Гіпотеза в дипломній роботі – як написати та сформулювати?💡

5 Лис 2021
667

Написати дипломну роботу не так просто, якщо враховувати всі нюанси. Наприклад, гіпотеза. Багато хто необачно сприймає її як абзац у вступі, про який треба згадати у висновках. Про наслідки такого ставлення говорити зайве – доопрацювання, провал захисту.

Висновок простий: за слова у дослідженні потрібно відповідати. Висловили наукове припущення спочатку, будьте ласкаві його довести чи спростувати. Перший варіант, звичайно ж, кращий. А тепер поговоримо про формальності й нюанси.

 

Що таке гіпотеза дослідження?

Ми не помічаємо, як часто висловлюємо припущення в повсякденному житті. Такий формат знайомий кожному. Так і в студентському житті роботи робляться не просто для галочки в заліковці або підсумкової скоринки, а насамперед для науки і практики. (Передбачаючи багатозначність фрази «так-так» відповімо, що теоретично саме так).

Гіпотезою є аргументоване наукове припущення, висловлене на основі повноцінного аналізу літератури та теоретичних основ на тему. Спочатку глибоко опрацьовується проблема, а потім автор робить свої попередні висновки. Далі вони підтверджуються чи ні. У цьому вся суть процесу.

Обов’язкові ознаки гіпотез:

 • неочевидність;
 • необхідність доведення;
 • підтвердження або спростування експериментальної (рідше, теоретичної) перевіркою;

Припущення завжди береться в основу вибудовування подальших дій для підтвердження або спростування. Тобто смисловий зміст гіпотези визначає, як автор рухатиметься і вибудовуватиме свою роботу.

Чи завжди потрібна у дипломній роботі гіпотеза? Якщо назва включає слово “дослідження” – так. Ці два поняття нерозривно пов’язані одне з одним.

Як правильно сформулювати гіпотезу?

Сформулювати гіпотезу – означає підготувати твердження про причинно-наслідкові зв’язки, які виникають між різними факторами. Практика показала, що найкраще використовувати такий алгоритм:

 • Вивчити тему та визначити ті фактори, які «просять» роз’яснення і не вписуються в рамки існуючих теорій та аксіом.
 • Поставити завдання щодо пояснення всіх факторів, тобто безпосередньо сформувати гіпотезу.
 • Глибоко дослідити всі виражені припущення і відокремити по кожному з них ймовірні наслідки.
 • Порівняти наслідки гіпотези з науковими відкриттями, які вже відомі.
 • Вивести нове знання, слідство з нього і потім ще раз перевірити, чи немає протиріч про те, що в науці вже точно доведено.

У вас є молодший брат чи сестра? Тоді ви точно спостерігали експерименти, як створюються слайми. Дуже схоже з гіпотезою: «Кручу, верчу, регочу… О, такого ще не було!». Якщо гіпотезі ви з такою самою безпосередністю зможете вигукнути – такого не було, значить залишилася справа за доказами.

Зверніть увагу! У дослідженні може висуватися як основна, так і альтернативна гіпотеза. Це твердження, яке за своїм змістом абсолютно протилежне і протиставляється основному науковому припущенню.

Як гіпотези виглядають на практиці?

Погляньмо, як гіпотези виглядають у реальних роботах. Наприклад:

Тема

«Дослідження адаптації самостійності дітей у початковій школі»

Предметна область

Першокласники середньостатистичних шкіл у сільській та міській місцевості

Наукова дослідницька база

Наукові роботи та праці в галузі педагогіки та дитячої психології, присвячені адаптації першокласників до шкільного середовища

Аналіз наукової літератури

Аналітична інформація про специфіку поведінки першокласників та причини виникнення труднощів з адаптацією

Висновки щодо огляду

Виділення дослідницької частини, позначення поняття «адаптація», визначення особливостей адаптації

Виведення гіпотези

Рівень адаптації залежить від суб’єктивних характеристик та темпераменту дитини, регіону проживання, психологічного клімату сім’ї, соціального рівня батьків

При формулюванні гіпотез використовуються спеціальні загальноприйняті мовні звороти. Наприклад, «якщо … то», «можливо припустити, що», «можливо за умови» тощо. Коли по тексту зустрічаються такі фрази, знайте, в цьому місці повинні бути закладені основи наукового припущення.

Гіпотеза формулюється у вступі дипломної роботи та проходить «червоною ниткою» через усе дослідження. У висновку обов’язково підбиваються підсумки, наскільки і в якій частині підтверджено наукове припущення.

Теоретично нічого складного немає. Але практично питання виникають досить часто. Якщо немає часу чи бажання самостійно виконувати завдання, компанія «Світ Знань» завжди на варті благополуччя студентів. Звертайтесь!

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами