Висновки в дипломній роботі

2 Чер 2021
1 287

Ніщо так не запам’ятовується, як перше враження і фінальна крапка. Стосовно до дипломних робіт висновок грає ключову роль. Це підсумки всього зробленого, результати і докази, що все написано не дарма, і студент засвоїв освіту правильно. У цій статті ми проставимо головні акценти фінальної точки диплому.

 

Що таке висновок в дипломній роботі?

Висновок – це обов’язковий структурний елемент дипломної роботи. Він розташовується після основних розділів перед бібліографічним списком. У ньому підсумовується пророблене дослідження, і робляться власне висновки. Причому важливо підкреслити – що аргументовані висновки, а не просто особиста думка і оцінка в дусі «вау, сподобалося».

Зміст висновків повинен відображати таку інформацію:

 • висновки з практичних і теоретичних питань, проблемних аспектів, яких торкнувся в своїй роботі або до яких прийшов автор;
 • підсумкові оцінки досліджень і емпіричного досвіду і короткі результати цього фрагмента роботи;
 • аргументи на користь захисту ключових положень дипломної роботи і доводи, чому і в чому вона відрізняється від інших тисяч дипломних досліджень;
 • практичні поради та рекомендації, як і де можна застосувати підсумки і напрацювання диплома;
 • особиста думка автора, наскільки обрана тема перспективна для подальшого дослідження в цьому руслі;
 • загальні підсумки і оцінка – чи досягнута поставлена мета і, якщо була висунута гіпотеза, наскільки вона вдалося підтвердити чи спростувати.

Висновок – це огляд всієї виконаної роботи. Він короткий, чіткий, ємний і, головне, – повністю відображає суть. Це критерії ідеального варіанту. Їх можна вважати універсальними для будь-якої теми і дисципліни.

Висновок не може суперечити основним розділам і не повинен включати аргументи і доводи, яких немає в самому дослідженні.

Яка структура висновків дипломної?

Фінальну частину дипломної роботи прийнято писати за умовним шаблоном, орієнтуючись при цьому на вступ. Основні елементи цих «першої» і «останньої» точок схожі, але в заключенні є місце суб’єктивізму і особистій позиції автора. Базовими принципами залишається ємність і лаконічність.

Структура висновків складається з трьох базових елементів. Перший – вступна частина. Кількома реченнями потрібно ввести в проблему наукової праці, умовно кажучи, підготувати аудиторію. Неправильно починати висновок з фрази «В результаті проведеного дослідження …».

Наступний елемент структури – основна частина, з висновками, результатами дослідження. Відображаються головні пункти з теоретичної та практичної частини. Обов’язково співзвучно даються відповіді за всіма пунктами вступу, тобто ці частини кореспондують один з одним. По кожній поставленій задачі повинен бути зроблений висновок.

І, нарешті, третя частина – заключна. У ній підтверджується практична цінність диплома, наводяться особисті думки і висновки автора, і, найголовніше, рекомендації – де, що і як можна впровадити, поліпшити, вдосконалити завдяки напрацюванням диплома.

Орієнтовний обсяг висновків в дипломній роботі – 5% -7% тексту, тобто 2-4 аркуша А4 або 4-8 тисяч знаків без пробілів. З технічних спеціальностей – менше, з гуманітарних напрямках – більше.

Як правильно написати висновок до диплому?

Є базові пункти, яким обов’язково потрібно слідувати:

 1. Унікальність. Ця вимога застосовується і до всієї роботи, і до окремих структурних елементів. Плагіат неприпустимий.
 2. Узагальненість і цілісність. Висновок – це не набір окремих фрагментів-тез, а цілісний взаємопов’язаний матеріал.
 3. Абсолютна відповідність змісту диплома. Відсутність протиріч між аргументами основної частини і висновками.
 4. Грамотність. Це універсальне правило, але його часто ігнорують. Потрібно враховувати, що висновки читається завжди, тому краще не псувати свій авторський імідж.
 5. Поєднання висновків теоретичної і практичної частини диплома. Важливо, щоб вони були не самі по собі, а сформовані в єдине ціле. Часто студенти йдуть шляхом найменшого опору. Тобто копіюються висновки з першого розділу, потім з наступних розділів, і просто комбінуються окремими фрагментами, хоча ніяк між собою не зв’язуються.

Для високої оцінки на захисті проста компоновка і копіпаст не пройдуть. Потрібна творчість, авторський підхід. Це майданчик для вираження і авторської позиції. Обов’язкова умова гарного заключення – відповіді на всі завдання, поставлені у вступі. І, звичайно ж, якщо є гіпотеза, у висновках має бути описано, наскільки вона підтвердилася і в якій частині.

У компанії «Світ Знань» кожен студент зможе отримати відповіді на питання, які викликають подив. І, головне, – замовити дипломну роботу і не переживати за правильність висновку.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами