Актуальність в дипломній роботі – як визначити, категорії і помилки

30 Вер 2020
301

Бути в темі – гасло і девіз сучасної молоді. Це не оминуло і освітній процес. Тема диплому повинна бути актуальною, інакше ви випаде з русла і будете відправлені допрацьовувати матеріал. А це, повірте, непросто помилки виправити. Потрібно буде переробити концепцію. Воно вам треба?

 

Як визначити актуальність дипломної роботи?

Підготовка до захисту диплому – це як біг з перешкодами. Будьте готові до каверзних запитань, заковиків, сумнівів і навіть скептицизму. В арсеналі досвідчених викладачів і членів комісії безліч вивертів, як швидко зрозуміти, наскільки актуальна робота. Думайте з ними на одній хвилі.

Актуальність виявляється двома пов’язаними способами:

 1. Визначається рівень вивчення проблеми в конкретній галузі. Дослідження повинно бути соціально значущим. Прям завчіть цю фразу і використовуйте її при відповіді – чому ж ви досліджуєте ромашки ромашкові, а не фіалки фіалкові.
 2. Виявляється перелік причин для проведення подальшого дослідження. Завдання студента – показати, що все не дарма, не просто так, а виключно на благо науки.

Не можете відповісти, чому ж вибрали саме цю тему і в чому її актуальність? Ось вам кілька безпрограшних лайфхаків:

 • Попередні дослідження та експерименти зжили себе, стали неактуальними. Технічний прогрес, як не як, і все таке.
 • Вже наявні теорії і результати експериментів неповні або некоректні. Увага, перевірте, щоб в переліку робіт, які критикуєте, не було прізвища вашого керівника або викладача.
 • Ви прагнете, відчуваєте в собі сили і можливості отримати нові знання в цьому питанні.
 • З’явилися нові способи і методи, навіяні духом часу і трансформацією проблеми. І як тут не привести в приклад коронавірус – його усунення і лікування неможливо вакцинами для інших версій грипу. Тобто потрібні нові, актуальні методи і способи.

З такими аргументами на користь актуальності хто вже тут посперечається про ваше прагнення і відповідальне ставлення.

Актуальність описується тезово і становить у обсязі приблизно в 2-3 абзаци. Рекомендується вмістити думки в 4-6 речень. Практика показує, що цього цілком достатньо.

Основні категорії актуальності

Студенту-дипломнику важливо запам’ятати два аспекти – маловивчена і оптимізація. Це основні категорії актуальності. У вступі важливо вказати, що тема слабо, недостатньо, не в повному обсязі вивчена іншими дослідниками і / або вона теорія потребує вдосконалення.

Тема актуальна, коли поєднуються такі умови:

 • у виниклої і гострої проблеми немає точного і грамотного рішення;
 • підняті питання вимагають об’єктивного розгляду;
 • відсутня необхідна концепція;
 • наявні дослідження частково застаріли і вимагають адаптації під сучасні умови.

Актуальність також вимірюється такою характеристикою, як ретельність аналізу джерел. Без всебічного аналізу можна робити висновок про наявність чи відсутність в теорії необхідних рішень і тез з конкретного питання.

Тобто якщо, наприклад, в двох авторитетних книгах написано про фіалки і їх колір, це зовсім не означає, що в інших джерелах немає більш детального опису. Таким чином, про актуальність можна судити тільки при ретельному і всебічному аналізі сучасних джерел.

Актуальність помилково ототожнюють з науковою новизною або замінюють поняття. Ні. Це помилка. Новизна як характеристика дослідження більше пов’язана з інноваційністю. Саме за допомогою новизни (але не тільки) обґрунтовується актуальність. Не більше.

Поширені помилки при описі актуальності

Помилка 1. Біч багатьох дипломних робіт – не унікальність. Навіть якщо весь текст буде показувати, наприклад, потрібні 85% в системі Антиплагіат, але виявиться, що актуальність повністю або в основному не оригінальна – доопрацювання не уникнути.

Порада. Навіть якщо списуєте (ой, вибачте, берете на замітку) ідеї у інших авторів – робіть це з розумом. Додавайте свої думки, глибоко перефразуйте.

Помилка 2. Перерахування цифр і фактів без аргументації. Що за сухість тексту? Це ж не цінник або не технічний опис. Порада. Продемонструйте в тексті особисту зацікавленість і свою обізнаність у питанні. Аргументи – наше все.

Помилка 3. Нелогічність і неправильність розміщення. Актуальність описується на початку вступу, перед цілями і завданнями. Вона завжди повинна відповідати змісту диплома. Ви ж не одягаєте в нічний клуб циліндр від смокінга і рвані джинси зі снікерсами? Це як мінімум не логічно і не доречно.  Так і в дипломі.

Порада. Дотримуйтеся логічної послідовності, але пишіть вступ і, в тому числі, актуальність, після того, як готова основна частина диплому.

А якщо часу, сил, нервів і бажання самостійно писати дипломну роботу немає, ви завжди можете оформити замовлення в компанії «Світ Знань».

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами