ТОП-10 найгірших ВУЗів України

1 281
Час читання: 3 хвилини

Зміст

 

Не місце прикрашає людину, а людина місце. Тобто теоретично хорошому студенту поганий ВНЗ не перешкода. Але все це втрачає сенс в гонитві за якістю освіти і престижністю. У 2020 році свої, нові рейтинги, і вони в чомусь передбачувані, а в чомусь несподівані.

 

Експертна група з центром «Євроосвіта» за вже старою доброю традицією склали рейтинг кращих вищих навчальних закладів України. Всього в список потрапило 200 позицій. Саме його ми візьмемо за основу.

 

Найгірші з кращих

 

З будь-яких двох сотень вищих навчальних закладів нашої країни є десять найменувань, які завершують перелік. Вони, безумовно, не найгірші (і ми віримо в їх перспективність), але на сьогоднішній день істотно поступаються лідерам і середнячкам.

 

  Потрібна допомога у написанні роботи?

  Отже, до переліку увійшли такі ВНЗ (1-й – найгірший і далі по мірі підвищення):

  1. Київський інститут бізнесу та технологій – 92,07;
  2. Національна академія служби безпеки України – 91,9 (несподівано, чи не так?);
  3. Харківська державна зооветеринарна академія – 91,37;
  4. Донецький юридичний інститут – 91,21;
  5. Київська академія перукарського мистецтва – 91,2;
  6. Луганський національний аграрний університет – 91,18;
  7. Університет Короля Данила – 90,89;
  8. Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука – 90,81;
  9. Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського – 90,7;
  10. Київський Медичний університет УАНМ – 90,07.

   

  Ось так виглядає ТОП рейтинг з кінця. Нагадуємо, що він щороку змінюється і оновлюється. Ніщо не вічне на землі, і позиції аутсайдерів теж.

   

  Цікаво! Пальма першості в 2020 році дісталася НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», який для багатьох несподівано змістив з лідерських позицій на друге місце КНУ імені Тараса Шевченка. Однак різниця в балах незначна – всього лише на 0,6 бала.

   

  Як визначається рейтинг ВНЗ

   

  В академічному рейтингу, який був узятий за основу формування списку, організатори при складанні ґрунтувалися на базових принципах ранжирування університетів. Відбір і класифікація, як заявлено, повністю відповідають критерію прозорості та незалежності.

   

  В основу складання беруться виключно відкриті дані, які містяться на офіційних відкритих веб-ресурсах міжнародних установ і організацій. Однак в рамках цього дослідження в експертних оцінках самих університетів не використовувалися. Ще до уваги брався такий критерій, як всебічність функціонування.

   

  Зрозуміло що нічого не зрозуміло? Тоді простіше. Було взято десять основних критеріїв, за якими складався академічний рейтинг університетів нашої країни в цьому році. Шість з цих показників є міжнародними. У їх числі дані по Scopus, кількість отриманих патентів, участь у програмах Європейського союзу. Так і утворилися бали, які ви можете бачити навпроти кожного з навчальних закладів вище.

   

  Цікаво! Кращий бал в списку академічної рейтингу вищих навчальних закладів України – 3,75, а найгірший – 92,07. Тобто розрив дуже значний і багато про що говорить.

   

  Негласний «чорний список»

   

  Реформа освіти передбачає, що кількість навчальних закладів буде скорочуватися. З одного боку, акцент на якість важливий і виправданий, а з іншого боку багатьом навчальним закладам варто задуматися.

   

  Звичайно ж, офіційно ніхто не дасть перелік ВНЗ, які будуть закриті – адже потрібна перевірка, аргументи, обґрунтування. Але в кулуарах журналістів (наприклад, ми поспішили до нього дані в depoUA) варто з обережністю поставитися до вибору таких ВНЗ:

   

  1. Бориспільський інститут муніципального менеджменту при МАУП.
  2. Український гуманітарний інститут місто Буча.
  3. Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.
  4. Київський славістичний університет.
  5. Університет сучасних знань.
  6. Університет менеджменту освіти.
  7. Дніпровський державний університет.
  8. Придніпровська державна академія фізкультури і спорту.
  9. Ізмаїльський державний гуманітарний університет
  10. Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при президенті України.

   

  У рейтингу на вибування університети-переселенці з Луганська і Донецька. Однак, як показує рейтинг ТОП 100 – не в повному обсязі. Наприклад, Донецький медичний університет і Донецький національний університет імені Василя Стуса займають досить міцні позиції в рейтингу.

   

  В якому б ви університеті не вчилися, компанія «Світ Знань» стане надійним помічником у виконанні будь-яких студентських робіт. Наш орієнтир – ваш успіх.