ТОП-10 найгірших ВУЗів України

26 Сер 2020
118

Не місце прикрашає людину, а людина місце. Тобто теоретично хорошому студенту поганий ВНЗ не перешкода. Але все це втрачає сенс в гонитві за якістю освіти і престижністю. У 2020 році свої, нові рейтинги, і вони в чомусь передбачувані, а в чомусь несподівані.

Експертна група з центром «Євроосвіта» за вже старою доброю традицією склали рейтинг кращих вищих навчальних закладів України. Всього в список потрапило 200 позицій. Саме його ми візьмемо за основу.

 

Найгірші з кращих

З будь-яких двох сотень вищих навчальних закладів нашої країни є десять найменувань, які завершують перелік. Вони, безумовно, не найгірші (і ми віримо в їх перспективність), але на сьогоднішній день істотно поступаються лідерам і середнячкам.

Отже, до переліку увійшли такі ВНЗ (1-й – найгірший і далі по мірі підвищення):

  1. Київський інститут бізнесу та технологій – 92,07;
  2. Національна академія служби безпеки України – 91,9 (несподівано, чи не так?);
  3. Харківська державна зооветеринарна академія – 91,37;
  4. Донецький юридичний інститут – 91,21;
  5. Київська академія перукарського мистецтва – 91,2;
  6. Луганський національний аграрний університет – 91,18;
  7. Університет Короля Данила – 90,89;
  8. Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука – 90,81;
  9. Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського – 90,7;
  10. Київський Медичний університет УАНМ – 90,07.

Ось так виглядає ТОП рейтинг з кінця. Нагадуємо, що він щороку змінюється і оновлюється. Ніщо не вічне на землі, і позиції аутсайдерів теж.

Цікаво! Пальма першості в 2020 році дісталася НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», який для багатьох несподівано змістив з лідерських позицій на друге місце КНУ імені Тараса Шевченка. Однак різниця в балах незначна – всього лише на 0,6 бала.

Як визначається рейтинг ВНЗ?

В академічному рейтингу, який був узятий за основу формування списку, організатори при складанні ґрунтувалися на базових принципах ранжирування університетів. Відбір і класифікація, як заявлено, повністю відповідають критерію прозорості та незалежності.

В основу складання беруться виключно відкриті дані, які містяться на офіційних відкритих веб-ресурсах міжнародних установ і організацій. Однак в рамках цього дослідження в експертних оцінках самих університетів не використовувалися. Ще до уваги брався такий критерій, як всебічність функціонування.

Зрозуміло що нічого не зрозуміло? Тоді простіше. Було взято десять основних критеріїв, за якими складався академічний рейтинг університетів нашої країни в цьому році. Шість з цих показників є міжнародними. У їх числі дані по Scopus, кількість отриманих патентів, участь у програмах Європейського союзу. Так і утворилися бали, які ви можете бачити навпроти кожного з навчальних закладів вище.

Цікаво! Кращий бал в списку академічної рейтингу вищих навчальних закладів України – 3,75, а найгірший – 92,07. Тобто розрив дуже значний і багато про що говорить.

Негласний «чорний список»

Реформа освіти передбачає, що кількість навчальних закладів буде скорочуватися. З одного боку, акцент на якість важливий і виправданий, а з іншого боку багатьом навчальним закладам варто задуматися.

Звичайно ж, офіційно ніхто не дасть перелік ВНЗ, які будуть закриті – адже потрібна перевірка, аргументи, обґрунтування. Але в кулуарах журналістів (наприклад, ми поспішили до нього дані в depoUA) варто з обережністю поставитися до вибору таких ВНЗ:

  1. Бориспільський інститут муніципального менеджменту при МАУП.
  2. Український гуманітарний інститут місто Буча.
  3. Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.
  4. Київський славістичний університет.
  5. Університет сучасних знань.
  6. Університет менеджменту освіти.
  7. Дніпровський державний університет.
  8. Придніпровська державна академія фізкультури і спорту.
  9. Ізмаїльський державний гуманітарний університет
  10. Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при президенті України.

У рейтингу на вибування університети-переселенці з Луганська і Донецька. Однак, як показує рейтинг ТОП 100 – не в повному обсязі. Наприклад, Донецький медичний університет і Донецький національний університет імені Василя Стуса займають досить міцні позиції в рейтингу.

В якому б ви університеті не вчилися, компанія «Світ Знань» стане надійним помічником у виконанні будь-яких студентських робіт. Наш орієнтир – ваш успіх.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

    Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

    Запитання – Відповіді (FAQ)

    Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

    Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

    Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

    Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

    Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

    Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

    1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
    2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

    Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

    Right Menu Icon

    Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

      Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами