Переваги та недоліки заочної форми навчання

1 Вер 2022
1 565

Заочне навчання викликає досить суперечливі почуття людей. Навколо нього сформувалося безліч стереотипів. Хтось говорить про низьку якість освіти та оцінки “за гарні очі”, хтось про те, що диплом можна отримати просто так, хтось же стверджує, що відмінності від очної форми навчання є, але вони полягають саме в особливостях освітнього процесу, а не у вимогах до знань. Спробуємо розібратися у всьому детальніше та об’єктивно оцінити переваги та недоліки заочної форми навчання.

 

Відмінності заочного навчання від очного

Щоб визначити відмінності, розглянемо спочатку кожну з форм навчання окремо:

  • очна форма навчання – найбільш звичний для всіх формат, який передбачає відвідування студентом занять щодня. Цей формат схожий на школу, тільки там щодня були уроки, а тут від 2 до 5 пар. Заняття включають: лекції, семінарські та практичні заняття. А наприкінці семестру на студента чекає заліковий тиждень (або два) – у цей час він складає заліки, іспити, захищає курсові. У процесі навчання студент досить завантажений, оскільки вільного часу майже залишається. Поєднувати навчання і роботу досить складно – можна хіба що підробляти в нічну зміну або виконувати якісь замовлення на фрілансі;
  • заочне навчання – чудова альтернатива першому варіанту. Така освітня модель має на увазі відвідування занять лише в період настановної сесії (так званої начитки лекцій) та під час складання іспитів та заліків. Можливості працевлаштування при цьому майже обмежені.

 

Плюси та мінуси заочного навчання

Перевагами заочного навчання є:

  • економія часу та зручний індивідуальний графік вивчення матеріалів. Заочне навчання має на увазі самостійне засвоєння майже 70-80% теорії, передбаченої програмою. Це зручно, адже навчатися можна будь-коли в будь-якому місці – хоч пізно ввечері вдома, хоч по дорозі на роботу, хоч у подорожі за кордоном;
  • отримання того ж обсягу знань, що й за очного навчання. Насправді те, що студенти заочки знають менше і їх освіта “якась не така” – це міф. Хто хоче здобути знання, їх обов’язково отримає, а кому обрана спеціальність не до душі і диплом потрібен “заради галочки”, то й очна форма не допоможе;
  • можливість навчання у будь-якому обраному ВУЗі. Не обов’язково обмежувати себе містом проживання або терпіти незручності через життя в гуртожитку. На тиждень-два на сесію можна приїхати куди завгодно, а ось решту часу спати в улюбленому ліжку в рідному місті чи селі;
  • найменша вартість навчання. Ціна контракту на заочку зазвичай значно менша ніж на бюджеті, різниця становить близько 30-50%. Для деяких цей момент є вирішальним, до того ж при цьому можна ще й працювати – тому вигідність із фінансової точки зору видно неозброєним поглядом;
  • можливість швидше “стартанути” у кар’єрі. Багато роботодавців сьогодні зовсім не цікавляться наявністю диплома і більше полюють на тих, хто має досвід роботи в тій чи іншій сфері. Особливо це стосується спеціалістів у сфері комп’ютерних та інформаційних технологій. Навчаючись на заочці, можна знайти роботу або хоча б місце, де студента готові навчити і де він може знайти повноцінне стажування. Це дозволить не тільки заощадити час, а й зрозуміти для себе, а чи справді хочеться пов’язати життя з цією професією або, можливо, поки не пізно, варто змінити вектор розвитку.

Заочка – це відмінне рішення не тільки для тих, хто не хоче витрачати час та гроші на навчання (або не має такої можливості), але й для тих, хто вже перебуває у зрілому віці. Закінчити магістратуру або здобути другу вищу освіту для людини, у якої вже є сім’я або навіть діти, досить непросто, якщо говорити про очну освіту. Адже треба і сім’ю годувати, і час на все знаходити. Кинути роботу і на кілька років піти у навчання вийде навряд чи у багатьох. А на заочці все можна чудово поєднувати, це і є основна причина “любові” людей до цього формату навчання.

 

Однак, варто зазначити, що заочка – чудове рішення далеко не для всіх. Мінуси у ній також присутні. Серед них можна відзначити:

  • відсутність відстрочки від армії;
  • відсутність бюджетних місць (зазвичай їх немає зовсім, або є дуже мало і скрізь);
  • необхідність брати на роботі навчальну відпустку на період сесії (для тих, хто перебуває на державній службі дещо простіше, а ось керівники приватних компаній можуть почати “ставити палиці у колеса”, незважаючи на те, що за законом це належить);
  • відсутність тісного контакту з викладачем та складність встановлення комунікації (тут правда багато залежить від методиста та його професійних якостей);
  • відсутність стипендій;
  • термін навчання довше. Як правило, різниця становить 1 рік із очною формою навчання;
  • нижчий рівень знань. Однак це не стосується всіх і зовсім не пов’язане із процесом навчання як таким. Справа в тому, що для засвоєння матеріалу на високому рівні від студента потрібно мати посидючість і вміти само дисциплінувати себе, а для багатьох це складно.

Який із цих варіантів вибрати – вирішувати вам. Ну, а якщо в процесі навчання виникнуть труднощі з написанням курсової, дипломної чи магістерської, або ж звіт з практики видасться непосильною ношею, то ви завжди можете звернутися до нас. Ми допоможемо впоратися з будь-якою письмовою роботою та зробимо все на найвищому рівні.

Наша компанія може похвалитися високим рівнем професіоналізму авторського колективу, пунктуальністю виконання замовлень та доступними цінами для студентів. Щоб переконатися в цьому, залишайте заявку на сайті або дзвоніть до офісу. Замовити курсову роботу можна всього в пару кліків.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

    Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

    Запитання – Відповіді (FAQ)

    Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

    Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

    Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

    Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

    Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

    Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

    1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
    2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

    Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

    Right Menu Icon

    Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

      Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами