Додаток до диплому – правила оформлення

2 Лют 2024
1 203

Додатки є факультативним елементом дипломної роботи, який, однак, посилює позитивні враження наукового керівника та членів комісії на захисті про ступінь підготовки автора роботи та якість самої роботи, та який за можливості все ж варто включити до роботи. У них наочно відображаються дослідження, які були проведені студентом у процесі підготовки випускної кваліфікаційної роботи, різноманітні сформовані ним таблиці, графіки, діаграми, фотографії та не тільки. Крім того, що додатки “треба” включити, це необхідно зробити ще й грамотно, відповідно до ДСТУ.  Адже якщо додатки будуть оформлені з помилками, то роботу повернуть на доопрацювання.

 

Що таке додаток до диплома? Що входить до додатка?

Додаток до диплома являє собою окремий розділ із додатковими матеріалами за розробленими автором методиками та алгоритмами дослідження. У додатки виноситься інформація, яка не поміщається на стандартних аркушах А4 або яка може занадто захаращувати текст роботи. Так, у додатки можуть бути винесені:

 • різні графіки та діаграми, опис яких міститься в основній частині роботи;
 • занадто великі таблиці (якщо таблиця займає кілька сторінок у розвороті або ж просто занадто довга, то краще винести її вкінець);
 • деталізовані розрахунки за формулами;
 • інформація про апаратуру або різні прилади, які були використані в процесі проведення дослідження;
 • деталізований опис авторської методики;
 • копії довідкових матеріалів;
 • усілякі договори, які компанія використовує у своїй діяльності;
 • приклади розроблених автором анкет тощо.

Також додатки дають змогу спростити розуміння матеріалу. Погодьтеся, набагато легше зобразити будь-що на діаграмі або графіку, ніж пояснювати все на словах. Найголовніше – забезпечити високу якість зображень, все повинно бути читабельно.

Незважаючи на те, що вміст додатків може бути не стандартним, інформацію про кожний додаток слід оформляти відповідно до ДСТУ.

Правила та вимоги оформлення додатка

 • Додатки є частиною дипломної роботи. Кожен наступний додаток розміщується з нового аркуша. Зазвичай угорі сторінки (з правого боку) пишеться слово “Додаток” і вказується його номер (буква).
 • Текст кожного додатка може бути в разі потреби розділений на розділи, підрозділи тощо. Однак таке, як правило, трапляється рідко, адже є ризик заплутатися в буквах і цифрах і наплутати все.
 • Ілюстрації, таблиці, графіки та формули, що розміщені в додатках до дипломної роботи, нумерують одне за одним великими літерами українського алфавіту. Не використовуються тільки літери “Ґ, Є, І, Ї, Й, О, Ч, Ь”. Також додатки можуть також позначатися буквами латинського алфавіту.
 • Ілюстрації, діаграми, таблиці та всілякі графіки мають бути чіткими, а всі значення на них мають легко читатися.
 • Джерела, що використовуються винятково в додатках, мають розглядатися незалежно від тих, що були процитовані в основній частині роботи, і мають перераховуватися наприкінці кожного додатка в переліку посилань. Присвоєння чужих картинок, таблиць та інших графічних елементів визнається плагіатом так само, як якби це був простий текст.

 

Як оформити додаток у змісті диплома?

Структура випускної кваліфікаційної роботи відображається в її змісті, у ньому також відображається і наявність додатків. Усі додаткові матеріали, які розміщені в додатках, вказуються в самому кінці, після списку використаної літератури. Окремо кожен додаток відображати в змісті не потрібно, просто вказується слово “Додатки” і навпроти вказується номер сторінки, на якій вони починаються. Адже кількість додатків насправді не обмежена і зайва деталізація буде тільки захаращувати роботу.

 

Як оформити посилання на додаток дипломної?

У тексті письмової роботи обов’язково мають бути посилання на всі додатки, які винесені в кінець роботи. Робиться це приблизно так: “порівняльну таблицю податкових надходжень, отриманих бюджетом міста Одеса за 2019-2023 роки, можна переглянути в Додатку Б”. У самому ж додатку Б має знаходитися ця порівняльна таблиця. Також посилання може бути оформлене таким чином: “Розроблена анкета (див. Додаток Б) дала змогу сформулювати висновки про…” тощо.

Послідовність додатків визначається в міру появи на них посилань за текстом роботи.

У вас не вийшло розібратися з нюансами оформлення додатків до диплома? Науковий керівник раз по раз повертає роботу і доводиться правити то одне, то інше? На написання випускної кваліфікаційної роботи просто немає часу? Тоді варто замовити дипломну роботу в компанії “Світ Знань”. Фахівці компанії із задоволенням підготують хорошу дипломну роботу в найкоротший термін (зазвичай на підготовку роботи авторам потрібно близько 7 днів). Вони скрупульозно відбирають матеріал для написання роботи, уважно вивчають індивідуальні вимоги вищого навчального закладу, в якому виконується робота, оформляють роботу відповідно до ДСТУ, і тому кожна робота має практичну і теоретичну цінність, і заслуговує на високий бал (за умови успішного захисту). Замовивши диплом у цій компанії, вам точно не доведеться червоніти перед науковим керівником за низьку унікальність, наявність плагіату в роботі тощо. Послідовність додатків визначається в міру появи на них посилань за текстом роботи.

Варто зазначити, що “Світ Знань” – компанія, до якої можуть звернутися студенти різних ЗВО України, адже вона співпрацює з фахівцями, які працюють у сфері юриспруденції, логістики, менеджменту, історії, економіки, психології, педагогіки тощо.

 

 

 • Дипломна робота повинна обов’язково містити додатки?

Ні, в дипломі може не бути додатків зовсім. Включення цієї частини в роботу має бути дійсно необхідним – додатки заради краси точно не найкраща ідея.

 

 • Чи є обмеження за кількістю додатків у дипломі?

Ні, студент може включати в роботу стільки додатків, скільки він вважатиме за потрібне.

 

 • Скільки коштує дипломна робота в компанії “Світ Знань”?

У кожному випадку ціна визначається індивідуально – вона залежить від спеціальності, теми дослідження, вимог ЗВО до оформлення роботи та бажаних термінів підготовки тексту роботи. Орієнтовна вартість роботи за умови підготовки її в комфортному для виконавця графіку становить 3-4 тисячі гривень.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами