Висновки в дипломній роботі

2 Чер 2021
235

Ніщо так не запам’ятовується, як перше враження і фінальна крапка. Стосовно до дипломних робіт висновок грає ключову роль. Це підсумки всього зробленого, результати і докази, що все написано не дарма, і студент засвоїв освіту правильно. У цій статті ми проставимо головні акценти фінальної точки диплому.

 

Що таке висновок в дипломній роботі?

Висновок – це обов’язковий структурний елемент дипломної роботи. Він розташовується після основних розділів перед бібліографічним списком. У ньому підсумовується пророблене дослідження, і робляться власне висновки. Причому важливо підкреслити – що аргументовані висновки, а не просто особиста думка і оцінка в дусі «вау, сподобалося».

Зміст висновків повинен відображати таку інформацію:

 • висновки з практичних і теоретичних питань, проблемних аспектів, яких торкнувся в своїй роботі або до яких прийшов автор;
 • підсумкові оцінки досліджень і емпіричного досвіду і короткі результати цього фрагмента роботи;
 • аргументи на користь захисту ключових положень дипломної роботи і доводи, чому і в чому вона відрізняється від інших тисяч дипломних досліджень;
 • практичні поради та рекомендації, як і де можна застосувати підсумки і напрацювання диплома;
 • особиста думка автора, наскільки обрана тема перспективна для подальшого дослідження в цьому руслі;
 • загальні підсумки і оцінка – чи досягнута поставлена мета і, якщо була висунута гіпотеза, наскільки вона вдалося підтвердити чи спростувати.

Висновок – це огляд всієї виконаної роботи. Він короткий, чіткий, ємний і, головне, – повністю відображає суть. Це критерії ідеального варіанту. Їх можна вважати універсальними для будь-якої теми і дисципліни.

Висновок не може суперечити основним розділам і не повинен включати аргументи і доводи, яких немає в самому дослідженні.

Яка структура висновків дипломної?

Фінальну частину дипломної роботи прийнято писати за умовним шаблоном, орієнтуючись при цьому на вступ. Основні елементи цих «першої» і «останньої» точок схожі, але в заключенні є місце суб’єктивізму і особистій позиції автора. Базовими принципами залишається ємність і лаконічність.

Структура висновків складається з трьох базових елементів. Перший – вступна частина. Кількома реченнями потрібно ввести в проблему наукової праці, умовно кажучи, підготувати аудиторію. Неправильно починати висновок з фрази «В результаті проведеного дослідження …».

Наступний елемент структури – основна частина, з висновками, результатами дослідження. Відображаються головні пункти з теоретичної та практичної частини. Обов’язково співзвучно даються відповіді за всіма пунктами вступу, тобто ці частини кореспондують один з одним. По кожній поставленій задачі повинен бути зроблений висновок.

І, нарешті, третя частина – заключна. У ній підтверджується практична цінність диплома, наводяться особисті думки і висновки автора, і, найголовніше, рекомендації – де, що і як можна впровадити, поліпшити, вдосконалити завдяки напрацюванням диплома.

Орієнтовний обсяг висновків в дипломній роботі – 5% -7% тексту, тобто 2-4 аркуша А4 або 4-8 тисяч знаків без пробілів. З технічних спеціальностей – менше, з гуманітарних напрямках – більше.

Як правильно написати висновок до диплому?

Є базові пункти, яким обов’язково потрібно слідувати:

 1. Унікальність. Ця вимога застосовується і до всієї роботи, і до окремих структурних елементів. Плагіат неприпустимий.
 2. Узагальненість і цілісність. Висновок – це не набір окремих фрагментів-тез, а цілісний взаємопов’язаний матеріал.
 3. Абсолютна відповідність змісту диплома. Відсутність протиріч між аргументами основної частини і висновками.
 4. Грамотність. Це універсальне правило, але його часто ігнорують. Потрібно враховувати, що висновки читається завжди, тому краще не псувати свій авторський імідж.
 5. Поєднання висновків теоретичної і практичної частини диплома. Важливо, щоб вони були не самі по собі, а сформовані в єдине ціле. Часто студенти йдуть шляхом найменшого опору. Тобто копіюються висновки з першого розділу, потім з наступних розділів, і просто комбінуються окремими фрагментами, хоча ніяк між собою не зв’язуються.

Для високої оцінки на захисті проста компоновка і копіпаст не пройдуть. Потрібна творчість, авторський підхід. Це майданчик для вираження і авторської позиції. Обов’язкова умова гарного заключення – відповіді на всі завдання, поставлені у вступі. І, звичайно ж, якщо є гіпотеза, у висновках має бути описано, наскільки вона підтвердилася і в якій частині.

У компанії «Світ Знань» кожен студент зможе отримати відповіді на питання, які викликають подив. І, головне, – замовити дипломну роботу і не переживати за правильність висновку.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами