Як правильно написати реферат?

19 Сер 2021
76

Поняття реферату знайоме кожному ще зі шкільної лави. Такий формат супроводжує студента аж до завершення аспірантури. Рівень складності підвищується, суть роботи – ні. Є стандарти і правила написання та оформлення, які не можна ігнорувати. Поговоримо про це в статті.

 

Поняття і значення рефератів

Будь який реферат по своїй суті є науково-технічним документом, в якому міститься вичерпна систематизована інформація на певну тему. Ну як вичерпна. Мається на увазі – наскільки це можливо конкретному студенту. Написанню реферату повинна передувати робота по підбору спеціальної літератури і самостійного проведення дослідження. Так-так, а не як багато хто думає, що вистачає просто сліпого копіювання тексту з однієї книги.

Реферат потрібен, щоб:

 • показати вміння самостійно працювати з джерелами;
 • закріпити пройдений матеріал;
 • удосконалити знання та навички;
 • добрати відсутні бали, наприклад, за відсутність;
 • допомогти вступити до аспірантури або перевестися на інший курс (і така місія у цих завдань теж є).

Можна з упевненістю сказати, що реферат – це репетиція підготовки більш серйозної роботи, наприклад, дипломної роботи. А якщо взяти такий рівень, як реферат аспіранта, він цілком може «змагатися» з якісними випускними кваліфікаційними дослідженнями.

Для оцінки рефератів застосовується національна шкала: «відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно». В останньому випадку доступ до іспиту не світить.

Вимоги до написання рефератів

Головним орієнтиром для рефератів є державні стандарти, зокрема ДСТУ 3008-95. Загальні вимоги зводяться до декількох базових пунктів:

 • точність і стислість формулювань,
 • неприпустимість неоднозначного тлумачення;
 • логічна послідовність і чіткість викладу матеріалу;
 • конкретність результатів дослідження;
 • переконливість аргументів;
 • грамотність і науковість.

Якщо говорити предметно, зміст реферату, звичайно ж, залежить від теми і дисципліни. Однак в ньому завжди повинна викладатися актуальність теми і значимість в сучасних реаліях, всебічний розгляд наукового питання з різних, в тому числі протилежних ракурсів.

Хороший реферат асоціюється з цікавим контентом. Часи, коли можна було накатати 10-15 сторінок сухого, незрозумілого тексту, давно в минулому. Зараз важливо «зачепити», показати свою зацікавленість в темі. Як наслідок – результат стає незвичайним і приносить бонуси своєму авторові.

Нормативами передбачені вимоги до структури реферату. Повинні бути обов’язкові структурні елементи: титульна сторінка, зміст, перелік використовуваних умовних скорочень, вступна, основна і заключна частина, бібліографічний список. У деяких випадках доречні додатки.

Рекомендований обсяг реферату 25-30 сторінок з гуманітарних напрямків, 15-20 сторінок – технічні дисципліни, до 60 сторінок – реферат аспіранта.

Стандарти оформлення

Реферат набирається на комп’ютері та роздруковується стандартних аркушах А4 з одного боку. На одному аркуші повинно бути 28-30 рядків, тобто використовується полуторний інтервал, 14 кегль і стандартний Times New Roman.

Форматування сторінки – поля з відступом: 30-15-25-20 мм ліве , праве, верхнє, нижнє відповідно. Кожна структурна частина повинна бути озаглавлена. Для цього використовуються великі літери і вирівнюванням посередині. Відступ між заголовком і текстом – 3 інтервали. Сторінки нумеруються арабськими цифрами без символу номера. Титульна сторінка враховується, але цифра на ній не проставляється. В необхідний обсяг не входить бібліографічний список, список скорочень і додатки, хоча вони теж нумеруються.

 

Відсоток унікальності для рефератів

До рефератів самі лояльні вимоги в частині унікальності. Це не може не радувати. Але постаратися, все ж доведеться. Сліпий плагіат, як і раніше, заборонений. Так, в магістратурі і на бакалавраті реферати з унікальністю 75-80% цілком претендують на статус «відмінно». 55-70% – це тверде «добре», від 40% до 50% – задовільно. Все що нижче – не допускається.

При цьому просто відсотків недостатньо. Потрібно враховувати показник запозичення. 40-50% запозиченого контенту для таких робіт – норма. Але не варто звикати до таких послаблень. Наприклад, в дипломних роботах такі цифри виявляться провальними.

Якщо ви не хочете витрачати час на написання та оформлення рефератів – звертайтеся в компанію «Світ Знань». Виконані нашими авторами студентські роботи на замовлення можна показувати як приклад бездоганного виконання. З такими рефератами точно буде не соромно.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами