Як написати і оформити список літератури в курсовій роботі 📝

21 Тра 2021
1 729

Перелік літератури в курсових роботах – обов’язковий структурний елемент. На нього завжди звертають увагу. А ось якою буде ця увага, схвалююча або неприємно здивована, залежить від автора. Оформлення джерел є досить копіткою і трудомісткою роботою. Давайте поговоримо про норми.

 

Правильне оформлення і наповнення списку літератури в курсовій роботі

Курсова робота – це мінімум 20 джерел. Вони повинні бути цікавими, актуальними, доречними, різноманітними. Їх вибору передує аналіз великої кількості книг, статей, інших теоретичних матеріалів. Так-так, саме так формулюється текст, а не, як помилково багато хто вважає, шляхом простого «передирання» з готових дипломів з такої ж теми.

На що звертають увагу?

 1. Вік. Чим інформація «молодше», тим краще. Тут принцип витриманого роками коньяку не котується. Вона повинна бути актуальною, а значить, не більше 3-4 років від публікації.
 2. Достовірність. Ніхто не може в студентських роботах керуватися матеріалом жовтої преси або чиїмись суб’єктивними міркуваннями в особистих блогах.
 3. Відповідність темі курсової. Можна вказати хоч сто пунктів, але, якщо вони не мають відношення до заявленої тематики, доведеться доопрацьовувати. Наприклад, у нас часто прийнято всюди ставити Конституцію, навіть де це недоречно.

Не можна вказувати як використану літературу джерело, посилання і згадки якого немає в основному тексті.

Список літератури або бібліографічний список – як правильно?

У студентських роботах ці списки означають одне і те ж. Тобто є певна кількість матеріалу, на базі якого побудовано дослідження. У методичних рекомендаціях найчастіше вказують формулювання – список джерел, література. При цьому епітет «використаний» вже не обов’язковий.

Застосовуються норми оформлення відповідно до ДСТУ. Якщо їх дотримуватися, можна уникнути помилок при будь-якому варіанті назви. При цьому важливо пам’ятати, що у кожного вищого навчального закладу свої вимоги, як озаглавити цей структурний елемент. Конкретніше потрібно дивитися в методичних рекомендаціях.

Для списків з джерелами також важлива унікальність. І мова тут не про горезвісні 90-100% по Антиплагіат, а про авторство. Самі по собі назви книги, ПІБ автора не можуть бути оригінальними. Але підбір матеріалу, зв’язка, послідовність і контекст використання – звичайно ж, так.

Метод так званих «фейкових» посилань по тексту не підходить. Будь-яка сторінка може бути перевірена на предмет, чи відповідає посилання реальності даних.

Правила і черговість заповнення списку використаних джерел

Мабуть, без ієрархії в нашому складному світі не обійтися. Їй підкоряються навіть бібліографічні списки в курсових роботах. Послідовність така:

 1. Нормативна база. Будь-яка, починаючи від Конституції і закінчуючи указом глави місцевої адміністрації. І тут теж черговість вибудовується в міру важливості.
 2. «Глибока» теорія національною мовою. Йдеться про книги, монографії, наукові статті та інші джерела.
 3. Напрацювання іноземного походження, які використовуються без перекладу.
 4. Інтернет-ресурси і джерела з мережі.

Чим різноманітніше охоплення, тим краще. Усередині кожної групи застосовується поділ за алфавітом або хронологією. Перший варіант – там, де є прізвища авторів, другий – наприклад в нормативно-правових актах.

Частка інтернет-джерел від загального списку повинна становити 30%. При цьому беруться перевірені, офіційні дані, а посилання оформляються з максимальною точністю до кожної коми.

У компанії «Світ Знань» можна замовити курсову роботу будь-якої складності. Ми вас не підведемо!

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами