Курсова, бакалаврська, дипломна, магістерська – подібності та відмінності

27 Січ 2021
1 367

Складний і тернистий шлях студента. Новачки вважають, що курсач – це завал, а старшокурсники впевнені, що складніше дипломної роботи в житті в принципі нічого немає. Ви також схильні до стереотипів? Ми постараємося вас переконати, і розкладемо по поличках ключові аспекти. Сприймайте кожне завдання як шанс і нову можливість.

 

Що таке курсова?

Всіма нами відомі старі добрі курсачі задають з усіх предметів, завжди і всюди, що цілком відповідає освітнім стандартам. Адже більш простого способу перевірити знання студентів викладачем важко знайти. Таким способом підводяться підсумки у вивченні теми і дисципліни.

Отже, курсова – це письмова, самостійна робота, що представляє собою:

 • розгорнутий реферат (level для початківців);
 • міні дослідження (прокачані старшокурсники) на певну тему.

Приблизно 24 друковані сторінки повинні включати титулку, план, вступ, 2-3 розділи, висновок і 10-15 пунктів літератури.

Унікальність – 50-70%, в залежності від предмета і конкретних вимог. Свої суб’єктивні думки вставляти не треба. Мається на увазі, що студент добре (ну або вже як вийде) пропрацює теорію і видасть «на-гора» що-небудь таке.

Головний плюс такого формату – можливість написати вдома (в тому числі, будемо відверті, передоручити це завдання), а також шанс підтягнути хвости і закрити прогалини.

Досвідчений студент знає, що кращого способу «замолити гріхи» перед викладачем, ніж пропозиція написати курсову, немає. Працює в 99% випадків

Бакалаврська робота і її особливості

Чотири роки навчання позаду і настає перший серйозний рубіж. Сподіваюся, ви не є панікером, але про всяк випадок нагадаємо – всі там були, нічого страшного. Тобто як, робота звичайно ж потрібна. Але вовки зовсім не так грізні, як їх описують.

Бакалаврською називають атестаційну роботу, успішний захист якої обіцяє присудження ступеня бакалавра і отримання першого диплома. Тобто головна її мета – кваліфікаційна.

Оскільки у нас стався (майже повноцінно) перехід на дворівневу систему освіти бакалавр-магістр, ставки на захисті підвищені. Студент повинен продемонструвати в своєму дослідженні, як він:

 • систематизує,
 • впорядковує,
 • закріплює,
 • розширює,
 • поглиблює,

свої знання і практичні навички. Ось так, ні більше, ні менше. Не будемо знову нудити про структуру (вона складається з однакових елементів + ​​- кількість розділів і підрозділів для всіх студентських робіт). Однак, що обов’язково повинно бути в бакалаврської роботі, так це демонстрація, як теорія і напрацювання можуть допомогти в реальній площині, на практиці.

Іншими словами, 70-90 сторінок друкованих слів (саме такий обсяг змістовної частини) важливо підкріпити діями і показати, що вони не просто зайняли папір, а корисні на практиці. Захистилися? Готовий фахівець, можете йти працювати. Ну, або вчитися далі.

 

Дипломна робота – це …?

На перший погляд – дивне запитання. Але з переходом на європейські програми бакалавр-магістр виникла якась плутанина. Дипломна робота як поняття має два значення:

 1. У широкому сенсі дипломною роботою називають будь-яку випускну кваліфікаційну роботу, успішний захист якої має на увазі отримання диплома – бакалавра, спеціаліста або магістра.
 2. У вузькому сенсі – це ВКР на отримання статусу фахівця. У деяких ВНЗ саме цей щабель йде за бакалавратом.

Тому дати конкретні характеристики дипломної роботи як такої складно. Наприклад, обсяг магістерської дипломної роботи повинен бути мінімум 90 аркушів. Якщо говорити про стандарт для дипломної роботи спеціаліста – 48 друкованих сторінок може виявитися достатньо. Отже, висновок. Дипломна від дипломної відрізняється.

Випускне кваліфікаційне дослідження пишеться по темі, яка пов’язана зі спеціальністю студента. Це головний показник, наскільки молодий без двох хвилин фахівець готовий до суворих реалій практики і виходу в світ для самостійної праці (вибачте за епістолярний жанр, але саме так і нітрохи не менше описував значимість мій науковий керівник).

 

Специфіка магістерської роботи

Найвідповідальніше і значуще випускне кваліфікаційне дослідження, звичайно ж, накладає певні зобов’язання. Ступінь магістра – остання ступінь, за якою слідує тільки кандидат і доктор наук. Вимоги відповідні.

Магістерська дисертація:

 • має дослідницький характер;
 • всебічно і повноцінно розкриває обрану тематику;
 • визначає освітній рівень автора;
 • дозволяє оцінити аналітичні навички та здібності;
 • визначає рівень самостійності і можливість формулювати висновки.

Це головний індикатор того, чи гідний випускник диплому магістра і чи заслужив він його. Відмінною особливістю підготовки дослідження можна назвати наукові статті. На цьому етапі наявність власних публікацій вітається і служить додатковим бонусом на захисті.

Магістерська робота цілком може стати базисом майбутньої дисертації. Тому до її написання важливо підійти свідомо, як мінімум, спланувавши подальші перспективи

Особливості та відмінності студентських робіт

Критерії

 

Курсова роботаБакалаврська роботаДипломна робота спеціаліста

Магістерська робота

Обсяг0,7 – 1 академічний лист (20-24 друковані сторінки)2,5 – 4 академічних листа (60-90 сторінок)2,5-5 академічних листів (60-100 друкованих сторінок)4 – 5,5 академічних листів (90-120 друкованих сторінок)
Планпростий (без виділення підпунктів)розгорнутий, складнийрозгорнутий, складнийрозгорнутий, складний
Завдання авторавідобразити основні теоретичні положення і ракурси з конкретного питанняпоказати вміння та навички самостійно рішення конкретних професійних і практичних завданьвідобразити, наскільки вироблені навички самостійного аналізу, систематизації, формулювання висновків, забезпечення зв’язку з практичними аспектамипродемонструвати самостійне вміння вести науковий пошук і вирішувати конкретні наукові завдання

 

Значенняотримання балів, закриття предмета, здача залікузакінчення бакалаврату, отримання ступеня бакалавраотримання звання фахівця, повної вищої освітизакінчення магістратури, отримання ступеня магістра

 

Дослідно-експериментальна роботане проводитьсяконстатуючий і формуючий експериментконстатуючий і формуючий експериментпрактичний розділ з глибинною дослідно-експериментальною роботою
Вивчення проблемизагальні підходивсебічне дослідження проблеми, розробка алгоритму і способів її усуненняповноцінна характеристика загальних підходів і розробка конкретних способів їх вирішенняглибинне вивчення проблемного аспекту, виявлення шляхів і способів його усунення, впровадження результатів на практиці
Література10-15 джерелвід 50 різноманітних джерел70-100 пунктів в списку літературидо 200 позицій в переліку, включаючи електронні та іноземні джерела

Компанія «Світ Знань» буде і далі ділитися з вами корисною і цікавою інформацією. Ми полегшуємо життя студентам і вирішуємо навіть найскладніші питання, наприклад, пишемо дипломні та магістерські роботи на замовлення.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами