Гіпотеза в дипломній роботі – як написати та сформулювати?💡

5 Лис 2021
3 638

Написати дипломну роботу не так просто, якщо враховувати всі нюанси. Наприклад, гіпотеза. Багато хто необачно сприймає її як абзац у вступі, про який треба згадати у висновках. Про наслідки такого ставлення говорити зайве – доопрацювання, провал захисту.

Висновок простий: за слова у дослідженні потрібно відповідати. Висловили наукове припущення спочатку, будьте ласкаві його довести чи спростувати. Перший варіант, звичайно ж, кращий. А тепер поговоримо про формальності й нюанси.

 

Що таке гіпотеза дослідження?

Ми не помічаємо, як часто висловлюємо припущення в повсякденному житті. Такий формат знайомий кожному. Так і в студентському житті роботи робляться не просто для галочки в заліковці або підсумкової скоринки, а насамперед для науки і практики. (Передбачаючи багатозначність фрази «так-так» відповімо, що теоретично саме так).

Гіпотезою є аргументоване наукове припущення, висловлене на основі повноцінного аналізу літератури та теоретичних основ на тему. Спочатку глибоко опрацьовується проблема, а потім автор робить свої попередні висновки. Далі вони підтверджуються чи ні. У цьому вся суть процесу.

Обов’язкові ознаки гіпотез:

 • неочевидність;
 • необхідність доведення;
 • підтвердження або спростування експериментальної (рідше, теоретичної) перевіркою;

Припущення завжди береться в основу вибудовування подальших дій для підтвердження або спростування. Тобто смисловий зміст гіпотези визначає, як автор рухатиметься і вибудовуватиме свою роботу.

Чи завжди потрібна у дипломній роботі гіпотеза? Якщо назва включає слово “дослідження” – так. Ці два поняття нерозривно пов’язані одне з одним.

Як правильно сформулювати гіпотезу?

Сформулювати гіпотезу – означає підготувати твердження про причинно-наслідкові зв’язки, які виникають між різними факторами. Практика показала, що найкраще використовувати такий алгоритм:

 • Вивчити тему та визначити ті фактори, які «просять» роз’яснення і не вписуються в рамки існуючих теорій та аксіом.
 • Поставити завдання щодо пояснення всіх факторів, тобто безпосередньо сформувати гіпотезу.
 • Глибоко дослідити всі виражені припущення і відокремити по кожному з них ймовірні наслідки.
 • Порівняти наслідки гіпотези з науковими відкриттями, які вже відомі.
 • Вивести нове знання, слідство з нього і потім ще раз перевірити, чи немає протиріч про те, що в науці вже точно доведено.

У вас є молодший брат чи сестра? Тоді ви точно спостерігали експерименти, як створюються слайми. Дуже схоже з гіпотезою: «Кручу, верчу, регочу… О, такого ще не було!». Якщо гіпотезі ви з такою самою безпосередністю зможете вигукнути – такого не було, значить залишилася справа за доказами.

Зверніть увагу! У дослідженні може висуватися як основна, так і альтернативна гіпотеза. Це твердження, яке за своїм змістом абсолютно протилежне і протиставляється основному науковому припущенню.

Як гіпотези виглядають на практиці?

Погляньмо, як гіпотези виглядають у реальних роботах. Наприклад:

Тема

«Дослідження адаптації самостійності дітей у початковій школі»

Предметна область

Першокласники середньостатистичних шкіл у сільській та міській місцевості

Наукова дослідницька база

Наукові роботи та праці в галузі педагогіки та дитячої психології, присвячені адаптації першокласників до шкільного середовища

Аналіз наукової літератури

Аналітична інформація про специфіку поведінки першокласників та причини виникнення труднощів з адаптацією

Висновки щодо огляду

Виділення дослідницької частини, позначення поняття «адаптація», визначення особливостей адаптації

Виведення гіпотези

Рівень адаптації залежить від суб’єктивних характеристик та темпераменту дитини, регіону проживання, психологічного клімату сім’ї, соціального рівня батьків

При формулюванні гіпотез використовуються спеціальні загальноприйняті мовні звороти. Наприклад, «якщо … то», «можливо припустити, що», «можливо за умови» тощо. Коли по тексту зустрічаються такі фрази, знайте, в цьому місці повинні бути закладені основи наукового припущення.

Гіпотеза формулюється у вступі дипломної роботи та проходить «червоною ниткою» через усе дослідження. У висновку обов’язково підбиваються підсумки, наскільки і в якій частині підтверджено наукове припущення.

Теоретично нічого складного немає. Але практично питання виникають досить часто. Якщо немає часу чи бажання самостійно виконувати завдання, компанія «Світ Знань» завжди на варті благополуччя студентів. Звертайтесь!

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами