Різниця між коледжем, технікумом і училищем

4 Вер 2020
26 895

Якщо вас будуть дорікати відсутністю університетської освіти, сміливо оперуйте фактами. По-перше, Роман Абрамович, Олег Тіньков, Білл Гейтс, Стів Джобс так і не отримали свого часу вищу освіту. По-друге, деякі коледжі, технікуми і навіть училища випускають найкращих фахівців своєї справи. Пам’ятайте, диплом отримати легше, ніж справжні вміння. А саме вони приносять гроші і успіх.

 

Різниця технікумів і коледжів

Багато хто вважає, що коледж – просто новомодна іншомовна назва технікумів. У нашій системі освіти це не так. Установи дійсно мають багато спільного, але є двома різними категоріями.

Загальні характеристики:

 • і там, і там студенти здобувають середню спеціальну освіту.
 • випускникам надається звання «молодший спеціаліст».
 • в обох випадках допускається надходження не тільки після 11, але і після 9 класу.
 • відкриваються перспективи після закінчення продовжити навчання у вищому навчальному закладі, в тому числі з 2-3 курсу, якщо спеціальності збігаються і між навчальними закладами укладено відповідний договір.

Відмінності технікумів і коледжів на практиці:

 1. Термін навчання – в коледжі – від 3 до 4 років, в технікумі – від 2 до 3 років.
 2. Навчальна програма. У коледжі освітні предмети представлені досить широко, в технікумі акцент робиться на робочі спеціальності, тому в основному викладаються вузько профільні дисципліни.
 3. Фундаментальна підготовка учнів в коледжі вважається сильніше, в той час як в технікумах така підготовка є базовою, а акцент робиться на практичні навички.
 4. Система навчання в технікумах ближче до шкільної програми, а в коледжах – ближче до університетської.

Головна диференціація – в ступені акредитації. Коледжі мають 2-у ступінь акредитації, а технікуми – 1-у.

 

Різниця коледжів і ліцеїв

Ці два іноземні терміни також часто сприймаються як позначення одного і того ж навчального закладу. Такий підхід помилковий. Різниця принципова. Ліцеї дають учням тільки загальну освіту.  Виняток становлять деякі випадки, коли в ліцей були переформатовані колишні училища, і в них є можливість отримати початкову профосвіту.

У коледжі учні отримують середню спеціальну освіту, а навчальна програма максимально наближена до ВУЗівської. Ліцей скоріше варто розглядати як школу, в багатьох випадках з більш глибоким вивченням певних предметів. Учні-ліцеїсти випускаються з середньою професійною освітою.

 

Порівняння з училищами

Перше, що потрібно розуміти – училища не є славнозвісний «ПТУ» або «бурси». Вже ні. Раніше в такому форматі отримували тільки профосвіту початкового рівня. Сьогодні училища формально в принципі не існує. Всі вони реорганізовані і є відокремленими філіями вже розглянутих вище варіантів.

На сьогоднішній день студенти в таких структурах отримують атестати і початкової, і середньо професійної підготовки. У зв’язку з цим коледжі та училища за рівнем значущості в освітньому ланцюжку прирівняні один до одного. Керівництво училища відповідально за вибір програм, формату та інших особливостей процесу, які пропонуються вступникам.

Корисно! Освіти, отриманої в училищі, досить для випуску працівника сфери послуг або представника робітничих професій.

Порівняння технікумів і училищ

Училища не дозволяють здобути середню спецосвіту і пройти всебічну посилену підготовку за профілем. Разом з тим у технікумів, як установи з вищим ступенем акредитації серед всіх освітніх структур довузівської формату, є право за два-три роки навчання видавати диплом про середню спеціальну освіту з кваліфікацією молодшого спеціаліста.

Загальна освітня програма училища не передбачає глибини знань з якогось конкретного профілю, і тим більше, інтенсивного закріплення практичних навичок. Викладацький склад технікумів прагне забезпечити студентів саме такими знаннями і робить вагомий акцент на практичні навички та вміння. У цьому полягає основна відмінність, і вона є принциповою.

Всього в Україні налічується понад 1500 коледжів, технікумів, училищ, ліцеїв і центрів підготовки.  Лідируючі напрямки за кількістю:

 • транспорт, логістика, машинобудування – 670;
 • підприємництво, економіка, фінанси – 615;
 • електротехніка, електромеханіка – 480.

Розподіл по областям. Найбільша кількість в Донецькій області – понад 150, в Дніпровській – близько 120, і в Київській – близько 110 закладів.

Поради для вступників

Вибір навчального закладу для вступу після школи залежить від багатьох факторів: рівня знань, фінансових можливостей, регіону проживання, власного бачення подальших перспектив.

 1. Якщо стоїть завдання здобути середню спеціальну освіту і стати молодшим фахівцем – технікуми та коледжі є відмінним варіантом.
 2. Якщо необхідно зміцнити знання, підтягнути загальноосвітню програму і взяти собі час визначитися з майбутнім – коледжі або навіть ліцеї цілком підійдуть.
 3. Подавайте документи в технікум, якщо хочете швидше приступити до роботи і розвиватися як практичний фахівець.
 4. Якщо чітко спланували отримувати в майбутньому вищу освіту і потребуєте підготовки, зупиніться на варіанті коледжу або училища після 9 класу з потужною загальноосвітньою програмою.

Пам’ятайте!  Диплом молодшого спеціаліста відкриває широкі можливості працевлаштування і служить відмінним стартом. Диплом про вищу освіту є інструментом кар’єрного зростання і професійного удосконалення.

Давайте будемо відверті: немає жодної людини, якій завадила освіта. Можливо, не допомогло – тут питання реалізації та умов. Але не завадило. Як то кажуть, зайвим не буде. А допомогти без проблем закінчити технікум або коледж з правильно виконаними завданнями вам допоможе компанія «Світ Знань».

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами