Куди вступати на IT (програміста) у 2023 році в Україні?

10 Січ 2023
6 387

Коли йдеться про професію майбутнього, одразу згадують про програмістів. І не дивно, адже комп’ютерні та інформаційні технології стрімко розвиваються та вимагають фахівців, здатних з ними працювати. А про те, де вчитися, як вступити до ВНЗ та що здавати на професію програміста – далі у статті.

 

Чи можна вступити на програміста після 9 класу?

Після дев’ятого класу ви не можете вибрати ВНЗ, в якому хочете продовжити освіту до здобуття професії у сфері програмування. Для цього знадобиться підбір спеціалізованого коледжу, який надає підготовку у сфері інформаційних технологій.

Станом на 2022 рік в Україні налічувалося близько сотні навчальних закладів, які займаються підготовкою на рівні молодшого спеціаліста перед вступом до університетів.

Додатково майбутнім студентам може знадобитися вступна підготовка, якою можуть зайнятися репетитори.

Серед популярних коледжів, які надають можливість здобуття підготовки у сфері програмування, варто зазначити такі:

 • Київський коледж комп’ютерних технологій та економіки Національного авіаційного університету;
 • Київський коледж зв’язку;
 • Вінницький технічний коледж;
 • Дніпровський державний технікум енергетичних та інформаційних технологій;
 • Запорізький електротехнічний коледж ЗНТУ;
 • Кіровоградський кібернетико-технічний коледж;
 • Львівський коледж ДУІКТ;
 • Миколаївський політехнічний коледж;
 • Одеський технічний коледж ОНАПТ;
 • Полтавський технічний коледж НТУ «ХПІ»;
 • Сумський технікум харчової промисловості НУХТ;
 • Технічний коледж ТНТУ;
 • Харківський радіотехнічний технікум;
 • Черкаський політехнічний технікум;
 • Економіко-технологічний технікум ХНТУ.

Для вступу до середнього спеціалізованого навчального закладу для здобуття освіти у сфері програмування знадобиться скласти вступні іспити. Вони схожі на ЗНО тим, що існує затверджений список предметів. Серед обов’язкових варто відзначити українську мову, а також математику. Додатково вступники можуть здати історію України, фізику чи іноземну мову.

Кількість балів, які необхідно набрати для отримання доступу до освіти в коледжі, залежить безпосередньо від умов самого навчального закладу.

У середньому мінімальний поріг входження складає від 100 балів за кожен іспит

При цьому чим більше балів набере студент – тим більша ймовірність здобуття освіти на бюджеті. Через чотири роки навчання в коледжі можна подавати документи про вступ до ВНЗ. При цьому для учнів у середньо-спеціалізованому закладі надається можливість бути зарахованими одразу на другий курс загальноосвітньої програми інституту. Однак під час вступу необхідно також надати сертифікат ЗНО.

 

Де вивчати комп’ютерні технології у 2023 році: список ВНЗ України?

Здобути освіту у сфері комп’ютерних технологій можна в наступних інститутах та університетах:

 1. Львівський національний університет імені Івана Франка;
 2. Національний університет біоресурсів та природокористування;
 3. Національний транспортний університет;
 4. Харківський авіаційний інститут;
 5. Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»;
 6. Рівненський державний гуманітарний університет;
 7. Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
 8. Херсонський державний університет;
 9. Києво-Могилянська академія;
 10. Державний університет телекомунікацій;
 11. Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара.

Умови вступу та кількість балів для проходження на бюджет можна дізнатися безпосередньо на сайті обраного навчального закладу.

 

Які предмети складати для вступу на інформаційні технології?

Освіту у сфері програмування можна здобути, надавши вступній комісії сертифікат про здачу зовнішнього незалежного оцінювання з певного списку предметів. Залежно від обраного ВНЗ, предмети та кількість необхідних балів можуть змінюватись. Стандартно необхідно здати українську мову, де прохідний поріг варіюється від 100 балів мінімум, математику, історію України та предмет на вибір.

Деякі університети пропонують майбутнім студентам можливість зарахування не за допомогою сертифіката про складання ЗНО, а через спеціалізований іспит, який дає близько 100 балів. Наприклад, Київський національний університет імені Тараса Шевченка пропонує обидва варіанти, а також необхідність написання листа.

 

Професія IT: перспектива працевлаштування

Програмування в сучасному світі – одна з найбільш популярних сфер навчання та працевлаштування. Практично кожна сфера діяльності людини пронизана технологіями, які потребують фахівців, здатних перетворити їх на зручний інтерфейс користувача.

На початковому рівні програмісти одержують до 400$. Підвищуючи свою кваліфікацію, ви зможете підвищити розцінки на роботу до 2000 $ на місяць на середньому і до 5000 $ на професійному рівні.

Найбільш популярні професії у сфері IT:

 • SEO-фахівець;
 • Web-програміст;
 • Модератор;
 • QA-інженер;
 • Front- та back-end розробник;
 • Тестувальник ПЗ;
 • Gamedev;
 • Android та IOS-розробник;
 • 3D-аніматор;
 • Архітектор баз даних та інші.

Підсумовуючи, слід зазначити, що професія програміста стає все більш популярною не тільки в Україні, а й за кордоном. Можна працевлаштуватися в Європі, Америці чи Азії, ставши затребуваним фахівцем. А ще навчатися цього можуть як хлопці, так і дівчата, адже за статистикою серед представників ІТ понад 13% – жінки.

Куди б ви не поступили, компанія «Світ Знань» стане вашим надійним помічником протягом усього навчання у ВНЗ. У нас можна замовити звіт з практики, реферат, контрольну та курсову. Наші автори зроблять вам роботу відмінної якості та вчасно.

 

 • Які предмети потрібно здавати для вступу на інформаційні технології?

Предмети та умови вступу варіюються залежно від обраного навчального закладу. Стандартний набір складається з державної мови, математики, історії та предмета на вибір.

 • Як поступити на ІТ після 9 класу?

Необхідно вступити до спеціалізованого коледжу, а після його закінчення – на другий курс у вибраному ВНЗ.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами