Захист диплому онлайн – як проходитиме у 2022 році

329
Час читання: 3 хвилини

Зміст

 

Поширення коронавірусної інфекції завдало сильного удару по цілій низці громадських інститутів та засад. Торкнулася вона і звичний для всіх процес навчання школярів та студентів, спровокувавши вимушених перехід на дистанційне навчання. Нівелювало можливість повернення незабаром у звичні класи та аудиторії вторгнення РФ на територію України. Тому, мабуть, ще нескоро студенти захищатимуть диплом так, як це було звично протягом останніх десятиліть. Але ж без цього ніяк, для отримання кваліфікаційного рівня бакалавра чи магістра написання та захист роботи є обов’язковими.

 

Щоб подати роботу на кафедру для перевірки, її необхідно надіслати електронною поштою. А викладач, отримавши роботу для рецензування, має уважно вивчити її на предмет:

 • відповідності роботи поставленим перед нею вимогам щодо змісту, структури та правил оформлення посилань на джерела;
 • відсутність плагіату. Для цього використовуються спеціальні програми Антиплагіат. Завантажити роботу з інтернету або скопіювати частину чиєїсь дисертації вже не вийде.

 

Потім згідно з графіком ВНЗ студент підключається до Zoom або Google meet і відбувається захист диплому онлайн. Для захисту онлайн також потрібно подбати про такі речі, як доповідь та презентація (для ознайомлення членів комісії із презентацією доведеться дати доступ до демонстрації свого екрану).

 

Підготовка до захисту дипломної роботи хоч і має деякі нюанси, все ж таки повинна здійснюватися за загальноприйнятими канонами, так би мовити. Йдеться про те, що слід підготувати змістовну доповідь та опрацювати подачу матеріалу. Адже хороша дипломна робота – далеко не все, що потрібне для її успішного захисту. Кожне слово і жест повинні випромінювати впевненість, а мова має бути добре поставлена.

  Потрібна допомога у написанні роботи?

  Недаремно говорять про те, що добре було б кілька разів проговорити свою доповідь перед дзеркалом. Це дозволить не просто побачити себе ніби збоку, але й сприятиме тому, щоб текст краще відклався в голові. Взагалі найкраще вивчити текст доповіді, оскільки читання з листочка виглядає “м’яко кажучи не дуже”, інша справа – впевнений погляд у камеру та відмінне володіння інформацією.

  Текст доповіді краще вивчити напам’ять, на членів комісії це справить краще враження, ніж читання з аркуша.

  Щоб захист пройшов успішно і в процесі не виникало жодних казусів, слід не лише добре підготуватися до доповіді, а й подбати про такі речі, як:

  • зовнішній вигляд. Ваш зовнішній вигляд має бути відповідним. Волосся має бути добре розчесане, речі чисті та нагладжені, якщо ви хлопець, то також слід поголитися. Адже, як знаєте, зустрічають по одязі. Щодо одягу слід зазначити, що не має бути жодних футболок, спортивних костюмів, тільки класичний дрес-код;
  • вимкнення месенджерів на комп’ютері або ноутбуці під час захисту. Як було зазначено вище, для ознайомлення членів комісії з презентацією, вам необхідно буде дати доступ до демонстрації свого екрану. Буде не дуже, якщо в цей час ваш друг чи подруга почнуть закидати вас повідомленнями, особливо якщо зміст буде доступний на загальний огляд;

  • комфортні умови для роботи студента загалом. Під час захисту слід виключити перебування сторонніх осіб у приміщенні. Вони можуть потім з’явитися в камері або видавати сторонні звуки, які заважатимуть студенту зосередиться, і заважатимуть членам комісії слухати доповідь. Сюди ж можна віднести стабільний інтернет, адже картинка, що постійно пропадає, або ж неможливість підключитися можуть стати серйозними перешкодами на шляху до мрії. Бажано також роздобути мікрофон для такої важливої ​​події;
  • можливість презентації для доповіді. Якщо не вдасться продемонструвати свою презентацію на захисті, то результат може бути непередбачуваним. Звичайно, за умови доброї доповіді та активної участі в дискусії все буде добре, проте для отримання чудової оцінки доведеться докласти у рази більше зусиль. Найкраще відрепетирувати демонстрацію заздалегідь, особливо це стосується студентів, які працюють на ноутбуках від Apple.

   

  Також варто підготувати документ, що засвідчує особу, це дозволить представникам комісії зрозуміти, що перед ними є справді той студент, якому належить авторство роботи.

   

  Деякі студенти, які вже пройшли цей етап свого життя відзначають, що певною мірою захист онлайн навіть складніший, ніж виступ в аудиторії. Складності обумовлені необхідністю продумати всі моменти, що стосуються технічного забезпечення процесу захисту. Тому не варто недооцінювати важливість підготовки до цієї знаменної події. На захисті диплому онлайн також важливі впевнене володіння інформацією, вміння підтримувати дискусію та зовнішній вигляд, як і захист диплома в аудиторії.