Рецензія на диплом – що і як написати?

994
Час читання: 2 хвилини

Зміст

 

Без позитивної рецензії допуск до захисту дипломної роботи неможливий. Де ж її взяти, хто і як складає відгуки, на що потрібно звернути увагу – питань безліч. Без паніки. Компанія «Світ Знань» допоможе розібратися у всіх тонкощах і, за необхідності, підготує на замовлення рецензії в найкоротші терміни.

 

Поняття і суть рецензії

 

Рецензія – це офіційний, письмовий та обов’язковий документ. Її зміст зводиться до відгуку та оцінки дипломної роботи. Такі ось «враження» готуються за кілька тижнів до захисту і повинні вміститися на два друковані аркуші.

 

По своїй суті рецензія являє собою відгук професіоналів-гладіаторів на роботу «дилетанта». Це свого роду вердикт (палець вгору – допущений до захисту, палець вниз – або не пощастило з об’єктивністю рецензента, або з дипломом ви осоромилися).

 

  Потрібна допомога у написанні роботи?

  Складові частини рецензії

   

  Документ за аналогією з будь-якою науковою роботою складається з титульної сторінки, вступу, основної частини, висновків. Для правильного наповнення цих елементів структури важливо виконувати наступні кроки (або перевірити наявність кожного пункту):

   

  1. Актуальність. Рецензент повинен описати диплом з цього ракурсу. Актуальності присвячується мінімум три речення. Завдання – чітко викласти, чому дослідження важливе і перспективне, або ж навпаки, спростувати цей факт.
  2. Мета і завдання. У рецензії обов’язково кількома реченнями позначається, яких результатів автор прагне досягти, які способи і кроки були зроблені.
  3. Структура. Рецензент обов’язково описує структуру диплому, вказує наявність всіх елементів і їх співвідношення за обсягом. Тобто опрацьовує схему.
  4. Зміст. У рецензії стисло викладається суть дипломної роботи, наводиться характеристика основних розділів, вказується кількість ілюстрованого матеріалу.
  5. Недоліки і переваги роботи. Для їх максимально ретельної характеристики важливо викласти інформацію про рівень компетентності автора, загальних позитивних характеристиках, списку використаних джерел, аналізу результатів, правильності оформлення, наявності неточностей.
  6. Висновок. Рецензія завершується узагальнюючим підсумком.

   

  Якщо серйозні негативні сторони відсутні, ставиться найвищий бал, якщо є суттєві недоліки, диплом повертається на доопрацювання.

   

  Вимоги до авторів рецензій

   

  Рецензентами фактично може бути хто завгодно, якщо він:

  • має диплом про вищу освіту за профілем, що відповідає темі диплома;
  • володіє бездоганною репутацією;
  • не перебуває у родинних та інших зв’язках зі студентом, не є його колегою, тобто не порушує принцип неупередженості;
  • не є колегою наукового керівника студента, не працює з ним на одній кафедрі.

   

  Якщо рецензент має статус кандидата або доктора наук – це додаткова перевага, але не обов’язкова умова. Найчастіше рецензентами дипломників є керівники компанії і виробництв, в яких студенти проходили переддипломну практику.

   

  Студент сам займається пошуком рецензента. Але слушні поради і допомогу може надати науковий керівник або інші співробітники кафедри.

   

  На практиці часто трапляються ситуації, коли особи, які можуть підписати відгук, не заперечують, але не мають наміру самостійно «строчити» рецензію. У цьому випадку дипломникам варто підготувати готовий письмовий документ і подати його на підпис.

   

  До речі про підписи: це обов’язковий атрибут рецензії, як і печатка керівника. Причому на захисті пред’являється оригінал, а не сканована копія.

  Якщо ви не знаєте, як і що написати в рецензії, як розкрити і подати свою дипломну роботу з кращого боку – звертайтеся в компанію «Світ Знань».  Ми допоможемо вам написати ефектну рецензію, під якою із задоволенням поставить свій підпис будь-який викладач.