Як підготувати промову на захист диплома?

31 Бер 2022
3 007

Захист – зіркова година дипломника. Щоправда незрозуміло, у прямому чи переносному сенсі. Якщо ви ставитеся до тих 10% людей, які не бояться виступів на публіку та ще й максимально підготовлені – вітаємо. Якщо від однієї тільки думки про майбутню подію кидає в тремтіння – рекомендуємо скористатися порадами з написання промови на захист. Це додасть впевненості та допоможе наблизити успіх.

 

Складові частини промови на захист

Промова на захисті дипломної – це коротка доповідь у вигляді висновків та тез. Чи варто наголошувати на важливості цікавого матеріалу та подачі? Думаємо, тут усе зрозуміло. Є виступи, на яких засинають, а є – на яких слухають із відкритим ротом. Щоб виграшно піднести роботу, необхідно дотримуватися структури.

Промова на захист складається з трьох основних частин:

 1. Вступ.

10-15% часу доповідач присвячує тому, що озвучує актуальність та обґрунтування обраної теми, описує завдання та цілі. На цьому етапі відбувається залучення аудиторії до процесу. Тому важливо, щоб вступний фрагмент привертав увагу змістом і подачею. Ідеальний варіант – коли вибудовується почуття взаємної довіри. Звертайтеся до аудиторії шанобливо. Йдеться зі слова «Шановні…». Знаходьте коннект зі слухачами, озвучуйте питання, дайте підстави, щоби далі утримувати увагу.

 1. Основна частина.

Це найбільший фрагмент промови. Йому приділяється 70% виступу. Автор викладає основні думки та тези. І тут важлива як інформативність, так і манера подачі матеріалу. Не навантажуйте аудиторію сухими фактами та монотонним читанням тексту. Коротко пройдіться теоретично і вставляйте власну думку.

Завжди допомагає принцип: очі у очі. Ловіть та утримуйте погляд слухачів. Включайте природну чарівність. Якщо вже така відсутня або загубилася в найвідповідальніший момент – вмикайте впевненість. Аналіз предмета та об’єкта повинен плавно перейти до рекомендацій та опису практичної значущості.

 1. Висновок.

Фінальна точка стане вишенькою на торті, якщо вона буде вдалою та доречною. 10-15% часу наприкінці. Ця частина присвячується результатам. Вони викладаються лише у позитивному ключі. Дайте зрозуміти аудиторії, що промова добігає кінця, і самі подумки готуйтеся до питань. Не затягуйте із фінальним словом. Не забудьте подякувати. Але не як бабусі по телефону (з побажанням здоров’я на довгі роки та всього найкращого), а лаконічно та чітко – дякую за увагу.

Три «не» у захисному мовленні: 1) не виявляйте негатив – завершуйте промову у позитивному ключі; 2) не визнавайте, що щось забули чи проґавили; 3) не тараторьте і не затягуйте час – намагайтеся вкластися в регламент.

Основні помилки студентів при написанні промови на захист

Найпоширеніша помилка – надлишок слів. Говорити потрібно чітко і за фактом, зважаючи на те, що на захисну промову відводиться лише 10 хвилин часу. Як укластися в цей проміжок? Репетирувати. 1,5 – 2 хвилини на вступ, 5-7 хвилин на основну частину та 2 хвилини на висновки. Практика показує, що цього цілком достатньо, якщо говорити чітко та розмірено.

Зараховується як мінус надто детальний виклад якогось одного питання та замовчування чи незначна згадка решти всіх аспектів. Так втрачається цілісність доповіді та спотворюється сприйняття всієї роботи. Зайва інформація, що виходить за рамки диплома, – це помилка. У промові на захист не повинно бути жодних, у тому числі важливих та цікавих фактів, якщо вони не мають стосунку або не відображені в основному дослідженні.

Суха мова «зануди-ботаніка» не надає солідності та значущості, а навіює нудьгу та викликає запитання. Жодних складних словесних конструкцій, перенасичення спеціальною термінологією, виключно професійної подачі – мова для людей без спаму.

Помилкою вважається проставлення акцентів виключно на теорії. Головна думка підсумкової промови має зводитися до підкреслення авторства, особистої позиції, висновків та рекомендацій студента. Тільки так видно самостійно виконану роботу і глибоке занурення в тему.

У захисній промові до диплому особисті займенники «я, ми» забираються. Альтернативна заміна – у дослідженні було вивчено, у роботі проаналізовано, матеріалами підтверджено тощо.

Ідеально, коли промова на захист супроводжується грамотною презентацією, слайдами, іншими елементами візуалізації. Але враховуйте, що підготовка до такого захисту триватиме більше. Потрібна чітка відповідність того, що аудиторія чує та бачить. Висновок такий: чим якісніша промова на захист та впевненіша подача, тим менше додаткових питань виникне. Залишилися сумніви? У компанії «Світ Знань» вам напишуть найкращу промову на захист та й весь диплом на замовлення з нуля.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами