Оформлення таблиць в дипломній роботі

25 Чер 2021
3 167

Таблиці та малюнки як елементи візуалізації вдало доповнюють зміст дипломної роботи, роблять матеріал більш зрозумілим і легким для сприйняття. Для їх розміщення потрібно дотримуватися певних правил, інакше доопрацювання забезпечене. Так уже заведено, що в нашій системі освіти, як і раніше, великий акцент робиться не тільки на зміст, а й на форму.

 

Де розміщувати таблиці в дипломі?

Рисунки і таблиці в дипломних роботах розташовуються відразу після фрагментів тексту, в яких йде згадка про цей матеріал. При цьому якщо згадки повторюються кілька разів, досить розміщення лише після першого. Далі можна вказувати відсилання на раніше розміщений елемент, наприклад, «дивіться таб.1».

Другий варіант – розташувати таблицю після тексту, в якому про неї згадується вперше, але на наступній сторінці. Це потрібно, якщо розрив елемента спотворює сенс. Тоді на аркуші з текстом буде порожній блок.

Переносити таблицю на іншу сторінку, розриваючи її, небажано. Якщо проробляти цю маніпуляцію, то потрібно зробити так, щоб не втратилося цілісне сприйняття. Переносити можна тільки відокремлені рядки і стовпці. Не можна робити перенос на іншу сторінку, розриваючи при цьому один рядок і роблячи перенесення частини тексту з одного осередку. У таких випадках допускається залишення порожніх рядків на аркуші.

Занадто великий обсяг таблиці, складність блок-схем і малюнків дозволяють виносити їх за межі розділів і підрозділів. У цьому випадку складаються окремі сторінки додатків. Допускається використання не тільки стандартного формату сторінки А4, але і варіанти А3, якщо цього вимагає масштаб.

 

Які правила до оформлення таблиць і малюнків?

Стандартні вимоги наступні :

 1. Таблиці завжди озаглавлювати. Назва вказується над схематичним блоком, з лівого краю, без застосування абзацного відступу.
 2. Обов’язково вказується слово «Таблиця», після чого прописується її порядковий номер (просто цифра, без використання номерного значка). Наступна складова – заголовок таблиці, що розміщується після короткого тире. Наприклад, друга таблиця з четвертого розділу буде називатися так: «Таблиця 4.2 – Результати опитувань».
 3. Для таблиць використовується двох цифрова нумерація. Перша цифра відповідає номеру розділу диплома, а друга – порядкове число таблиці в цьому конкретному розділі.
 4. Якщо таблиця переноситься і розділяється на частини, її шапка дублюється на наступній сторінці. Як альтернативу, можна застосувати просто нумерацію стовпців на наступній сторінці. При перенесенні на наступній сторінці зліва, без абзацного відступу, вказується фраза «продовження таблиці …» і її номер.
 5. Таблиця відокремлюється від основного тексту знизу і зверху одним порожнім рядком.

Правила оформлення малюнків, зазначення їх назв і нумерації аналогічні. Природно, перенесення зображень неможливе і нелогічне. Тому малюнки або розміщуються на новому аркуші, або виносяться на формат А3 в додатки.

Таблицею не може закінчуватися розділ, пункт або підрозділ. До початку нового структурного елементу диплома завжди повинен бути текст

Як заповнювати таблицю в дипломній роботі?

Зібрана й оброблена інформація всередині осередків і стовпців розміщується за певними правилами. Так, для назви заголовків і стовпців завжди використовується однина. Заголовки вказуються з великої літери, на відміну від підзаголовків, які завжди пишуться з малої літери.

Після заголовків і підзаголовків крапка не ставиться. Рекомендовано їх горизонтальне розташування. Однак як виняток, якщо є обґрунтовані передумови, можна використовувати вертикальний варіант.

Серед інших правил заповнення:

 • все горизонтальні осередки однорядкові;
 • цифрові показники вирівнюються по центру;
 • не можна використовувати розмір шрифту менше 10, він повинен бути чітко помітний і зрозумілий;
 • окремі стовпці вирівнюються по центру, а підрядкові заголовки – по лівій стороні;
 • в рядках, які не містять дані, проставляється прочерк;
 • при повторенні в графах одного і того ж тексту з одного слова, його дублювання не потрібно. Пишеться фраза «Те ж» і далі лапки. Це правило не підходить для повторюваних цифрових значень, знаків, марок, хімічних символів.

Безумовно, інформація в таблицях повинна бути достовірною, а не взятою з повітря. Важливо, щоб смислове навантаження була прив’язане до тексту дипломної роботи. Не варто забувати про актуальність даних.

Блоки-схеми завжди оформляються як малюнки, за аналогічними стандартами

Це головні, але не вичерпні тонкощі заповнення та оформлення таблиць. Така робота вимагає копіткого підходу, часу і уваги. Чи не хочете або не можете виконати самостійно? Звертайтеся в компанію «Світ Знань».

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами