Скільки сторінок має бути в рефераті

17 Вер 2020
2 056

Реферат – не просто 10-15 сторінок передрукованого тексту, а самостійна наукова робота, хоч і найлегша з усіх існуючих. Природно, є певні вимоги і стандарти ДСТУ, яких обов’язково повинні дотримуватися. Інакше «забракування» гарантоване. Скільки і чого писати? Давайте розберемося.

 

Скільки сторінок має бути в роботі?

Універсальна відповідь – сторінок повинно бути достатньо, щоб розкрити тему і надати їй логічний завершений сенс. Діапазон сторінок – від 8 до 20 стандартних листів А4. В еквіваленті чистих символів це приблизно 15 тисяч – 35 тисяч символів без пробілів.

Кількість сторінок не включає додатки у вигляді схем, таблиць, діаграм, якщо такі є. Також важливим є дотримання єдиного шрифту і оформлення (полуторний інтервал, 14 кегль, поля). Ці вимоги однакові для всіх студентських робіт.

Кількість сторінок безпосередньо залежить від тематики. Якщо науки точні і сильно не пофілософствуєш, тема, наприклад, з фізики або прикладної математики може бути достатньо розкрита на 8-10 аркушах. Якщо профіль гуманітарний, стислість не завжди буде сестрою таланту, і кількість сторінок, отже, збільшується.

Зверніть увагу! Вимога до унікальності реферату – 60-70%. Без його дотримання робота буде розцінена як плагіат, і про складання не буде й мови.

Обсяг реферату та його розділів

У рефераті як міні дослідженні є своя структура. Для того щоб він виглядав гармонійно і відповідав ДСТУ потрібно дотримуватися такого співвідношення:

 1. Титульна сторінка – 1 аркуш.
 2. Зміст – 1 аркуш.
 3. Вступ – 1-2 аркуші.
 4. Розділи – розбивка по 5 аркушів на кожен розділ (приблизно).
 5. Висновок 1-2 аркуші.
 6. Список використаної літератури – 1-2 аркуші.

На обсяг впливають цитування. Однак цим інструментом зловживати не можна. Цитати вставляються тільки там, де вони дуже доречні і незамінні за змістом. Інакше автора можуть звинуватити в умисному розтягуванні тексту. Так що написати реферат у вигляді суцільних цитат не вийде (а було б дуже легко). Посилання вітаються, але також в розумних межах – 1-2 на сторінку.

Не варто перериватися в думки для дотримання обсягу. Якщо тема не повністю розкрита, і вона дійсно є цікавою, кілька сторінок не стануть вирішальними. Однак якщо сказати по темі більше нічого, не варто навмисне лити воду для обсягу.

Правила оформлення реферату

Кожен структурний елемент починається тільки з нової сторінки. Текст друкується на одному боці аркуша. Будь який реферат обов’язково повинен бути пронумерований. З цією метою використовується опція текстового редактора, а не ручне проставляння сторінок.

Відповідно до ДСТУ нумерація починається тільки з третьої сторінки, тобто з моменту написання.  Однак титульний лист і зміст включені в загальну кількість аркушів. Тобто на сторінці зі вступом проставляється відразу цифра 3.

Де саме проставляти, у верхній або нижній частині сторінки, потрібно уточнити в методичних рекомендаціях (тут же, як правило, описуються всі інші вимоги щодо оформлення). Якщо чіткої вказівки немає, числа краще виглядають справа внизу.

Зверніть увагу! Нумерація застосовується не тільки до аркушів, а й до розділів, а також ілюстрацій і графіків. При цьому важливо, щоб всі малюнки були пронумеровані з прив’язкою до розділу, тобто, наприклад 1.1, 2.3 тощо.

Ви завжди можете доручити написання та оформлення реферату (як і будь-якої іншої студентської роботи) компанії «Світ Знань». Будьте впевнені, питання з об’ємом, якістю, унікальністю не виникне.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами