Скільки сторінок має бути в рефераті

17 Вер 2020
4 180

Реферат – не просто 10-15 сторінок передрукованого тексту, а самостійна наукова робота, хоч і найлегша з усіх існуючих. Природно, є певні вимоги і стандарти ДСТУ, яких обов’язково повинні дотримуватися. Інакше «забракування» гарантоване. Скільки і чого писати? Давайте розберемося.

 

Скільки сторінок має бути в роботі?

Універсальна відповідь – сторінок повинно бути достатньо, щоб розкрити тему і надати їй логічний завершений сенс. Діапазон сторінок – від 8 до 20 стандартних листів А4. В еквіваленті чистих символів це приблизно 15 тисяч – 35 тисяч символів без пробілів.

Кількість сторінок не включає додатки у вигляді схем, таблиць, діаграм, якщо такі є. Також важливим є дотримання єдиного шрифту і оформлення (полуторний інтервал, 14 кегль, поля). Ці вимоги однакові для всіх студентських робіт.

Кількість сторінок безпосередньо залежить від тематики. Якщо науки точні і сильно не пофілософствуєш, тема, наприклад, з фізики або прикладної математики може бути достатньо розкрита на 8-10 аркушах. Якщо профіль гуманітарний, стислість не завжди буде сестрою таланту, і кількість сторінок, отже, збільшується.

Зверніть увагу! Вимога до унікальності реферату – 60-70%. Без його дотримання робота буде розцінена як плагіат, і про складання не буде й мови.

Обсяг реферату та його розділів

У рефераті як міні дослідженні є своя структура. Для того щоб він виглядав гармонійно і відповідав ДСТУ потрібно дотримуватися такого співвідношення:

 1. Титульна сторінка – 1 аркуш.
 2. Зміст – 1 аркуш.
 3. Вступ – 1-2 аркуші.
 4. Розділи – розбивка по 5 аркушів на кожен розділ (приблизно).
 5. Висновок 1-2 аркуші.
 6. Список використаної літератури – 1-2 аркуші.

На обсяг впливають цитування. Однак цим інструментом зловживати не можна. Цитати вставляються тільки там, де вони дуже доречні і незамінні за змістом. Інакше автора можуть звинуватити в умисному розтягуванні тексту. Так що написати реферат у вигляді суцільних цитат не вийде (а було б дуже легко). Посилання вітаються, але також в розумних межах – 1-2 на сторінку.

Не варто перериватися в думки для дотримання обсягу. Якщо тема не повністю розкрита, і вона дійсно є цікавою, кілька сторінок не стануть вирішальними. Однак якщо сказати по темі більше нічого, не варто навмисне лити воду для обсягу.

Правила оформлення реферату

Кожен структурний елемент починається тільки з нової сторінки. Текст друкується на одному боці аркуша. Будь який реферат обов’язково повинен бути пронумерований. З цією метою використовується опція текстового редактора, а не ручне проставляння сторінок.

Відповідно до ДСТУ нумерація починається тільки з третьої сторінки, тобто з моменту написання.  Однак титульний лист і зміст включені в загальну кількість аркушів. Тобто на сторінці зі вступом проставляється відразу цифра 3.

Де саме проставляти, у верхній або нижній частині сторінки, потрібно уточнити в методичних рекомендаціях (тут же, як правило, описуються всі інші вимоги щодо оформлення). Якщо чіткої вказівки немає, числа краще виглядають справа внизу.

Зверніть увагу! Нумерація застосовується не тільки до аркушів, а й до розділів, а також ілюстрацій і графіків. При цьому важливо, щоб всі малюнки були пронумеровані з прив’язкою до розділу, тобто, наприклад 1.1, 2.3 тощо.

Ви завжди можете доручити написання та оформлення реферату (як і будь-якої іншої студентської роботи) компанії «Світ Знань». Будьте впевнені, питання з об’ємом, якістю, унікальністю не виникне.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами