Теоретична та практична значимість у дипломній роботі

449
Час читання: 2 хвилини

Зміст

Дипломна робота в ідеалі повинна мати цінність для теорії та практики. Це показник, що дослідження зроблено не дарма і не просто для галочки. Саме тому обов’язкові елементи вступу – практична та теоретична значимість. Студенти часто забувають про це, що, звичайно, розцінюється як груба помилка.

 

Поняття теоретичної значущості

 

Теоретична значимість – це конкретна користь для науки, галузі права, дисципліни, теоретичних матеріалів. Прив’язки до практики ще немає. У вузьких колах цей фрагмент називають «сировиною». Саме з нього вчені, теоретики, дослідники створюють платформу для пізнання та фундамент для реалізації нового у життя. Але це буде згодом. А поки що автор дипломної роботи:

 

 • розширює, підтверджує, заперечує гіпотези;
 • створює стимули та аргументи для старту практичних експериментів;
 • заповнює прогалини у теорії;
 • використовує нові підходи;
 • розкриває невідомі ракурси проблеми;
 • доводить факти, явища, причинно-наслідкові зв’язки;
 • розробляє алгоритми, критерії, параметри.

З метою створення та підтвердження теоретичної значущості автор оцінює, порівнює, аналізує та отримує результати, які надалі можуть бути використані для інноваційних розробок.

 

Поради щодо формулювання теоретичної значущості

 

  Потрібна допомога у написанні роботи?

  У вступі відразу після актуальності та наукової новизни автор визначає, у чому теоретична значимість його диплома. Залежно від теми на це може знадобитися один-два речення, абзац або навіть два. Формулювання, як правило, починається з таких слів:

  1. У представленому дослідженні розглянуто перспективи оптимізації…
  2. Теоретична значимість обумовлена ​​розробкою нового підходу в оцінці…
  3. Дипломна робота збагатила актуальний розділ дисципліни…
  4. У дослідженні використовується раніше не випробувана методика…
  5. Отримані результати доводять актуальний спосіб…

  Тобто, у цій частині завдання студента – відповісти на питання, у чому користь диплома для наукових знань та теорії. Це мають бути реальні тези, чітко пов’язані з темою та змістом статті

  Поняття практичної значущості

   

  Практична значимість – це конкретна користь для практики, безпосереднього виконання, впровадження у виробничі, освітні та інші процеси. Тобто це науково-практичні напрацювання, «кинуті на амбразуру». Або, як заведено говорити у колі практиків та експериментаторів – теорія у дії.

   

  У дипломного проекту є практичне значення, якщо автор:

  • розробив рекомендації щодо вдосконалення процесу;
  • підготував проект, креслення, схему для впровадження на виробництво;
  • написав програму;
  • навів нову технологію виробництва;
  • показав і довів, як можна легше, точніше, швидше виконувати той чи інший процес;
  • продемонстрував покращені алгоритми впровадження.

  Простіше кажучи, практичне значення – це результати, які вже впроваджені або можуть бути використані на практиці. Другий варіант, звичайно, більш поширений.

  Сам факт застосування напрацювань на момент захисту диплома не грає ролі. Можуть бути фінансові, бюрократичні бар’єри та й просто ще не настав час, не знайшовся зацікавлений фахівець. Цінність робота від цього не втратила

  До речі, згадаймо Леонардо да Вінчі. Скільки років його креслення та схеми чекали свого часу та визнання. Від цього вони не втратили своєї практичної значущості.

   

  Поради щодо формулювання практичної значущості

   

  Виразити думки на папері допоможуть такі формулювання:

  1. Під час підготовки представленого дипломного проекту було розроблено механізм…
  2. Результати проведеного дослідження можна включити до теоретичного курсу лекцій з кримінального права, розділ склад злочину – шахрайство.
  3. Практична значимість цієї дипломної роботи полягає у розробці рекомендацій для запобігання буллінгу серед дітей навчального закладу.
  4. На сторінках цього дослідження наведено технологію виробництва, яка дозволить…
  5. Методики можуть бути використані для вдосконалення процесу…

  Головне правило формулювання – продемонструвати, що результати можуть «вписатись» у реальну практичну діяльність. Тому потрібно чітко вказати варіанти – де, як, ким, яким чином.

  Базовий принцип написання дипломної роботи – безумовний зв’язок між практичною та теоретичною значимістю. Вони залежать один від одного, і не можуть кожна «жити своїм життям»

  Важко? Згодні. Тому пропонуємо вам замовити готову дипломну роботу чи проект у компанії «Світ знань». Ви спрощуєте собі життя, ми гарантуємо якість та супровід до захисту. Така співпраця вам сподобається. Звертайтесь!