Що таке доповідь до дипломної роботи та як її написати грамотно?

7 Січ 2024
1 805

Написання дипломної роботи – це безумовно складний етап у житті кожного студента. Адже він передбачає необхідність виконання цілої низки завдань, серед яких: підбір актуальної релевантної літератури за темою дослідження, її аналіз, підготовка якісного тексту (тут важливо пам’ятати про необхідність дотримання структури диплома, необхідний рівень унікальності, відсутність плагіату), оформлення роботи відповідно до вимог ДСТУ та індивідуальних вимог вишу тощо. Однак, на написанні диплома та отриманні позитивної рецензії біди студента не закінчуються. Адже попереду на нього чекає ще захист – останній крок, який необхідно зробити перед отриманням довгоочікуваної “корочки”. Щоб не вдарити обличчям у бруд перед членами комісії, необхідно гідно презентувати роботу і підготувати гарну промову.

Промова має бути логічно побудованою і лаконічною, водночас вона має повністю розкривати суть обраної теми дослідження і демонструвати результати проведеного дослідження. Крім того, що текст має бути продуманим, студент має його ще й добре озвучувати. А це означає, що треба добре відрепетирувати свій виступ удома. Важливо, щоб у членів комісії не було й частки сумніву в тому, що студент володіє всією інформацією, викладеною на сторінках роботи і в принципі добре орієнтується в темі. Бажано, щоб на захисті був також і візуальний супровід – презентація (вона додасть жвавості виступу і наочності озвучуваним даним). Нюансів багато, але в цій статті ми зупинимося тільки на доповіді до дипломної роботи.

 

Що таке доповідь до дипломної роботи і навіщо її писати?

Доповідь до дипломної роботи являє собою окремий текстовий файл, який студент формує для свого виступу перед членами комісії. Його не потрібно нікуди здавати і з кимось погоджувати. У принципі, якщо ви володієте феноменальною пам’яттю і є гарним оратором, то ви можете її не готувати зовсім (однак, краще все ж не робити цього, адже стресова ситуація може вибити з колії навіть найвпевненішу в собі людину). Доповідь покликана допомогти студенту не розгубитися на захисті ВКР перед великою кількістю людей і не забути сказати щось важливе.

Доповідь за обсягом не має бути надто великою, але й скоротити її до 1 сторінки – теж не найкраща ідея. Вона має бути продумана таким чином, щоб на її озвучування знадобилося від 7 до 10 хвилин (регламент краще дізнатися заздалегідь, інакше потім виступ може виглядати дещо зім’ятим).

Щоб укластися у відведений час і при цьому все виглядало красиво, слід прорепетирувати вдома виступ перед членами сім’ї або друзями. Швидкість мовлення у всіх різна і тому назвати конкретну кількість сторінок, на скількох має бути викладена доповідь, складно (орієнтир – 4-5 сторінок стандартного оформлення).

У доповіді мають бути викладені основні моменти дипломного проекту. Йдеться про актуальність обраної теми дослідження, мету і завдання проекту, практичну значущість роботи, методологію, отримані в результаті дослідження висновки. З виступу студента комісія має отримати повне уявлення про роботу і тому слід докласти максимум зусиль до того, щоб надати роботі важливості.

Якщо студент не читає з аркуша і лише зрідка підглядає в доповідь, то в членів комісії складається враження, що він більш упевнений у своїх словах, добре розбирається в темі. Зазвичай до такої людини менше запитань. А ось прикутий до аркуша погляд викликає сумніви в тому, що студент справді володіє інформацією.

Зміст доповіді до захисту дипломної роботи

Доповідь дипломної роботи передбачає включення до неї таких структурних елементів, як: зміст доповіді до захисту дипломної роботи

 • Вступ. Тут треба продумати гарне звернення до комісії, далі – озвучити тему дипломної роботи, її актуальність, цілі тощо. Тут на допомогу вам прийде ваш вступ до дипломної роботи. Постарайтеся якомога яскравіше розповісти про практичну цінність і теоретичну значущість роботи – у цьому полягає вся “сіль” роботи.
 • Основна частина доповіді. У ній треба озвучити методи, які були використані під час написання роботи, змалювати теоретичну базу дослідження, визначити основні тези дослідження. Не варто використовувати надто багато термінів і ускладнювати мовні конструкції, однак і в примітивність скочуватися не варто – важлива золота середина.
 • Висновок. Ця частина доповіді передбачає озвучування підсумків проведеного дослідження та визначення його практичної користі. Наприкінці виступу необхідно озвучити слова подяки всім присутнім в аудиторії за увагу до доповіді, подякувати науковому керівнику за надання методичної допомоги в підготовці роботи.

 

Яких помилок припускаються студенти під час написання доповіді?

Незважаючи на те, що підготовка доповіді доволі нескладне завдання, студенти все ж таки припускаються помилок під час її написання. Розглянемо найпопулярніші з них:

 • Занадто об’ємний текст. Іноді, намагаючись охопити все, студент накидає в текст забагато інформації, яку зрештою він просто не встигає озвучити. Якщо комісія бачитиме, що регламент порушено, студента перервуть – йому доведеться швидко завершувати промову, і виступ виглядатиме зім’ятим, не завершеним тощо. Саме тому так важливо відрепетирувати свій виступ удома. Щоправда, часом проблема полягає не в тому, що тексту забагато (основні частини ми описали вище), а в тому, що в студента просто не поставлена промова.
 • Складна для сприйняття та переповнена термінологією мова. Мовні конструкції мають бути простими, однак при цьому рівень академічності має бути належним. Щодо термінів, то звісно без них не обійтися, проте не варто використовувати надто велику кількість саме вузькоспеціалізованих термінів.
 • Використання особистих займенників під час виступу. Краще й зовсім “знеособити” виступ і використовувати в процесі такі фрази, як: “у дипломній роботі було розкрито питання…”, “під час дослідження автор дипломної роботи дійшов висновків про…” тощо.
 • Зайвий акцент на теорію. Теорія є основою будь-якого дипломного проєкту, але все ж комісію більше цікавить те, чого в процесі дослідження домігся автор, його висновки.
 • Велика кількість деталей. Охопити якомога більше під час захисту – це добре, але треба розуміти, що за 10 хвилин розповісти всю роботу не вийде як не крути, та й перетворювати свою промову на монотонну скоромовку не варто, тож надто багато деталей ні до чого.

Диплом – важлива і відповідальна робота від якої багато в чому залежить майбутнє студента. Написати його аби як точно не вийде – ЗВО дуже скрупульозно оцінюють подані тексти. І якщо раніше можна було дотриматися структури диплома, перефразувати цитати відомих учених і сподіватися на лояльність викладача і те, що він подарує довгоочікувану трійку, то сьогодні так не вийде. Кожен диплом, поданий на кафедру, проходить перевірку системою Антиплагіат, яка розпізнає перефраз та інші хитрощі. Тому, щоб отримати допуск до захисту, доведеться постаратися чимало. Якщо вас лякає така робота або ж проводити дослідження – те, чого хочеться найменше, найкраще замовити дипломну роботу в компанії “Світ Знань”.

 

 • Чи необхідно готувати на захист диплома презентацію?

Мультимедійний супровід промови є обов’язковим, оскільки дає змогу роз’яснити деякі складні моменти більш наочно, скоротити сам текст тощо. Однак, імперативу її підготовки як такого немає – усе залишається на розсуд студента.

 • Чи треба доповідь якось оформляти?

Ні, доповідь є підручним матеріалом самого студента – її не потрібно здавати кудись, тому її можна роздрукувати або написати від руки в тому форматі, в якому це зручно самому студенту.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами