Як правильно писати вступ до дипломної роботи?

16 Вер 2021
120

Вступ в дипломній роботі, це той самий «одяг», по якому зустрічають ВКР і формують враження, наскільки написане далі буде цікавим і корисним. Повірте, шаблонні, нудні, сотні разів переписані студентські шедеври, м’яко кажучи, не вражають викладачів і знижують шанси на успішний захист кудись на рівень зеро. Так що не лінуйтеся, і зробіть вступ яскравим і якісним акцентом.

 

Що таке вступ в студентській роботі?

Вступ або введення – це обов’язковий елемент структури дослідження (нехай навіть такого маленького, як курсова робота). Він розташовується після плану або після списку застосовуваних скорочень, якщо такий є, і перед першим розділом.

Фактично досвідченому оку досить прочитати цю частину і зіставити з результатами у висновках, щоб точно визначити якість матеріалу. Навіть якщо в середині диплому, написане не відрізнити від шедеврів Да Вінчі, без належного обрамлення і правильної вступної – саме так сміливо можна назвати вступ – шансів на успіх мало.

Введення – це про:

 • актуальність;
 • користь;
 • значимість;
 • інтерес;
 • корисність;
 • досліджуваність;
 • способи і методи;
 • мету.

kak-napisat-vvedenie-k-diplomnoj-rabote

Вступ універсально потрібно для всіх типів студентських робіт, починаючи від рефератів і завершуючи магістерськими дипломними роботами. Тому такий навик написання дуже навіть корисний.

У цього структурного елементу кілька функцій. Перша і головна – вступна та ознайомча. За допомогою хорошого вступу автор може з перших секунд переконати, зацікавити, привернути увагу, підкреслити свою обізнаність, показати рівень грамотності. Перераховувати можна довго. Разом з тим поганий вступ призводить рівно до протилежного ефекту.

Щоб не заплутатися у вимогах до обсягу, запам’ятайте, що введення завжди займає приблизно 5% всього тексту, без додатків і списку використаних джерел. Значить у реферату це 0,5-1 сторінка, у дипломної роботи магістра – 4-5 друкованих аркушів. + – 1% не грає ролі.

Чи є у вступі структура?

Ще й яка! На структурі вступу вибудовується вся наукова робота. Це базис і головний орієнтир. Саме тому важливо чітко її дотримуватися не тільки з точки зору грамотності, а й враховувати точну послідовність.

 1. Формулювання основної проблеми, яка випливає з теми студентської праці.
 2. Обґрунтування вибору напрямку і теми, розкриття актуальності питання в сучасних реаліях.
 3. Опис основних характеристик ступеня дослідження і вивчення проблемного питання в теорії та на практиці, приведення короткого відбору літератури і джерел по темі.
 4. Формулювання висновку про недостатність ступеня вивченості теми.
 5. Окреслення предмета дослідження.
 6. Опис об’єкта, якому присвячується дипломна або інша робота.
 7. Формулювання гіпотези, якщо студентська праця заявлена як дослідження.
 8. Постановка мети написання праці.
 9. Перерахування поставлених автором завдань.
 10. Опис основних методів і методик, які будуть використані в роботі.

Залежно від дисципліни і обраного напрямку структурні елементи введення можуть бути ширшими або навпаки стислими. Наприклад, гіпотеза не завжди є обов’язковим елементом, а огляд літератури повинен бути набагато ширше в таких напрямках, як філософія.

Більш чіткі інструкції по структурі завжди наводяться в методичних рекомендаціях та посібниках кафедри. Не варто ними нехтувати.

До формулювання завдань у вступі потрібно поставитися максимально серйозно. Кожній з них, як правило, присвячується окремий розділ або підрозділ дослідження.

Які помилки зустрічаються найчастіше?

Головна помилка вступу дипломної роботи – абсолютна незв’язність з самою роботою. Саме тому рекомендується спочатку написати дослідження, а потім формулювати остаточний варіант вступу. Це нормальна і правильна практика, оскільки опрацювання матеріалу може привести до зміни завдань, гіпотез, коригування цілей, розширення методик. Та ще багато чого. Щоб пазл зійшовся, потрібна варіативність між «до» і «після».

Чомусь багато студентів вважають, що вступ можна просто «здерти» з чужої роботи. Результат – не рідкість і звинувачення в плагіаті, навіть якщо загальний відсоток оригінальності по всій роботі нормальний. Не забувайте про принцип авторства – все самі-самі (або хоча б грамотно вуалюється).

При написанні введення часто користуються застарілою інформацією, зокрема в короткому огляді літератури. Даремно. Це помилка. До слова, про помилки. Грамотність, пунктуацію, орфографію, стилістику ніхто не відміняв. Пам’ятайте про перше враження, адже вступ читають завжди.

Всі промахи викликані незнанням, що і як писати. З компанією «Світ Знань» у вас не виникне таких проблем. Звертайтеся!

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами