Що є предметом та об’єктом у курсовій?

21 Вер 2023
6 156

Курсова робота – невід’ємна складова письмової активності студента сучасного  ЗВО, відступ від якої неможливий. Вона суттєво відрізняється від реферату чи доповіді. Тому, незалежно від особистого бажання, необхідно опанувати навичками її написання, інакше готовтесь відмовитися від першокласного атестату, що підтверджує вищу освіту. Не можна стверджувати, що цей завдання занадто важке, але намагатися написати його за один вечір не є розумним підходом. Підготовка курсової включає в себе пошук актуальних джерел з вибраної теми дослідження, створення структурованого плану, написання вмістовного тексту (з врахуванням усіх вимог, встановлених для даного виду роботи), коректне оформлення вказаних джерел відповідно до ДСТУ тощо. Кожен з цих етапів пов’язаний з великою кількістю труднощів і дрібних деталей. У даній статті розглянемо концепції предмету і об’єкта дослідження, які визначаються в розділі вступ.

Одразу зазначимо, що вищезгадані поняття хоч і тісно пов’язані одне з одним тотожними не є. Це важливо усвідомити, адже від правильності визначення цих “вихідних даних” багато в чому залежить успіх роботи, а точніше її відповідність темі й те, як науковий керівник відреагує на неї. Поверхово вивчити це питання точно не вийде, адже вступ що науковий керівник, що рецензент, що члени комісії точно читатимуть уважно. Правильне визначення об’єкта і предмета дасть змогу:

 • Професійно визначити орієнтир для наукового дослідження є важливою задачею. В такому випадку, об’єкт курсового проєкту буде стягувати межі дослідження, а предмет дослідження буде наочно відображати суть роботи. 
 • Чітке встановлення цих понять допоможе студентові ефективніше визначити свої завдання, відібрати відповідну літературу і, водночас, уникнути відхилення від теми, що є досить розповсюдженою помилкою при написанні курсової роботи. Також важливо чітко визначити  сферу питань, які будуть розглянуті в роботі.

 

Що таке об’єкт і предмет дослідження в курсовій?

Об’єкт курсової – досить абстрактне поняття, яке охоплює багато понять і задає загальний вектор дослідження. По суті об’єкт є тематикою, в яку ми будемо заглиблюватися в міру проведення дослідження (написання курсової роботи). Що стосується предмета, то він є частиною об’єкта і “відповідає” за визначення конкретного шляху дослідження. Простими словами предмет – те, що ми бачимо в назві курсової роботи.

Перш ніж перейти до розгляду прикладів, розглянемо для початку найпоширеніші помилки під час формулювання об’єкта:

 • невідповідність об’єкта курсової роботи заявленій темі дослідження (щоб не припуститися цієї помилки, слід максимально відповідально підійти до підбору джерел за заданою темою і ретельно вивчити їх);
 • визначення занадто вузьких меж. Такий підхід не дає змоги повноцінно заглибитися у вивчення питання і дає змогу провести лише поверхневе дослідження, що не матиме практичної цінності та теоретичної значущості.

Формулювання предмету також супроводжується допущенням недоліків. Студенти часто роблять такі помилки, як:

 • розмитість предмета;
 • невідповідність предмета об’єкту дослідження.

Об’єкт дослідження в курсовій

Щоб було зрозуміліше, розглянемо приклади формулювання об’єкта курсової роботи:

 • Курсова робота на тему: “Соціально-філософський аналіз медіакультурного простору соціалізації”.
  • Об’єктом дослідження є розумові моделі медіакультурного простору соціалізації та їхні соціальні репрезентації.
 • Курсова робота на тему: “Захист прав людини силою: питання легітимності в сучасному міжнародному праві”.
  • Об’єктом дослідження є наукові підходи до розуміння поняття “застосування сили для захисту прав людини” та міжнародні відносини, що виникають з приводу її застосування в міжнародному праві.
 • Курсова робота на тему: “Кримінально-правові та кримінологічні засади протидії психологічному насильству.
  • Об’єктом дослідження є суспільні відносини у сфері кримінально-правової охорони прав і свобод людини та протидії насильству.

Під час формулювання об’єкта слід бути максимально лаконічними і не перевантажувати текст великою кількістю слів. Достатньо одного речення.

 

Предмет дослідження в курсовій

Щоб було зрозуміліше, розглянемо кілька прикладів визначення предмета і його співвідношення з об’єктом:

 • Тема курсової: “Взаємодія освіти, культури, туризму та їхній вплив на розвиток креативного потенціалу особистості в умовах інноваційно-інформаційного суспільства”. 
 • Об’єкт дослідження – освіта, культура, туризм як соціальний, культурний та економічний феномен. 
 • Предмет дослідження – вплив освіти, культури, туризму на розвиток креативного потенціалу особистості в умовах інноваційно-інформаційного суспільства.
 • Тема курсової: “Територіальна громада: соціально-філософський аналіз”. 
 • Об’єктом дослідження є теоретичні моделі територіальної громади як суспільного явища. 
 • Предмет дослідження – соціально-філософські виміри територіального суспільства та детермінанти оптимізації його функціонування.
 • Тема курсової: “Феномен соціального очікування”. 
 • Об’єкт дослідження – сукупність мисленнєвих моделей, що відображають процес проектування майбутнього на рівні безпосередньої взаємодії суб’єктів суспільних відносин. 
 • Предмет дослідження – детермінанти оптимізації розроблення проєктів, що створюють суб’єкти соціальних сподівань для гармонізації суспільного життя.

Як співвідноситься предмет і об’єкт дослідження в курсовій роботі?

Об’єкт – ширше, абстрактніше поняття, яке охоплює собою декілька предметів і тому, перш за все, необхідно сто разів перечитати свою тему – на цьому етапі дуже важливо уважно вивчити, якому аспекту того чи іншого явища все ж таки присвячено дослідження. Це дасть змогу не відійти від теми і впоратися з поставленим перед вами завданням на “відмінно”.

 

Як визначити об’єкт і предмет курсової роботи?

Визначити об’єкт і предмет насправді нескладно. Щоб зробити це правильно, необхідно:

 1. відповісти на запитання: “Що я досліджую і розглядаю у своїй курсовій роботі (яке явище, який процес)?”. Відповіддю на нього буде об’єкт;
 2. відповісти на запитання: “У якому ключі я це досліджую (які особливості явища або процесу, які характеристики й ознаки, який аспект беру до уваги)?”. Це допоможе визначити предмет курсової.

Якщо вам не хочеться витрачати свій дорогоцінний час на те, щоб розбиратися у всіх тонкощах підготовки курсової роботи, шукати літературу за темою дослідження, заглиблюватися в правила оформлення джерел тощо, тоді вам варто замовити курсову роботу в компанії “Світ Знань”. Співпраця з нами – найкраще рішення для кожного студента, адже ми можемо похвалитися цілою низкою переваг перед конкурентами, серед яких: широкий вибір спеціальностей (медицина, психологія, бухгалтерський облік, адміністративне право, кримінальне право, логістика, філософія, соціологія тощо), доступні ціни на послуги, висока якість підготовки робіт будь-якої складності (автори чудово знають усі вимоги до робіт такого плану та обов’язково враховують індивідуальні вимоги ЗВО), пунктуальність авторів (не хвилюйтеся стосовно того, що делегування роботи фахівцям компанії може призвести до академічної заборгованості через порушення дедлайну – все виконується в обумовлені терміни і навіть раніше), європейський рівень сервісу.

Важливо пам’ятати, що правильно сформульований об’єкт і предмет дослідження є фундаментальними для успішного виконання курсової роботи. Вони допомагають студентам точно визначити межі та напрямок свого дослідження, що, в свою чергу, сприяє якісному виконанню роботи та досягненню високих результатів. Не забувайте, що наші фахівці завжди готові надати професійну допомогу в написанні курсових робіт та інших наукових завдань за доступними цінами. Надійність і якість – ось гасло нашої компанії.

 

 • Скільки часу потрібно на підготовку хорошої курсової роботи?

Усе залежить від спеціальності, теми дослідження, індивідуальних вимог ЗВО до оформлення тощо. Нашим авторам потрібно близько 7 днів для підготовки якісної роботи. Студентам на таке завдання потрібно більше часу, приблизно близько місяця, адже пласт роботи, яку потрібно зробити, дійсно величезний – треба зібрати літературу, вивчити методичні рекомендації, скласти план, визначити об’єкт і предмет роботи, сформувати власне бачення теми  та ін.

 • Чи можуть об’єкт і предмет бути однаковими?

Ні, предмет – частина об’єкта і тому вони не можуть дублювати один одного. Кожен з цих елементів має бути унікальним, але не надто абстрактним і розмитим – достатньо одного речення. 

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами