Переваги та недоліки заочної форми навчання

1 Вер 2022
2 629

Заочне навчання викликає досить суперечливі почуття людей. Навколо нього сформувалося безліч стереотипів. Хтось говорить про низьку якість освіти та оцінки “за гарні очі”, хтось про те, що диплом можна отримати просто так, хтось же стверджує, що відмінності від очної форми навчання є, але вони полягають саме в особливостях освітнього процесу, а не у вимогах до знань. Спробуємо розібратися у всьому детальніше та об’єктивно оцінити переваги та недоліки заочної форми навчання.

 

Відмінності заочного навчання від очного

Щоб визначити відмінності, розглянемо спочатку кожну з форм навчання окремо:

 • очна форма навчання – найбільш звичний для всіх формат, який передбачає відвідування студентом занять щодня. Цей формат схожий на школу, тільки там щодня були уроки, а тут від 2 до 5 пар. Заняття включають: лекції, семінарські та практичні заняття. А наприкінці семестру на студента чекає заліковий тиждень (або два) – у цей час він складає заліки, іспити, захищає курсові. У процесі навчання студент досить завантажений, оскільки вільного часу майже залишається. Поєднувати навчання і роботу досить складно – можна хіба що підробляти в нічну зміну або виконувати якісь замовлення на фрілансі;
 • заочне навчання – чудова альтернатива першому варіанту. Така освітня модель має на увазі відвідування занять лише в період настановної сесії (так званої начитки лекцій) та під час складання іспитів та заліків. Можливості працевлаштування при цьому майже обмежені.

 

Плюси та мінуси заочного навчання

Перевагами заочного навчання є:

 • економія часу та зручний індивідуальний графік вивчення матеріалів. Заочне навчання має на увазі самостійне засвоєння майже 70-80% теорії, передбаченої програмою. Це зручно, адже навчатися можна будь-коли в будь-якому місці – хоч пізно ввечері вдома, хоч по дорозі на роботу, хоч у подорожі за кордоном;
 • отримання того ж обсягу знань, що й за очного навчання. Насправді те, що студенти заочки знають менше і їх освіта “якась не така” – це міф. Хто хоче здобути знання, їх обов’язково отримає, а кому обрана спеціальність не до душі і диплом потрібен “заради галочки”, то й очна форма не допоможе;
 • можливість навчання у будь-якому обраному ВУЗі. Не обов’язково обмежувати себе містом проживання або терпіти незручності через життя в гуртожитку. На тиждень-два на сесію можна приїхати куди завгодно, а ось решту часу спати в улюбленому ліжку в рідному місті чи селі;
 • найменша вартість навчання. Ціна контракту на заочку зазвичай значно менша ніж на бюджеті, різниця становить близько 30-50%. Для деяких цей момент є вирішальним, до того ж при цьому можна ще й працювати – тому вигідність із фінансової точки зору видно неозброєним поглядом;
 • можливість швидше “стартанути” у кар’єрі. Багато роботодавців сьогодні зовсім не цікавляться наявністю диплома і більше полюють на тих, хто має досвід роботи в тій чи іншій сфері. Особливо це стосується спеціалістів у сфері комп’ютерних та інформаційних технологій. Навчаючись на заочці, можна знайти роботу або хоча б місце, де студента готові навчити і де він може знайти повноцінне стажування. Це дозволить не тільки заощадити час, а й зрозуміти для себе, а чи справді хочеться пов’язати життя з цією професією або, можливо, поки не пізно, варто змінити вектор розвитку.

Заочка – це відмінне рішення не тільки для тих, хто не хоче витрачати час та гроші на навчання (або не має такої можливості), але й для тих, хто вже перебуває у зрілому віці. Закінчити магістратуру або здобути другу вищу освіту для людини, у якої вже є сім’я або навіть діти, досить непросто, якщо говорити про очну освіту. Адже треба і сім’ю годувати, і час на все знаходити. Кинути роботу і на кілька років піти у навчання вийде навряд чи у багатьох. А на заочці все можна чудово поєднувати, це і є основна причина “любові” людей до цього формату навчання.

 

Однак, варто зазначити, що заочка – чудове рішення далеко не для всіх. Мінуси у ній також присутні. Серед них можна відзначити:

 • відсутність відстрочки від армії;
 • відсутність бюджетних місць (зазвичай їх немає зовсім, або є дуже мало і скрізь);
 • необхідність брати на роботі навчальну відпустку на період сесії (для тих, хто перебуває на державній службі дещо простіше, а ось керівники приватних компаній можуть почати “ставити палиці у колеса”, незважаючи на те, що за законом це належить);
 • відсутність тісного контакту з викладачем та складність встановлення комунікації (тут правда багато залежить від методиста та його професійних якостей);
 • відсутність стипендій;
 • термін навчання довше. Як правило, різниця становить 1 рік із очною формою навчання;
 • нижчий рівень знань. Однак це не стосується всіх і зовсім не пов’язане із процесом навчання як таким. Справа в тому, що для засвоєння матеріалу на високому рівні від студента потрібно мати посидючість і вміти само дисциплінувати себе, а для багатьох це складно.

Який із цих варіантів вибрати – вирішувати вам. Ну, а якщо в процесі навчання виникнуть труднощі з написанням курсової, дипломної чи магістерської, або ж звіт з практики видасться непосильною ношею, то ви завжди можете звернутися до нас. Ми допоможемо впоратися з будь-якою письмовою роботою та зробимо все на найвищому рівні.

Наша компанія може похвалитися високим рівнем професіоналізму авторського колективу, пунктуальністю виконання замовлень та доступними цінами для студентів. Щоб переконатися в цьому, залишайте заявку на сайті або дзвоніть до офісу. Замовити курсову роботу можна всього в пару кліків.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами