Оформлення діаграм та графіків у дипломній роботі 📉

15 Гру 2021
2 340

Діаграми, графіки та схеми добре спрацьовують як доповнення до основного матеріалу дипломної роботи і дуже доступно можуть пояснити й наочно показати факти, статистику, закономірності. Враховуючи, що більшість людей легше сприймають інформацію «на око», цей інструмент оформлення дуже доречний та ефективний.

 

Як оформляються діаграми у дипломі?

Для ілюстрацій такого типу діють уніфіковані правила та рекомендації. Діаграми розташовуються безпосередньо в тексті, відразу ж за фрагментом, в якому йдеться про них або про дані, які вони відображають. Якщо не вистачає місця, то на наступній сторінці. У виняткових випадках, коли об’єм діаграми занадто великий, ці елементи виносяться у Додатки з наданим літерним позначенням та порядковим номером, якщо вона не єдина.

Оформлення діаграм залежить від їхнього типу. Можливості Word дозволяють експериментувати з елементами візуалізації та розміщувати наочну інформацію декількома способами. Наочно різноманітність можна подивитися на зображенні нижче.

Типы диаграмм

Найчастіше застосовуються кругові діаграми та гістограми, які вважаються більш зручними та зрозумілими. Кожна з них легко формується за допомогою панелі інструментів. Для цього потрібно увійти у вкладку «Вставка», перейти до «Діаграм» та визначитися з відповідним типом та видом. Дані вносяться дуже просто. Потрібна графічна ілюстрація буде сформована програмою в автоматичному режимі. При цьому потрібно подивитися візуально на картинку – іноді, залежно від версії Word, може знадобитися зміна переносів, зменшення або збільшення шрифту.

Діаграми у дипломних роботах можуть містити пояснювальні частини. Вони оформляються як текст під рисунком і припускають, що будуть використані позначення, елементи, функціональні залежності. Такий блок розміщується після назви діаграм або вільному полі.

Кожна діаграма має бути підписана. Найменування вказується над зображенням із вирівнюванням по центру. Поруч проставляється порядковий номер. Після нього без крапки ставиться тире та прописується назва. Наприкінці крапка також не потрібна.

Діаграми можна запозичувати, а не лише готувати власноруч. Однак у цьому випадку потрібне оформлення підрядкового винесення на першоджерело.

Як оформляються схеми у дипломних роботах?

Для схематичних зображень важлива чіткість та максимальна ясність. Такі моделі служать наочною демонстрацією наукової теорії та позиції самого автора. Такий формат широко застосовується не лише за технічними, але й гуманітарними, соціальними і навіть медичними напрямками.

Головне правило – зображати схеми у тому стилістичному оформленні, як і всю дипломну роботу і, особливо, інші елементи візуалізації – зображення, діаграми, графіки, таблиці. Якщо в очі кидатиметься різна стилістика оформлення, це може наштовхнути на думку, що схема не оригінальна і запозичена з інших джерел.

За допомогою програми Word це зробити досить легко. Потрібно користуватися опцією на панелі інструментів, як показано на малюнку знизу.

У результаті може бути сформована будь-яка схематична комбінація з такої кількості блоків та гілок, які потрібні за змістом. Наприклад, так.

Можна застосовувати найрізноманітніші, у тому числі багаторівневі схеми та розміщувати в них навіть картинки.

Незважаючи на науковість стилю, до схем, як і діаграм можуть допускатися послаблення в плані колірного рішення, контурів і форм фігур. Для цього активно використовується графічна програма Smartart. Його легко знайти у верхній панелі інструментів.

Як оформляються графіки у дипломних роботах?

На графіки поширюються такі самі правила оформлення, як і до діаграм чи схем. Вони мають бути підписані та пронумеровані арабськими цифрами. За фактом графіки є нічим іншим як різновидом лінійних діаграм. А, щоб розмістити незалежну змінну в двомірної системі координат, використовується принцип горизонтального розташування, тобто вісь абсцис. Допускається позначка позитивних величин виключно вгору чи праворуч, орієнтуючись на точку відліку.

Допускається варіювання з товщиною та кольором ліній, якщо їх у графіку надто багато. Колірний фон небажаний. Перевантаження інформації «з’їдає» легко читаність. Це важливо пам’ятати, як і те, що для словесного опису використовується текст під рисунком.

Ці та багато інших нюансів потрібно враховувати. Без діаграм та схем дипломні роботи виглядають нудно та монотонно. Якщо потрібне бездоганно виконане завдання з елементами візуалізації та високою унікальністю, завжди можна звернутися до компанії «Світ Знань».

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами