Де вчитись на лікаря в Україні?

27 Жов 2023
2 782

Вступ до університету – хвилюючий час у житті кожної людини (практично всі після школи приймають саме таке рішення, на роботу влаштовується дуже маленька кількість, хоча ситуації бувають різні). Адже потрібно визначити те, чим буде цікаво займатися впродовж усього життя, що не набридне, що буде приносити моральне задоволення та належний заробіток. Звісно, виправити помилки можна завжди, і ніхто не скасовував відрахування за власним бажанням, переведення на іншу спеціальність тощо. Але ж такі зміни безслідно не пройдуть і, як мінімум, людина втратить час і гроші, а як максимум – впаде в депресію внаслідок таких втрат і її переслідуватиме відчуття прокрастинації. Саме з цієї причини перед тим, як подати документи до якогось університету чи академії, необхідно сто разів усе обміркувати. При виборі слід орієнтуватися на:

 • престижність обраної професії;
 • перспективи отримання хорошої посади та високої заробітної плати;
 • особистий інтерес до обраного виду діяльності;
 • вартість навчання та його тривалість.

Виходячи з цих параметрів, одним із найпривабливіших варіантів є професія медика. Роботи ніколи не замінять людину в цій сфері, тож можна не хвилюватися, що через 5-10 років доведеться замислюватися про перекваліфікацію. До того ж, медик – професія з доволі широкою “варіативністю”, можна обрати для себе різний напрямок. Тут є: фармацевтика, гінекологія, стоматологія, хірургія тощо. Ця професія завжди буде “в ціні”, однак слід розуміти, що для того, щоб реалізувати себе в обраній професії, потрібно буде пройти довгий шлях – навчання довге, доволі дороге (якщо не пощастить вступити на бюджет) і складне.

Щоб отримати хороші знання, необхідно дуже скрупульозно обирати навчальний заклад – розглянути різні програми навчання, ознайомитися з рейтингом ЗВО за декілька років, поспілкуватися з друзями і знайомими тощо. Адже багато в чому від цього залежатиме перспектива працевлаштування в майбутньому. У нашій статті розглянемо найбільш популярні питання, що стосуються вступу на медичну спеціальність у 2023 – 2024 роках.

 

Як вступити до медичного університету?

Отож, щоб вступити до того вишу, який приваблює за всіма параметрами, слід заздалегідь готуватися до цього – гарно займатися в школі, додатково займатися з репетиторами, брати участь у різних освітніх програмах тощо. Адже дуже часто ЗВО встановлюють свої додаткові вимоги та мають особливу процедуру нарахування балів. Що більше “приводів для гордості” матиме студент, то більше в нього шансів вступити на обрану спеціальність і прийти до своєї мрії. Щодо нюансів формування рейтингу та додаткових балів слід проконсультуватися в приймальній комісії. А ось загальні правила для всіх однакові – необхідно скласти ЗНО та отримати максимально високі бали (прохідний бал відрізняється від ЗВО до ЗВО).

Зазначимо, що приймальна кампанія минулого року була трохи іншою. Так, в умовах війни абітурієнти зараховувалися за результатами НМТ (своєрідний аналог ЗНО).

Передбачається, що у 2024 році вступні кампанії здійснюватимуться на базі результатів НМТ. Тому дуже важливо вивчити всі нюанси, що стосуються реєстрації на складання НМТ та його проходження.

Медичні спеціальності: перспективи працевлаштування

Випускникам медичних ВНЗ пощастило більше, ніж іншим, адже в них проблем із пошуком роботи точно не буде – навіть найменший населений пункт має лікарню, поліклініку, стоматологічний кабінет тощо. У великих містах можливостей більше – тут є приватні медичні центри (крім того, що вони відкривають більше перспектив, так ще й заробітна плата вища).  До того ж не варто забувати про те, що медицина – це не тільки виключно практика. Адже можна на базі цієї освіти розвиватися в галузі безпосередньо науки, займатися викладацькою діяльністю.

 

ЗНО для вступу до медичного університету 2023-2024 рр.

Допуск до складання внутрішніх іспитів, а також необхідність їх складання визначається кожним ВНЗ індивідуально і варіюється від ВНЗ до ВНЗ. Наприклад, Національний медичний університет ім. О.В. Богомольця визначає відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2023 році можливість зарахування результатів ЗНО 2020-2021 років за бажанням вступника замість результатів з відповідних навчальних предметів НМТ 2023 року або НМТ 2022 року (у тому разі, якщо різниця балів НМТ та ЗНО з відповідного предмета не перевищує 15 балів). Також вступ на бакалаврат на певні спеціальності передбачає також складання – Єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та Фахового іспиту.

 

Як вступити на медичні спеціальності після 9 класу?

Розпочати свій шлях медика можна не тільки після 11 класу. Піти вчитися за обраною спеціальністю можна раніше, після закінчення 9-го класу – для цього необхідно подати документи до коледжу. На превеликий жаль, допоки що Україна не може похвалитися великим вибором навчальних закладів такого типу, але тим не менш – вибір є. Щоб вступити, варто уважно вивчити умови вступу, терміни подачі заяви, інших документів тощо. Так, наприклад, у Чернівецькому медичному профільному коледжі можна вивчитися на таких спеціальностях: як “Лікувальна справа”, “Сестринська справа”. Стати студентом коледжу просто – треба зареєструвати електронний кабінет вступника, подати до приймальної комісії всі необхідні документи, пройти співбесіду, підтвердити вибір місця навчання в електронному кабінеті вступника, сплатити за контракт (тим, хто вступає не на бюджет).

Чекати ще 2 роки чи вступати після 9-го кожен вирішує сам для себе. Але якщо зіставити всі “за” і “проти”, то варіант коледжу є більш “правильним”. На користь такого рішення можна відзначити таке:

 • зануритися в професію можна раніше. Поки інші сидітимуть у школі та проходитимуть загальноосвітню програму, студенти коледжу вже вивчатимуть те, що стане їм у пригоді в майбутньому;
 • після коледжу вже можна почати працювати (звісно перелік спеціальностей обмежений, але все ж таки);
 • якщо раптом “щось піде не так”, то усвідомлення прийде раніше. Так, у віці 19-20 років змінити спеціальність буде набагато простіше, ніж робити це пізніше. До того ж не варто забувати, що зміна спеціальності – це може бути й не так погано, адже в будь-якому разі людина розвивалася, щось дізнавалася тощо, а от час минатиме і доведеться потім докласти чимало зусиль, щоб дійти до рівня своїх однолітків (це може мати певні нюанси з психологічного погляду). Також не варто забувати й про те, що медицина хоч і приваблює багатьох своєю престижністю та порівняно високими зарплатами, але все ж таки є тією сферою, яка не для всіх. Адже нічні чергування, певні ризики захворювання тощо все ж “роблять свою справу”. Медик – це скоріше покликання, ніж професія, і абітурієнт має усвідомлювати це;
 • щоб носити горде звання “лікар”, не доведеться чекати дуже довго. Після коледжу можна буде вступити одразу на 2-3 курс ВНЗ (усе залежить від умов їхньої співпраці між собою).

 

Найкращі медичні виші України

Щоб не помилитися з вибором ВНЗ радимо орієнтуватися на рейтинг, який пропонує інформаційний ресурс “Освіта.ua”. Пропонуємо ознайомитися з рейтингом за 2023 рік.

Обираючи медичний ВНЗ, варто бути готовим до того, що процес навчання буде складним, адже на медиків покладається величезна відповідальність – у їхніх руках перебуває життя і здоров’я людини. Безсонні ночі гарантовані, адже вивчити доведеться багато чого, втім, як же приємно усвідомлювати, наскільки важливою є робота та її результати. Щоправда, вихід із ситуації є – завжди можна звернутися в компанію “Світ знань” і делегувати її авторам хоча б частину роботи, а саме підготовку письмових робіт будь-якої складності. У авторів компанії можна замовити курсову роботу, дипломну, реферати і не тільки. Над письмовими роботами за спеціальністю “медицина” працюють тільки ті фахівці, які мають досвід і є викладачами у ВНЗ. Тому за якість робіт можна не хвилюватися зовсім.

 

 • Який прохідний бал для вступу до медичного ВНЗ?

У кожному ВНЗ встановлено свій “мінімум”, тому найкраще уточнювати цей момент заздалегідь.  Втім, робити це власне кажучи й не має сенсу – завжди треба прагнути заробити якомога більше балів, адже це підвищує шанси на вступ до обраного навчального закладу і навіть дає шанс на отримання бюджетного місця.

 

 • Скільки коштує навчання в медичному коледжі?

Вартість навчання варіюється залежно від спеціальності, навчального закладу тощо. У середньому за рік доведеться віддати від 20 до 40 тисяч грн  в Україні.

 

 • Чи дорого вчитися на медика?

Вартість контракту збільшується з кожним роком і на 2023 рік середня ціна контракту становить близько 30-60 тисяч  грн на рік. У кожному ВНЗ і на кожній спеціальності ціна своя. Щоправда, є і бюджетна форма навчання, єдине – для того, щоб вступити на бюджет, доведеться більше постаратися (мінімальний прохідний бал набагато вищий).

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами