Як правильно писати вступ до дипломної роботи?

363
Час читання: 3 хвилини

Зміст

Вступ в дипломній роботі, це той самий «одяг», по якому зустрічають ВКР і формують враження, наскільки написане далі буде цікавим і корисним. Повірте, шаблонні, нудні, сотні разів переписані студентські шедеври, м’яко кажучи, не вражають викладачів і знижують шанси на успішний захист кудись на рівень зеро. Так що не лінуйтеся, і зробіть вступ яскравим і якісним акцентом.

 

Що таке вступ в студентській роботі?

 

Вступ або введення – це обов’язковий елемент структури дослідження (нехай навіть такого маленького, як курсова робота). Він розташовується після плану або після списку застосовуваних скорочень, якщо такий є, і перед першим розділом.

 

Фактично досвідченому оку досить прочитати цю частину і зіставити з результатами у висновках, щоб точно визначити якість матеріалу. Навіть якщо в середині диплому, написане не відрізнити від шедеврів Да Вінчі, без належного обрамлення і правильної вступної – саме так сміливо можна назвати вступ – шансів на успіх мало.

Введення – це про:

 • актуальність;
 • користь;
 • значимість;
 • інтерес;
 • корисність;
 • досліджуваність;
 • способи і методи;
 • мету.

kak-napisat-vvedenie-k-diplomnoj-rabote

  Потрібна допомога у написанні роботи?

  Вступ універсально потрібно для всіх типів студентських робіт, починаючи від рефератів і завершуючи магістерськими дипломними роботами. Тому такий навик написання дуже навіть корисний.

  У цього структурного елементу кілька функцій. Перша і головна – вступна та ознайомча. За допомогою хорошого вступу автор може з перших секунд переконати, зацікавити, привернути увагу, підкреслити свою обізнаність, показати рівень грамотності. Перераховувати можна довго. Разом з тим поганий вступ призводить рівно до протилежного ефекту.

  Щоб не заплутатися у вимогах до обсягу, запам’ятайте, що введення завжди займає приблизно 5% всього тексту, без додатків і списку використаних джерел. Значить у реферату це 0,5-1 сторінка, у дипломної роботи магістра – 4-5 друкованих аркушів. + – 1% не грає ролі.

  Чи є у введення структура?

   

  Ще й яка! На структурі вступу вибудовується вся наукова робота. Це базис і головний орієнтир. Саме тому важливо чітко її дотримуватися не тільки з точки зору грамотності, а й враховувати точну послідовність.

  1. Формулювання основної проблеми, яка випливає з теми студентської праці.
  2. Обґрунтування вибору напрямку і теми, розкриття актуальності питання в сучасних реаліях.
  3. Опис основних характеристик ступеня дослідження і вивчення проблемного питання в теорії та на практиці, приведення короткого відбору літератури і джерел по темі.
  4. Формулювання висновку про недостатність ступеня вивченості теми.
  5. Окреслення предмета дослідження.
  6. Опис об’єкта, якому присвячується дипломна або інша робота.
  7. Формулювання гіпотези, якщо студентська праця заявлена як дослідження.
  8. Постановка мети написання праці.
  9. Перерахування поставлених автором завдань.
  10. Опис основних методів і методик, які будуть використані в роботі.

   

  Залежно від дисципліни і обраного напрямку структурні елементи введення можуть бути ширшими або навпаки стислими. Наприклад, гіпотеза не завжди є обов’язковим елементом, а огляд літератури повинен бути набагато ширше в таких напрямках, як філософія.

  Більш чіткі інструкції по структурі завжди наводяться в методичних рекомендаціях та посібниках кафедри. Не варто ними нехтувати.

  До формулювання завдань у вступі потрібно поставитися максимально серйозно. Кожній з них, як правило, присвячується окремий розділ або підрозділ дослідження.

  Які помилки зустрічаються найчастіше?

   

  Головна помилка вступу дипломної роботи – абсолютна незв’язність з самою роботою. Саме тому рекомендується спочатку написати дослідження, а потім формулювати остаточний варіант вступу. Це нормальна і правильна практика, оскільки опрацювання матеріалу може привести до зміни завдань, гіпотез, коригування цілей, розширення методик. Та ще багато чого. Щоб пазл зійшовся, потрібна варіативність між «до» і «після».

  Чомусь багато студентів вважають, що вступ можна просто «здерти» з чужої роботи. Результат – не рідкість і звинувачення в плагіаті, навіть якщо загальний відсоток оригінальності по всій роботі нормальний. Не забувайте про принцип авторства – все самі-самі (або хоча б грамотно вуалюється).

  При написанні введення часто користуються застарілою інформацією, зокрема в короткому огляді літератури. Даремно. Це помилка. До слова, про помилки. Грамотність, пунктуацію, орфографію, стилістику ніхто не відміняв. Пам’ятайте про перше враження, адже вступ читають завжди.

  Всі промахи викликані незнанням, що і як писати. З компанією «Світ Знань» у вас не виникне таких проблем. Звертайтеся!