Огляд літератури у дипломі: як написати

11 Тра 2023
2 318

Дипломна робота – випускна кваліфікаційна робота, яка відокремлює студента від його мрії – отримання диплому та початку кар’єри. Щоб її написати, необхідно витратити багато часу і сил, адже вона має на увазі демонстрацію всього того, чого студент навчиться за роки навчання в університеті. Йдеться про вміння аналізувати великі обсяги інформації, критично мислити, визначати найважливіше тощо. Кожна зі складових частин має свої складнощі щодо написання.

Актуальність складна тим, що треба її визначити, пов’язати з будь-якими соціально-економічними фактами, реальністю, що існує. У цьому розділі треба визначити мету і завдання, які студент виконає у межах дослідження. Не простіше практична частина, яку треба пов’язати з теорією та реальними прикладами із життя. Однак є ще одна частина, яку зазвичай ніхто не називає складною – літературний огляд, а дарма. Адже його написання потребує уважності, відповідальності і не лише.

 

Літературний огляд у дипломі: що це таке?

Літературний огляд є невеликою, але дуже важливою частиною роботи, який має продемонструвати наскільки якісно студент вивчив інформацію по заданій темі і наскільки глибоко «копнув». Сьогодні публікується величезна кількість різних наукових журналів (як вітчизняних, так і зарубіжних) і в принципі знайти джерела на актуальну тему нескладно, проте тут важливо врахувати кілька моментів:

 • джерела мають бути авторитетними. Не має сенсу студенту, який навчається на магістратурі, використовувати статті аспірантів або тези своїх ровесників. Зрозуміло, рівень підготовки у всіх різний і не завжди навіть професори здатні добре піднести матеріал, але все ж таки варто шукати статті тих, хто має науковий ступінь і т.д.;
 • джерела, що використовуються, повинні бути новими. Актуальними є ті статті, книги та монографії, які були видані не раніше ніж за 5 років до захисту. Адже який сенс у тому, щоб «товкти воду в ступі» і аналізувати те, що вже багато разів було предметом розгляду інших робіт та інших людей?

Варто зазначити, що огляд літератури – складова не лише дипломної роботи. Вона також має місце у магістерській, дисертації тощо. Щоправда, який завжди огляд виділяється окремий підрозділ.

Список літератури та літературний огляд – різні речі. Під списком літератури прийнято розуміти перерахування джерел, які були використані для підготовки роботи у визначенні порядку (алфавітний або в міру того, як джерело згадується в тексті).

Як писати літературний огляд диплому?

Огляд літератури є аналізом використаних джерел – студент повинен викласти на папері думку про ті праці, які побачили світ раніше. Залежно від теми подана інформація може бути різною. У огляді може бути викладено, наприклад, аналіз будь-якого підручника у якому даються відповіді такі питання: «Чому саме він використали для написання дипломної?», «У чому полягають переваги даного джерела над іншими» тощо.

Кліше особливих тут немає, та й манера викладу у кожного своя. Найголовніше – коректність стосовно авторів використаних джерел. Важливо пам’ятати про те, що критика має бути об’єктивною і при аналізі роботи необхідно враховувати, що за минулі роки могла змінитися методика або занадто змінитися життя навколо (стан економіки, гри на політичній арені і не тільки).

Невже все так складно? На перший погляд здається, що підібрати літературу не складно, адже лише треба знайти вузькоспеціалізовані «свіжі» джерела. Але не все так просто – джерела треба систематизувати, уважно вивчити (якщо поверхню розглянути матеріал, що публікується, тобто ризик «вляпатися»).

Щодо обсягу варто зауважити наступне: чим серйозніша робота, тим більше місця займатиме огляд.

План літературного огляду

Щоб написати хороший літературний огляд, слід скористатися таким планом:

 • визначити орієнтовну кількість джерел, які можуть бути використані під час написання роботи;
 • вивчити джерела та виконати їх опис. Воно може бути реферативним, аналітичним чи порівняльним;
 • звузити тему дипломної для того, щоб підібрати «якісніші» джерела;
 • обґрунтувати актуальність роботи.

Для людей, які цінують свій час і не хочуть присвятити пару місяців свого життя, м’яко кажучи не дуже цікавій роботі, гарною ідеєю буде замовити дипломну роботу. Такий підхід дозволяє проводити дослідження самостійно і навіть отримати бездоганний результат. Оформляючи замовлення на підготовку роботи нашої компанії ви отримаєте шикарну роботу, яка відповідає всім вимогам, що висуваються до неї, в найкоротші терміни.

 

 • Якого обсягу має бути огляд літератури у дипломі?

Чітко встановлених вимог щодо цієї частини роботи немає, але орієнтовно огляд займає 2-3 сторінки.

 • До огляду літератури пред’являються такі самі вимоги щодо унікальності?

Унікальність роботи перевіряється одразу, а не окремими частинами, тож звичайно. Інша річ, що тут у принципі плагіат особливо не можливий, тому що навряд чи вийде підібрати повністю ідентичний до іншого автора список літератури для роботи.

 • Скільки часу витрачається на написання огляду літератури?

Написати 2-3 сторінки тексту нескладно і недовго, інша справа – необхідно спочатку знайти джерела, потім детально їх вивчити. На цю частину роботи піде кілька тижнів точно.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами