Методи дослідження, що використовуються для написання дипломної роботи

18 Бер 2021
5 494

Дипломна робота не береться з «нізвідки». В її основі – кропітка праця, певний алгоритм дій і методологія. Така собі стратегія, реалізована за допомогою тактичних дій.

Що ви знаєте про методи наукової праці? Набагато більше, ніж можете уявити на перший погляд. Всі (ну або майже все) дивилися серіал про Шерлока? Паралелі з його методами дуже навіть доречні. Але в арсеналі студента, який пише дипломну роботу, їх набагато більше. Так-так, не дивуйтеся.

 

Методологія і методи дослідження: що це таке?

Трохи теорії. Під методологією слід розуміти сукупність наукових інструментів і підходів, що дозволяють співвідносити дані дипломного дослідження з фундаментальними положеннями. Простіше кажучи – це те, за допомогою чого ми показуємо, як саме розглянули обрану тему і провели дослідження.

Методологія – узагальнена категорія, що включає велику кількість окремих методів. Самі по собі методи – це способи досягнення мети дослідження, те, за допомогою чого ми виконуємо практичну частину. Про індукцію і дедукцію чули всі (знову-таки, завдяки знаменитому Шерлоку). Найпростіші приклади – аналіз, порівняння, анкетування.

 

Що ще потрібно знати про методи?

 • Їх сила-силенна. Є поширений базис, універсальний для всіх або майже всіх наук, а є приватні методи, що застосовуються тільки для конкретної науки або групи дисциплін.
 • Методи – це інструменти досягнення мети роботи. Це означає, що при написанні дипломної роботи спочатку потрібно позначити, які завдання і цілі поставлені, і вже виходячи з цього, підбирати інструменти їх досягнення.

Ось наприклад. Ви плануєте відпустку. Спочатку вибираєте точку (місто, країну, курорт), а потім  шукаєте шляхи, як туди доїхати або долетіти. Складно уявити ситуацію: «О, класний новий поїзд. Куди він їде? В Жмеринку? Значить там і відпочину».

За допомогою методів описується процес вивчення теми дипломної роботи. Якщо хочете, це такий дороговказ у тернистому шляху вивчення наукової проблеми. Занадто лірично звучить, чи не так? Ми просто намагаємося донести, що методи – це цікаво і захоплююче, а не нудно і важко.

Незважаючи на різноманіття методів, всіх їх об’єднує спільна мета – пошук істини, пояснення, чому має місце саме така ситуація, явище, результат. Деякі методи ще й прагнуть перетворити ситуацію. Але їх набагато менше.

Які бувають методи дослідження?

Класифікація методів – воістину грандіозна виконана робота. Їх така кількість, що важко зорієнтуватися навіть бувалих вченому. Але вік інформаційних технологій вчить нас вмінню виділяти головне. Поступово коло звужується до найпоширеніших і дієвих варіантів, а допоміжні методи вже наростають як корали на риф.

Отже, що потрібно знати?

 • Методи поділяються на дві масштабні групи – емпіричні і теоретичні.
 • У кожній з цих груп є по дві підкатегорії з однаковим звучанням: методи-операції і методи-дії.

А тепер для наочності наведемо приклади методів кожної групи у вигляді таблиці.

Теоретичні методи

Емпіричні методи
методи діїметоди операційметоди дії

методи операцій

формулювання гіпотезиуявні експериментимоніторингспостереження
позначення проблемианалізобстеженняусне опитування
виявлення суперечностейзіставлення / порівняннядослідиписьмове опитування
індукціясинтезпрогнозуваннятести
дедукціямоделюванняретроспективавимірювання
діалектикапроведення аналогійузагальнення досвідурозрахунки
аналіз системи знаньідеалізаціявідстеження об’єктавивчення теоретичного матеріалу
підтверджена практикою наукова теоріяузагальненнялабораторна роботависновок експерта

 

розв’язання суперечностейабстрагуванняекспериментививчення результатів діяльності

Ну що, знайомі назви? Звичайно ж. Адже навіть не роздумуючи, ми всі користуємося цими методами в повсякденному житті. Бувало ж, що на лекціях доводилося абстрагуватися (інакше нудьга долала). А як щодо конкретизації – я не підготувався до семінару, бо бабуся поїхала / приїхала / захворіла / загубилася тощо.

Всі ми іноді ідеалізуємо, узагальнюємо, проводимо розрахунки, спостерігаємо за чимось або кимось, виявляємо протиріччя, наприклад, між діями і словами інших людей.

Висновок. Прокачування найвищого левелу, подароване самим життям, дуже навіть допомагає в написанні диплому. Якщо серйозно, перераховані методи є лише краплею в морі. Але саме вони служать базисом і основою всіх основ.

Виділяють ще третю групу – експериментально-теоретичні методи. Наприклад, гіпотетичний метод, логічний, дедукція. Однак їх цілком можна зарахувати до якої-небудь однієї групи

Що за популярністю методів?

Звичайно ж, ми часто використовуємо метод найменшого опору, тому вибираємо що легше. При написанні дипломної роботи (нагадуємо, що це мега відповідальний етап, адже на кону – диплом!) можна керуватися або орієнтуватися на стандартні схеми. Отже, яка зв’язка методів вважається найактуальнішою? Ознайомтеся.

Популярні методи

Безумовно, ця діаграма – загальні дані. Але, зі зрозумілих причин, опитування та анкетування стають справжньою паличкою-виручалочкою. Просто, відносно швидко, результативно. У будь-якому дослідженні порівняння даних і аналіз лежать в основі теоретичної і практичної частини тощо. А як ваш досвід підказує? Коли будете писати дипломну роботу або готуватися до захисту, зіставте ваш набір інструментів зі статистикою.

 

Вибір методу в залежності від предмету дослідження

Як ви вже зрозуміли, методів величезна кількість. Не потрібно мати сім п’ядей у ​​чолі, щоб розуміти: у медичної тематики і філології, математики та психології вони часто відрізняються. Іноді – кардинально.

Наприклад, економічні теми дипломів розкриваються за допомогою нормативного, динамічного, статичного й інших аналізів. Прогнозуються економічні явища і активно використовуються фінансові коефіцієнти. А ще користується популярністю логічний та історичний метод.

Якщо говорити про філологію, представники таких факультетів не дозволять обдурити, що їх набір методів – це щось. Бажане досягається за допомогою контекстного, дискурсного, дистрибутивного аналізу (так-так, є і такі), а також дихотомії, наративного методу, конкретного літературознавства (це, просимо зауважити, офіційна назва) і безлічі інших інструментів.

Психологи і педагоги не гребують опитуваннями і анкетуванням, тестуванням і шкалюванням, ранжування і моніторингом, груповою диференціацією і вивченням творчості своїх досліджуваних. Все це в комплексі приносить результат.

Повнота, достовірність і значимість дипломної роботи забезпечуються вдалим поєднанням різних методів і застосуванням комплексного підходу

Якщо екскурс в світ методології залишив питання, і вас як і раніше вганяє в жах необхідність писати дипломну роботу – звертайтеся в компанію «Світ Знань». Ми з радістю виконуємо кожне замовлення та надаємо виключно якісний результат. Пам’ятайте – в житті не один раз прийде на допомогу метод грамотного делегування обов’язків.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами