Вимоги до % унікальності диплома

4 441
Час читання: 3 хвилини

Зміст

 

Хочете пораду? Ніколи не ігноруйте вимоги до унікальності дипломної роботи. І буде вам щастя. З плагіатом борються старанно і жорстко. Справедливості заради, сили добра в цьому випадку не на боці студента. З розвитком технологій взяти готову роботу у старого товариша з іншого ВНЗ, не вийде. У статті ми поговоримо про вимоги до оригінальності тексту і правилах перевірки.

 

Скільки відсотків унікальності потрібно для дипломних робіт?

 

Перш за все, варто розмежувати поняття «унікальність» і «оригінальність». У першому випадку мається на увазі, що текст є винятковим, рідкісним, унікальним. У другому випадку під оригінальністю тексту мається на увазі справжній, непідробний, первісний вигляд.

 

В будь-якій системі Антиплагіат перевірка заснована на цих двох категоріях. Однак, якщо бути точними, головним орієнтуючим критерієм є унікальність. Адже оригінальний, тобто справжній і початковий текст зовсім не гарантує відсутність запозичень і кількості, що перевищує допустиму норму.

 

  Потрібна допомога у написанні роботи?

  А тепер перейдемо до конкретних цифр:

  1. Бакалаврська дипломна робота з гуманітарної дисципліни, яка претендує на позначку «відмінно» – 80-85%, для менш амбіційних претензій досить 75%. З технічних дисциплін відсоток нижче – 70-75% і 60-65% відповідно.

   

  1. Магістерська дисертація з гуманітарного напрямку повинна відповідати критерію 90-95% і вище. Для хорошистів від цієї цифри можна відняти 10%. Автори магістерських дипломних робіт з технічних дисциплін можуть орієнтуватися на цифри 80-85%.

   

  1. Для дисертацій і наукових статей застосовується правило – чим вище, тим краще. Приблизно ці цифри повинні складати 90-95%, а відсоток запозичень з одного джерела – мінімальний.

   

  1. Курсові роботи вимагають менше зусиль – 75% і вище унікальності буде досить. Це середній показник. Багато ВНЗ ставлять ліміт набагато вище, наприклад, в МГУ він становить 87-90%.

   

  1. Студентські реферати – сама лайтовая завдання з точки зору унікальності. 50-55% більш ніж достатньо, а з технічних дисциплін поріг перевірки знижений взагалі до 40%.

   

  Крім вимог до унікальності перевіряється відсоток запозичень з одного джерела. Він не повинен перевищувати показник 8-15% для бакалаврських робіт, і 5-8% для магістерських проектів. У кожному ВНЗ вказуються свої, більш конкретні цифри

   

  Чи можна домогтися 100% унікальності в дипломних роботах?

   

  На практиці така цифра практично нереальна. Більш того, для юридичних, медичних, технічних досліджень вона виключена. 100% унікальність може насторожити не менш, ніж 50%. Чому? Тому що це один із сигналів неякісної роботи. Звичайно, так не завжди. Але перевірки будуть.

   

  Неможливість і непотрібність 100% унікальності пояснюється акцентом на змісті. У наукових працях завжди використовуються спеціальні терміни, стійкі наукові вирази, точні факти, дати, імена власні. Це теоретична робота, заснована на фундаментальних знаннях.  Проте, вдалі прецеденти трапляються. Якщо тема гуманітарна, соціальна, подана з нового ракурсу і являє собою опрацювання великої кількості матеріалу, нестандартний підхід – максималізму бути.

   

  При цьому не варто завжди прагнути до абсолютної цифри. Досить підготувати дипломну роботу, яка буде на кілька відсотків оригінальніше потрібного результату. Така страховка не зашкодить. Тобто якщо для успішного захисту потрібно 85% унікальності, відмінним результатом стане 90-95% із запозиченнями за джерелом менше 3%.

   

  При перевірці випускної кваліфікаційної роботи на унікальність не враховується бібліографічний список, титульна сторінка і додатки. При цьому самі по собі ці елементи повинні бути авторськими, а не просто запозиченими з інших робіт в ідентичному вигляді

   

  Де і коли перевіряти унікальність дипломних робіт?

   

  Викладачі орієнтуються на ресурс Антіплагіат.ВУЗ. У рядових студентів до нього немає доступу, тому для страховки сміливо можна просити керівника-викладача або знайомого аспіранта про послугу. Паралельно або замість такого кроку доступні до використання альтернативні варіанти.

   

  Кращий з них в контексті студентських робіт – Антіплагіат.ру. Його алгоритм перевірки максимально схожий з вузівської версією. Але є одне але. Після реєстрації на сервісі користувачеві пропонується платний і безкоштовний пакет послуг.

   

  Можна скористатися другим варіантом, щоб не витрачатися. Але знову є одне але – розбіжності з платною версією (де перевірка більш глибока) досягають 10%. Таким чином, якщо безкоштовна перевірка, припустимо, показує унікальність курсової роботи 95% – можна не витрачатися. Якщо відсоток на межі допустимого – підстрахуватися не заважає, в тому числі такими ресурсами, як:

  • Etxt;
  • ru;
  • Advego Plagiatus;
  • Content Watch.

   

  Перевірити матеріал за іншими параметрами, наприклад, заспамленності, читаємості й іншим аспектам, які насправді теж побічно впливають на унікальність, можна на таких ресурсах:

  • Тургенєв;
  • Гравред.ру;
  • Istio;
  • Орфограмка;
  • Грамота.ру.

   

  Використання сінонімайза, заміни символів і інших програм «нелегальної» унікалізації, таких як Антиплагіат Killer заборонені. Це справі не допоможе. Досвід дозволяє виявити такі виверти в кілька секунд. Одна справа, коли студент готувався, але унікальність підкачала – на кілька відсотків закриють очі або дозволять доопрацювати. Інше – хитрощі табу і «чорна» практика. Такий підхід може налаштувати проти студента.

   

  За допомогою цих ресурсів можна вдало «подшаманити» текст. Адже криві словесні конструкції, стилістичні помилки і використання жаргонізмів надають оригінальності, але грають злий жарт з якістю. Тому перевіряти текст на унікальність потрібно не тільки спочатку, але і після внесення всіх правок і безпосередньо перед захистом. Не справляєтеся самі? У компанії «Світ Знань» завжди готові допомогти.