Практична значимість курсової роботи

28 Жов 2022
720

Така частина курсової, як практична значимість, перестала бути обов’язковою у структурі курсової. Її виділення – це вже рівень дисертаційного дослідження. Однак, багато ВНЗ вважають, що дана інформація важлива і свідчить про високий рівень академічності роботи, а отже, є гарною заявкою на успіх і заслуговує на високу оцінку. Адже це також показує зацікавленість студента в темі і можливі перспективи її вивчення в рамках магістерської або навіть дисертації.

Однак, якщо в самій роботі не описати практичної значущості, то питання про неї все одно постане на захисті. Чи є сенс відкладати її визначення? Зрозуміло, ні, адже вказавши її в роботі, можна одразу вбити двох зайців – і робота буде хороша, і перед захистом не треба буде судомно все шукати або ще гірше на самому захисті намагатися зібрати всі думки в купу і видавити пару слів із себе.

 

Що таке практична значимість курсової?

Визначити практичну значущість в курсовій досить непросто, даний етап передбачає обґрунтування можливості застосування результатів дослідження в науці або на практиці. Написання цієї частини обумовлено особливостями спеціальності та обраної теми дослідження. Практична значимість може полягати в:

 • визначенні перспектив вивчення того чи іншого напряму у конкретній галузі;
 • роботу над отриманням інформації для формування бази даних у рамках вирішення наукової проблематики;
 • вирішення конкретної задачі (формування визначення, побудова класифікації тощо)

 

Як описати практичне значення?

Курсова робота – це не так, щоб дуже складно, але все ж таки вимагає певних знань, зусиль та посидючості від студента. Щоб сформулювати практичне значення роботи і показати, що дослідження дійсно представляє інтерес для науки і практики, необхідно чітко розуміти реальні переваги свого дослідження, мати цікаві матеріали та напрацювання та вміти лаконічно формулювати висновки на основі наявної інформації.

Обґрунтування здійснюється за допомогою конкретизації одержаних висновків та їх розгляд через призму економічної ефективності; соціального аспекту; наукову корисність. Щоб красиво викласти цю частину роботи, радимо використовувати такі кліше, як:

 • “Практична цінність проведеного дослідження полягає у…”;
 • “Результати, отримані під час дослідження, можуть використовуватись для…”;
 • «Отримані під час дослідження дані дають підстави вважати, що…» тощо.

Не можна забувати про те, що практична частина курсової має бути логічним продовженням теорії, тому перш ніж приступати до написання будь-якої частини, варто детально продумати план.

Приклади практичної значущості курсової роботи

Щоб сформулювати практичну значущість на високому академічному рівні, і при цьому не надто багато говорити, доведеться постаратися чимало. Адже єдиного рецепту не існує і в кожному окремому випадку корисність роботи буде своя. Щоб вам було легше розібратися, розглянемо кілька прикладів робіт з різних областей знань:

 • у роботі, присвяченій дослідженню Національних стратегій морської безпеки, значущість визначається через визначення перспективи для вдосконалення законодавства з метою регулювання як зовнішніх, так і внутрішніх суспільних відносин, що виникають у процесі здійснення морської діяльності. Також автором було зроблено висновки про те, що «…Україна через національну морську політику має забезпечити досягнення національних інтересів у прибережній зоні, у внутрішніх морських водах…»;
 • у статті, тема якої звучить як: «Станції біологічного очищення стічних вод міста Одеси як джерела забруднення морського середовища» значимість роботи сформульована таким чином: «Прибережні води…мають високий рівень торфності…Проблема впровадження сучасних технологій глибокого очищення… набуває особливої ​​актуальності». Тут ми бачимо одразу кілька пунктів. Автори роблять висновки за результатом дослідження та вказують на необхідність подальших наукових досліджень;
 • у роботі, присвяченій клінічному обґрунтуванню профілактики карієсу тимчасових зубів у дітей з патологією опорно-рухового апарату, автор зазначає, що: «На підставі комплексного обстеження дітей з патологією ОРА оцінено рівень ураженості зубів карієсом, визначено його фактори ризику виникнення та розвитку, що служить основою планування лікувально-профілактичних заходів. Рівень санітарно-гігієнічних знань батьків та дітей покладено в основу розробки заходів щодо гігієнічного навчання та виховання батьків та дітей.

Результати морфологічних, функціональних, біохімічних досліджень дозволили застосувати диференційований підхід при розробці та впровадженні у практичну діяльність карієспрофілактичного комплексу з урахуванням характеру патології ОРА, віку дітей та інтенсивності ураження зубів карієсом…».

Написання цієї частини курсової задачі є досить складним, що для студента, який ледве справляється з освоєнням програми Міністерства, що для відмінника. Розібратися у всіх тонкощах і нюансах, звичайно, можна, але навіть складно уявити собі скільки часу на це піде. Якщо ви не хочете витрачати дорогоцінні хвилини свого життя на це, але курсова робота вам все ж таки потрібна, тоді залишайте заявку нам. Ми із задоволенням допоможемо вам реалізувати всі плани та підготуємо хорошу роботу, з високим відсотком унікальності та без плагіату.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами