Як писати есе: правила і приклади

26 Лип 2021
612

І як тільки не морочать голову студентам. Одна і фішечок викладачів – есе. Начебто і просто, але подив охоплює, згодні? Якщо так, ми пропонуємо разом розібратися, що, де, як і чому. Почнемо з поняття есе.

 

Есе: поняття та характеристика

Таке цікаве і красиве слово бере свої витоки з французької мови, що не дивно. Essai – це спроба, нарис, досвід, проба. Однак буквально сприймати значення не варто. Від студентів чекають все ж готової роботи, а не чорнового виконання.

Що таке есе? Есе – критична, суб’єктивна розповідь або опис, сконцентрований навколо спеціальної наукової проблематики. Якщо провести паралель з життям, це така ділова зустріч в форматі «без краваток». Начебто і науково, але і в вільному стилі.

У такій універсальної сполучуваності криється вся суть есе. Головні характеристики есе:

  • невеликий об’єм – до 10 друкованих аркушів;
  • простота викладу – відсутність складних конструкцій речень, незрозумілих фраз, нудних наукових висловлювань;
  • насиченість епітетами, метафорами, яскравим емоційним забарвленням;
  • висока унікальність – від 85% і вище;
  • власна структура – титульна сторінка, вступ, основна частина, висновок;
  • авторська позиція, суб’єктивні судження, власна думка, підкріплені теоретичною основою.

Есе – це парадоксальність і відкритість. Саме цих складових так не вистачає студентам-максималістам, яким майже ніде в форматі освітньої програми виплеснути свою позицію. Скрізь рамки, тягар відповідальності, нудні вимоги. А тут – ціле поле для реалізації.

Цікаві думки! «Добре писати – це в той же час добре мислити, добре відчувати і добре передавати, це мати розум, душу і смак». Жан-Луї Бюффон.

Класифікація есе

Авторська позиція може викладатися по-різному. Якщо у вигляді аргументів і обґрунтувань – есе-аргументи. Коли формат передбачає, що описується сприйняття предмета або явища, мова йде про есе-описи. Ще є есе-ілюстрації – такі наочні аргументи з конкретного питання або аспекту. Виклад авторського судження у вигляді розповіді, опису життєвої ситуації або біографії називається есе-розповіддю. В такому вільному (відносно) жанрі допускаються порівняння, зіставлення схожих і протилежних рис – це есе-порівняння.

Студенти можуть викладати свої авторські думки, використовуючи класифікацію і градацію. Тоді робота буде називатися есе-класифікація. А ще есе можуть аналізувати причини, вибудовувати логічні умовиводи. Якщо говорити в загальному, скільки думок – стільки й видів есе. Головне – не заплутатися у власних думках і додати матеріалу певну концепцію, послідовність, логічність, несуперечність матеріалу.

Три головні складові стилю есе – образність, парадоксальність, афористичність.

Поради щодо вибору теми і написання есе

Не можна в такій роботі описати відразу десять проблемних аспектів. Потрібно зосередитися на одній проблематиці. Але таке формулювання сильно суворе для цього формату. Правильніше сказати – проблематика, обрамлена в суб’єктивний, емоційний окрас.

Перш ніж остаточно затвердити тему есе, важливо відповісти на ряд питань:

  • Чи зрозуміло, що хотів донести автор? Наскільки ясний сенс висловлювання?
  • Які основні вимоги передбачає ця тема?
  • Як автор ставиться до наведених висловлювань, чи згоден він з ними?
  • Які наукові і загальні терміни знадобляться для того, щоб довести свою авторську позицію?
  • Які можна привести доречні приклади з реального життя, історії, життєвого досвіду?

Есе пишеться легко і невимушено. Але це не означає, що можна на просторіччі писати все що завгодно. Секрети майстерності – завуальовано використовувати науковий стиль і надати йому суб’єктивне забарвлення, зрозумілість, емоційність. Можна використовувати барвисті прикметники, як наприклад, чудово писати про чудове.

Плагіат заборонений. Від есе також потрібна унікальність. Мінімум 85%. Цього не складно досягти, якщо викладаються власні думки, бачення, позиція. Скільки людей стільки й думок. Тому словниковий запас із серії «трохи більше Еллочки людожерки» вже творить чудеса.

Важливо! В есе заборонено використовувати сленг, жаргон, лайку. Як то кажуть, говори та не заговорюйся. Свої думки потрібні і важливі, але їх потрібно «фільтрувати».

Як бути якщо ідей, фантазії, натхнення і в кінці кінців знань не вистачає? Звернутися до професіоналів. У компанії «Світ Знань» авторів не випадково називають майстерними майстрами своєї справи, у яких можна замовити будь-яке завдання. Вже багато років ми – надійні партнери і помічники студентів по всій Україні. Приєднуйтесь і переконайтеся в цьому особисто!

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

    Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

    Запитання – Відповіді (FAQ)

    Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

    Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

    Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

    Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

    Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

    Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

    1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
    2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

    Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

    Right Menu Icon

    Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

      Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами