Провал захисту диплома – як бути студенту?

14 Кві 2022
484

Дипломна робота в руках і можна розслабитись? Як би не так! Попереду ще захист. І він може бути провальним. Наприклад, за статистикою, 5% студентів до нього просто не доходять або провалюються на захисті. Що робити і як робити – залежить від причин провалу. Давайте розберемося.

 

Чому можна не захистити диплом?

Усі причини поділяються на дві великі групи – не зміг за особистими обставинами чи через непередбачені ситуації.

 1. Не встиг підготуватися.

Так буває. Диплом написати непросто. З порожнім листом А4 не прийдеш. Тому варіант один – чесно зізнатися. А далі результат подій залежить від обставин та лояльності комісії. Можливе перенесення дати на вересень наступного семестру. Як варіант – академ. відпустка.

Якщо причина поважна – хвороба, складні сімейні обставини, реабілітація – члени комісії підуть назустріч та призначать іншу дату, можливо, навіть з іншою групою. Але треба буде надати докази шанобливості.

 1. Не прийшов на захист.

Це із серії небажаних причин. Якщо були поважні передумови, буде сценарій, як у минулому пункті. Якщо просто не прийшов – незадовільна оцінка, відрахування із правом написати новий диплом та захистити його протягом наступних трьох років.

 1. Не отримав допуску до захисту.

Погано. Причин може бути кілька:

 • відвертий плагіат;
 • така ж робота вже захищалася у цьому ВНЗ;
 • безграмотність;
 • невідповідність теми, розділів, структури;
 • відсутність оформлення;
 • неактуальна література та неправдиві дані.

Тобто причиною недопуску може стати будь-яке грубе порушення вимог дипломної роботи.

У цю категорію входить негативний відгук рецензента. Проти авторитетів наукової думки складно піти, тож шансів на захист немає. Можна спробувати встигнути усунути недоліки, але це залежить від кількості часу, який у вас є, а також лояльності рецензента.

Якщо усунути недоробки не вдалося, студент отримує довідку про закінчення ВНЗ та право повторно захиститись протягом трьох років

Якщо студент провалився на захисті?

Це найприкріша причина, коли, начебто, ось диплом на руках, залишилося його відстояти. Але студенти вмудряються і тут не витягнути. Чому?

 1. Зневажливе, недбале ставлення – є і є, навіть читати не буду. Тобто банальна непідготовленість.
 2. Аморальна, образлива поведінка на захисті на адресу членів комісії, грубе порушення принципів моральної етики. Наприклад, відверто п’яний вигляд «заваленого» на захист студента ніхто не проігнорує, як і грубощі на свою адресу.

3. Переляк, паніка. Страх публічних виступів у всьому світі лідирує після страху смерті. І студент може просто запанікувати. Члени комісії враховують хвилювання. Тут головне – не втекти у сльозах, не зникнути – інакше вони нічим не допоможуть.

4. Плагіат. Це бич номер один у сучасній науці. І якщо на захисті виявиться, що такий диплом уже був, один в один – нахабство як друге щастя не спрацює.

В іншому варто відзначити, що особиста ворожість викладачів рідко впливає на провал захисту. Низькі оцінки – так, але щоб повний провал – це потрібно дуже постаратися. Точніше, навпаки, палець об палець не вдарити.

У будь-якому випадку треба пам’ятати, що диплом має «термін придатності», а студент, який провалив захист, має три роки, щоб повторно захиститися і врятувати роки навчання

Як не допускати помилок на захисті?

Не помиляється той, хто нічого не робить. Але елементарні правила та запобіжні заходи допоможуть уникнути дурних, необов’язкових помилок. Наша рекомендація – співпрацюйте з науковим керівником та домагайтеся передзахисту. Останнім часом цей етап ігнорується. І студенти часто користуються можливістю одразу прийти на «фінал». Потім трапляються несподівані сюрпризи, які завершуються перенесенням дати захисту.

Успішний захист потребує знання дипломної роботи. Акценти, які треба опрацювати:

 • статистика, дати, цифри;
 • нові терміни;
 • пояснення актуальності;
 • аргументація гіпотези;
 • відповіді на питання про літературу;
 • висновки.

Іноді, щоб отримати гарне уявлення про дослідження, досить прочитати його кілька разів. Іноді потрібно приділити більше часу. Завдання – щоби члени комісії не засумнівалися в самостійному написанні.

Ще одна порада – приділити час доповіді та презентації. Все, що не написано, не дописано, незрозуміло викладено, можна акуратно компенсувати слайдами та поясненнями. Не забувайте, що презентація та доповідь мають йти в унісон. Для цього потрібні репетиції. І насамкінець, не забувайте про моральний настрій. Більше впевненості (не плутати з самовпевненістю) та віри у власні сили. У вас на руках найкраща дипломна робота, залишилася справа за малим.

А щоб дипломна робота справді була найкращою, звертайтеся до справжніх професіоналів. У компанії «Світ Знань» можна замовити дипломні роботи та проекти будь-якої складності на будь-яку тему. Якість, безкоштовні доробки та супровід до захисту – гарантуємо!

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами