Анотація до дипломної роботи

1 Гру 2021
496

Дипломна робота – справжній марш-кидок з перешкодами. Ось, здавалося б, фініш близько, але раптом потрібна ще анотація. Що це таке? Короткий виклад випускної кваліфікаційної роботи на одному аркуші. Навіщо? Відповідь очевидна – дати іншим ознайомитись із змістом і не витрачати при цьому час на вивчення кількох десятків сторінок. Потрібно так потрібно, проти стандартів не попреш. Тому розуміємося на головних питаннях.

 

Що таке анотація?

Анотація – це обов’язковий блок дипломної роботи. У більшості випадків члени комісії саме по ній судять про зміст та сутність всього дослідження. Щоправда, вас запевнятимуть, що читають ВКР від кірки до кірки. Ще більш науковим терміном анотація – це індикативний реферат, який покликаний дати стислу характеристику диплому та його змісту за такими позиціями:

  • структура,
  • призначення,
  • предметно-тематичні особливості,
  • формальні ознаки.

Звісно, ​​є загальнодержавні стандарти. Але кожен ВНЗ вносить свої вимоги та критерії для інструкції. Тому при написанні не забудьте ознайомитись із методичними рекомендаціями.

Анотація – можливість студента подати свою роботу в кращому світлі. Це своєрідна презентація, яка, при умілому підході, стане козирем, навіть якщо сама кваліфікаційна робота має недоліки.

Які бувають види анотацій?

Анотації бувають короткими та розгорнутими. У більшості випадків потрібен саме перший варіант, що не може не тішити. Погодьтеся, не дуже райдужна перспектива: написати диплом, а потім ще раз готувати його міні-версію.

Скорочена версія обов’язково включає такі пункти:

  • прізвище, ім’я, по батькові автора;
  • назва факультету, спеціальність, група;
  • технічні характеристики ВКР (сюди вказують слайдову чи іншу підготовлену презентацію);
  • кількість сторінок;
  • обсяг ілюстрованого матеріалу;
  • опис предмета, об’єкта, мети;
  • методи дослідження;
  • новизна та значимість;
  • отримані результати;
  • підсумки щодо сфери дослідження, в якій можуть бути застосовані та корисні рекомендації з диплома.

Як ви бачите, за змістовним наповненням навіть стисла анотація має бути достатньо інформативною. Що стосується розгорнутої версії, вона включає аналогічні пункти тільки з більш детальним описом. Наприклад, не просто перераховується методика, а вказується які саме аспекти допомагають в оцінці новизни.

Середній розмір анотації до диплому бакалавра – 600-800 знаків із пробілами, для диплома спеціаліста – 1500 знаків.

Які вимоги до написання та оформлення анотації?

За загальним стандартом стандартний розмір анотації до диплому на 60-80 сторінок – 1-2 друкованих аркушів А4. Якщо диплом не містить об’ємних теоретичних описів, а базується на практичних завданнях – короткий опис загалом обмежується 4-7 абзацами.

Обов’язковою вимогою вважається науковий стиль викладу. При цьому жодних складних та незрозумілих словесних конструкцій. Все чітко й по справі – начебто відрапортували до армії. Про такі елементарні речі як грамотність, відсутність граматичних і орфографічних помилок навіть зайвий раз не варто згадувати – ще не вистачало заплутатися в трьох соснах.

Анотація має бути унікальною. Це не обговорюється. Безумовно, її зміст має повністю відповідати дипломній роботі та не включати нові, не вказані у ВКР факти, не вигадувати щось нове. Щодо оформлення вимоги такі самі, як і для ВКР. Шрифт, форматування, поля, відступи – один в один. Важлива лаконічність, послідовність та логічність викладу.

Анотація – стислий, сухий, навіть нудний блок тексту. Інакше бути не може. У цій частині немає місця ліриці, текстовій воді та суб’єктивним міркуванням.

Яких помилок припускаються найчастіше?

Складність написання анотації – прагнення «впхнути» все й одразу. Цього робити не треба. Є чіткий перелік пунктів, от і слідуйте. Навіть якщо на кожен із них вийде лише два-три речення – це норма. Поширені помилки:

  1. Повторення думок – куди там ще дублювати, тож місця мало.
  2. Сліпе копіювання блоків із диплома – ні, анотація має бути унікальною та передавати суть, але не дублювати речення.
  3. Відсутність логіки викладу – не потрібно вихоплювати цікаві думки з диплома в розкид. Як вони висвітлені у ВКР, у такій послідовності мають відображатись і в анотації.
  4. Складність та незрозумілість речень – якщо одну фразу можна розбити на кілька коротких речень, сміливо робіть це.

І, нарешті, головна помилка – робити її похапцем, аби тільки як. Анотація – це обличчя диплома та його автора. Не встигаєте чи не можете? Звертайтеся до компанії «Світ Знань» та оформіть дипломну роботу на замовлення. Ми – профі з студентських робіт будь-якої складності.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

    Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

    Запитання – Відповіді (FAQ)

    Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

    Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

    Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

    Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

    Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

    Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

    1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
    2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

    Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

    Right Menu Icon

    Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

      Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами