Анотація до дипломної роботи

1 Гру 2021
1 089

Дипломна робота – справжній марш-кидок з перешкодами. Ось, здавалося б, фініш близько, але раптом потрібна ще анотація. Що це таке? Короткий виклад випускної кваліфікаційної роботи на одному аркуші. Навіщо? Відповідь очевидна – дати іншим ознайомитись із змістом і не витрачати при цьому час на вивчення кількох десятків сторінок. Потрібно так потрібно, проти стандартів не попреш. Тому розуміємося на головних питаннях.

 

Що таке анотація?

Анотація – це обов’язковий блок дипломної роботи. У більшості випадків члени комісії саме по ній судять про зміст та сутність всього дослідження. Щоправда, вас запевнятимуть, що читають ВКР від кірки до кірки. Ще більш науковим терміном анотація – це індикативний реферат, який покликаний дати стислу характеристику диплому та його змісту за такими позиціями:

 • структура,
 • призначення,
 • предметно-тематичні особливості,
 • формальні ознаки.

Звісно, ​​є загальнодержавні стандарти. Але кожен ВНЗ вносить свої вимоги та критерії для інструкції. Тому при написанні не забудьте ознайомитись із методичними рекомендаціями.

Анотація – можливість студента подати свою роботу в кращому світлі. Це своєрідна презентація, яка, при умілому підході, стане козирем, навіть якщо сама кваліфікаційна робота має недоліки.

Які бувають види анотацій?

Анотації бувають короткими та розгорнутими. У більшості випадків потрібен саме перший варіант, що не може не тішити. Погодьтеся, не дуже райдужна перспектива: написати диплом, а потім ще раз готувати його міні-версію.

Скорочена версія обов’язково включає такі пункти:

 • прізвище, ім’я, по батькові автора;
 • назва факультету, спеціальність, група;
 • технічні характеристики ВКР (сюди вказують слайдову чи іншу підготовлену презентацію);
 • кількість сторінок;
 • обсяг ілюстрованого матеріалу;
 • опис предмета, об’єкта, мети;
 • методи дослідження;
 • новизна та значимість;
 • отримані результати;
 • підсумки щодо сфери дослідження, в якій можуть бути застосовані та корисні рекомендації з диплома.

Як ви бачите, за змістовним наповненням навіть стисла анотація має бути достатньо інформативною. Що стосується розгорнутої версії, вона включає аналогічні пункти тільки з більш детальним описом. Наприклад, не просто перераховується методика, а вказується які саме аспекти допомагають в оцінці новизни.

Середній розмір анотації до диплому бакалавра – 600-800 знаків із пробілами, для диплома спеціаліста – 1500 знаків.

Які вимоги до написання та оформлення анотації?

За загальним стандартом стандартний розмір анотації до диплому на 60-80 сторінок – 1-2 друкованих аркушів А4. Якщо диплом не містить об’ємних теоретичних описів, а базується на практичних завданнях – короткий опис загалом обмежується 4-7 абзацами.

Обов’язковою вимогою вважається науковий стиль викладу. При цьому жодних складних та незрозумілих словесних конструкцій. Все чітко й по справі – начебто відрапортували до армії. Про такі елементарні речі як грамотність, відсутність граматичних і орфографічних помилок навіть зайвий раз не варто згадувати – ще не вистачало заплутатися в трьох соснах.

Анотація має бути унікальною. Це не обговорюється. Безумовно, її зміст має повністю відповідати дипломній роботі та не включати нові, не вказані у ВКР факти, не вигадувати щось нове. Щодо оформлення вимоги такі самі, як і для ВКР. Шрифт, форматування, поля, відступи – один в один. Важлива лаконічність, послідовність та логічність викладу.

Анотація – стислий, сухий, навіть нудний блок тексту. Інакше бути не може. У цій частині немає місця ліриці, текстовій воді та суб’єктивним міркуванням.

Яких помилок припускаються найчастіше?

Складність написання анотації – прагнення «впхнути» все й одразу. Цього робити не треба. Є чіткий перелік пунктів, от і слідуйте. Навіть якщо на кожен із них вийде лише два-три речення – це норма. Поширені помилки:

 1. Повторення думок – куди там ще дублювати, тож місця мало.
 2. Сліпе копіювання блоків із диплома – ні, анотація має бути унікальною та передавати суть, але не дублювати речення.
 3. Відсутність логіки викладу – не потрібно вихоплювати цікаві думки з диплома в розкид. Як вони висвітлені у ВКР, у такій послідовності мають відображатись і в анотації.
 4. Складність та незрозумілість речень – якщо одну фразу можна розбити на кілька коротких речень, сміливо робіть це.

І, нарешті, головна помилка – робити її похапцем, аби тільки як. Анотація – це обличчя диплома та його автора. Не встигаєте чи не можете? Звертайтеся до компанії «Світ Знань» та оформіть дипломну роботу на замовлення. Ми – профі з студентських робіт будь-якої складності.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами