Як написати магістерську самому?

14 Чер 2021
351

Магістерські роботи у всіх на слуху. Це поняття одночасно очевидне і незрозуміле. По-справжньому в суть студенти вникають, тільки коли безпосередньо стикаються з процесом написання. Підводних каменів досить багато. Це не стандартна наукова робота, але ще й не настільки високий рівень, як у дисертацій на науковий ступінь. Що писати і як оформляти дослідження майбутніх магістрів? Давайте розбиратися.

 

Що таке магістерська робота?

Магістерська робота, яку ще можна називати дисертацією, – це дослідження чого-небудь значимого для науки і практики, пов’язане з вирішенням завдань науково-прикладної категорії. Магістерська випускна кваліфікаційна робота підлягає захисту для отримання диплома про закінчення вищого навчального закладу.

Зміст наукової праці майбутнього магістра включає такі блоки:

 • сформульовані науково-прикладні завдання, окреслений предмет і об’єкт, обґрунтовані цілі магістерської роботи;
 • проаналізований стан рівня освітлення і розробки проблем в реальності, як у вітчизняній, так і в зарубіжній літературі;
 • проаналізований і узагальнений фактичний матеріал, який використовується в рамках дослідження;
 • викладені отримані результати з оцінкою, яке їх наукове, теоретичне, науково-методологічне та прикладне значення;
 • наведені приклади і можливості реалізації отриманих результатів на практиці;
 • апробовані висновки і результати студентського праці.

Ці блоки за змістом відображають структуру магістерської роботи. Основна її частина представлена ​​вступом, розділами, висновком, бібліографічним списком. У структурі завжди присутня титульна сторінка, план-зміст. За необхідності складається перелік використовуваних скорочень і абревіатур. Оформляються додатки.

Також до магістерської дисертації завжди додаються завдання на її виконання і реферат (анотація) роботи в українській та англомовній версії.

Результати виконання магістерської роботи публікуються мінімум в двох роботах. Це можуть бути статті в збірниках і наукових журналах, доповіді до наукових конференцій на факультетському рівні і вище

Які вимоги пред’являються до магістерської роботи?

Головний нормотворчий документ, відповідно до якого повинна бути оформлена дослідницька робота магістра в Україні – ДСТУ 3008-95.

Першою умовою є структурність дисертації і послідовність розташування розділів і блоків. Про це ми писали вище. Для друку використовується комп’ютерна техніка. Часи, коли потрібно було використовувати тільки машинописний спосіб, пройшли. Зараз дисертанти звертаються у видавництва або друкарні, і там їм роздруковують потрібну версію.

Установки для друку:

 • стандартні сторінки формату А4. Виняток – таблиці, масштабні схеми, вони можуть друкуватися на аркушах А3;
 • поля – по два см, крім правого – 1 см. Однак це умовні параметри, і розмір полів на сторінці буде залежати від обраної палітурки (остаточний розмір рекомендується погоджувати з друкарнею);
 • шрифт TimesNewRoman (Cyr), 14, з полуторним інтервалом, чорний, з рівномірною щільністю;
 • кегль для назв – аналогічний, але великі літери та вирівнювання посередині;
 • друк заголовків підпунктів – без вирівнювання, з абзацного відступу, стандартним шрифтом з великої літери;
 • нумерація сторінок арабськими цифрами, з урахуванням титульного аркуша, проте без проставлення на ньому цифри. Розташування – правий верхній кут;
 • розташування малюнків, таблиць та ілюстрацій – відразу після смислового блоку тексту або з нової сторінки. Вони виносяться в додатки, тільки якщо дуже громіздкі.

Обсяг магістерських досліджень варіюється в діапазоні від 80 до 120 сторінок. За технічними напрямами кількість матеріалу менше, з гуманітарних дисциплін допускається перевищення обсягу, в межах розумного

Скільки етапів потрібно для написання магістерської роботи?

Магістерська робота як дослідження починається з вибору теми і її узгодження. Це перший етап, від якого багато в чому залежить успіх всього шляху. Тема повинна бути цікавою, актуальною, можливо, гострою для певної сфери, перспективною, практично значущою. Тобто, те, що проблематично сьогодні і вимагає вирішення, аналізу, удосконалення.

Наступним етапом є складання плану. Краще, щоб це був план-графік з розписаними термінами щодо виконання певних завдань. Звичайно, документ можна вважати робочим, і він буде видозмінюватися по ходу написання. Але без планування складно впорядкувати процес.

Третім етапом є підбір і аналіз літератури. Це наймасштабніший обсяг роботи. Чим якісніше буде опрацьована теорія, тим більше шансів на ефективний і грамотний результат. По-перше, потрібно оцінити, наскільки освітлена проблема, а по-друге, виявити прогалини і зробити так, щоб заповнити один з них.

 

Де шукати матеріал для магістерської роботи?

Потрібно по максимуму використовувати всі види джерел і не забувати про рекомендації кафедри і наукового керівника. Матеріал можна пошукати всюди:

 • бібліотеки, в тому числі електронні – книги, збірники;
 • дисертації, монографії, автореферати недавніх років на схожі або аналогічні теми;
 • наукові праці співробітників свого університету або кафедри;
 • зарубіжні публікації в індексованих Scopus і WoS журналах;
 • статті в фахових українських журналах і періодиці, і науковій періодиці країн ближнього зарубіжжя;
 • збірники тез конференції;
 • фінансова, судова аналітика;
 • нормативно-правові акти;
 • вітчизняна та світова судова практика;
 • дані статистики;
 • офіційні сайти державних структур і органів.

Чим різноманітніше буде перелік джерел, тим вище шанси переконання про всебічність та повноту дослідження питання.

Четвертий етап – безпосереднє написання тексту магістерської роботи. Кожному поставленому завданню повинна бути присвячена окремий розділ або підрозділ. Після завершення роботи з ними складається вступ і висновок. Вони пишуться паралельно, і в заключенні відображаються висновки і результати по кожному пункту вступу.

На п’ятому етапі магістерська робота набуває форму наукової праці і оформляється відповідно до норм і стандартів. Складається бібліографічний список, заповнюється титульна сторінка, укомплектовуються додатки. За підсумком потрібно обов’язково пройти фінальну перевірку на відсутність плагіату.

У бібліографічному списку магістерської роботи має бути мінімум 120 джерел різної категорії. Третина з них має припадати на електронні ресурси із зазначенням дати останнього відвідування

На завершальному етапі автор готує доповідь і промову на захист. В рамках цього оформляється презентація та роздатковий матеріал. Проводиться підсумкова репетиція. Це відповідальний момент, який вимагає сил і нервів. Якщо магістерська робота якісна і грамотна, приводів переживати набагато менше. Щоб мати на руках краще дослідження, звертайтеся в компанію «Світ Знань».

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами