Вступати до магістратури чи ні?

21 Чер 2022
3 134

Двоступенева система вищої освіти для нашої країни є відносно новою. Багатьом досі незрозуміло навіщо вступати до магістратури та чи є наявність диплома магістра обов’язковою умовою для працевлаштування. Дехто плутає магістратуру з другою вищою, дехто вважає, що без неї освіта не є вищою і вступати до магістратури треба обов’язково. Чи допоможе диплом магістра в кар’єрному зростанні і кому слід замислитись над його отриманням, розглянемо докладніше у нашій статті.

 

Що таке магістратура?

Магістратуру можна визначити, як тип освіти, відмінний від масового. Це зовсім не обов’язковий етап для всіх, хто хоче побудувати успішну кар’єру та стати високооплачуваним фахівцем у майбутньому.

По суті, магістратура є початковим ступенем у науковій діяльності. Навіть якщо просто досліджувати етимологію слова “магістр”, це стає очевидним. У латинській мові слово “магістр” означає “начальник, голова, учитель”. Незважаючи на довгі роки існування людства, це поняття не зазнало змін і тому магістратура – це лише для тих, хто планує пов’язати життя з наукою, стати наставником для студентів. Магістратура потрібна далеко не всім, однак, перед людиною, яка має такий диплом, відкривається багато можливостей. Крім того, що можна закріпитися на кафедрі та писати дисертацію на здобуття наукового ступеня, можна ще й виїхати за кордон.

Європейські ВНЗ визнають диплом магістра більшості українських вищих навчальних закладів та раді бачити громадян нашої країни серед членів різних дослідницьких програм.

Чи обов’язкова магістратура?

Ні, магістратура є необов’язковою, але тільки в тому випадку, якщо студент не планує займатися наукою або ж просуватися кар’єрними сходами у сфері державного управління. Наявність освіти в деяких спеціальностях взагалі відходить на другий план. Наприклад, у сфері ІТ важливий насамперед досвід роботи та навички кандидата. Щоправда, як показує практика, кількість працевлаштованих студентів, які закінчили магістратуру, значно вища навіть у інших сферах. Тут швидше річ у тому, що люди, що пройшли такий складний етап у своєму житті, відрізняються високим рівнем дисциплінованості, відповідальністю тощо.

Проте, з наукою та державною службою теж не все однозначно. Тут є нюанс. Люди у віці 17-18 років, вступаючи до університету, далеко не завжди уявляють особливості роботи у тій чи іншій сфері. У цьому віці важко зрозуміти, чим хочеться займатися в житті, чого є схильність. Дуже часто рушійною силою вступу до конкретного університету є або батьки, або однокласники. Це цілком логічно. Але буває і таке, що після закінчення бакалаврату студенти також не до кінця розуміють, а чи справді обрана спеціальність їм до вподоби.

І тоді найкраще зробити паузу та визначитися зі своїми бажаннями та планами на майбутнє. А чи справді обрана спеціальність – те, чого хочеться людині? А чи принесе робота в університеті щастя? І лише у відповіді на ці питання криється відповідь на головне запитання: “А чи треба вступати до магістратури?” Адже навчання в магістратурі – це, як не крути, кілька років життя. У деяких сферах за ці роки можна вже встигнути побудувати блискучу кар’єру і почати заробляти чималі гроші. Влаштувавшись, наприклад, менеджером з продажу автомобілів в салон або почавши працювати джуном в ІТ-компанії можна забезпечити собі гідне життя. Питання в тому, а чи приноситиме задоволення робота чи душа все ж таки рветься бути викладачем у ВНЗ?

Вступати до магістратури необов’язково одразу після отримання диплома бакалавра. Вчинити можна навіть через роки.

Недоліки магістратури

Як і будь-яке явище, магістратура гармонійно поєднує у собі плюси та мінуси навчання. Тільки зваживши їх можна прийняти правильне рішення для себе.

Серед аргументів “проти” магістратури можна відзначити:

 • ціни на контракт. Навчання на магістратурі може “влетіти в копієчку”. Звичайно, в Україні ціни значно нижчі, ніж у європейських країнах, але все ж таки доступні не для всіх сімей. Якщо ж поєднувати роботу і навчання, слід розуміти, що вільного часу практично не залишиться і доведеться замкнути своє життя на цих двох “соціальних інститутах”. Поступити на бюджет майже неможливо. Бюджетних місць у ВНЗ, як правило, дуже мало, і конкуренція просто величезна;
 • час. 2 роки життя у зрілому віці – це чимало. Що робити: піти працювати після бакалаврату і просуватися в практичній діяльності або йти в магістратуру, кожен вирішує сам собі. З одного боку, за 2 роки може повністю змінитися ставлення до обраної професії та захочеться повністю змінити свій вектор розвитку, з іншого – можна стати ближчим до бажаної мети та захисту кандидатської дисертації;
 • знецінення диплома деякими роботодавцями. Зазвичай це притаманно тим, хто піде працювати у приватний сектор. Для власників компаній більш цінний досвід роботи, ніж “кірочка” на руках у людини.

 

Переваги магістратури

Магістратура – відповідальний крок, зважуючись на який студент отримує безліч бонусів, у вигляді:

 • отримання кількох дипломів про освіту;
 • можливості не лише поглибити свої знання в конкретному напрямку, а й отримати кардинально нову інформацію за іншою спеціальністю та стати ще більш затребуваним фахівцем на ринку праці. Сьогодні в ціні співробітники, які відрізняються мобільністю та здатні якісно виконувати роботу в режимі багатозадачності;
 • можливості здобуття другої вищої освіти у прискореному темпі. На базі магістратури це можна зробити лише за 2 роки. Це вагомий аргумент для тих, хто не впевнений у тому, що перша вища – саме те, з чим хочеться пов’язати все своє життя. Також це відмінне рішення для тих, хто любить постійно вдосконалювати себе та прагне отримати знання будь-яким шляхом;
 • можливості вступу у майбутньому на аспірантуру. Для тих студентів, які мріють про те, щоб пов’язати своє життя з наукою і далі продовжити навчання у ВНЗ, диплом магістра є обов’язковим;
 • можливості зайняти керівну посаду у державному секторі. Тут теж краще не поспішати, найкраще закінчити бакалаврат і скласти державний іспит, щоб отримати диплом, потім – піти на роботу і через кілька років, якщо “зірки зійдуться” і стане очевидним, що вибір у житті зроблено правильно і робота подобається – подати документи у магістратуру. А тут можна і зовсім поєднувати, це звичайно буде непросто, але для людини, яка працює у певній сфері, точно буде легше реалізувати задумане, ніж студенту відразу після бакалаврату.

 

Висновки

Освіта, безумовно, є важливою для студента, але тільки коли йдеться про бакалаврат. Магістратура далеко не для всіх. Це необхідний етап у житті лише для тих, хто хоче викладати у ВНЗ, працювати науковим співробітником або ж побудувати блискучу кар’єру в державному секторі. Якщо таких планів на життя немає, то не варто витрачати час – краще приділити його відточенню практичних навичок у вибраній сфері.

Якщо ви вирішили вступити на шлях складного навчання в магістратурі, компанія «Світ Знань» прийде вам на допомогу. У нас можна замовити магістерську роботу, звіт з практики, реферати та контрольні.

 

Чи обов’язково вступати до магістратури всім?

 • Ні, магістратура потрібна лише тим, хто планує працювати науковим співробітником, йти в аспірантуру та просуватися кар’єрними сходами в державній службі.

Чи можна знайти добру роботу з дипломом бакалавра?

 • Звичайно, на ринку багато вакансій, зайняти які можна лише з дипломом бакалавра на руках.

Чи гарантує диплом магістра високу заробітну плату?

 • Ні, у приватному секторі навіть наявність диплома нічого не означає. Для багатьох роботодавців важливим є досвід роботи, а не “кірочка” на руках.
Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами