Як написати магістерську самому?

14 Чер 2021
31

Магістерські роботи у всіх на слуху. Це поняття одночасно очевидне і незрозуміле. По-справжньому в суть студенти вникають, тільки коли безпосередньо стикаються з процесом написання. Підводних каменів досить багато. Це не стандартна наукова робота, але ще й не настільки високий рівень, як у дисертацій на науковий ступінь. Що писати і як оформляти дослідження майбутніх магістрів? Давайте розбиратися.

 

Що таке магістерська робота?

Магістерська робота, яку ще можна називати дисертацією, – це дослідження чого-небудь значимого для науки і практики, пов’язане з вирішенням завдань науково-прикладної категорії. Магістерська випускна кваліфікаційна робота підлягає захисту для отримання диплома про закінчення вищого навчального закладу.

Зміст наукової праці майбутнього магістра включає такі блоки:

  • сформульовані науково-прикладні завдання, окреслений предмет і об’єкт, обґрунтовані цілі магістерської роботи;
  • проаналізований стан рівня освітлення і розробки проблем в реальності, як у вітчизняній, так і в зарубіжній літературі;
  • проаналізований і узагальнений фактичний матеріал, який використовується в рамках дослідження;
  • викладені отримані результати з оцінкою, яке їх наукове, теоретичне, науково-методологічне та прикладне значення;
  • наведені приклади і можливості реалізації отриманих результатів на практиці;
  • апробовані висновки і результати студентського праці.

Ці блоки за змістом відображають структуру магістерської роботи. Основна її частина представлена ​​вступом, розділами, висновком, бібліографічним списком. У структурі завжди присутня титульна сторінка, план-зміст. За необхідності складається перелік використовуваних скорочень і абревіатур. Оформляються додатки.

Також до магістерської дисертації завжди додаються завдання на її виконання і реферат (анотація) роботи в українській та англомовній версії.

Результати виконання магістерської роботи публікуються мінімум в двох роботах. Це можуть бути статті в збірниках і наукових журналах, доповіді до наукових конференцій на факультетському рівні і вище

Які вимоги пред’являються до магістерської роботи?

Головний нормотворчий документ, відповідно до якого повинна бути оформлена дослідницька робота магістра в Україні – ДСТУ 3008-95.

Першою умовою є структурність дисертації і послідовність розташування розділів і блоків. Про це ми писали вище. Для друку використовується комп’ютерна техніка. Часи, коли потрібно було використовувати тільки машинописний спосіб, пройшли. Зараз дисертанти звертаються у видавництва або друкарні, і там їм роздруковують потрібну версію.

Установки для друку:

  • стандартні сторінки формату А4. Виняток – таблиці, масштабні схеми, вони можуть друкуватися на аркушах А3;
  • поля – по два см, крім правого – 1 см. Однак це умовні параметри, і розмір полів на сторінці буде залежати від обраної палітурки (остаточний розмір рекомендується погоджувати з друкарнею);
  • шрифт TimesNewRoman (Cyr), 14, з полуторним інтервалом, чорний, з рівномірною щільністю;
  • кегль для назв – аналогічний, але великі літери та вирівнювання посередині;
  • друк заголовків підпунктів – без вирівнювання, з абзацного відступу, стандартним шрифтом з великої літери;
  • нумерація сторінок арабськими цифрами, з урахуванням титульного аркуша, проте без проставлення на ньому цифри. Розташування – правий верхній кут;
  • розташування малюнків, таблиць та ілюстрацій – відразу після смислового блоку тексту або з нової сторінки. Вони виносяться в додатки, тільки якщо дуже громіздкі.

Обсяг магістерських досліджень варіюється в діапазоні від 80 до 120 сторінок. За технічними напрямами кількість матеріалу менше, з гуманітарних дисциплін допускається перевищення обсягу, в межах розумного

Скільки етапів потрібно для написання магістерської роботи?

Магістерська робота як дослідження починається з вибору теми і її узгодження. Це перший етап, від якого багато в чому залежить успіх всього шляху. Тема повинна бути цікавою, актуальною, можливо, гострою для певної сфери, перспективною, практично значущою. Тобто, те, що проблематично сьогодні і вимагає вирішення, аналізу, удосконалення.

Наступним етапом є складання плану. Краще, щоб це був план-графік з розписаними термінами щодо виконання певних завдань. Звичайно, документ можна вважати робочим, і він буде видозмінюватися по ходу написання. Але без планування складно впорядкувати процес.

Третім етапом є підбір і аналіз літератури. Це наймасштабніший обсяг роботи. Чим якісніше буде опрацьована теорія, тим більше шансів на ефективний і грамотний результат. По-перше, потрібно оцінити, наскільки освітлена проблема, а по-друге, виявити прогалини і зробити так, щоб заповнити один з них.

 

Де шукати матеріал для магістерської роботи?

Потрібно по максимуму використовувати всі види джерел і не забувати про рекомендації кафедри і наукового керівника. Матеріал можна пошукати всюди:

  • бібліотеки, в тому числі електронні – книги, збірники;
  • дисертації, монографії, автореферати недавніх років на схожі або аналогічні теми;
  • наукові праці співробітників свого університету або кафедри;
  • зарубіжні публікації в індексованих Scopus і WoS журналах;
  • статті в фахових українських журналах і періодиці, і науковій періодиці країн ближнього зарубіжжя;
  • збірники тез конференції;
  • фінансова, судова аналітика;
  • нормативно-правові акти;
  • вітчизняна та світова судова практика;
  • дані статистики;
  • офіційні сайти державних структур і органів.

Чим різноманітніше буде перелік джерел, тим вище шанси переконання про всебічність та повноту дослідження питання.

Четвертий етап – безпосереднє написання тексту магістерської роботи. Кожному поставленому завданню повинна бути присвячена окремий розділ або підрозділ. Після завершення роботи з ними складається вступ і висновок. Вони пишуться паралельно, і в заключенні відображаються висновки і результати по кожному пункту вступу.

На п’ятому етапі магістерська робота набуває форму наукової праці і оформляється відповідно до норм і стандартів. Складається бібліографічний список, заповнюється титульна сторінка, укомплектовуються додатки. За підсумком потрібно обов’язково пройти фінальну перевірку на відсутність плагіату.

У бібліографічному списку магістерської роботи має бути мінімум 120 джерел різної категорії. Третина з них має припадати на електронні ресурси із зазначенням дати останнього відвідування

На завершальному етапі автор готує доповідь і промову на захист. В рамках цього оформляється презентація та роздатковий матеріал. Проводиться підсумкова репетиція. Це відповідальний момент, який вимагає сил і нервів. Якщо магістерська робота якісна і грамотна, приводів переживати набагато менше. Щоб мати на руках краще дослідження, звертайтеся в компанію «Світ Знань».

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

    Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

    Запитання – Відповіді (FAQ)

    Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

    Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

    Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

    Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

    Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

    Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

    1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
    2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

    Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

    Right Menu Icon

    Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

      Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами