Наукова новизна дипломної роботи

18 Лис 2021
461

Обов’язковим критерієм якості дипломної роботи є наукова новизна. Передбачається, що майбутні магістри повинні не просто опрацьовувати теорію, а привносити до науки свіжі думки, погляди, напрацювання. Це логічно, адже так у студентських опусів з’являється глобальний сенс – робити цей світ кращим. З таким формулюванням, погодьтеся, вже не шкода часу та сил на підготовку до захисту.

 

Що таке наукова новизна у дипломній?

Під науковою новизною слід розуміти отриманий вперше результат. Такі роботи цінуються вище, ніж просто добрий матеріал, який, по суті, повторює вже відомі та встановлені факти. У поняття, що розглядається, безліч граней. Не обов’язково студент повинен відкривати інноваційні ліки чи другий чумацький шлях. Достатньо якщо це буде:

 • новий засіб, що раніше не застосовувався, здатний поліпшити/спростити/прискорити процес;
 • актуальний метод чи інструмент дослідження, роботи, розрахунків;
 • незвіданий аспект доступної громадськості інформації;
 • новий процес чи action;
 • нова модель.

Насправді, враховуючи, як швидко змінюються обставини, відбуваються відкриття і якими семимильними кроками рухається прогрес, незвіданого і того, на що ще не впало око вченого, досить багато. Якщо є спостережливість, допитливість та відповідальний підхід – ідеї знайдуться. Автор роботи повинен побачити чи прорахувати вигоду, переваги, способи покращення дослідницького об’єкта. Тим самим він іде на крок попереду колег, і виступає в ролі Колумба лише в менш значній сфері. Хоча хто знає, чим загрожує в майбутньому наукова новизна вашої наукової праці?

Автори дипломної роботи можуть претендувати на статус свого дослідження з науковою новизною, якщо хоча б зможуть по-новому і грамотно інтерпретувати дані, що вже є, або відібрати матеріали, які раніше ще не використовувалися. Для рівня магістрів цього достатньо.

Як визначається новизна у дипломі?

Вже першому етапі написання роботи в авторів, зазвичай, є думки і бачення концепції. Не всі ідеї, які здаються новаторськими, справді є такими. У світі вже багато чого відчинено, доведено, привнесено. Навіть якщо хтось конкретного про це не знає. Процес визначення є певною послідовністю дій:

 • виділення проблеми, яка властива конкретному об’єкту, що досліджується;
 • вивчення літератури, якісних матеріалів по темі;
 • формулювання висновків про те, як неоднозначно вивчено питання;
 • підготовка власного варіанта вирішення та підкріплення цих аргументів доказами, включаючи теоретичні дані, найактуальніші авторитетні джерела останніх років;
 • окреслення новизни власної наукової праці;
 • складання теоретичного обґрунтування позиції;
 • доказ новизни на практиці;
 • складання висновків із акцентом на цінність.

Тобто завдання автора зводиться до того що, щоб довести абсолютну новизну його результату дослідження, і навіть корисність, дійсність і значимість цього напрацювання. Елементи нововведення – ключова вимога будь-яких наукових праць.

Корисно! Науковою новизною може бути гіпотеза, новий спосіб застосування вже відомих методів, маловивчене знання, нетиповий підхід та пропозиція креативних рішень.

Яких типових помилок допускаються при формулюванні наукової новизни?

Головна помилка – забути сформулювати наукову новизну у дипломній роботі. Буває й таке. Разом з тим, на відміну курсової роботи, такий аспект є обов’язковим у дослідженні, відсутність якого дозволяє повернути матеріал на доопрацювання без пояснення причини.

Серед інших поширених помилок:

 • невідповідність наукової новизни та теми дослідження – навіть якщо вона є, але ніяк не пов’язана із заявленим змістом, у контексті роботи зарахована не буде;
 • відсутність доказу, що наукова новизна справді несе користь на практиці – тобто просто одного формулювання недостатньо;
 • заміна поняття наукової новизни описом практичної чи теоретичної значущості – це далеко не ідентичні та не взаємозамінні категорії;
 • непоінформованість автора, що аналізований аспект вже зовсім не новий, а давно вивчений і представлений – отже, погано опрацьовано матеріал на тему.

Написання дипломної роботи – творчий процес. Автору важливо бачити світ знань «зсередини» і занурюватися в конкретне питання настільки, щоб розуміти сильні та слабкі сторони, прогалини теоретично, недоробки практики. А потім, як наслідок, пропонувати свої варіанти удосконалення, адаптувати, покращувати, полегшувати завдання та процеси. Саме такі дипломні роботи на замовлення готує компанія «Світ Знань».

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами