Звіт з виробничої практики: складання та оформлення

6 Січ 2022
871

У студентів вистачає турбот. Мало того, що на виробництві потрібно пройти практику, то ще й потрібно підготувати звіт, а потім захистити його. На додаток потрібно запитати характеристику, вести щоденник, скласти графік та оформити висновки. З кожним курсом ставки підвищуються, і часи дріб’язкових рефератів минули. Але нічого неможливого.

 

Яка структура звіту з практики?

Як ви вже здогадалися, звіти – не мемуари та не есе, а цілком офіційні, чіткі документи, виконані у науковому стилі. Незалежно від того, де ви проходитимете практику, структура звіту буде схожа. Вона складається з таких обов’язкових елементів:

 • титульна сторінка;
 • план-зміст;
 • вступ;
 • теоретична частина;
 • практичний розділ;
 • графік практики;
 • висновок;
 • щоденник з практики;
 • відгуки;
 • атестаційна сторінка;
 • список джерел;
 • додатки.

Більшість цих елементів знайомі кожному, хто хоча б раз писав курсову роботу. Зупинимося на пунктах. Які можуть викликати питання. Атестаційна сторінка – це короткий опис, характеристика звіту з практики. Вона потрібна, щоб скласти загальне враження, про що йдеться.

До звіту додається щонайменше два відгуки від керівників виробництва. Ви можете їх скласти самостійно, як і характеристику з місця практики, якщо куратори на це не мають часу. Проте, документи обов’язково підписуються керівниками. Плюс до цього має бути окремий відгук від кафедри. Графік практики – це листок з короткою інформацією у тому, коли, у який період студент виконував ті чи інші функції, у які дні, наприклад, виїжджав на цех чи ділянку, коли займався паперової роботою тощо.

Захист звіту з виробничої практики призначається через 2-3 тижні від початку семестру.

Як правильно оформити звіт з практики?

Особливість виробничої практики – можливість поринути у саме русло діяльності. Тобто у розпорядженні студента з’являється велика кількість наочних матеріалів та фактичних даних. Саме тому звіти насичені таблицями, графіками, схемами та ілюстраціями. Їхньому оформленню потрібно приділити особливу увагу:

 1. Будь-який малюнок або графік повинен бути розміщений одразу після абзацу, в якому ця інформація вперше згадана.
 2. За неможливості розмістити таблицю або картинку відразу через великий обсяг її переносять на наступну сторінку, а перед залишають порожнє місце.
 3. Занадто масштабні зображення виносяться у додатки. Дозволяється використання формату аркуша А3.
 4. Кожна діаграма та малюнок нумеруються та озаглавлюються. Це виглядає так: Таблиця 2.1 – Статистика правопорушень за I квартал 2021 року. Номер таблиці подвійний. Означає номер розділу та порядковий рахунок зображення в цьому розділі. Після назви точка не встановлюється.

Щодо всього матеріалу, він оформляється в науковому стилі. Шрифт, розмір, відступ, поля як для стандартних студентських робіт. Сторінки нумеруються з урахуванням титульного листа, але цифра один не проставляється. Список джерел складається за правилами списку. Дотримання послідовності структури є обов’язковим.

При оформленні звіту з виробничої практики слід орієнтуватися на ДСТУ 3008-95, методичні рекомендації та завдання кафедри на практику.

Як не припуститися помилок на захисті?

На захист звіту з виробничої практиці триває 5-7 хвилин. За цей час студент повинен викласти, де саме він практикувався, позначити коло своїх функцій та обов’язків, розповісти, які навички отримані та які висновки сформульовані. Впадає в око і вважається грубою помилкою незнання специфіки компанії або підприємства, яке заявлено як місце практики. Саме тому назва та профіль беруться з офіційних документів, а не з народу. Наприклад, відомий у місті умовний завод Коксохімобладнання вже років так п’ять є ТОВ «Металургійний завод Маріуполя». І нехай усі його знають за першою назвою, проти фактів не попреш.

Складно описати, чим студент займався, якщо він там не був. Щоб уникнути безглуздих помилок і не стати героєм анекдотів, краще, звичайно, проходити практику особисто або довірити написання звіту професіоналам, які не допустять помилок. Грамотність та унікальність потрібні за замовчуванням. Достовірність даних – також. Для того, щоб ліпити липові цифри та звіти, потрібно мати хоча б загальне уявлення. Наприклад, дивно побачити цифри обігу товарів по конкретному підприємству, якщо таких показників не зафіксовано ніде у країні.

Нюансів багато. Звіт з практики повинен відтворюватися на «реальних подіях» або бути максимально схожим на дійсність. Якщо ви не проходили практику або просто не розумієте, що писати, у компанії «Світ знань» виконають цю опцію.

Потрібна допомога у написанні роботи?
Звертайтесь за допомогою до наших спеціалістів і ми виконаємо будь-яке завдання

  Ви погоджуєтесь з правилами користування сервісом та даєте згоду на обробку персональних даних

  Популярні питання

  Ціна на роботи на замовлення узгоджується з кожним замовником окремо. Адже на кінцеву вартість впливає величезна кількість факторів, зокрема: вид студентської роботи (реферат коштує дешевше за курсову роботу, а ось вартість дипломної роботи обійдеться дорожче ніж написання курсової роботи), спеціальність та тема дослідження, термін, за який необхідно виконати курсову роботу чи іншу письмову працю, від складності через призму унікальності роботи тощо. Однак, в будь-якому випадку реферати курсові дипломні на замовлення у нас коштують менше ніж у конкуруючих компаній.

  Якщо вас цікавить написання курсової роботи чи дипломні роботи на замовлення залишайте заявку нашим менеджерам. Зробити це можна телефоном, через зручний для себе месенджер, або ж у нашому офісі в столиці. Ми подбали, щоб співпраця з нами приносила виключно задоволення кожному клієнту.

  Внести оплату за замовлення в компанії “Світ Знань” ви можете шляхом грошового переказу на безготівковий рахунок компанії, або ж готівкою в нашому офісі. Звертаючись до нас ви можете не сумніватися в тому, що робота буде виконана якісно (всі вимоги та побажання наукового керівника будуть враховані) і вчасно. Правки є безкоштовними, якщо вони здійснюються в межах узгодженого плану тексту дипломної роботи, курсової, магістерської роботи на замовлення.

  Так, саме тому ми можемо бути корисними для замовників із різних куточків України. Відповідно до умов співпраці з нами ви можете замовити виконання роботи онлайн, сплатити за неї через Приват24 чи інші додатки та отримати готове замовлення в зручний для себе месенджер.

  Ціна узгоджується із замовником після залишення заявки, однак перед тим, як автор компанії приступить до написання роботи, тому стосовно цього нюансу ви можете не перейматися. Алгоритм дій наступний – спочатку ви залишаєте заявку щодо роботи, потім менеджер узгоджує з вами всі деталі (термін виконання курсової роботи на замовлення, термін виконання та кількість сторінок диплому тощо), далі – підбирає автора, який впорається з роботою якнайкраще та узгоджує ціну.

  Якщо остання влаштовує замовника, то він вносить передплату в розмірі 50% й автор починає працювати над роботою на замовлення. Залишок за вартість роботи вноситься після того, як вона буде готова до відправлення автором. Правки в межах плану входять в ціну – для замовника це дуже зручно.

  Ні, оскільки для нас є важливою репутація обох сторін. Студенти, які замовляють курсові роботи, написання дипломної роботи тощо не знають хто саме готує для них роботи, в той же час вони можуть не сумніватися в тому, що робота виконується фахівцем, який має за плечима досвід роботи в певній сфері. А автори не знають для кого саме та для його ВНЗ вони пишуть роботу. Спілкування відбувається виключно через менеджерів. Проте стосовно оперативності комунікації можете не хвилюватись – менеджери все вирішують швидко.

  Так, наша компанія виконує роботи на замовлення, і у нас є банк готових робіт. Адже для нас є важливим, щоб на захисті в студента не було жодних проблем. Всі дипломні роботи, кожна курсова робота нашого авторства являють собою результат самостійного дослідження, не містять плагіату, є актуальними тощо. Вартість студентських робіт такого рівня є вищою, однак результат точно буде задовільним та дозволить студенту досягти поставленої перед ним мети.

  Про те, що нам можна довіряти свідчать численні відгуки клієнтів. Почитати такі відгуки клієнтів компанії можете на сайті нашої компанії чи на різних незалежних ресурсах. Всі роботи наших авторів виконуються вчасно, відрізняються бездоганність й при цьому ціна вашого завдання є завжди доступною.

  Right Menu Icon

  Залишіть свої контакти та наш менеджер зв'яжеться з Вами

   Оставьте свои контакты и наш менеджер свяжется с Вами