Звіт з практики: як писати, структура і види

3 Вер 2021
762

Звіти з практики бувають різними за складністю та ступенем значущості. Кожен студент стикається з необхідністю написання мінімум трьох варіантів. Якщо з теорією щось можна крутити-вертіти, то практику потрібно проходити, а потім ще й оформляти це документально. Завдання не з легких. Однак, безвихідних ситуацій не буває.

 

З чого почати написання звіту з практики?

Початок написання будь-якого звіту по практиці дуже нехитре – беріть завдання на практику, читайте методичні рекомендації та знайомтеся з вдалими прикладами вже готових захищених варіантів у вашому вузі. Цих трьох складових досить, звичайно за умови, що практика дійсно була пройдена і основні положення зафіксовані в щоденнику і в голові.

Звіт з практики – це таке завдання, в якому уваги оформленню приділяється навіть більше ніж змісту. Тобто до підготовки потрібно поставитися максимально відповідально і не проявляти зайву креативність.

Основою будь-якої підготовки є план. Для звіту по практиці, як правило, досить, якщо буде хоча б 5 базових пунктів. Вони повинні стати віддзеркаленням тих цілей і завдань, які поставлені перед студентом. І тут ми знову повертаємося до питання методичних посібників. Їх можна і потрібно брати на кафедрі.

 

Якою повинна бути структура звіту з практики?

Цей вид студентських робіт не відрізняється особливою оригінальністю щодо структури. Повинна бути преамбула, основна частина і висновок. Залежно від виду звіту вони можуть мати кілька варіацій. Стандартна схема виглядає так:

 1. Титульна сторінка з вихідними даними про те, хто, що і на підставі чого склав. Наочно це виглядає так.
 2. Зміст (план) звіту з усіма пунктами і розділами. Приклад, як може виглядати такий план.
 3. Вступ з конкретними цілями і завданнями проходження практики, а також очікуваними результатами. Його складання дуже індивідуально, і залежить від виду практики, об’єкта, на якому вона була пройдена. Наприклад, так.
 4. Основна частина з теоретичним розділом з підрозділами, і практичним розділом.
 5. Висновок, підсумовує всю виконану роботу, містить висновки та оцінку власних дій. Цей розділ вважається ключовим в будь-якому звіті по практиці. Його зміст і концепція можуть бути різними. Ось приклад початку ув’язнення.
 6. Додатки. Вони потрібні і доречні не в кожному звіті. Але якщо сенс передбачає, чому б і ні. Наприклад, студент проходив переддипломну практику в суді. Цілком логічно докласти складені їм зразки клопотань, процесуальних документів, архівні картки. Так з’являється можливість не тільки розповісти, але і показати роботу. А це бонус.

На захисті звіту з практики, як мінімум, потрібно розбиратися в написаному і розуміти, про яке виробництво та специфіку роботи йдеться. Не варто вигадувати факти з голови. Навіть якщо ви не проходили практику, а просто підписали документи, поцікавтеся форматом роботи. Будьте в темі.

Які бувають види звітів з практики?

В рамках навчання спеціальності студенти молодших курсів стикаються з найпростішим видом практики – навчальною. Для неї не властива особлива трудомісткість, і в звітах ніхто не буде вимагати глибини аналітичної роботи.

У таких звітах добре б охарактеризувати підприємство або структуру, в якій студент стажувався, відзначити значимість і сильні сторони. В кінці, безумовно, вказати, що найкращим чином підкріплені на практиці отримані знання, навіть якщо відверто «ні». Якщо висунути ряд пропозицій щодо поліпшення – взагалі чудово.

Перший рівень пройдений, і вже майбутні бакалаври переходять до так званої виробничої практики. Вона більше розрахована на самостійну діяльність. У звіті важливо відобразити більше думок і практичних навичок студента. Оціночні судження й ідеї по оптимізації процесу виробництва обов’язкові. Тобто доведеться «порозумувати».

І, нарешті, самий відповідальний вид практики, отже, і звіт по ній – переддипломна. Це фінішна пряма навчання, тому віддача потрібна максимальна. В ідеалі звіт може бути взятий в основу дипломної роботи. Є ще одна хитрість: якщо дипломне дослідження вже пишеться, розділи звідти можна взяти для звіту по практиці. Природно, в модифікованому вигляді.

Головний помічник у написанні звіту – щоденник з практики. Не забувайте його вести. В ідеалі – щодня записуйте тонкощі і нюанси роботи. Якщо відповідально підійти до такого завдання, звіт буде скласти простіше простого.

На якому би курсі ви не були, з компанією «Світ Знань» проблеми зі звітами по практиці та іншими студентськими роботами виключені. Ми виконуємо на замовлення все, що потрібно для успішного закінчення будь-якого ВНЗ України.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами