Як писати есе: правила і приклади

26 Лип 2021
3 109

І як тільки не морочать голову студентам. Одна і фішечок викладачів – есе. Начебто і просто, але подив охоплює, згодні? Якщо так, ми пропонуємо разом розібратися, що, де, як і чому. Почнемо з поняття есе.

 

Есе: поняття та характеристика

Таке цікаве і красиве слово бере свої витоки з французької мови, що не дивно. Essai – це спроба, нарис, досвід, проба. Однак буквально сприймати значення не варто. Від студентів чекають все ж готової роботи, а не чорнового виконання.

Що таке есе? Есе – критична, суб’єктивна розповідь або опис, сконцентрований навколо спеціальної наукової проблематики. Якщо провести паралель з життям, це така ділова зустріч в форматі «без краваток». Начебто і науково, але і в вільному стилі.

У такій універсальної сполучуваності криється вся суть есе. Головні характеристики есе:

 • невеликий об’єм – до 10 друкованих аркушів;
 • простота викладу – відсутність складних конструкцій речень, незрозумілих фраз, нудних наукових висловлювань;
 • насиченість епітетами, метафорами, яскравим емоційним забарвленням;
 • висока унікальність – від 85% і вище;
 • власна структура – титульна сторінка, вступ, основна частина, висновок;
 • авторська позиція, суб’єктивні судження, власна думка, підкріплені теоретичною основою.

Есе – це парадоксальність і відкритість. Саме цих складових так не вистачає студентам-максималістам, яким майже ніде в форматі освітньої програми виплеснути свою позицію. Скрізь рамки, тягар відповідальності, нудні вимоги. А тут – ціле поле для реалізації.

Цікаві думки! «Добре писати – це в той же час добре мислити, добре відчувати і добре передавати, це мати розум, душу і смак». Жан-Луї Бюффон.

Класифікація есе

Авторська позиція може викладатися по-різному. Якщо у вигляді аргументів і обґрунтувань – есе-аргументи. Коли формат передбачає, що описується сприйняття предмета або явища, мова йде про есе-описи. Ще є есе-ілюстрації – такі наочні аргументи з конкретного питання або аспекту. Виклад авторського судження у вигляді розповіді, опису життєвої ситуації або біографії називається есе-розповіддю. В такому вільному (відносно) жанрі допускаються порівняння, зіставлення схожих і протилежних рис – це есе-порівняння.

Студенти можуть викладати свої авторські думки, використовуючи класифікацію і градацію. Тоді робота буде називатися есе-класифікація. А ще есе можуть аналізувати причини, вибудовувати логічні умовиводи. Якщо говорити в загальному, скільки думок – стільки й видів есе. Головне – не заплутатися у власних думках і додати матеріалу певну концепцію, послідовність, логічність, несуперечність матеріалу.

Три головні складові стилю есе – образність, парадоксальність, афористичність.

Поради щодо вибору теми і написання есе

Не можна в такій роботі описати відразу десять проблемних аспектів. Потрібно зосередитися на одній проблематиці. Але таке формулювання сильно суворе для цього формату. Правильніше сказати – проблематика, обрамлена в суб’єктивний, емоційний окрас.

Перш ніж остаточно затвердити тему есе, важливо відповісти на ряд питань:

 • Чи зрозуміло, що хотів донести автор? Наскільки ясний сенс висловлювання?
 • Які основні вимоги передбачає ця тема?
 • Як автор ставиться до наведених висловлювань, чи згоден він з ними?
 • Які наукові і загальні терміни знадобляться для того, щоб довести свою авторську позицію?
 • Які можна привести доречні приклади з реального життя, історії, життєвого досвіду?

Есе пишеться легко і невимушено. Але це не означає, що можна на просторіччі писати все що завгодно. Секрети майстерності – завуальовано використовувати науковий стиль і надати йому суб’єктивне забарвлення, зрозумілість, емоційність. Можна використовувати барвисті прикметники, як наприклад, чудово писати про чудове.

Плагіат заборонений. Від есе також потрібна унікальність. Мінімум 85%. Цього не складно досягти, якщо викладаються власні думки, бачення, позиція. Скільки людей стільки й думок. Тому словниковий запас із серії «трохи більше Еллочки людожерки» вже творить чудеса.

Важливо! В есе заборонено використовувати сленг, жаргон, лайку. Як то кажуть, говори та не заговорюйся. Свої думки потрібні і важливі, але їх потрібно «фільтрувати».

Як бути якщо ідей, фантазії, натхнення і в кінці кінців знань не вистачає? Звернутися до професіоналів. У компанії «Світ Знань» авторів не випадково називають майстерними майстрами своєї справи, у яких можна замовити будь-яке завдання. Вже багато років ми – надійні партнери і помічники студентів по всій Україні. Приєднуйтесь і переконайтеся в цьому особисто!

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами