Звіт з виробничої практики: складання та оформлення

299
Час читання: 3 хвилини

Зміст

У студентів вистачає турбот. Мало того, що на виробництві потрібно пройти практику, то ще й потрібно підготувати звіт, а потім захистити його. На додаток потрібно запитати характеристику, вести щоденник, скласти графік та оформити висновки. З кожним курсом ставки підвищуються, і часи дріб’язкових рефератів минули. Але нічого неможливого.

 

Яка структура звіту з практики?

 

Як ви вже здогадалися, звіти – не мемуари та не есе, а цілком офіційні, чіткі документи, виконані у науковому стилі. Незалежно від того, де ви проходитимете практику, структура звіту буде схожа. Вона складається з таких обов’язкових елементів:

 • титульна сторінка;
 • план-зміст;
 • вступ;
 • теоретична частина;
 • практичний розділ;
 • графік практики;
 • висновок;
 • щоденник з практики;
 • відгуки;
 • атестаційна сторінка;
 • список джерел;
 • додатки.

 

Більшість цих елементів знайомі кожному, хто хоча б раз писав курсову роботу. Зупинимося на пунктах. Які можуть викликати питання. Атестаційна сторінка – це короткий опис, характеристика звіту з практики. Вона потрібна, щоб скласти загальне враження, про що йдеться.

 

До звіту додається щонайменше два відгуки від керівників виробництва. Ви можете їх скласти самостійно, як і характеристику з місця практики, якщо куратори на це не мають часу. Проте, документи обов’язково підписуються керівниками. Плюс до цього має бути окремий відгук від кафедри. Графік практики – це листок з короткою інформацією у тому, коли, у який період студент виконував ті чи інші функції, у які дні, наприклад, виїжджав на цех чи ділянку, коли займався паперової роботою тощо.

  Потрібна допомога у написанні роботи?

  Захист звіту з виробничої практики призначається через 2-3 тижні від початку семестру.

  Як правильно оформити звіт з практики?

   

  Особливість виробничої практики – можливість поринути у саме русло діяльності. Тобто у розпорядженні студента з’являється велика кількість наочних матеріалів та фактичних даних. Саме тому звіти насичені таблицями, графіками, схемами та ілюстраціями. Їхньому оформленню потрібно приділити особливу увагу:

   

  • Будь-який малюнок або графік повинен бути розміщений одразу після абзацу, в якому ця інформація вперше згадана.
  • За неможливості розмістити таблицю або картинку відразу через великий обсяг її переносять на наступну сторінку, а перед залишають порожнє місце.
  • Занадто масштабні зображення виносяться у додатки. Дозволяється використання формату аркуша А3.
  • Кожна діаграма та малюнок нумеруються та озаглавлюються. Це виглядає так: Таблиця 2.1 – Статистика правопорушень за I квартал 2021 року. Номер таблиці подвійний. Означає номер розділу та порядковий рахунок зображення в цьому розділі. Після назви точка не встановлюється.

   

  Щодо всього матеріалу, він оформляється в науковому стилі. Шрифт, розмір, відступ, поля як для стандартних студентських робіт. Сторінки нумеруються з урахуванням титульного листа, але цифра один не проставляється. Список джерел складається за правилами списку. Дотримання послідовності структури є обов’язковим.

  При оформленні звіту з виробничої практики слід орієнтуватися на ДСТУ 3008-95, методичні рекомендації та завдання кафедри на практику.

  Як не припуститися помилок на захисті?

   

  На захист звіту з виробничої практиці триває 5-7 хвилин. За цей час студент повинен викласти, де саме він практикувався, позначити коло своїх функцій та обов’язків, розповісти, які навички отримані та які висновки сформульовані. Впадає в око і вважається грубою помилкою незнання специфіки компанії або підприємства, яке заявлено як місце практики. Саме тому назва та профіль беруться з офіційних документів, а не з народу. Наприклад, відомий у місті умовний завод Коксохімобладнання вже років так п’ять є ТОВ «Металургійний завод Урюпінська». І нехай усі його знають за першою назвою, проти фактів не попреш.

   

  Складно описати, чим студент займався, якщо він там не був. Щоб уникнути безглуздих помилок і не стати героєм анекдотів, краще, звичайно, проходити практику особисто або довірити написання звіту професіоналам, які не допустять помилок. Грамотність та унікальність потрібні за замовчуванням. Достовірність даних – також. Для того, щоб ліпити липові цифри та звіти, потрібно мати хоча б загальне уявлення. Наприклад, дивно побачити цифри обігу товарів по конкретному підприємству, якщо таких показників не зафіксовано ніде у країні.

   

  Нюансів багато. Звіт з практики повинен відтворюватися на «реальних подіях» або бути максимально схожим на дійсність. Якщо ви не проходили практику або просто не розумієте, що писати, у компанії «Світ знань» виконають цю опцію.