Як правильно писати вступ до дипломної роботи?

16 Вер 2021
1 046

Вступ в дипломній роботі, це той самий «одяг», по якому зустрічають ВКР і формують враження, наскільки написане далі буде цікавим і корисним. Повірте, шаблонні, нудні, сотні разів переписані студентські шедеври, м’яко кажучи, не вражають викладачів і знижують шанси на успішний захист кудись на рівень зеро. Так що не лінуйтеся, і зробіть вступ яскравим і якісним акцентом.

 

Що таке вступ в студентській роботі?

Вступ або введення – це обов’язковий елемент структури дослідження (нехай навіть такого маленького, як курсова робота). Він розташовується після плану або після списку застосовуваних скорочень, якщо такий є, і перед першим розділом.

Фактично досвідченому оку досить прочитати цю частину і зіставити з результатами у висновках, щоб точно визначити якість матеріалу. Навіть якщо в середині диплому, написане не відрізнити від шедеврів Да Вінчі, без належного обрамлення і правильної вступної – саме так сміливо можна назвати вступ – шансів на успіх мало.

Введення – це про:

 • актуальність;
 • користь;
 • значимість;
 • інтерес;
 • корисність;
 • досліджуваність;
 • способи і методи;
 • мету.

kak-napisat-vvedenie-k-diplomnoj-rabote

Вступ універсально потрібно для всіх типів студентських робіт, починаючи від рефератів і завершуючи магістерськими дипломними роботами. Тому такий навик написання дуже навіть корисний.

У цього структурного елементу кілька функцій. Перша і головна – вступна та ознайомча. За допомогою хорошого вступу автор може з перших секунд переконати, зацікавити, привернути увагу, підкреслити свою обізнаність, показати рівень грамотності. Перераховувати можна довго. Разом з тим поганий вступ призводить рівно до протилежного ефекту.

Щоб не заплутатися у вимогах до обсягу, запам’ятайте, що введення завжди займає приблизно 5% всього тексту, без додатків і списку використаних джерел. Значить у реферату це 0,5-1 сторінка, у дипломної роботи магістра – 4-5 друкованих аркушів. + – 1% не грає ролі.

Чи є у вступі структура?

Ще й яка! На структурі вступу вибудовується вся наукова робота. Це базис і головний орієнтир. Саме тому важливо чітко її дотримуватися не тільки з точки зору грамотності, а й враховувати точну послідовність.

 1. Формулювання основної проблеми, яка випливає з теми студентської праці.
 2. Обґрунтування вибору напрямку і теми, розкриття актуальності питання в сучасних реаліях.
 3. Опис основних характеристик ступеня дослідження і вивчення проблемного питання в теорії та на практиці, приведення короткого відбору літератури і джерел по темі.
 4. Формулювання висновку про недостатність ступеня вивченості теми.
 5. Окреслення предмета дослідження.
 6. Опис об’єкта, якому присвячується дипломна або інша робота.
 7. Формулювання гіпотези, якщо студентська праця заявлена як дослідження.
 8. Постановка мети написання праці.
 9. Перерахування поставлених автором завдань.
 10. Опис основних методів і методик, які будуть використані в роботі.

Залежно від дисципліни і обраного напрямку структурні елементи введення можуть бути ширшими або навпаки стислими. Наприклад, гіпотеза не завжди є обов’язковим елементом, а огляд літератури повинен бути набагато ширше в таких напрямках, як філософія.

Більш чіткі інструкції по структурі завжди наводяться в методичних рекомендаціях та посібниках кафедри. Не варто ними нехтувати.

До формулювання завдань у вступі потрібно поставитися максимально серйозно. Кожній з них, як правило, присвячується окремий розділ або підрозділ дослідження.

Які помилки зустрічаються найчастіше?

Головна помилка вступу дипломної роботи – абсолютна незв’язність з самою роботою. Саме тому рекомендується спочатку написати дослідження, а потім формулювати остаточний варіант вступу. Це нормальна і правильна практика, оскільки опрацювання матеріалу може привести до зміни завдань, гіпотез, коригування цілей, розширення методик. Та ще багато чого. Щоб пазл зійшовся, потрібна варіативність між «до» і «після».

Чомусь багато студентів вважають, що вступ можна просто «здерти» з чужої роботи. Результат – не рідкість і звинувачення в плагіаті, навіть якщо загальний відсоток оригінальності по всій роботі нормальний. Не забувайте про принцип авторства – все самі-самі (або хоча б грамотно вуалюється).

При написанні введення часто користуються застарілою інформацією, зокрема в короткому огляді літератури. Даремно. Це помилка. До слова, про помилки. Грамотність, пунктуацію, орфографію, стилістику ніхто не відміняв. Пам’ятайте про перше враження, адже вступ читають завжди.

Всі промахи викликані незнанням, що і як писати. З компанією «Світ Знань» у вас не виникне таких проблем. Звертайтеся!

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами