Оформлення таблиць в дипломній роботі

25 Чер 2021
559

Таблиці та малюнки як елементи візуалізації вдало доповнюють зміст дипломної роботи, роблять матеріал більш зрозумілим і легким для сприйняття. Для їх розміщення потрібно дотримуватися певних правил, інакше доопрацювання забезпечене. Так уже заведено, що в нашій системі освіти, як і раніше, великий акцент робиться не тільки на зміст, а й на форму.

 

Де розміщувати таблиці в дипломі?

Рисунки і таблиці в дипломних роботах розташовуються відразу після фрагментів тексту, в яких йде згадка про цей матеріал. При цьому якщо згадки повторюються кілька разів, досить розміщення лише після першого. Далі можна вказувати відсилання на раніше розміщений елемент, наприклад, «дивіться таб.1».

Другий варіант – розташувати таблицю після тексту, в якому про неї згадується вперше, але на наступній сторінці. Це потрібно, якщо розрив елемента спотворює сенс. Тоді на аркуші з текстом буде порожній блок.

Переносити таблицю на іншу сторінку, розриваючи її, небажано. Якщо проробляти цю маніпуляцію, то потрібно зробити так, щоб не втратилося цілісне сприйняття. Переносити можна тільки відокремлені рядки і стовпці. Не можна робити перенос на іншу сторінку, розриваючи при цьому один рядок і роблячи перенесення частини тексту з одного осередку. У таких випадках допускається залишення порожніх рядків на аркуші.

Занадто великий обсяг таблиці, складність блок-схем і малюнків дозволяють виносити їх за межі розділів і підрозділів. У цьому випадку складаються окремі сторінки додатків. Допускається використання не тільки стандартного формату сторінки А4, але і варіанти А3, якщо цього вимагає масштаб.

 

Які правила до оформлення таблиць і малюнків?

Стандартні вимоги наступні :

 1. Таблиці завжди озаглавлювати. Назва вказується над схематичним блоком, з лівого краю, без застосування абзацного відступу.
 2. Обов’язково вказується слово «Таблиця», після чого прописується її порядковий номер (просто цифра, без використання номерного значка). Наступна складова – заголовок таблиці, що розміщується після короткого тире. Наприклад, друга таблиця з четвертого розділу буде називатися так: «Таблиця 4.2 – Результати опитувань».
 3. Для таблиць використовується двох цифрова нумерація. Перша цифра відповідає номеру розділу диплома, а друга – порядкове число таблиці в цьому конкретному розділі.
 4. Якщо таблиця переноситься і розділяється на частини, її шапка дублюється на наступній сторінці. Як альтернативу, можна застосувати просто нумерацію стовпців на наступній сторінці. При перенесенні на наступній сторінці зліва, без абзацного відступу, вказується фраза «продовження таблиці …» і її номер.
 5. Таблиця відокремлюється від основного тексту знизу і зверху одним порожнім рядком.

Правила оформлення малюнків, зазначення їх назв і нумерації аналогічні. Природно, перенесення зображень неможливе і нелогічне. Тому малюнки або розміщуються на новому аркуші, або виносяться на формат А3 в додатки.

Таблицею не може закінчуватися розділ, пункт або підрозділ. До початку нового структурного елементу диплома завжди повинен бути текст

Як заповнювати таблицю в дипломній роботі?

Зібрана й оброблена інформація всередині осередків і стовпців розміщується за певними правилами. Так, для назви заголовків і стовпців завжди використовується однина. Заголовки вказуються з великої літери, на відміну від підзаголовків, які завжди пишуться з малої літери.

Після заголовків і підзаголовків крапка не ставиться. Рекомендовано їх горизонтальне розташування. Однак як виняток, якщо є обґрунтовані передумови, можна використовувати вертикальний варіант.

Серед інших правил заповнення:

 • все горизонтальні осередки однорядкові;
 • цифрові показники вирівнюються по центру;
 • не можна використовувати розмір шрифту менше 10, він повинен бути чітко помітний і зрозумілий;
 • окремі стовпці вирівнюються по центру, а підрядкові заголовки – по лівій стороні;
 • в рядках, які не містять дані, проставляється прочерк;
 • при повторенні в графах одного і того ж тексту з одного слова, його дублювання не потрібно. Пишеться фраза «Те ж» і далі лапки. Це правило не підходить для повторюваних цифрових значень, знаків, марок, хімічних символів.

Безумовно, інформація в таблицях повинна бути достовірною, а не взятою з повітря. Важливо, щоб смислове навантаження була прив’язане до тексту дипломної роботи. Не варто забувати про актуальність даних.

Блоки-схеми завжди оформляються як малюнки, за аналогічними стандартами

Це головні, але не вичерпні тонкощі заповнення та оформлення таблиць. Така робота вимагає копіткого підходу, часу і уваги. Чи не хочете або не можете виконати самостійно? Звертайтеся в компанію «Світ Знань».

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами