Різниця між коледжем, технікумом і училищем

4 Вер 2020
13 857

Якщо вас будуть дорікати відсутністю університетської освіти, сміливо оперуйте фактами. По-перше, Роман Абрамович, Олег Тіньков, Білл Гейтс, Стів Джобс так і не отримали свого часу вищу освіту. По-друге, деякі коледжі, технікуми і навіть училища випускають найкращих фахівців своєї справи. Пам’ятайте, диплом отримати легше, ніж справжні вміння. А саме вони приносять гроші і успіх.

 

Різниця технікумів і коледжів

Багато хто вважає, що коледж – просто новомодна іншомовна назва технікумів. У нашій системі освіти це не так. Установи дійсно мають багато спільного, але є двома різними категоріями.

Загальні характеристики:

  • і там, і там студенти здобувають середню спеціальну освіту.
  • випускникам надається звання «молодший спеціаліст».
  • в обох випадках допускається надходження не тільки після 11, але і після 9 класу.
  • відкриваються перспективи після закінчення продовжити навчання у вищому навчальному закладі, в тому числі з 2-3 курсу, якщо спеціальності збігаються і між навчальними закладами укладено відповідний договір.

Відмінності технікумів і коледжів на практиці:

  1. Термін навчання – в коледжі – від 3 до 4 років, в технікумі – від 2 до 3 років.
  2. Навчальна програма. У коледжі освітні предмети представлені досить широко, в технікумі акцент робиться на робочі спеціальності, тому в основному викладаються вузько профільні дисципліни.
  3. Фундаментальна підготовка учнів в коледжі вважається сильніше, в той час як в технікумах така підготовка є базовою, а акцент робиться на практичні навички.
  4. Система навчання в технікумах ближче до шкільної програми, а в коледжах – ближче до університетської.

Головна диференціація – в ступені акредитації. Коледжі мають 2-у ступінь акредитації, а технікуми – 1-у.

 

Різниця коледжів і ліцеїв

Ці два іноземні терміни також часто сприймаються як позначення одного і того ж навчального закладу. Такий підхід помилковий. Різниця принципова. Ліцеї дають учням тільки загальну освіту.  Виняток становлять деякі випадки, коли в ліцей були переформатовані колишні училища, і в них є можливість отримати початкову профосвіту.

У коледжі учні отримують середню спеціальну освіту, а навчальна програма максимально наближена до ВУЗівської. Ліцей скоріше варто розглядати як школу, в багатьох випадках з більш глибоким вивченням певних предметів. Учні-ліцеїсти випускаються з середньою професійною освітою.

 

Порівняння з училищами

Перше, що потрібно розуміти – училища не є славнозвісний «ПТУ» або «бурси». Вже ні. Раніше в такому форматі отримували тільки профосвіту початкового рівня. Сьогодні училища формально в принципі не існує. Всі вони реорганізовані і є відокремленими філіями вже розглянутих вище варіантів.

На сьогоднішній день студенти в таких структурах отримують атестати і початкової, і середньо професійної підготовки. У зв’язку з цим коледжі та училища за рівнем значущості в освітньому ланцюжку прирівняні один до одного. Керівництво училища відповідально за вибір програм, формату та інших особливостей процесу, які пропонуються вступникам.

Корисно! Освіти, отриманої в училищі, досить для випуску працівника сфери послуг або представника робітничих професій.

Порівняння технікумів і училищ

Училища не дозволяють здобути середню спецосвіту і пройти всебічну посилену підготовку за профілем. Разом з тим у технікумів, як установи з вищим ступенем акредитації серед всіх освітніх структур довузівської формату, є право за два-три роки навчання видавати диплом про середню спеціальну освіту з кваліфікацією молодшого спеціаліста.

Загальна освітня програма училища не передбачає глибини знань з якогось конкретного профілю, і тим більше, інтенсивного закріплення практичних навичок. Викладацький склад технікумів прагне забезпечити студентів саме такими знаннями і робить вагомий акцент на практичні навички та вміння. У цьому полягає основна відмінність, і вона є принциповою.

Всього в Україні налічується понад 1500 коледжів, технікумів, училищ, ліцеїв і центрів підготовки.  Лідируючі напрямки за кількістю:

  • транспорт, логістика, машинобудування – 670;
  • підприємництво, економіка, фінанси – 615;
  • електротехніка, електромеханіка – 480.

Розподіл по областям. Найбільша кількість в Донецькій області – понад 150, в Дніпровській – близько 120, і в Київській – близько 110 закладів.

Поради для вступників

Вибір навчального закладу для вступу після школи залежить від багатьох факторів: рівня знань, фінансових можливостей, регіону проживання, власного бачення подальших перспектив.

  1. Якщо стоїть завдання здобути середню спеціальну освіту і стати молодшим фахівцем – технікуми та коледжі є відмінним варіантом.
  2. Якщо необхідно зміцнити знання, підтягнути загальноосвітню програму і взяти собі час визначитися з майбутнім – коледжі або навіть ліцеї цілком підійдуть.
  3. Подавайте документи в технікум, якщо хочете швидше приступити до роботи і розвиватися як практичний фахівець.
  4. Якщо чітко спланували отримувати в майбутньому вищу освіту і потребуєте підготовки, зупиніться на варіанті коледжу або училища після 9 класу з потужною загальноосвітньою програмою.

Пам’ятайте!  Диплом молодшого спеціаліста відкриває широкі можливості працевлаштування і служить відмінним стартом. Диплом про вищу освіту є інструментом кар’єрного зростання і професійного удосконалення.

Давайте будемо відверті: немає жодної людини, якій завадила освіта. Можливо, не допомогло – тут питання реалізації та умов. Але не завадило. Як то кажуть, зайвим не буде. А допомогти без проблем закінчити технікум або коледж з правильно виконаними завданнями вам допоможе компанія «Світ Знань».

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

    Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

    Запитання – Відповіді (FAQ)

    Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

    Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

    Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

    Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

    Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

    Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

    1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
    2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

    Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

    Right Menu Icon

    Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

      Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами