Де вчитись на лікаря в Україні?

27 Жов 2023
257

Вступ до університету – хвилюючий час у житті кожної людини (практично всі після школи приймають саме таке рішення, на роботу влаштовується дуже маленька кількість, хоча ситуації бувають різні). Адже потрібно визначити те, чим буде цікаво займатися впродовж усього життя, що не набридне, що буде приносити моральне задоволення та належний заробіток. Звісно, виправити помилки можна завжди, і ніхто не скасовував відрахування за власним бажанням, переведення на іншу спеціальність тощо. Але ж такі зміни безслідно не пройдуть і, як мінімум, людина втратить час і гроші, а як максимум – впаде в депресію внаслідок таких втрат і її переслідуватиме відчуття прокрастинації. Саме з цієї причини перед тим, як подати документи до якогось університету чи академії, необхідно сто разів усе обміркувати. При виборі слід орієнтуватися на:

  • престижність обраної професії;
  • перспективи отримання хорошої посади та високої заробітної плати;
  • особистий інтерес до обраного виду діяльності;
  • вартість навчання та його тривалість.

Виходячи з цих параметрів, одним із найпривабливіших варіантів є професія медика. Роботи ніколи не замінять людину в цій сфері, тож можна не хвилюватися, що через 5-10 років доведеться замислюватися про перекваліфікацію. До того ж, медик – професія з доволі широкою “варіативністю”, можна обрати для себе різний напрямок. Тут є: фармацевтика, гінекологія, стоматологія, хірургія тощо. Ця професія завжди буде “в ціні”, однак слід розуміти, що для того, щоб реалізувати себе в обраній професії, потрібно буде пройти довгий шлях – навчання довге, доволі дороге (якщо не пощастить вступити на бюджет) і складне.

Щоб отримати хороші знання, необхідно дуже скрупульозно обирати навчальний заклад – розглянути різні програми навчання, ознайомитися з рейтингом ЗВО за декілька років, поспілкуватися з друзями і знайомими тощо. Адже багато в чому від цього залежатиме перспектива працевлаштування в майбутньому. У нашій статті розглянемо найбільш популярні питання, що стосуються вступу на медичну спеціальність у 2023 – 2024 роках.

 

Як вступити до медичного університету?

Отож, щоб вступити до того вишу, який приваблює за всіма параметрами, слід заздалегідь готуватися до цього – гарно займатися в школі, додатково займатися з репетиторами, брати участь у різних освітніх програмах тощо. Адже дуже часто ЗВО встановлюють свої додаткові вимоги та мають особливу процедуру нарахування балів. Що більше “приводів для гордості” матиме студент, то більше в нього шансів вступити на обрану спеціальність і прийти до своєї мрії. Щодо нюансів формування рейтингу та додаткових балів слід проконсультуватися в приймальній комісії. А ось загальні правила для всіх однакові – необхідно скласти ЗНО та отримати максимально високі бали (прохідний бал відрізняється від ЗВО до ЗВО).

Зазначимо, що приймальна кампанія минулого року була трохи іншою. Так, в умовах війни абітурієнти зараховувалися за результатами НМТ (своєрідний аналог ЗНО).

Передбачається, що у 2024 році вступні кампанії здійснюватимуться на базі результатів НМТ. Тому дуже важливо вивчити всі нюанси, що стосуються реєстрації на складання НМТ та його проходження.

Медичні спеціальності: перспективи працевлаштування

Випускникам медичних ВНЗ пощастило більше, ніж іншим, адже в них проблем із пошуком роботи точно не буде – навіть найменший населений пункт має лікарню, поліклініку, стоматологічний кабінет тощо. У великих містах можливостей більше – тут є приватні медичні центри (крім того, що вони відкривають більше перспектив, так ще й заробітна плата вища).  До того ж не варто забувати про те, що медицина – це не тільки виключно практика. Адже можна на базі цієї освіти розвиватися в галузі безпосередньо науки, займатися викладацькою діяльністю.

 

ЗНО для вступу до медичного університету 2023-2024 рр.

Допуск до складання внутрішніх іспитів, а також необхідність їх складання визначається кожним ВНЗ індивідуально і варіюється від ВНЗ до ВНЗ. Наприклад, Національний медичний університет ім. О.В. Богомольця визначає відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2023 році можливість зарахування результатів ЗНО 2020-2021 років за бажанням вступника замість результатів з відповідних навчальних предметів НМТ 2023 року або НМТ 2022 року (у тому разі, якщо різниця балів НМТ та ЗНО з відповідного предмета не перевищує 15 балів). Також вступ на бакалаврат на певні спеціальності передбачає також складання – Єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та Фахового іспиту.

 

Як вступити на медичні спеціальності після 9 класу?

Розпочати свій шлях медика можна не тільки після 11 класу. Піти вчитися за обраною спеціальністю можна раніше, після закінчення 9-го класу – для цього необхідно подати документи до коледжу. На превеликий жаль, допоки що Україна не може похвалитися великим вибором навчальних закладів такого типу, але тим не менш – вибір є. Щоб вступити, варто уважно вивчити умови вступу, терміни подачі заяви, інших документів тощо. Так, наприклад, у Чернівецькому медичному профільному коледжі можна вивчитися на таких спеціальностях: як “Лікувальна справа”, “Сестринська справа”. Стати студентом коледжу просто – треба зареєструвати електронний кабінет вступника, подати до приймальної комісії всі необхідні документи, пройти співбесіду, підтвердити вибір місця навчання в електронному кабінеті вступника, сплатити за контракт (тим, хто вступає не на бюджет).

Чекати ще 2 роки чи вступати після 9-го кожен вирішує сам для себе. Але якщо зіставити всі “за” і “проти”, то варіант коледжу є більш “правильним”. На користь такого рішення можна відзначити таке:

  • зануритися в професію можна раніше. Поки інші сидітимуть у школі та проходитимуть загальноосвітню програму, студенти коледжу вже вивчатимуть те, що стане їм у пригоді в майбутньому;
  • після коледжу вже можна почати працювати (звісно перелік спеціальностей обмежений, але все ж таки);
  • якщо раптом “щось піде не так”, то усвідомлення прийде раніше. Так, у віці 19-20 років змінити спеціальність буде набагато простіше, ніж робити це пізніше. До того ж не варто забувати, що зміна спеціальності – це може бути й не так погано, адже в будь-якому разі людина розвивалася, щось дізнавалася тощо, а от час минатиме і доведеться потім докласти чимало зусиль, щоб дійти до рівня своїх однолітків (це може мати певні нюанси з психологічного погляду). Також не варто забувати й про те, що медицина хоч і приваблює багатьох своєю престижністю та порівняно високими зарплатами, але все ж таки є тією сферою, яка не для всіх. Адже нічні чергування, певні ризики захворювання тощо все ж “роблять свою справу”. Медик – це скоріше покликання, ніж професія, і абітурієнт має усвідомлювати це;
  • щоб носити горде звання “лікар”, не доведеться чекати дуже довго. Після коледжу можна буде вступити одразу на 2-3 курс ВНЗ (усе залежить від умов їхньої співпраці між собою).

 

Найкращі медичні виші України

Щоб не помилитися з вибором ВНЗ радимо орієнтуватися на рейтинг, який пропонує інформаційний ресурс “Освіта.ua”. Пропонуємо ознайомитися з рейтингом за 2023 рік.

Обираючи медичний ВНЗ, варто бути готовим до того, що процес навчання буде складним, адже на медиків покладається величезна відповідальність – у їхніх руках перебуває життя і здоров’я людини. Безсонні ночі гарантовані, адже вивчити доведеться багато чого, втім, як же приємно усвідомлювати, наскільки важливою є робота та її результати. Щоправда, вихід із ситуації є – завжди можна звернутися в компанію “Світ знань” і делегувати її авторам хоча б частину роботи, а саме підготовку письмових робіт будь-якої складності. У авторів компанії можна замовити курсову роботу, дипломну, реферати і не тільки. Над письмовими роботами за спеціальністю “медицина” працюють тільки ті фахівці, які мають досвід і є викладачами у ВНЗ. Тому за якість робіт можна не хвилюватися зовсім.

 

  • Який прохідний бал для вступу до медичного ВНЗ?

У кожному ВНЗ встановлено свій “мінімум”, тому найкраще уточнювати цей момент заздалегідь.  Втім, робити це власне кажучи й не має сенсу – завжди треба прагнути заробити якомога більше балів, адже це підвищує шанси на вступ до обраного навчального закладу і навіть дає шанс на отримання бюджетного місця.

 

  • Скільки коштує навчання в медичному коледжі?

Вартість навчання варіюється залежно від спеціальності, навчального закладу тощо. У середньому за рік доведеться віддати від 20 до 40 тисяч грн  в Україні.

 

  • Чи дорого вчитися на медика?

Вартість контракту збільшується з кожним роком і на 2023 рік середня ціна контракту становить близько 30-60 тисяч  грн на рік. У кожному ВНЗ і на кожній спеціальності ціна своя. Щоправда, є і бюджетна форма навчання, єдине – для того, щоб вступити на бюджет, доведеться більше постаратися (мінімальний прохідний бал набагато вищий).

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

    Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

    Запитання – Відповіді (FAQ)

    Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

    Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

    Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

    Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

    Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

    Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

    1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
    2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

    Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

    Right Menu Icon

    Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

      Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами