Як підготувати промову на захист диплома?

31 Бер 2022
89

Захист – зіркова година дипломника. Щоправда незрозуміло, у прямому чи переносному сенсі. Якщо ви ставитеся до тих 10% людей, які не бояться виступів на публіку та ще й максимально підготовлені – вітаємо. Якщо від однієї тільки думки про майбутню подію кидає в тремтіння – рекомендуємо скористатися порадами з написання промови на захист. Це додасть впевненості та допоможе наблизити успіх.

 

Складові частини промови на захист

Промова на захисті дипломної – це коротка доповідь у вигляді висновків та тез. Чи варто наголошувати на важливості цікавого матеріалу та подачі? Думаємо, тут усе зрозуміло. Є виступи, на яких засинають, а є – на яких слухають із відкритим ротом. Щоб виграшно піднести роботу, необхідно дотримуватися структури.

Промова на захист складається з трьох основних частин:

 1. Вступ.

10-15% часу доповідач присвячує тому, що озвучує актуальність та обґрунтування обраної теми, описує завдання та цілі. На цьому етапі відбувається залучення аудиторії до процесу. Тому важливо, щоб вступний фрагмент привертав увагу змістом і подачею. Ідеальний варіант – коли вибудовується почуття взаємної довіри. Звертайтеся до аудиторії шанобливо. Йдеться зі слова «Шановні…». Знаходьте коннект зі слухачами, озвучуйте питання, дайте підстави, щоби далі утримувати увагу.

 1. Основна частина.

Це найбільший фрагмент промови. Йому приділяється 70% виступу. Автор викладає основні думки та тези. І тут важлива як інформативність, так і манера подачі матеріалу. Не навантажуйте аудиторію сухими фактами та монотонним читанням тексту. Коротко пройдіться теоретично і вставляйте власну думку.

Завжди допомагає принцип: очі у очі. Ловіть та утримуйте погляд слухачів. Включайте природну чарівність. Якщо вже така відсутня або загубилася в найвідповідальніший момент – вмикайте впевненість. Аналіз предмета та об’єкта повинен плавно перейти до рекомендацій та опису практичної значущості.

 1. Висновок.

Фінальна точка стане вишенькою на торті, якщо вона буде вдалою та доречною. 10-15% часу наприкінці. Ця частина присвячується результатам. Вони викладаються лише у позитивному ключі. Дайте зрозуміти аудиторії, що промова добігає кінця, і самі подумки готуйтеся до питань. Не затягуйте із фінальним словом. Не забудьте подякувати. Але не як бабусі по телефону (з побажанням здоров’я на довгі роки та всього найкращого), а лаконічно та чітко – дякую за увагу.

Три «не» у захисному мовленні: 1) не виявляйте негатив – завершуйте промову у позитивному ключі; 2) не визнавайте, що щось забули чи проґавили; 3) не тараторьте і не затягуйте час – намагайтеся вкластися в регламент.

Основні помилки студентів при написанні промови на захист

Найпоширеніша помилка – надлишок слів. Говорити потрібно чітко і за фактом, зважаючи на те, що на захисну промову відводиться лише 10 хвилин часу. Як укластися в цей проміжок? Репетирувати. 1,5 – 2 хвилини на вступ, 5-7 хвилин на основну частину та 2 хвилини на висновки. Практика показує, що цього цілком достатньо, якщо говорити чітко та розмірено.

Зараховується як мінус надто детальний виклад якогось одного питання та замовчування чи незначна згадка решти всіх аспектів. Так втрачається цілісність доповіді та спотворюється сприйняття всієї роботи. Зайва інформація, що виходить за рамки диплома, – це помилка. У промові на захист не повинно бути жодних, у тому числі важливих та цікавих фактів, якщо вони не мають стосунку або не відображені в основному дослідженні.

Суха мова «зануди-ботаніка» не надає солідності та значущості, а навіює нудьгу та викликає запитання. Жодних складних словесних конструкцій, перенасичення спеціальною термінологією, виключно професійної подачі – мова для людей без спаму.

Помилкою вважається проставлення акцентів виключно на теорії. Головна думка підсумкової промови має зводитися до підкреслення авторства, особистої позиції, висновків та рекомендацій студента. Тільки так видно самостійно виконану роботу і глибоке занурення в тему.

У захисній промові до диплому особисті займенники «я, ми» забираються. Альтернативна заміна – у дослідженні було вивчено, у роботі проаналізовано, матеріалами підтверджено тощо.

Ідеально, коли промова на захист супроводжується грамотною презентацією, слайдами, іншими елементами візуалізації. Але враховуйте, що підготовка до такого захисту триватиме більше. Потрібна чітка відповідність того, що аудиторія чує та бачить. Висновок такий: чим якісніша промова на захист та впевненіша подача, тим менше додаткових питань виникне. Залишилися сумніви? У компанії «Світ Знань» вам напишуть найкращу промову на захист та й весь диплом на замовлення з нуля.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Запитання – Відповіді (FAQ)

  Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

  Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

  Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

  Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

  Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

  Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

  1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
  2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

  Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами