Звіт з практики: як писати, структура і види

376
Час читання: 3 хвилини

Зміст

Звіти з практики бувають різними за складністю та ступенем значущості. Кожен студент стикається з необхідністю написання мінімум трьох варіантів. Якщо з теорією щось можна крутити-вертіти, то практику потрібно проходити, а потім ще й оформляти це документально. Завдання не з легких. Однак, безвихідних ситуацій не буває.

 

З чого почати написання звіту з практики?

 

Початок написання будь-якого звіту по практиці дуже нехитре – беріть завдання на практику, читайте методичні рекомендації та знайомтеся з вдалими прикладами вже готових захищених варіантів у вашому вузі. Цих трьох складових досить, звичайно за умови, що практика дійсно була пройдена і основні положення зафіксовані в щоденнику і в голові.

 

Звіт з практики – це таке завдання, в якому уваги оформленню приділяється навіть більше ніж змісту. Тобто до підготовки потрібно поставитися максимально відповідально і не проявляти зайву креативність.

 

Основою будь-якої підготовки є план. Для звіту по практиці, як правило, досить, якщо буде хоча б 5 базових пунктів. Вони повинні стати віддзеркаленням тих цілей і завдань, які поставлені перед студентом. І тут ми знову повертаємося до питання методичних посібників. Їх можна і потрібно брати на кафедрі.

  Потрібна допомога у написанні роботи?

   

  Якою повинна бути структура звіту з практики?

   

  Цей вид студентських робіт не відрізняється особливою оригінальністю щодо структури. Повинна бути преамбула, основна частина і висновок. Залежно від виду звіту вони можуть мати кілька варіацій. Стандартна схема виглядає так:

   

  1. Титульна сторінка з вихідними даними про те, хто, що і на підставі чого склав. Наочно це виглядає так.
  2. Зміст (план) звіту з усіма пунктами і розділами. Приклад, як може виглядати такий план.
  3. Вступ з конкретними цілями і завданнями проходження практики, а також очікуваними результатами. Його складання дуже індивідуально, і залежить від виду практики, об’єкта, на якому вона була пройдена. Наприклад, так.
  4. Основна частина з теоретичним розділом з підрозділами, і практичним розділом.
  5. Висновок, підсумовує всю виконану роботу, містить висновки та оцінку власних дій. Цей розділ вважається ключовим в будь-якому звіті по практиці. Його зміст і концепція можуть бути різними. Ось приклад початку ув’язнення.
  6. Додатки. Вони потрібні і доречні не в кожному звіті. Але якщо сенс передбачає, чому б і ні. Наприклад, студент проходив переддипломну практику в суді. Цілком логічно докласти складені їм зразки клопотань, процесуальних документів, архівні картки. Так з’являється можливість не тільки розповісти, але і показати роботу. А це бонус.

  На захисті звіту з практики, як мінімум, потрібно розбиратися в написаному і розуміти, про яке виробництво та специфіку роботи йдеться. Не варто вигадувати факти з голови. Навіть якщо ви не проходили практику, а просто підписали документи, поцікавтеся форматом роботи. Будьте в темі.

   

  Які бувають види звітів з практики?

   

  В рамках навчання спеціальності студенти молодших курсів стикаються з найпростішим видом практики – навчальною. Для неї не властива особлива трудомісткість, і в звітах ніхто не буде вимагати глибини аналітичної роботи.

  У таких звітах добре б охарактеризувати підприємство або структуру, в якій студент стажувався, відзначити значимість і сильні сторони. В кінці, безумовно, вказати, що найкращим чином підкріплені на практиці отримані знання, навіть якщо відверто «ні». Якщо висунути ряд пропозицій щодо поліпшення – взагалі чудово.

   

  Перший рівень пройдений, і вже майбутні бакалаври переходять до так званої виробничої практики. Вона більше розрахована на самостійну діяльність. У звіті важливо відобразити більше думок і практичних навичок студента. Оціночні судження й ідеї по оптимізації процесу виробництва обов’язкові. Тобто доведеться «порозумувати».

   

  І, нарешті, самий відповідальний вид практики, отже, і звіт по ній – переддипломна. Це фінішна пряма навчання, тому віддача потрібна максимальна. В ідеалі звіт може бути взятий в основу дипломної роботи. Є ще одна хитрість: якщо дипломне дослідження вже пишеться, розділи звідти можна взяти для звіту по практиці. Природно, в модифікованому вигляді.

  Головний помічник у написанні звіту – щоденник з практики. Не забувайте його вести. В ідеалі – щодня записуйте тонкощі і нюанси роботи. Якщо відповідально підійти до такого завдання, звіт буде скласти простіше простого.

  На якому би курсі ви не були, з компанією «Світ Знань» проблеми зі звітами по практиці та іншими студентськими роботами виключені. Ми виконуємо на замовлення все, що потрібно для успішного закінчення будь-якого ВНЗ України.