Анотація до дипломної роботи

309
Час читання: 3 хвилини

Зміст

Дипломна робота – справжній марш-кидок з перешкодами. Ось, здавалося б, фініш близько, але раптом потрібна ще анотація. Що це таке? Короткий виклад випускної кваліфікаційної роботи на одному аркуші. Навіщо? Відповідь очевидна – дати іншим ознайомитись із змістом і не витрачати при цьому час на вивчення кількох десятків сторінок. Потрібно так потрібно, проти стандартів не попреш. Тому розуміємося на головних питаннях.

 

Що таке анотація?

 

Анотація – це обов’язковий блок дипломної роботи. У більшості випадків члени комісії саме по ній судять про зміст та сутність всього дослідження. Щоправда, вас запевнятимуть, що читають ВКР від кірки до кірки. Ще більш науковим терміном анотація – це індикативний реферат, який покликаний дати стислу характеристику диплому та його змісту за такими позиціями:

 • структура,
 • призначення,
 • предметно-тематичні особливості,
 • формальні ознаки.

Звісно, ​​є загальнодержавні стандарти. Але кожен ВНЗ вносить свої вимоги та критерії для інструкції. Тому при написанні не забудьте ознайомитись із методичними рекомендаціями.

Анотація – можливість студента подати свою роботу в кращому світлі. Це своєрідна презентація, яка, при умілому підході, стане козирем, навіть якщо сама кваліфікаційна робота має недоліки.

Які бувають види анотацій?

 

Анотації бувають короткими та розгорнутими. У більшості випадків потрібен саме перший варіант, що не може не тішити. Погодьтеся, не дуже райдужна перспектива: написати диплом, а потім ще раз готувати його міні-версію.

 

  Потрібна допомога у написанні роботи?

  Скорочена версія обов’язково включає такі пункти:

  • прізвище, ім’я, по батькові автора;
  • назва факультету, спеціальність, група;
  • технічні характеристики ВКР (сюди вказують слайдову чи іншу підготовлену презентацію);
  • кількість сторінок;
  • обсяг ілюстрованого матеріалу;
  • опис предмета, об’єкта, мети;
  • методи дослідження;
  • новизна та значимість;
  • отримані результати;
  • підсумки щодо сфери дослідження, в якій можуть бути застосовані та корисні рекомендації з диплома.

   

  Як ви бачите, за змістовним наповненням навіть стисла анотація має бути достатньо інформативною. Що стосується розгорнутої версії, вона включає аналогічні пункти тільки з більш детальним описом. Наприклад, не просто перераховується методика, а вказується які саме аспекти допомагають в оцінці новизни.

  Середній розмір анотації до диплому бакалавра – 600-800 знаків із пробілами, для диплома спеціаліста – 1500 знаків.

  Які вимоги до написання та оформлення анотації?

   

  За загальним стандартом стандартний розмір анотації до диплому на 60-80 сторінок – 1-2 друкованих аркушів А4. Якщо диплом не містить об’ємних теоретичних описів, а базується на практичних завданнях – короткий опис загалом обмежується 4-7 абзацами.

   

  Обов’язковою вимогою вважається науковий стиль викладу. При цьому жодних складних та незрозумілих словесних конструкцій. Все чітко й по справі – начебто відрапортували до армії. Про такі елементарні речі як грамотність, відсутність граматичних і орфографічних помилок навіть зайвий раз не варто згадувати – ще не вистачало заплутатися в трьох соснах.

   

  Анотація має бути унікальною. Це не обговорюється. Безумовно, її зміст має повністю відповідати дипломній роботі та не включати нові, не вказані у ВКР факти, не вигадувати щось нове. Щодо оформлення вимоги такі самі, як і для ВКР. Шрифт, форматування, поля, відступи – один в один. Важлива лаконічність, послідовність та логічність викладу.

  Анотація – стислий, сухий, навіть нудний блок тексту. Інакше бути не може. У цій частині немає місця ліриці, текстовій воді та суб’єктивним міркуванням.

  Яких помилок припускаються найчастіше?

   

  Складність написання анотації – прагнення «впхнути» все й одразу. Цього робити не треба. Є чіткий перелік пунктів, от і слідуйте. Навіть якщо на кожен із них вийде лише два-три речення – це норма. Поширені помилки:

   

  1. Повторення думок – куди там ще дублювати, тож місця мало.
  2. Сліпе копіювання блоків із диплома – ні, анотація має бути унікальною та передавати суть, але не дублювати речення.
  3. Відсутність логіки викладу – не потрібно вихоплювати цікаві думки з диплома в розкид. Як вони висвітлені у ВКР, у такій послідовності мають відображатись і в анотації.
  4. Складність та незрозумілість речень – якщо одну фразу можна розбити на кілька коротких речень, сміливо робіть це.

   

  І, нарешті, головна помилка – робити її похапцем, аби тільки як. Анотація – це обличчя диплома та його автора. Не встигаєте чи не можете? Звертайтеся до компанії «Світ Знань» та оформіть дипломну роботу на замовлення. Ми – профі з студентських робіт будь-якої складності.