Огляд літератури у дипломі: як написати

11 Тра 2023
970

Дипломна робота – випускна кваліфікаційна робота, яка відокремлює студента від його мрії – отримання диплому та початку кар’єри. Щоб її написати, необхідно витратити багато часу і сил, адже вона має на увазі демонстрацію всього того, чого студент навчиться за роки навчання в університеті. Йдеться про вміння аналізувати великі обсяги інформації, критично мислити, визначати найважливіше тощо. Кожна зі складових частин має свої складнощі щодо написання.

Актуальність складна тим, що треба її визначити, пов’язати з будь-якими соціально-економічними фактами, реальністю, що існує. У цьому розділі треба визначити мету і завдання, які студент виконає у межах дослідження. Не простіше практична частина, яку треба пов’язати з теорією та реальними прикладами із життя. Однак є ще одна частина, яку зазвичай ніхто не називає складною – літературний огляд, а дарма. Адже його написання потребує уважності, відповідальності і не лише.

 

Літературний огляд у дипломі: що це таке?

Літературний огляд є невеликою, але дуже важливою частиною роботи, який має продемонструвати наскільки якісно студент вивчив інформацію по заданій темі і наскільки глибоко «копнув». Сьогодні публікується величезна кількість різних наукових журналів (як вітчизняних, так і зарубіжних) і в принципі знайти джерела на актуальну тему нескладно, проте тут важливо врахувати кілька моментів:

 • джерела мають бути авторитетними. Не має сенсу студенту, який навчається на магістратурі, використовувати статті аспірантів або тези своїх ровесників. Зрозуміло, рівень підготовки у всіх різний і не завжди навіть професори здатні добре піднести матеріал, але все ж таки варто шукати статті тих, хто має науковий ступінь і т.д.;
 • джерела, що використовуються, повинні бути новими. Актуальними є ті статті, книги та монографії, які були видані не раніше ніж за 5 років до захисту. Адже який сенс у тому, щоб «товкти воду в ступі» і аналізувати те, що вже багато разів було предметом розгляду інших робіт та інших людей?

Варто зазначити, що огляд літератури – складова не лише дипломної роботи. Вона також має місце у магістерській, дисертації тощо. Щоправда, який завжди огляд виділяється окремий підрозділ.

Список літератури та літературний огляд – різні речі. Під списком літератури прийнято розуміти перерахування джерел, які були використані для підготовки роботи у визначенні порядку (алфавітний або в міру того, як джерело згадується в тексті).

Як писати літературний огляд диплому?

Огляд літератури є аналізом використаних джерел – студент повинен викласти на папері думку про ті праці, які побачили світ раніше. Залежно від теми подана інформація може бути різною. У огляді може бути викладено, наприклад, аналіз будь-якого підручника у якому даються відповіді такі питання: «Чому саме він використали для написання дипломної?», «У чому полягають переваги даного джерела над іншими» тощо.

Кліше особливих тут немає, та й манера викладу у кожного своя. Найголовніше – коректність стосовно авторів використаних джерел. Важливо пам’ятати про те, що критика має бути об’єктивною і при аналізі роботи необхідно враховувати, що за минулі роки могла змінитися методика або занадто змінитися життя навколо (стан економіки, гри на політичній арені і не тільки).

Невже все так складно? На перший погляд здається, що підібрати літературу не складно, адже лише треба знайти вузькоспеціалізовані «свіжі» джерела. Але не все так просто – джерела треба систематизувати, уважно вивчити (якщо поверхню розглянути матеріал, що публікується, тобто ризик «вляпатися»).

Щодо обсягу варто зауважити наступне: чим серйозніша робота, тим більше місця займатиме огляд.

План літературного огляду

Щоб написати хороший літературний огляд, слід скористатися таким планом:

 • визначити орієнтовну кількість джерел, які можуть бути використані під час написання роботи;
 • вивчити джерела та виконати їх опис. Воно може бути реферативним, аналітичним чи порівняльним;
 • звузити тему дипломної для того, щоб підібрати «якісніші» джерела;
 • обґрунтувати актуальність роботи.

Для людей, які цінують свій час і не хочуть присвятити пару місяців свого життя, м’яко кажучи не дуже цікавій роботі, гарною ідеєю буде замовити дипломну роботу. Такий підхід дозволяє проводити дослідження самостійно і навіть отримати бездоганний результат. Оформляючи замовлення на підготовку роботи нашої компанії ви отримаєте шикарну роботу, яка відповідає всім вимогам, що висуваються до неї, в найкоротші терміни.

 

 • Якого обсягу має бути огляд літератури у дипломі?

Чітко встановлених вимог щодо цієї частини роботи немає, але орієнтовно огляд займає 2-3 сторінки.

 • До огляду літератури пред’являються такі самі вимоги щодо унікальності?

Унікальність роботи перевіряється одразу, а не окремими частинами, тож звичайно. Інша річ, що тут у принципі плагіат особливо не можливий, тому що навряд чи вийде підібрати повністю ідентичний до іншого автора список літератури для роботи.

 • Скільки часу витрачається на написання огляду літератури?

Написати 2-3 сторінки тексту нескладно і недовго, інша справа – необхідно спочатку знайти джерела, потім детально їх вивчити. На цю частину роботи піде кілька тижнів точно.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами