Оформлення посилань в курсовій роботі

3 Лис 2020
2 700

Що найскладніше в написанні курсової роботи? О так, її оформлення. Особливо складно доводиться непідготовленим студентам з виносками і посиланнями. Мало того, що від кількості точок з запитом, дефісів, скорочень, похилих ліній і багато чого іншого. Так ще й потрібно достовірність, розуміння різниці між видами і формами, грамотність. У статті ми опишемо головні аспекти.

 

У чому різниця між посиланнями і виносками?

Ці поняття часто плутають, через недосвідченість. Насправді різниця величезна, і краще не зізнаватися, якщо раптом не розумієте різниці. Отже, пройдемося по поняттям.

Виноски є додатковим текстом, який розміщується в нижній частині сторінки і відділений від нього суцільною лінією. Їх зміст може бути найрізноманітнішим, від перекладу іноземного тексту до приміток до тексту.

Посилання фактично є різновидом виносок і складаються з бібліографічних відомостей про назву, автора, фізичні характеристики, а також тексту в документі, який згадується, цитується або розглядається в статті або книзі.

А тепер ще більш простою мовою. Виноска – це простір за лінією внизу сторінки, куди розміщується бібліографічні посилання. Ще одна особливість: у виносці допускається авторський коментар, чого не можна сказати в іншому варіанті, так як посилання обмежуються лише інформацією про джерело.

Рекомендована кількість посилань на одну сторінку – 2-3. Якщо багато сторінок без посилань – ви будете запідозрені в недостатньому опрацюванні літератури. Якщо занадто багато – звинуватять у відсутності власних думок і авторської позиції.

Якими бувають посилання в студентських роботах?

Є три види посилань, доречних для всіх студентських робіт:

 • підрядкові – виноситься з тексту в нижню частину сторінки;
 • затекстові – виноситься за текст курсової, нумерується, поміщається в квадратні дужки і передбачає відсилання;
 • внутрішньотекстові – містять інформацію про об’єкт посилання поза головного документа. Вони поміщаються в круглі дужки. Це самий рідкісний випадок для курсових робіт.

Різновидів набагато більше. Так, одних тільки затекстових посилань на кшталт джерел можна виділити величезну кількість.

Вид

Приклад оформлення

На наукові статті

Іванов І. М. Девіантна поведінка підлітків в період пандемії 2020 року.  Монографія.  – Міжнародний класичний університет ім.  Пилипа Орлика.  Миколаїв: 2020 – 218 с.
На дисертації і авторефератиБорщевський К. П. Політичні події та руху в Україні 1945-2011 рр.  автореф.  дис ….  д-ра іст.  наук: 07.02.02.  – Київ, 2020.
На рецензіїЕсенбаев А. В. Від небезпечного до надійного … / А.  В. Есенбаев // Кентавр.  – 1999. – № 2. – С. 112-153.  – Рец.  на кн.: Видатні діячі України.  1917: біогр.  слів. / під ред.  О. А. Антонова.  – К., 1999. – 324 с.
На електронні ресурсиРівень злочинності в Україні в 2004-2018 рр.  Частина 2. Електронний ресурс.  URL: http://www.agesmyst.ru/node/15.  (Дата звернення 12.09.2020).
На нормативні документиПро цивільний процес Узбекистану: конституц.  закон Узбекистану від 10 жовтня 2002р. № 1-ФКЗ // Збір.  законодавства Узбекистану.  – 2002. – № 4. – Ст.  1.
На підручники та енциклопедії

Універсальний інформаційний довідник: У 10 т. / Голова наук.-ред. ради М. С. Болотов.  Відп. ред. К. П. Іванов. Т. 2. Анкілоз – Банка. – К.: Універсальний інформаційний довідник, 2010. – 180 с: іл .: карт.

На іноземні матеріали

Billion S.P.  The capital discussion of Ukraine.  A Study in the Use of Policy.  – Connecticut // Florida: Investigation Books, 2005.


Зверніть увагу! Внутрішньотекстові посилання використовуються досить рідко, оскільки займають занадто багато місця і більш складні в оформленні.

Як прописуються посилання у виносці і повторні посилання?

Затекстові виноски можуть мати інформаційний підтекст про джерела, якщо вони включають цитату авторської інтерпретації або пряму цитату. У такому варіанті застосовується вказівка, за ким саме цитата або скорочені фрази «див.  про це», «зміст тексту переданий своїми словами» а далі наводиться посилання на першооснову.

Наприклад. 4Цит.  по Виноградову Ю. Жорстока політика Сталіна. Битва за владу … 5 Радянські відносини 1915-1954 рр.  Документи і матеріали.  – М.: – Політіадат. 1997. – с.  13.

З повторенням все максимально просто. Якщо посилання на джерело дублюються на одній сторінці, можна не захаращувати матеріал і оформити внутрішньотекстове повторне посилання наступним чином – 2 Там же. с. 12.

 

Які рекомендації для оформлення посилань?

У програмі Word в будь-якої версії є спеціальна опція – посилання, у верхній панелі інструментів. Така опція дозволяє оформити будь-які виноски і забезпечити автоматичну нумерацію. Плюс, інформація, винесена за текст таким чином, не враховується під час перевірки унікальності і не входить в загальну кількість символів.

Для того щоб оформлення курсової роботи не перетворилося в болісне випробування, прийміть до відома такі поради:

 1. Перевіряйте достовірність кожної прямої цитати. Заборонено перекручувати факти навмисно або ненавмисно. Важлива точність та ідентичність даних.
 2. Не використовуйте сумнівні або непідтверджені джерела. Це ж правило стосується застарілої літератури або двозначних досліджень, які ще не зміцнилися в науково-теоретичному світі.
 3. Зіставляйте посилання з їх порядковими номерами в бібліографічному списку. Повинно бути чітка відповідність.
 4. Використовуйте актуальні стандарти оформлення та ДСТУ для чіткого дотримання пунктуації, аж до кожної коми.

Не відкладайте оформлення посилань на потім. Робіть це відразу по ходу написання основного тексту. Так економиться час, зусилля, і ви точно будете впевнені, що не упустили нічого важливого.

Цілком зрозуміло, що студенти не можуть, не хочуть або не встигають писати або оформляти курсові роботи. У цих випадках автори компанії «Світ Знань» готові прийти на допомогу в будь-яку хвилину. Ми працюємо на ваш результат і виправдовуємо найнесподіваніші очікування!

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами