Вступати до магістратури чи ні?

21 Чер 2022
5 516

Двоступенева система вищої освіти для нашої країни є відносно новою. Багатьом досі незрозуміло навіщо вступати до магістратури та чи є наявність диплома магістра обов’язковою умовою для працевлаштування. Дехто плутає магістратуру з другою вищою, дехто вважає, що без неї освіта не є вищою і вступати до магістратури треба обов’язково. Чи допоможе диплом магістра в кар’єрному зростанні і кому слід замислитись над його отриманням, розглянемо докладніше у нашій статті.

 

Що таке магістратура?

Магістратуру можна визначити, як тип освіти, відмінний від масового. Це зовсім не обов’язковий етап для всіх, хто хоче побудувати успішну кар’єру та стати високооплачуваним фахівцем у майбутньому.

По суті, магістратура є початковим ступенем у науковій діяльності. Навіть якщо просто досліджувати етимологію слова “магістр”, це стає очевидним. У латинській мові слово “магістр” означає “начальник, голова, учитель”. Незважаючи на довгі роки існування людства, це поняття не зазнало змін і тому магістратура – це лише для тих, хто планує пов’язати життя з наукою, стати наставником для студентів. Магістратура потрібна далеко не всім, однак, перед людиною, яка має такий диплом, відкривається багато можливостей. Крім того, що можна закріпитися на кафедрі та писати дисертацію на здобуття наукового ступеня, можна ще й виїхати за кордон.

Європейські ВНЗ визнають диплом магістра більшості українських вищих навчальних закладів та раді бачити громадян нашої країни серед членів різних дослідницьких програм.

Чи обов’язкова магістратура?

Ні, магістратура є необов’язковою, але тільки в тому випадку, якщо студент не планує займатися наукою або ж просуватися кар’єрними сходами у сфері державного управління. Наявність освіти в деяких спеціальностях взагалі відходить на другий план. Наприклад, у сфері ІТ важливий насамперед досвід роботи та навички кандидата. Щоправда, як показує практика, кількість працевлаштованих студентів, які закінчили магістратуру, значно вища навіть у інших сферах. Тут швидше річ у тому, що люди, що пройшли такий складний етап у своєму житті, відрізняються високим рівнем дисциплінованості, відповідальністю тощо.

Проте, з наукою та державною службою теж не все однозначно. Тут є нюанс. Люди у віці 17-18 років, вступаючи до університету, далеко не завжди уявляють особливості роботи у тій чи іншій сфері. У цьому віці важко зрозуміти, чим хочеться займатися в житті, чого є схильність. Дуже часто рушійною силою вступу до конкретного університету є або батьки, або однокласники. Це цілком логічно. Але буває і таке, що після закінчення бакалаврату студенти також не до кінця розуміють, а чи справді обрана спеціальність їм до вподоби.

І тоді найкраще зробити паузу та визначитися зі своїми бажаннями та планами на майбутнє. А чи справді обрана спеціальність – те, чого хочеться людині? А чи принесе робота в університеті щастя? І лише у відповіді на ці питання криється відповідь на головне запитання: “А чи треба вступати до магістратури?” Адже навчання в магістратурі – це, як не крути, кілька років життя. У деяких сферах за ці роки можна вже встигнути побудувати блискучу кар’єру і почати заробляти чималі гроші. Влаштувавшись, наприклад, менеджером з продажу автомобілів в салон або почавши працювати джуном в ІТ-компанії можна забезпечити собі гідне життя. Питання в тому, а чи приноситиме задоволення робота чи душа все ж таки рветься бути викладачем у ВНЗ?

Вступати до магістратури необов’язково одразу після отримання диплома бакалавра. Вчинити можна навіть через роки.

Недоліки магістратури

Як і будь-яке явище, магістратура гармонійно поєднує у собі плюси та мінуси навчання. Тільки зваживши їх можна прийняти правильне рішення для себе.

Серед аргументів “проти” магістратури можна відзначити:

  • ціни на контракт. Навчання на магістратурі може “влетіти в копієчку”. Звичайно, в Україні ціни значно нижчі, ніж у європейських країнах, але все ж таки доступні не для всіх сімей. Якщо ж поєднувати роботу і навчання, слід розуміти, що вільного часу практично не залишиться і доведеться замкнути своє життя на цих двох “соціальних інститутах”. Поступити на бюджет майже неможливо. Бюджетних місць у ВНЗ, як правило, дуже мало, і конкуренція просто величезна;
  • час. 2 роки життя у зрілому віці – це чимало. Що робити: піти працювати після бакалаврату і просуватися в практичній діяльності або йти в магістратуру, кожен вирішує сам собі. З одного боку, за 2 роки може повністю змінитися ставлення до обраної професії та захочеться повністю змінити свій вектор розвитку, з іншого – можна стати ближчим до бажаної мети та захисту кандидатської дисертації;
  • знецінення диплома деякими роботодавцями. Зазвичай це притаманно тим, хто піде працювати у приватний сектор. Для власників компаній більш цінний досвід роботи, ніж “кірочка” на руках у людини.

 

Переваги магістратури

Магістратура – відповідальний крок, зважуючись на який студент отримує безліч бонусів, у вигляді:

  • отримання кількох дипломів про освіту;
  • можливості не лише поглибити свої знання в конкретному напрямку, а й отримати кардинально нову інформацію за іншою спеціальністю та стати ще більш затребуваним фахівцем на ринку праці. Сьогодні в ціні співробітники, які відрізняються мобільністю та здатні якісно виконувати роботу в режимі багатозадачності;
  • можливості здобуття другої вищої освіти у прискореному темпі. На базі магістратури це можна зробити лише за 2 роки. Це вагомий аргумент для тих, хто не впевнений у тому, що перша вища – саме те, з чим хочеться пов’язати все своє життя. Також це відмінне рішення для тих, хто любить постійно вдосконалювати себе та прагне отримати знання будь-яким шляхом;
  • можливості вступу у майбутньому на аспірантуру. Для тих студентів, які мріють про те, щоб пов’язати своє життя з наукою і далі продовжити навчання у ВНЗ, диплом магістра є обов’язковим;
  • можливості зайняти керівну посаду у державному секторі. Тут теж краще не поспішати, найкраще закінчити бакалаврат і скласти державний іспит, щоб отримати диплом, потім – піти на роботу і через кілька років, якщо “зірки зійдуться” і стане очевидним, що вибір у житті зроблено правильно і робота подобається – подати документи у магістратуру. А тут можна і зовсім поєднувати, це звичайно буде непросто, але для людини, яка працює у певній сфері, точно буде легше реалізувати задумане, ніж студенту відразу після бакалаврату.

 

Висновки

Освіта, безумовно, є важливою для студента, але тільки коли йдеться про бакалаврат. Магістратура далеко не для всіх. Це необхідний етап у житті лише для тих, хто хоче викладати у ВНЗ, працювати науковим співробітником або ж побудувати блискучу кар’єру в державному секторі. Якщо таких планів на життя немає, то не варто витрачати час – краще приділити його відточенню практичних навичок у вибраній сфері.

Якщо ви вирішили вступити на шлях складного навчання в магістратурі, компанія «Світ Знань» прийде вам на допомогу. У нас можна замовити магістерську роботу, звіт з практики, реферати та контрольні.

 

Чи обов’язково вступати до магістратури всім?

  • Ні, магістратура потрібна лише тим, хто планує працювати науковим співробітником, йти в аспірантуру та просуватися кар’єрними сходами в державній службі.

Чи можна знайти добру роботу з дипломом бакалавра?

  • Звичайно, на ринку багато вакансій, зайняти які можна лише з дипломом бакалавра на руках.

Чи гарантує диплом магістра високу заробітну плату?

  • Ні, у приватному секторі навіть наявність диплома нічого не означає. Для багатьох роботодавців важливим є досвід роботи, а не “кірочка” на руках.
Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

    Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

    Популярні питання

    Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

    Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

    Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

    Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

    Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

    Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

    Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

    Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

    Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

    Right Menu Icon

    Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

      Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами