Лайфхаки написання висновків у дипломній та курсовій

15 Лип 2022
4 662

З першого курсу більшість студентів просто мріють якнайшвидше закінчити інститут. Не цінують студентські роки, хочуть якнайшвидше отримати заповітний та довгоочікуваний диплом, та увійти у доросле життя. Протягом навчання студенти стикаються із написанням курсових робіт. І ось останній курс! І разом із передчуттям отримання диплому приходить вона – дипломна робота. Є тема роботи, мета та поставлені завдання. Залишилося підбити підсумки.

У нашій статті ми спробуємо розібратися в одній із найголовніших частин курсової та дипломної роботи – висновках. Спочатку варто зазначити, що є два види висновків:

 • висновок до розділів, де підбиваються підсумки кожного розділу;
 • загальний висновок роботи.

Наша стаття буде присвячена саме формулюванню загального висновку.

 

Що таке висновок до дипломної та курсової роботи?

Висновок наукової роботи є обов’язковою частиною дослідження, яка передує списку використаних джерел. Висновки включають:

 • результати проведеного дослідження з питань теоретичного характеру, отриманих студентом у процесі написання курсової або випускної кваліфікаційної роботи;
 • підсумкову оцінку проведеного практичного дослідження з лаконічним описом одержаних результатів;
 • положення, які були сформульовані автором на основі власних наукових досліджень та аналізу робіт різних науковців у цій галузі знань;
 • перспективу майбутніх досліджень для поглиблення вивченості теми.

Висновок по суті є коротким оглядом результатів, отриманих у процесі дослідження, і зроблених на їх основі самостійних аналітичних висновків. Саме тут можна максимально проявити себе та обґрунтувати суб’єктивну думку на ту чи іншу наукову проблему.

 

Висновки наукової роботи хоч і регламентовані за формою та змістовним аспектом, все ж таки дають свободу дій автору. Регламентація стосується лише елементів заключення та вимог кореляції до введення. Висновок – це переважно особисті думки автора роботи. При цьому ця частина дипломної роботи має бути написана на високому академічному рівні і не поступатися якістю викладу змісту основної частини роботи. Рекомендується використовувати різні стійкі фрази та висловлювання, щоб робота виглядала презентабельно. Це можуть бути такі варіанти:

 • “На підставі вищевикладеного можна дійти невтішного висновку про…”;
 • “Дослідження показало, що…”;
 • “Практична значимість проведеного дослідження полягає у…”;
 • “Наприкінці зазначимо, що…” тощо. Тут слід зазначити, що писати треба у множині, оскільки мається на увазі, що позиція автора збігається з позицією його наукового керівника на ту чи іншу проблему.

Не варто плутати висновок дипломної чи курсової роботи з результатами практичного дослідження. У першому випадку йдеться про суб’єктивне бачення автора та формулювання підсумків, а в другому більше має місце опис конкретних експериментів тощо.

Структурні частини заключення

Зазвичай висновок викладається на 3 – 4 сторінках тексту роботи. До нього включаються такі структурні елементи, як: вступна частина (введення в проблему), основна частина (підсумки дослідження та досягнення поставленої мети та завдань дипломної або курсової), заключна частина висновку (обґрунтовується практична цінність проведеного дослідження).

 

Як зробити процес написання висновку до диплома та курсової роботи простіше?

Секрети успішного написання:

 • не відкладайте “в довгу скриньку” написання роботи. Тому що саме на відкладений вами час можуть виникнути форс-мажорні обставини;
 • вичитуючи текст, прибирайте слова або речення, які не мають сенсу. Висновок має бути чітким та лаконічним, без “води”;
 • формулюючи думки варто спиратися на усталені роками загальні вступні фрази. Тут можна взяти курсову (дипломну) роботу, яка раніше була успішно захищена та зробити за аналогією. Добре, якщо вдасться взяти роботу у наукового керівника – це дозволить зрозуміти який результат він хоче побачити;
 • згрупуйте отримані проміжні висновки та у послідовності їх появи у тексті роботі іншими словами, не втрачаючи сенсу та логічності, опишіть зібраний вами матеріал. Не забувайте, що це наукова праця і мова написання має бути такою самою. Також не варто забувати про унікальність та необхідність відсутності плагіату;
 • неодноразово перевірте ще раз граматичні помилки. Адже буде прикро, якщо сам текст хороший, а буде безграмотно написаний, це обов’язково спричинить зауваження з боку наукового керівника. Адже саме на цей розділ викладачі найбільше звертають увагу;
 • висновок слід писати наприкінці проведеної роботи. Краще і доцільніше це робити паралельно з розділом “Вступ” і тільки після того, як усі розділи будуть написані та вичитані. Чому? Ризик того, що було втрачено в процесі написання мінімізується. І як показує практика багатьох років, виправити матеріал набагато складніше, ніж написати все від початку. Крім того, в процесі роботи дослідження може відвести вас не туди і трохи змістити вектор. Зрозуміло, якщо курсова робота чи диплом мають дуже деталізований план, то такого не буде, але ситуації бувають різні.

Написання висновок є досить складним завданням, проте тільки впоравшись з ними можна говорити про завершеність дослідження та його значущість. Крім того, саме ця частина роботи згодом лягає в основу промови доповіді для захисту.

Якщо все ж таки ви вирішили не писати самостійно роботу або на певному етапі зрозуміли, що не зможете її зробити, ви завжди можете звернутися до нас та замовити дипломну роботу. Фахівці нашої компанії якісно та в найкоротші терміни виконають роботу, результат якої ви та члени комісії точно гідно оцінять. Крім того, ми можемо похвалитися доступними цінами на послуги. На рахунку нашої компанії величезна кількість успішних проектів та багато задоволених студентів. Сміливо довіряйте роботу спеціалістам “Світ Знань”, а свій час – цінуєте.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами