Теоретична та практична значимість у дипломній роботі

17 Лют 2022
6 076

Дипломна робота в ідеалі повинна мати цінність для теорії та практики. Це показник, що дослідження зроблено не дарма і не просто для галочки. Саме тому обов’язкові елементи вступу – практична та теоретична значимість. Студенти часто забувають про це, що, звичайно, розцінюється як груба помилка.

 

Поняття теоретичної значущості

Теоретична значимість – це конкретна користь для науки, галузі права, дисципліни, теоретичних матеріалів. Прив’язки до практики ще немає. У вузьких колах цей фрагмент називають «сировиною». Саме з нього вчені, теоретики, дослідники створюють платформу для пізнання та фундамент для реалізації нового у життя. Але це буде згодом. А поки що автор дипломної роботи:

 • розширює, підтверджує, заперечує гіпотези;
 • створює стимули та аргументи для старту практичних експериментів;
 • заповнює прогалини у теорії;
 • використовує нові підходи;
 • розкриває невідомі ракурси проблеми;
 • доводить факти, явища, причинно-наслідкові зв’язки;
 • розробляє алгоритми, критерії, параметри.

З метою створення та підтвердження теоретичної значущості автор оцінює, порівнює, аналізує та отримує результати, які надалі можуть бути використані для інноваційних розробок.

 

Поради щодо формулювання теоретичної значущості

У вступі відразу після актуальності та наукової новизни автор визначає, у чому теоретична значимість його диплома. Залежно від теми на це може знадобитися один-два речення, абзац або навіть два. Формулювання, як правило, починається з таких слів:

 1. У представленому дослідженні розглянуто перспективи оптимізації…
 2. Теоретична значимість обумовлена ​​розробкою нового підходу в оцінці…
 3. Дипломна робота збагатила актуальний розділ дисципліни…
 4. У дослідженні використовується раніше не випробувана методика…
 5. Отримані результати доводять актуальний спосіб…

Тобто, у цій частині завдання студента – відповісти на питання, у чому користь диплома для наукових знань та теорії. Це мають бути реальні тези, чітко пов’язані з темою та змістом статті

Поняття практичної значущості

Практична значимість – це конкретна користь для практики, безпосереднього виконання, впровадження у виробничі, освітні та інші процеси. Тобто це науково-практичні напрацювання, «кинуті на амбразуру». Або, як заведено говорити у колі практиків та експериментаторів – теорія у дії.

У дипломного проекту є практичне значення, якщо автор:

 • розробив рекомендації щодо вдосконалення процесу;
 • підготував проект, креслення, схему для впровадження на виробництво;
 • написав програму;
 • навів нову технологію виробництва;
 • показав і довів, як можна легше, точніше, швидше виконувати той чи інший процес;
 • продемонстрував покращені алгоритми впровадження.

Простіше кажучи, практичне значення – це результати, які вже впроваджені або можуть бути використані на практиці. Другий варіант, звичайно, більш поширений.

Сам факт застосування напрацювань на момент захисту диплома не грає ролі. Можуть бути фінансові, бюрократичні бар’єри та й просто ще не настав час, не знайшовся зацікавлений фахівець. Цінність робота від цього не втратила

До речі, згадаймо Леонардо да Вінчі. Скільки років його креслення та схеми чекали свого часу та визнання. Від цього вони не втратили своєї практичної значущості.

 

Поради щодо формулювання практичної значущості

Виразити думки на папері допоможуть такі формулювання:

 1. Під час підготовки представленого дипломного проекту було розроблено механізм…
 2. Результати проведеного дослідження можна включити до теоретичного курсу лекцій з кримінального права, розділ склад злочину – шахрайство.
 3. Практична значимість цієї дипломної роботи полягає у розробці рекомендацій для запобігання буллінгу серед дітей навчального закладу.
 4. На сторінках цього дослідження наведено технологію виробництва, яка дозволить…
 5. Методики можуть бути використані для вдосконалення процесу…

Головне правило формулювання – продемонструвати, що результати можуть «вписатись» у реальну практичну діяльність. Тому потрібно чітко вказати варіанти – де, як, ким, яким чином.

Базовий принцип написання дипломної роботи – безумовний зв’язок між практичною та теоретичною значимістю. Вони залежать один від одного, і не можуть кожна «жити своїм життям»

Важко? Згодні. Тому пропонуємо вам замовити готову дипломну роботу чи проект у компанії «Світ знань». Ви спрощуєте собі життя, ми гарантуємо якість та супровід до захисту. Така співпраця вам сподобається. Звертайтесь!

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами