Куди вступати на IT (програміста) у 2023 році в Україні?

10 Січ 2023
36 262

Коли йдеться про професію майбутнього, одразу згадують про програмістів. І не дивно, адже комп’ютерні та інформаційні технології стрімко розвиваються та вимагають фахівців, здатних з ними працювати. А про те, де вчитися, як вступити до ВНЗ та що здавати на професію програміста – далі у статті.

 

Чи можна вступити на програміста після 9 класу?

Після дев’ятого класу ви не можете вибрати ВНЗ, в якому хочете продовжити освіту до здобуття професії у сфері програмування. Для цього знадобиться підбір спеціалізованого коледжу, який надає підготовку у сфері інформаційних технологій.

Станом на 2022 рік в Україні налічувалося близько сотні навчальних закладів, які займаються підготовкою на рівні молодшого спеціаліста перед вступом до університетів.

Додатково майбутнім студентам може знадобитися вступна підготовка, якою можуть зайнятися репетитори.

Серед популярних коледжів, які надають можливість здобуття підготовки у сфері програмування, варто зазначити такі:

  • Київський коледж комп’ютерних технологій та економіки Національного авіаційного університету;
  • Київський коледж зв’язку;
  • Вінницький технічний коледж;
  • Дніпровський державний технікум енергетичних та інформаційних технологій;
  • Запорізький електротехнічний коледж ЗНТУ;
  • Кіровоградський кібернетико-технічний коледж;
  • Львівський коледж ДУІКТ;
  • Миколаївський політехнічний коледж;
  • Одеський технічний коледж ОНАПТ;
  • Полтавський технічний коледж НТУ «ХПІ»;
  • Сумський технікум харчової промисловості НУХТ;
  • Технічний коледж ТНТУ;
  • Харківський радіотехнічний технікум;
  • Черкаський політехнічний технікум;
  • Економіко-технологічний технікум ХНТУ.

Для вступу до середнього спеціалізованого навчального закладу для здобуття освіти у сфері програмування знадобиться скласти вступні іспити. Вони схожі на ЗНО тим, що існує затверджений список предметів. Серед обов’язкових варто відзначити українську мову, а також математику. Додатково вступники можуть здати історію України, фізику чи іноземну мову.

Кількість балів, які необхідно набрати для отримання доступу до освіти в коледжі, залежить безпосередньо від умов самого навчального закладу.

У середньому мінімальний поріг входження складає від 100 балів за кожен іспит

При цьому чим більше балів набере студент – тим більша ймовірність здобуття освіти на бюджеті. Через чотири роки навчання в коледжі можна подавати документи про вступ до ВНЗ. При цьому для учнів у середньо-спеціалізованому закладі надається можливість бути зарахованими одразу на другий курс загальноосвітньої програми інституту. Однак під час вступу необхідно також надати сертифікат ЗНО.

 

Де вивчати комп’ютерні технології у 2023 році: список ВНЗ України?

Здобути освіту у сфері комп’ютерних технологій можна в наступних інститутах та університетах:

  1. Львівський національний університет імені Івана Франка;
  2. Національний університет біоресурсів та природокористування;
  3. Національний транспортний університет;
  4. Харківський авіаційний інститут;
  5. Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»;
  6. Рівненський державний гуманітарний університет;
  7. Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
  8. Херсонський державний університет;
  9. Києво-Могилянська академія;
  10. Державний університет телекомунікацій;
  11. Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара.

Умови вступу та кількість балів для проходження на бюджет можна дізнатися безпосередньо на сайті обраного навчального закладу.

 

Які предмети складати для вступу на інформаційні технології?

Освіту у сфері програмування можна здобути, надавши вступній комісії сертифікат про здачу зовнішнього незалежного оцінювання з певного списку предметів. Залежно від обраного ВНЗ, предмети та кількість необхідних балів можуть змінюватись. Стандартно необхідно здати українську мову, де прохідний поріг варіюється від 100 балів мінімум, математику, історію України та предмет на вибір.

Деякі університети пропонують майбутнім студентам можливість зарахування не за допомогою сертифіката про складання ЗНО, а через спеціалізований іспит, який дає близько 100 балів. Наприклад, Київський національний університет імені Тараса Шевченка пропонує обидва варіанти, а також необхідність написання листа.

 

Професія IT: перспектива працевлаштування

Програмування в сучасному світі – одна з найбільш популярних сфер навчання та працевлаштування. Практично кожна сфера діяльності людини пронизана технологіями, які потребують фахівців, здатних перетворити їх на зручний інтерфейс користувача.

На початковому рівні програмісти одержують до 400$. Підвищуючи свою кваліфікацію, ви зможете підвищити розцінки на роботу до 2000 $ на місяць на середньому і до 5000 $ на професійному рівні.

Найбільш популярні професії у сфері IT:

  • SEO-фахівець;
  • Web-програміст;
  • Модератор;
  • QA-інженер;
  • Front- та back-end розробник;
  • Тестувальник ПЗ;
  • Gamedev;
  • Android та IOS-розробник;
  • 3D-аніматор;
  • Архітектор баз даних та інші.

Підсумовуючи, слід зазначити, що професія програміста стає все більш популярною не тільки в Україні, а й за кордоном. Можна працевлаштуватися в Європі, Америці чи Азії, ставши затребуваним фахівцем. А ще навчатися цього можуть як хлопці, так і дівчата, адже за статистикою серед представників ІТ понад 13% – жінки.

Куди б ви не поступили, компанія «Світ Знань» стане вашим надійним помічником протягом усього навчання у ВНЗ. У нас можна замовити звіт з практики, реферат, контрольну та курсову. Наші автори зроблять вам роботу відмінної якості та вчасно.

 

  • Які предмети потрібно здавати для вступу на інформаційні технології?

Предмети та умови вступу варіюються залежно від обраного навчального закладу. Стандартний набір складається з державної мови, математики, історії та предмета на вибір.

  • Як поступити на ІТ після 9 класу?

Необхідно вступити до спеціалізованого коледжу, а після його закінчення – на другий курс у вибраному ВНЗ.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

    Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

    Популярні питання

    Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

    Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

    Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

    Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

    Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

    Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

    Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

    Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

    Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

    Right Menu Icon

    Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

      Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами