Рецензія на диплом – що і як написати?

3 Лип 2020
85
рецензия на диплом

Без позитивної рецензії допуск до захисту дипломної роботи неможливий. Де ж її взяти, хто і як складає відгуки, на що потрібно звернути увагу – питань безліч. Без паніки. Компанія «Світ Знань» допоможе розібратися у всіх тонкощах і, за необхідності, підготує на замовлення рецензії в найкоротші терміни.

 

Поняття і суть рецензії

Рецензія – це офіційний, письмовий та обов’язковий документ. Її зміст зводиться до відгуку та оцінки дипломної роботи. Такі ось «враження» готуються за кілька тижнів до захисту і повинні вміститися на два друковані аркуші.

По своїй суті рецензія являє собою відгук професіоналів-гладіаторів на роботу «дилетанта». Це свого роду вердикт (палець вгору – допущений до захисту, палець вниз – або не пощастило з об’єктивністю рецензента, або з дипломом ви осоромилися).

 

Складові частини рецензії

Документ за аналогією з будь-якою науковою роботою складається з титульної сторінки, вступу, основної частини, висновків. Для правильного наповнення цих елементів структури важливо виконувати наступні кроки (або перевірити наявність кожного пункту):

 1. Актуальність. Рецензент повинен описати диплом з цього ракурсу. Актуальності присвячується мінімум три речення. Завдання – чітко викласти, чому дослідження важливе і перспективне, або ж навпаки, спростувати цей факт.
 2. Мета і завдання. У рецензії обов’язково кількома реченнями позначається, яких результатів автор прагне досягти, які способи і кроки були зроблені.
 3. Структура. Рецензент обов’язково описує структуру диплому, вказує наявність всіх елементів і їх співвідношення за обсягом. Тобто опрацьовує схему.
 4. Зміст. У рецензії стисло викладається суть дипломної роботи, наводиться характеристика основних розділів, вказується кількість ілюстрованого матеріалу.
 5. Недоліки і переваги роботи. Для їх максимально ретельної характеристики важливо викласти інформацію про рівень компетентності автора, загальних позитивних характеристиках, списку використаних джерел, аналізу результатів, правильності оформлення, наявності неточностей.
 6. Висновок. Рецензія завершується узагальнюючим підсумком.

Якщо серйозні негативні сторони відсутні, ставиться найвищий бал, якщо є суттєві недоліки, диплом повертається на доопрацювання.

Вимоги до авторів рецензій

Рецензентами фактично може бути хто завгодно, якщо він:

 • має диплом про вищу освіту за профілем, що відповідає темі диплома;
 • володіє бездоганною репутацією;
 • не перебуває у родинних та інших зв’язках зі студентом, не є його колегою, тобто не порушує принцип неупередженості;
 • не є колегою наукового керівника студента, не працює з ним на одній кафедрі.

Якщо рецензент має статус кандидата або доктора наук – це додаткова перевага, але не обов’язкова умова. Найчастіше рецензентами дипломників є керівники компанії і виробництв, в яких студенти проходили переддипломну практику.

Студент сам займається пошуком рецензента. Але слушні поради і допомогу може надати науковий керівник або інші співробітники кафедри.

На практиці часто трапляються ситуації, коли особи, які можуть підписати відгук, не заперечують, але не мають наміру самостійно «строчити» рецензію. У цьому випадку дипломникам варто підготувати готовий письмовий документ і подати його на підпис.

До речі про підписи: це обов’язковий атрибут рецензії, як і печатка керівника. Причому на захисті пред’являється оригінал, а не сканована копія.

Якщо ви не знаєте, як і що написати в рецензії, як розкрити і подати свою дипломну роботу з кращого боку – звертайтеся в компанію «Світ Знань».  Ми допоможемо вам написати ефектну рецензію, під якою із задоволенням поставить свій підпис будь-який викладач.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами