Актуальність в дипломній роботі – як визначити, категорії і помилки

30 Вер 2020
1 044

Бути в темі – гасло і девіз сучасної молоді. Це не оминуло і освітній процес. Тема диплому повинна бути актуальною, інакше ви випаде з русла і будете відправлені допрацьовувати матеріал. А це, повірте, непросто помилки виправити. Потрібно буде переробити концепцію. Воно вам треба?

 

Як визначити актуальність дипломної роботи?

Підготовка до захисту диплому – це як біг з перешкодами. Будьте готові до каверзних запитань, заковиків, сумнівів і навіть скептицизму. В арсеналі досвідчених викладачів і членів комісії безліч вивертів, як швидко зрозуміти, наскільки актуальна робота. Думайте з ними на одній хвилі.

Актуальність виявляється двома пов’язаними способами:

 1. Визначається рівень вивчення проблеми в конкретній галузі. Дослідження повинно бути соціально значущим. Прям завчіть цю фразу і використовуйте її при відповіді – чому ж ви досліджуєте ромашки ромашкові, а не фіалки фіалкові.
 2. Виявляється перелік причин для проведення подальшого дослідження. Завдання студента – показати, що все не дарма, не просто так, а виключно на благо науки.

Не можете відповісти, чому ж вибрали саме цю тему і в чому її актуальність? Ось вам кілька безпрограшних лайфхаків:

 • Попередні дослідження та експерименти зжили себе, стали неактуальними. Технічний прогрес, як не як, і все таке.
 • Вже наявні теорії і результати експериментів неповні або некоректні. Увага, перевірте, щоб в переліку робіт, які критикуєте, не було прізвища вашого керівника або викладача.
 • Ви прагнете, відчуваєте в собі сили і можливості отримати нові знання в цьому питанні.
 • З’явилися нові способи і методи, навіяні духом часу і трансформацією проблеми. І як тут не привести в приклад коронавірус – його усунення і лікування неможливо вакцинами для інших версій грипу. Тобто потрібні нові, актуальні методи і способи.

З такими аргументами на користь актуальності хто вже тут посперечається про ваше прагнення і відповідальне ставлення.

Актуальність описується тезово і становить у обсязі приблизно в 2-3 абзаци. Рекомендується вмістити думки в 4-6 речень. Практика показує, що цього цілком достатньо.

Основні категорії актуальності

Студенту-дипломнику важливо запам’ятати два аспекти – маловивчена і оптимізація. Це основні категорії актуальності. У вступі важливо вказати, що тема слабо, недостатньо, не в повному обсязі вивчена іншими дослідниками і / або вона теорія потребує вдосконалення.

Тема актуальна, коли поєднуються такі умови:

 • у виниклої і гострої проблеми немає точного і грамотного рішення;
 • підняті питання вимагають об’єктивного розгляду;
 • відсутня необхідна концепція;
 • наявні дослідження частково застаріли і вимагають адаптації під сучасні умови.

Актуальність також вимірюється такою характеристикою, як ретельність аналізу джерел. Без всебічного аналізу можна робити висновок про наявність чи відсутність в теорії необхідних рішень і тез з конкретного питання.

Тобто якщо, наприклад, в двох авторитетних книгах написано про фіалки і їх колір, це зовсім не означає, що в інших джерелах немає більш детального опису. Таким чином, про актуальність можна судити тільки при ретельному і всебічному аналізі сучасних джерел.

Актуальність помилково ототожнюють з науковою новизною або замінюють поняття. Ні. Це помилка. Новизна як характеристика дослідження більше пов’язана з інноваційністю. Саме за допомогою новизни (але не тільки) обґрунтовується актуальність. Не більше.

Поширені помилки при описі актуальності

Помилка 1. Біч багатьох дипломних робіт – не унікальність. Навіть якщо весь текст буде показувати, наприклад, потрібні 85% в системі Антиплагіат, але виявиться, що актуальність повністю або в основному не оригінальна – доопрацювання не уникнути.

Порада. Навіть якщо списуєте (ой, вибачте, берете на замітку) ідеї у інших авторів – робіть це з розумом. Додавайте свої думки, глибоко перефразуйте.

Помилка 2. Перерахування цифр і фактів без аргументації. Що за сухість тексту? Це ж не цінник або не технічний опис. Порада. Продемонструйте в тексті особисту зацікавленість і свою обізнаність у питанні. Аргументи – наше все.

Помилка 3. Нелогічність і неправильність розміщення. Актуальність описується на початку вступу, перед цілями і завданнями. Вона завжди повинна відповідати змісту диплома. Ви ж не одягаєте в нічний клуб циліндр від смокінга і рвані джинси зі снікерсами? Це як мінімум не логічно і не доречно.  Так і в дипломі.

Порада. Дотримуйтеся логічної послідовності, але пишіть вступ і, в тому числі, актуальність, після того, як готова основна частина диплому.

А якщо часу, сил, нервів і бажання самостійно писати дипломну роботу немає, ви завжди можете оформити замовлення в компанії «Світ Знань».

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами