Звіт з практики: як писати, структура і види

3 Вер 2021
82

Звіти з практики бувають різними за складністю та ступенем значущості. Кожен студент стикається з необхідністю написання мінімум трьох варіантів. Якщо з теорією щось можна крутити-вертіти, то практику потрібно проходити, а потім ще й оформляти це документально. Завдання не з легких. Однак, безвихідних ситуацій не буває.

 

З чого почати написання звіту з практики?

Початок написання будь-якого звіту по практиці дуже нехитре – беріть завдання на практику, читайте методичні рекомендації та знайомтеся з вдалими прикладами вже готових захищених варіантів у вашому вузі. Цих трьох складових досить, звичайно за умови, що практика дійсно була пройдена і основні положення зафіксовані в щоденнику і в голові.

Звіт з практики – це таке завдання, в якому уваги оформленню приділяється навіть більше ніж змісту. Тобто до підготовки потрібно поставитися максимально відповідально і не проявляти зайву креативність.

Основою будь-якої підготовки є план. Для звіту по практиці, як правило, досить, якщо буде хоча б 5 базових пунктів. Вони повинні стати віддзеркаленням тих цілей і завдань, які поставлені перед студентом. І тут ми знову повертаємося до питання методичних посібників. Їх можна і потрібно брати на кафедрі.

 

Якою повинна бути структура звіту з практики?

Цей вид студентських робіт не відрізняється особливою оригінальністю щодо структури. Повинна бути преамбула, основна частина і висновок. Залежно від виду звіту вони можуть мати кілька варіацій. Стандартна схема виглядає так:

  1. Титульна сторінка з вихідними даними про те, хто, що і на підставі чого склав. Наочно це виглядає так.
  2. Зміст (план) звіту з усіма пунктами і розділами. Приклад, як може виглядати такий план.
  3. Вступ з конкретними цілями і завданнями проходження практики, а також очікуваними результатами. Його складання дуже індивідуально, і залежить від виду практики, об’єкта, на якому вона була пройдена. Наприклад, так.
  4. Основна частина з теоретичним розділом з підрозділами, і практичним розділом.
  5. Висновок, підсумовує всю виконану роботу, містить висновки та оцінку власних дій. Цей розділ вважається ключовим в будь-якому звіті по практиці. Його зміст і концепція можуть бути різними. Ось приклад початку ув’язнення.
  6. Додатки. Вони потрібні і доречні не в кожному звіті. Але якщо сенс передбачає, чому б і ні. Наприклад, студент проходив переддипломну практику в суді. Цілком логічно докласти складені їм зразки клопотань, процесуальних документів, архівні картки. Так з’являється можливість не тільки розповісти, але і показати роботу. А це бонус.

На захисті звіту з практики, як мінімум, потрібно розбиратися в написаному і розуміти, про яке виробництво та специфіку роботи йдеться. Не варто вигадувати факти з голови. Навіть якщо ви не проходили практику, а просто підписали документи, поцікавтеся форматом роботи. Будьте в темі.

Які бувають види звітів з практики?

В рамках навчання спеціальності студенти молодших курсів стикаються з найпростішим видом практики – навчальною. Для неї не властива особлива трудомісткість, і в звітах ніхто не буде вимагати глибини аналітичної роботи.

У таких звітах добре б охарактеризувати підприємство або структуру, в якій студент стажувався, відзначити значимість і сильні сторони. В кінці, безумовно, вказати, що найкращим чином підкріплені на практиці отримані знання, навіть якщо відверто «ні». Якщо висунути ряд пропозицій щодо поліпшення – взагалі чудово.

Перший рівень пройдений, і вже майбутні бакалаври переходять до так званої виробничої практики. Вона більше розрахована на самостійну діяльність. У звіті важливо відобразити більше думок і практичних навичок студента. Оціночні судження й ідеї по оптимізації процесу виробництва обов’язкові. Тобто доведеться «порозумувати».

І, нарешті, самий відповідальний вид практики, отже, і звіт по ній – переддипломна. Це фінішна пряма навчання, тому віддача потрібна максимальна. В ідеалі звіт може бути взятий в основу дипломної роботи. Є ще одна хитрість: якщо дипломне дослідження вже пишеться, розділи звідти можна взяти для звіту по практиці. Природно, в модифікованому вигляді.

Головний помічник у написанні звіту – щоденник з практики. Не забувайте його вести. В ідеалі – щодня записуйте тонкощі і нюанси роботи. Якщо відповідально підійти до такого завдання, звіт буде скласти простіше простого.

На якому би курсі ви не були, з компанією «Світ Знань» проблеми зі звітами по практиці та іншими студентськими роботами виключені. Ми виконуємо на замовлення все, що потрібно для успішного закінчення будь-якого ВНЗ України.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

    Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

    Запитання – Відповіді (FAQ)

    Час оцінки залежить від того, як швидко ми знайдемо відповідного автора, тому це може змінюватись в залежності від складності предмета, теми та термінів виконання. Зазвичай процес оцінки займає від декількох хвилин до двох годин, але в деяких випадках може тривати день або довше.

    Основним чинником, що впливає вартість роботи, є її складність. Навіть якщо ви з одногрупником замовляєте дипломні роботи одночасно, ціна може відрізнятися через різний рівень складності ваших завдань. Загалом вартість виконання роботи залежить від наступних факторів: тип роботи; дисципліна; термін виконання; кількість сторінок; рівень унікальності; специфічні вимоги до роботи.

    Оплата всіх робіт здійснюється готівкою у нас в офісі та безготівковий розрахунок. На даний момент підтримуються платіжні картки Visa та Mastercard, а також платіжні системи GooglePay та ApplePay.

    Ми надаємо можливість внести безкоштовні доопрацювання в замовлену у нас роботу до її захисту, за умови, що ви не зміните вихідні вимоги та завдання. Гарантійний термін на редагування необмежений.

    Звичайно! Юридично, компанії, які надають рефератні послуги, можна порівняти з репетиторами, які допомагають студентам готуватися до іспитів або ЗНО. Ми знаємо, де шукати інформацію для студентських робіт, як її структурувати, оформити та подати. Ми беремо оплату за послуги, що надаються.

    Авторів для роботи підбирає ваш персональний менеджер. При виборі автора ми враховуємо такі фактори:

    1. Рейтинг авторів у конкретній галузі (досвід та кваліфікація). Наприклад, кандидат чи доктор наук має вищий рейтинг.
    2. Рівень зайнятості автора – ми не дозволимо навіть досвідченому автору розпочати виконання вашого замовлення, доки він не закінчить роботу над попередніми проектами.

    Ми дуже цінуємо нашу репутацію, тому ми створили відділ контролю якості, який перевіряє кожну роботу перед відправкою вам. Якщо ми виявимо, що роботу повністю або частково завантажили з Інтернету, ми негайно припинимо співпрацю з таким автором, а інший автор виконає роботу якісно і з нуля. Однак за останні кілька років ми не стикалися з подібними випадками.

    Right Menu Icon

    Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

      Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами