Курсова, бакалаврська, дипломна, магістерська – подібності та відмінності

1 982
Час читання: 4 хвилини

Зміст

 

Складний і тернистий шлях студента. Новачки вважають, що курсач – це завал, а старшокурсники впевнені, що складніше дипломної роботи в житті в принципі нічого немає. Ви також схильні до стереотипів? Ми постараємося вас переконати, і розкладемо по поличках ключові аспекти. Сприймайте кожне завдання як шанс і нову можливість.

 

Що таке курсова?

 

Всіма нами відомі старі добрі курсачі задають з усіх предметів, завжди і всюди, що цілком відповідає освітнім стандартам. Адже більш простого способу перевірити знання студентів викладачем важко знайти. Таким способом підводяться підсумки у вивченні теми і дисципліни.

 

Отже, курсова – це письмова, самостійна робота, що представляє собою:

 • розгорнутий реферат (level для початківців);
 • міні дослідження (прокачані старшокурсники) на певну тему.

Приблизно 24 друковані сторінки повинні включати титулку, план, вступ, 2-3 розділи, висновок і 10-15 пунктів літератури.

  Потрібна допомога у написанні роботи?

   

  Унікальність – 50-70%, в залежності від предмета і конкретних вимог. Свої суб’єктивні думки вставляти не треба. Мається на увазі, що студент добре (ну або вже як вийде) пропрацює теорію і видасть «на-гора» що-небудь таке.

   

  Головний плюс такого формату – можливість написати вдома (в тому числі, будемо відверті, передоручити це завдання), а також шанс підтягнути хвости і закрити прогалини.

   

  Досвідчений студент знає, що кращого способу «замолити гріхи» перед викладачем, ніж пропозиція написати курсову, немає. Працює в 99% випадків

   

  Бакалаврська робота і її особливості

   

  Чотири роки навчання позаду і настає перший серйозний рубіж. Сподіваюся, ви не є панікером, але про всяк випадок нагадаємо – всі там були, нічого страшного. Тобто як, робота звичайно ж потрібна. Але вовки зовсім не так грізні, як їх описують.

   

  Бакалаврською називають атестаційну роботу, успішний захист якої обіцяє присудження ступеня бакалавра і отримання першого диплома. Тобто головна її мета – кваліфікаційна.

   

  Оскільки у нас стався (майже повноцінно) перехід на дворівневу систему освіти бакалавр-магістр, ставки на захисті підвищені. Студент повинен продемонструвати в своєму дослідженні, як він:

  • систематизує,
  • впорядковує,
  • закріплює,
  • розширює,
  • поглиблює,

   

  свої знання і практичні навички. Ось так, ні більше, ні менше. Не будемо знову нудити про структуру (вона складається з однакових елементів + ​​- кількість розділів і підрозділів для всіх студентських робіт). Однак, що обов’язково повинно бути в бакалаврської роботі, так це демонстрація, як теорія і напрацювання можуть допомогти в реальній площині, на практиці.

   

  Іншими словами, 70-90 сторінок друкованих слів (саме такий обсяг змістовної частини) важливо підкріпити діями і показати, що вони не просто зайняли папір, а корисні на практиці. Захистилися? Готовий фахівець, можете йти працювати. Ну, або вчитися далі.

   

  Дипломна робота – це …?

   

  На перший погляд – дивне запитання. Але з переходом на європейські програми бакалавр-магістр виникла якась плутанина. Дипломна робота як поняття має два значення:

   

  1. У широкому сенсі дипломною роботою називають будь-яку випускну кваліфікаційну роботу, успішний захист якої має на увазі отримання диплома – бакалавра, спеціаліста або магістра.
  2. У вузькому сенсі – це ВКР на отримання статусу фахівця. У деяких ВНЗ саме цей щабель йде за бакалавратом.

   

  Тому дати конкретні характеристики дипломної роботи як такої складно. Наприклад, обсяг магістерської дипломної роботи повинен бути мінімум 90 аркушів. Якщо говорити про стандарт для дипломної роботи спеціаліста – 48 друкованих сторінок може виявитися достатньо. Отже, висновок. Дипломна від дипломної відрізняється.

  Випускне кваліфікаційне дослідження пишеться по темі, яка пов’язана зі спеціальністю студента. Це головний показник, наскільки молодий без двох хвилин фахівець готовий до суворих реалій практики і виходу в світ для самостійної праці (вибачте за епістолярний жанр, але саме так і нітрохи не менше описував значимість мій науковий керівник).

   

  Специфіка магістерської роботи

   

  Найвідповідальніше і значуще випускне кваліфікаційне дослідження, звичайно ж, накладає певні зобов’язання. Ступінь магістра – остання ступінь, за якою слідує тільки кандидат і доктор наук. Вимоги відповідні.

   

  Магістерська дисертація:

  • має дослідницький характер;
  • всебічно і повноцінно розкриває обрану тематику;
  • визначає освітній рівень автора;
  • дозволяє оцінити аналітичні навички та здібності;
  • визначає рівень самостійності і можливість формулювати висновки.

   

  Це головний індикатор того, чи гідний випускник диплому магістра і чи заслужив він його. Відмінною особливістю підготовки дослідження можна назвати наукові статті. На цьому етапі наявність власних публікацій вітається і служить додатковим бонусом на захисті.

   

  Магістерська робота цілком може стати базисом майбутньої дисертації. Тому до її написання важливо підійти свідомо, як мінімум, спланувавши подальші перспективи

   

  Особливості та відмінності студентських робіт

   

  Критерії

   

  Курсова робота Бакалаврська робота Дипломна робота спеціаліста

  Магістерська робота

  Обсяг 0,7 – 1 академічний лист (20-24 друковані сторінки) 2,5 – 4 академічних листа (60-90 сторінок) 2,5-5 академічних листів (60-100 друкованих сторінок) 4 – 5,5 академічних листів (90-120 друкованих сторінок)
  План простий (без виділення підпунктів) розгорнутий, складний розгорнутий, складний розгорнутий, складний
  Завдання автора відобразити основні теоретичні положення і ракурси з конкретного питання показати вміння та навички самостійно рішення конкретних професійних і практичних завдань відобразити, наскільки вироблені навички самостійного аналізу, систематизації, формулювання висновків, забезпечення зв’язку з практичними аспектами продемонструвати самостійне вміння вести науковий пошук і вирішувати конкретні наукові завдання

   

  Значення отримання балів, закриття предмета, здача заліку закінчення бакалаврату, отримання ступеня бакалавра отримання звання фахівця, повної вищої освіти закінчення магістратури, отримання ступеня магістра

   

  Дослідно-експериментальна робота не проводиться констатуючий і формуючий експеримент констатуючий і формуючий експеримент практичний розділ з глибинною дослідно-експериментальною роботою
  Вивчення проблеми загальні підходи всебічне дослідження проблеми, розробка алгоритму і способів її усунення повноцінна характеристика загальних підходів і розробка конкретних способів їх вирішення глибинне вивчення проблемного аспекту, виявлення шляхів і способів його усунення, впровадження результатів на практиці
  Література 10-15 джерел від 50 різноманітних джерел 70-100 пунктів в списку літератури до 200 позицій в переліку, включаючи електронні та іноземні джерела

   

   

  Компанія «Світ Знань» буде і далі ділитися з вами корисною і цікавою інформацією. Ми полегшуємо життя студентам і вирішуємо навіть найскладніші питання, наприклад, пишемо дипломні та магістерські роботи на замовлення.