Лайфхаки написання висновків у дипломній та курсовій

15 Лип 2022
2 400

З першого курсу більшість студентів просто мріють якнайшвидше закінчити інститут. Не цінують студентські роки, хочуть якнайшвидше отримати заповітний та довгоочікуваний диплом, та увійти у доросле життя. Протягом навчання студенти стикаються із написанням курсових робіт. І ось останній курс! І разом із передчуттям отримання диплому приходить вона – дипломна робота. Є тема роботи, мета та поставлені завдання. Залишилося підбити підсумки.

У нашій статті ми спробуємо розібратися в одній із найголовніших частин курсової та дипломної роботи – висновках. Спочатку варто зазначити, що є два види висновків:

 • висновок до розділів, де підбиваються підсумки кожного розділу;
 • загальний висновок роботи.

Наша стаття буде присвячена саме формулюванню загального висновку.

 

Що таке висновок до дипломної та курсової роботи?

Висновок наукової роботи є обов’язковою частиною дослідження, яка передує списку використаних джерел. Висновки включають:

 • результати проведеного дослідження з питань теоретичного характеру, отриманих студентом у процесі написання курсової або випускної кваліфікаційної роботи;
 • підсумкову оцінку проведеного практичного дослідження з лаконічним описом одержаних результатів;
 • положення, які були сформульовані автором на основі власних наукових досліджень та аналізу робіт різних науковців у цій галузі знань;
 • перспективу майбутніх досліджень для поглиблення вивченості теми.

Висновок по суті є коротким оглядом результатів, отриманих у процесі дослідження, і зроблених на їх основі самостійних аналітичних висновків. Саме тут можна максимально проявити себе та обґрунтувати суб’єктивну думку на ту чи іншу наукову проблему.

 

Висновки наукової роботи хоч і регламентовані за формою та змістовним аспектом, все ж таки дають свободу дій автору. Регламентація стосується лише елементів заключення та вимог кореляції до введення. Висновок – це переважно особисті думки автора роботи. При цьому ця частина дипломної роботи має бути написана на високому академічному рівні і не поступатися якістю викладу змісту основної частини роботи. Рекомендується використовувати різні стійкі фрази та висловлювання, щоб робота виглядала презентабельно. Це можуть бути такі варіанти:

 • “На підставі вищевикладеного можна дійти невтішного висновку про…”;
 • “Дослідження показало, що…”;
 • “Практична значимість проведеного дослідження полягає у…”;
 • “Наприкінці зазначимо, що…” тощо. Тут слід зазначити, що писати треба у множині, оскільки мається на увазі, що позиція автора збігається з позицією його наукового керівника на ту чи іншу проблему.

Не варто плутати висновок дипломної чи курсової роботи з результатами практичного дослідження. У першому випадку йдеться про суб’єктивне бачення автора та формулювання підсумків, а в другому більше має місце опис конкретних експериментів тощо.

Структурні частини заключення

Зазвичай висновок викладається на 3 – 4 сторінках тексту роботи. До нього включаються такі структурні елементи, як: вступна частина (введення в проблему), основна частина (підсумки дослідження та досягнення поставленої мети та завдань дипломної або курсової), заключна частина висновку (обґрунтовується практична цінність проведеного дослідження).

 

Як зробити процес написання висновку до диплома та курсової роботи простіше?

Секрети успішного написання:

 • не відкладайте “в довгу скриньку” написання роботи. Тому що саме на відкладений вами час можуть виникнути форс-мажорні обставини;
 • вичитуючи текст, прибирайте слова або речення, які не мають сенсу. Висновок має бути чітким та лаконічним, без “води”;
 • формулюючи думки варто спиратися на усталені роками загальні вступні фрази. Тут можна взяти курсову (дипломну) роботу, яка раніше була успішно захищена та зробити за аналогією. Добре, якщо вдасться взяти роботу у наукового керівника – це дозволить зрозуміти який результат він хоче побачити;
 • згрупуйте отримані проміжні висновки та у послідовності їх появи у тексті роботі іншими словами, не втрачаючи сенсу та логічності, опишіть зібраний вами матеріал. Не забувайте, що це наукова праця і мова написання має бути такою самою. Також не варто забувати про унікальність та необхідність відсутності плагіату;
 • неодноразово перевірте ще раз граматичні помилки. Адже буде прикро, якщо сам текст хороший, а буде безграмотно написаний, це обов’язково спричинить зауваження з боку наукового керівника. Адже саме на цей розділ викладачі найбільше звертають увагу;
 • висновок слід писати наприкінці проведеної роботи. Краще і доцільніше це робити паралельно з розділом “Вступ” і тільки після того, як усі розділи будуть написані та вичитані. Чому? Ризик того, що було втрачено в процесі написання мінімізується. І як показує практика багатьох років, виправити матеріал набагато складніше, ніж написати все від початку. Крім того, в процесі роботи дослідження може відвести вас не туди і трохи змістити вектор. Зрозуміло, якщо курсова робота чи диплом мають дуже деталізований план, то такого не буде, але ситуації бувають різні.

Написання висновок є досить складним завданням, проте тільки впоравшись з ними можна говорити про завершеність дослідження та його значущість. Крім того, саме ця частина роботи згодом лягає в основу промови доповіді для захисту.

Якщо все ж таки ви вирішили не писати самостійно роботу або на певному етапі зрозуміли, що не зможете її зробити, ви завжди можете звернутися до нас та замовити дипломну роботу. Фахівці нашої компанії якісно та в найкоротші терміни виконають роботу, результат якої ви та члени комісії точно гідно оцінять. Крім того, ми можемо похвалитися доступними цінами на послуги. На рахунку нашої компанії величезна кількість успішних проектів та багато задоволених студентів. Сміливо довіряйте роботу спеціалістам “Світ Знань”, а свій час – цінуєте.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами