Як правильно написати реферат?

19 Сер 2021
696

Поняття реферату знайоме кожному ще зі шкільної лави. Такий формат супроводжує студента аж до завершення аспірантури. Рівень складності підвищується, суть роботи – ні. Є стандарти і правила написання та оформлення, які не можна ігнорувати. Поговоримо про це в статті.

 

Поняття і значення рефератів

Будь який реферат по своїй суті є науково-технічним документом, в якому міститься вичерпна систематизована інформація на певну тему. Ну як вичерпна. Мається на увазі – наскільки це можливо конкретному студенту. Написанню реферату повинна передувати робота по підбору спеціальної літератури і самостійного проведення дослідження. Так-так, а не як багато хто думає, що вистачає просто сліпого копіювання тексту з однієї книги.

Реферат потрібен, щоб:

 • показати вміння самостійно працювати з джерелами;
 • закріпити пройдений матеріал;
 • удосконалити знання та навички;
 • добрати відсутні бали, наприклад, за відсутність;
 • допомогти вступити до аспірантури або перевестися на інший курс (і така місія у цих завдань теж є).

Можна з упевненістю сказати, що реферат – це репетиція підготовки більш серйозної роботи, наприклад, дипломної роботи. А якщо взяти такий рівень, як реферат аспіранта, він цілком може «змагатися» з якісними випускними кваліфікаційними дослідженнями.

Для оцінки рефератів застосовується національна шкала: «відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно». В останньому випадку доступ до іспиту не світить.

Вимоги до написання рефератів

Головним орієнтиром для рефератів є державні стандарти, зокрема ДСТУ 3008-95. Загальні вимоги зводяться до декількох базових пунктів:

 • точність і стислість формулювань,
 • неприпустимість неоднозначного тлумачення;
 • логічна послідовність і чіткість викладу матеріалу;
 • конкретність результатів дослідження;
 • переконливість аргументів;
 • грамотність і науковість.

Якщо говорити предметно, зміст реферату, звичайно ж, залежить від теми і дисципліни. Однак в ньому завжди повинна викладатися актуальність теми і значимість в сучасних реаліях, всебічний розгляд наукового питання з різних, в тому числі протилежних ракурсів.

Хороший реферат асоціюється з цікавим контентом. Часи, коли можна було накатати 10-15 сторінок сухого, незрозумілого тексту, давно в минулому. Зараз важливо «зачепити», показати свою зацікавленість в темі. Як наслідок – результат стає незвичайним і приносить бонуси своєму авторові.

Нормативами передбачені вимоги до структури реферату. Повинні бути обов’язкові структурні елементи: титульна сторінка, зміст, перелік використовуваних умовних скорочень, вступна, основна і заключна частина, бібліографічний список. У деяких випадках доречні додатки.

Рекомендований обсяг реферату 25-30 сторінок з гуманітарних напрямків, 15-20 сторінок – технічні дисципліни, до 60 сторінок – реферат аспіранта.

Стандарти оформлення

Реферат набирається на комп’ютері та роздруковується стандартних аркушах А4 з одного боку. На одному аркуші повинно бути 28-30 рядків, тобто використовується полуторний інтервал, 14 кегль і стандартний Times New Roman.

Форматування сторінки – поля з відступом: 30-15-25-20 мм ліве , праве, верхнє, нижнє відповідно. Кожна структурна частина повинна бути озаглавлена. Для цього використовуються великі літери і вирівнюванням посередині. Відступ між заголовком і текстом – 3 інтервали. Сторінки нумеруються арабськими цифрами без символу номера. Титульна сторінка враховується, але цифра на ній не проставляється. В необхідний обсяг не входить бібліографічний список, список скорочень і додатки, хоча вони теж нумеруються.

 

Відсоток унікальності для рефератів

До рефератів самі лояльні вимоги в частині унікальності. Це не може не радувати. Але постаратися, все ж доведеться. Сліпий плагіат, як і раніше, заборонений. Так, в магістратурі і на бакалавраті реферати з унікальністю 75-80% цілком претендують на статус «відмінно». 55-70% – це тверде «добре», від 40% до 50% – задовільно. Все що нижче – не допускається.

При цьому просто відсотків недостатньо. Потрібно враховувати показник запозичення. 40-50% запозиченого контенту для таких робіт – норма. Але не варто звикати до таких послаблень. Наприклад, в дипломних роботах такі цифри виявляться провальними.

Якщо ви не хочете витрачати час на написання та оформлення рефератів – звертайтеся в компанію «Світ Знань». Виконані нашими авторами студентські роботи на замовлення можна показувати як приклад бездоганного виконання. З такими рефератами точно буде не соромно.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами