Курсова, бакалаврська, дипломна, магістерська – подібності та відмінності

27 Січ 2021
3 546

Курсові, бакалаврські, дипломні, магістерські роботи – такі звичні, і одночасно досі не до кінця зрозумілі визначення. Без досвіду можна заплутатися і неправильно розставити межі. Давайте ще раз розставимо акценти і уточнимо, що, як, чому.

Що таке курсова?

Курсова – це письмова, самостійна робота, що представляє собою:

 • розгорнутий реферат (level для початківців);
 • міні дослідження (прокачані старшокурсники) на певну тему.

Приблизно 24 друковані сторінки повинні включати титулку, план, вступ, 2-3 розділи, висновок і 10-15 пунктів літератури. Унікальність – 50-70%, в залежності від предмета і конкретних вимог. Свої суб’єктивні думки вставляти не треба. Мається на увазі, що студент добре (ну або вже як вийде) пропрацює теорію і видасть «на-гора» що-небудь таке. Головний плюс такого формату – можливість написати вдома (в тому числі, будемо відверті, передоручити це завдання), а також шанс підтягнути хвости і закрити прогалини.

Досвідчений студент знає, що кращого способу «замолити гріхи» перед викладачем, ніж пропозиція написати курсову, немає. Працює в 99% випадків

Бакалаврська робота і її особливості

Чотири роки навчання позаду і настає перший серйозний рубіж. Сподіваюся, ви не є панікером, але про всяк випадок нагадаємо – всі там були, нічого страшного. Тобто як, робота звичайно ж потрібна. Але вовки зовсім не так грізні, як їх описують.

Бакалаврською називають атестаційну роботу, успішний захист якої обіцяє присудження ступеня бакалавра і отримання першого диплома. Тобто головна її мета – кваліфікаційна.

Оскільки у нас стався (майже повноцінно) перехід на дворівневу систему освіти бакалавр-магістр, ставки на захисті підвищені. Студент повинен продемонструвати в своєму дослідженні, як він:

 • систематизує,
 • впорядковує,
 • закріплює,
 • розширює,
 • поглиблює,

свої знання і практичні навички. Ось так, ні більше, ні менше. Не будемо знову нудити про структуру (вона складається з однакових елементів + ​​- кількість розділів і підрозділів для всіх студентських робіт). Однак, що обов’язково повинно бути в бакалаврської роботі, так це демонстрація, як теорія і напрацювання можуть допомогти в реальній площині, на практиці.

Іншими словами, 70-90 сторінок друкованих слів (саме такий обсяг змістовної частини) важливо підкріпити діями і показати, що вони не просто зайняли папір, а корисні на практиці. Захистилися? Готовий фахівець, можете йти працювати. Ну, або вчитися далі.

Що таке дипломна робота?

Дипломна робота як поняття має два значення:

 1. У широкому сенсі дипломною роботою називають будь-яку випускну кваліфікаційну роботу, успішний захист якої має на увазі отримання диплома – бакалавра, спеціаліста або магістра.
 2. У вузькому сенсі – це ВКР на отримання статусу фахівця. У деяких ВНЗ саме цей щабель йде за бакалавратом.

Тому дати конкретні характеристики дипломної роботи як такої складно. Наприклад, обсяг магістерської дипломної роботи повинен бути мінімум 90 аркушів. Якщо говорити про стандарт для дипломної роботи спеціаліста – 48 друкованих сторінок може виявитися достатньо. Отже, висновок. Дипломна від дипломної відрізняється.

Специфіка магістерської роботи

Найвідповідальніше і значуще випускне кваліфікаційне дослідження, звичайно ж, накладає певні зобов’язання. Ступінь магістра – остання ступінь, за якою слідує тільки кандидат і доктор наук. Вимоги відповідні.

Магістерська дисертація:

 • має дослідницький характер;
 • всебічно і повноцінно розкриває обрану тематику;
 • визначає освітній рівень автора;
 • дозволяє оцінити аналітичні навички та здібності;
 • визначає рівень самостійності і можливість формулювати висновки.

Це головний індикатор того, чи гідний випускник диплому магістра і чи заслужив він його. Відмінною особливістю підготовки дослідження можна назвати наукові статті. На цьому етапі наявність власних публікацій вітається і служить додатковим бонусом на захисті.

Магістерська робота цілком може стати базисом майбутньої дисертації. Тому до її написання важливо підійти свідомо, як мінімум, спланувавши подальші перспективи

Особливості та відмінності студентських робіт

Критерії

 

Курсова роботаБакалаврська роботаДипломна робота спеціаліста

Магістерська робота

Обсяг0,7 – 1 академічний лист (20-24 друковані сторінки)2,5 – 4 академічних листа (60-90 сторінок)2,5-5 академічних листів (60-100 друкованих сторінок)4 – 5,5 академічних листів (90-120 друкованих сторінок)
Планпростий (без виділення підпунктів)розгорнутий, складнийрозгорнутий, складнийрозгорнутий, складний
Завдання авторавідобразити основні теоретичні положення і ракурси з конкретного питанняпоказати вміння та навички самостійно рішення конкретних професійних і практичних завданьвідобразити, наскільки вироблені навички самостійного аналізу, систематизації, формулювання висновків, забезпечення зв’язку з практичними аспектамипродемонструвати самостійне вміння вести науковий пошук і вирішувати конкретні наукові завдання

 

Значенняотримання балів, закриття предмета, здача залікузакінчення бакалаврату, отримання ступеня бакалавраотримання звання фахівця, повної вищої освітизакінчення магістратури, отримання ступеня магістра

 

Дослідно-експериментальна роботане проводитьсяконстатуючий і формуючий експериментконстатуючий і формуючий експериментпрактичний розділ з глибинною дослідно-експериментальною роботою
Вивчення проблемизагальні підходивсебічне дослідження проблеми, розробка алгоритму і способів її усуненняповноцінна характеристика загальних підходів і розробка конкретних способів їх вирішенняглибинне вивчення проблемного аспекту, виявлення шляхів і способів його усунення, впровадження результатів на практиці
Література10-15 джерелвід 50 різноманітних джерел70-100 пунктів в списку літературидо 200 позицій в переліку, включаючи електронні та іноземні джерела

Головна відмінність полягає в очікуваних результатах. Трофеєм за курсову роботу стають (всього лише або аж) бали, закриті заліки, підтягнуті пропуски, допуск до іспиту. Бакалаврська робота і її успішний захист – гарантія проходження першого етапу освіти та набуття статусу бакалавра.

Дипломна робота, складання за нею доповіді і вдала презентація дозволяють стати фахівцем з офіційним підтвердженням. І, відповідно, магістром неможливо стати без однойменної дослідної роботи. Пам’ятайте про це, коли раптом подумаєте, щось із серії «курсачі пишу, значить, і дипломи запилю».

Зарубіжний досвід написання випускних робіт

Поняття «диплом» використовується в багатьох системах освіти різних країн. Проте смислове значення істотно відрізняється. Термін має давнє походження і з латинської мови перекладається як лист, документ, записка. Для практики більшості країн це формулювання більш актуальне, ніж звичне нам наповнення.

 • В Індії диплом – це всього лише довідка, яка підтверджує, що студент або слухач провів в університеті деякий час. Іншими словами, це демонстрація, що був шанс чогось навчитися. Однак диплом не є показником отримання знань і навичок.

Ще одне значення – це нагорода за досягнення певної мети. Наприклад, студент закінчив фармакологічні курси або прослухав курси з проектування. Однак про вищу освіту диплом не свідчить.

 • В Канаді дипломи мають різне значення і видаються як у коледжі, так і в університетах після закінчення навчання. Отже, їх статус теж відрізняється. Однак у цій країні є поняття до бакалаврського диплому – це своєрідний трофей випускників загальноосвітньої школи, які продемонстрували хороші результати.
 • В Австралії дипломи розцінюються як нагородження. Це не підтвердження наявності професійної освіти, а скоріше заохочення тих, хто ще не досяг навіть рівня бакалавра, але проявляє певні старання.
 • У Німеччині діє система освіти, що включає бакалаврат та магістратуру. Цей формат за своїм значенням максимально схожий з застосовуваною у нас системою. Однак поняття спеціаліста там немає. Фактично німецька система вважається еталонною для західних країн і служить предметом наслідування при реформуванні.
 • У США, на відміну від багатьох інших країн, є поняття курсової роботи. Це не можна розцінювати як повну відповідність нашим варіантом. Курсова має назву course work (assignment). Вона вважається проміжною формою перевірки на будь-якому курсі.

У цій країні активно застосовуються форми дипломів. Однак вимоги істотно більш лояльні. Так, якщо студент з будь-яких причин не встигав підготувати або завершити диплом, це зобов’язання переходило на другий семестр.

В американській системі освіти практикуються менш жорсткі вимоги до оформлення і строгості структури. Акцент робиться на науковій новизні корисності, значущості. І якщо студент на захисті демонструє ці критерії, успіх, як правило, гарантований. Значно менше вимог до кількості літератури.

Компанія «Світ Знань» буде і далі ділитися з вами корисною і цікавою інформацією. Ми полегшуємо життя студентам і вирішуємо навіть найскладніші питання, наприклад, пишемо дипломні та магістерські роботи на замовлення.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами