результати соціологічних досліджень та багато іншого.

З практикою ситуація дещо складніша. Адже тут необхідно зібрати унікальні дані, які стануть основою для суб’єктивних висновків та практичних рекомендацій. Як правило, збирати інформацію для дослідження доводиться самостійно за допомогою розроблених анкет та різноманітних тестів.

Правила написання дипломних робіт з педагогіки

Правила написання залежать від виду педагогічної спеціальності. У відділі освіти та педагогіки виділяється 7 кодів спеціальностей:

 • 011 – освітні, педагогічні науки;
 • 012 – дошкільна освіта;
 • 013 – початкова освіта;
 • 014 – середня освіта з предметних спеціальностей;
 • 016 – спеціальна освіта;
 • 017 – фізична культура та спорт.

Зрозуміло, специфіка та правила написання дипломних робіт з педагогіки відрізнятимуться. Ми узагальнимо універсальні вимоги:

 1. Використання лише актуальної літератури попередніх трьох років та останніх напрацювань – освітній процес постійно модернізується.
 2. Грамотність та точність фактичних даних. Пам’ятайте, друкарські помилки, які прощаються технарям, педагогам зараховуються, чи не подвійно.
 3. Логічність, послідовність, точна відповідність теми та змісту.
 4. Демонстрація особистого досвіду, особливо у практичній частині. Це стане додатковим бонусом у власних очах комісії.
 5. Оформлення бібліографічного списку за стандартами ДСТУ 8302:2015 та достатня кількість літератури – 45 та більше джерел.
 6. Науковий стиль викладу.

Рекомендується робити якісні презентації та все важливе, що можна візуалізувати, оформляти програмами. Дуже важливою навичкою буде для майбутнього педагога, повірте.

Головне правило написання – жодного плагіату. Із цим суворо. Тому ідеальна дипломна робота – з унікальністю від 85% та вище.

Помилки під час написання дипломних робіт з педагогіки

Головна помилка – віддаленість теми від суті педагогіки. Якщо, наприклад, ви використовуєте тему «Інформаційно-комунікаційні технології на уроках природознавства», робіть чітку прив’язку до уроків, методології їх проведення, функцій уроку, які можна покращити за допомогою ІКТ. А не пишіть про останні досягнення IT-сфери в якомусь автомобілебудуванні.

Серед ТОП помилок майбутніх освітян у їхніх дипломних роботах – рерайт рерайту диплома сторічної давності. Тобто не актуальний, застарілий, неякісний матеріал. Він апріорі неспроможний нести ні теоретичної, ні практичної значимості.

Якщо ви в пошуках, де замовити дипломну роботу з педагогіки, звертайтесь до компанії «Світ Знань». Наші автори – фахівці з профільною освітою, які йдуть у ногу з часом, але мають великий досвід. Це означає – всі умови щодо змісту та оформлення будуть виконані. Ми гарантуємо результат та повний супровід до вашого захисту.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами